.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  עו"ד רשלנות רפואית

  רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי במספר רבדים, כדוגמת רשלנות בביצוע ניתוחים, רשלנות עקב איחור באיבחון, רשלנות רפואית בניהול לידה ובמעקב הריון, רשלנות של רופא שיניים, רשלנות בניתוחים פלסטיים וכיוב'.

   

  תביעת רשלנות הרפואית, בדרך כלל, מוגשת כנגד רופא, קופת חולים, בית חולים וכיוב' ע"י עו"ד רשלנות רפואית, עקב נזק פיסי או נפשי שנגרם למטופל עקב חריגה מהסטנדרט הרפואי המקובל בעת מתן הטיפול הרפואי.

   

  לא כל מחלה שנתגלתה או פגיעה פיזית או נפשית במהלך טיפול רפואי מקימה זכות לפיצוי בגין רשלנות רפואית. כדי שתהיה זכות לפיצוי יש להוכיח כי הייתה התרשלות בטיפול הרפואי, כי נגרם נזק וכי קיים קשר סיבתי בין הטיפול הרשלני לבין הנזק שנגרם.

   

  אם אתם מחפשים עורך דין רשלנות רפואית, אנו במשרד מרקמן את טומשין, מנוסים בטיפול בנושא של תביעות רשלנות רפואית, שומעים מהלקוח את הסיפור בגינו הוא טוען כי נפגע רשלנות רפואית, לאחר מכן אנו אוספים מהגורמים השונים את החומר הרפואי הדרוש ובוחנים, בהתייעצות עם מומחים, האם ניתן להוכיח רשלנות רפואית במקרה זה. במידה והתשובה חיובית, אנו מפנים את הלקוח למומחה רפואי לשם גיבוש חוות דעת ומנהלים הליך משפטי עד לקבלת פיצוי בגין אירוע הרשלנות.

   

  רק עו"ד המומחה לרשלנות רפואית ממשרד מוכר, יוכל לעמוד על זכויותיכם ולהביא למימוש הזכויות.

   

  השירות במשרד הוא על בסיס הצלחה, כלומר רק במידה והלקוח יהיה זכאי לקבל פיצוי, ישולם שכ"ט.

   

  חשיבות אבחון נכון ומדויק של מטופלים הינה עניין שנדון בפסיקה במס' רב של פסקי דין. משרדנו מייצג מטופלים אשר כתוצאה מרשלנות רפואית שגה הצוות הרפואי באבחון של מצבם הרפואי כהלכה או איחר באבחון הטיפול הרפואי כנדרש.
  קרא עוד
  רשלנות רפואית קיימת בעולם הרפואה בתחומים שונים. אנו מקשרים רשלנות רפואית בעיקר לתהליכים רפואיים כגון ניתוחים, לידות וכיו"ב. אבל, שגיאה או איחור באבחון של מצבים רפואיים, יכולה גם היא להביא למצב של רשלנות רפואית.קרא עוד
  תסביב האשך ובלעז Testicular torsion הוא אחד המצבים החמורים ביותר באורולוגיה, הן מבחינת הצורך בטיפול מידי והן מבחינת הסבוכים האפשריים לעתיד. תסביב האשך הוא תופעה שבה מסתובב האשך על צירו האורכי. התסביב גורם לחסימה של כלי דם ורידיים ובהמשך, עקב היווצרות בצקת, לחסימת אספקת הדם העורקי.קרא עוד
  חשיבות אבחון נכון ומדויק של מטופלים הינה עניין שנדון בפסיקה במס' רב של פסקי דין. משרדנו מייצג מטופלים אשר כתוצאה מרשלנות רפואית שגה הצוות הרפואי באבחון של מצבם הרפואי כהלכה או איחר באבחון הטיפול הרפואי כנדרש.

  כך קיימת חשיבות באבחון מצב לבבי, שכן היעדר של אבחון מצב קרדיאלי במועד עלול להוביל לטיפול מאוחר ולא אפקטיבי או למרבה הצער למוות עוד בטרם יינתן הטיפול.קרא עוד
  משרד מרקמן את טומשין ניהל ומנהל תביעות של חולים, שמחלת סרטן המעי הגס התגלתה אצלם באיחור רב, וזאת רק משום שעקב רשלנות רפואית, לא נאמר להם לבצע את בדיקות חשובות, שיכלו להציל את חייהם או למנוע טיפולים קשים.קרא עוד
  רשלנות רפואית הינה מונח משפטי אשר מתייחס לרמת אשמתם של רופאים ו/או אנשי צוות רפואי המעניקים טיפול רפואי רשלני אשר עלול לגרום לנזקים בריאותיים. אי לכך, מטופלים אשר בריאותם נפגמה כתוצאה מהתנהלות רפואית רשלנית, יוכלו להגיש תביעה לקבלת פיצויים בגין הנזק הבריאותי אשר נגרם להם. אך לפני הכול, מוטב לפנות ולהתייעץ עם עורך דין לרשלנות רפואית.קרא עוד
  מחלות הריאה הן מחלות נקודתיות אשר עשויות לפגוע בתפקודן של אחת מן הריאות או בשתיהן. הריאות הן האיברים בעלי החשיבות הגדולה ביותר במערכת הנשימה, כך שכל פגיעה המתרחשת בהן עלולה להיות בעלת השלכות בריאותיות קשות. ישנן מחלות ריאה שהן בלתי ניתנות לריפוי, אך קיימים עבורן טיפולים ייעודיים שביכולתם להפחית בצורה משמעותית את חומרת תסמיניהן. במקרים מסוימים של מחלות ריאה, אבחון מוקדם יכול לאפשר הענקת טיפול אפקטיבי. במצבים רפואיים קיצוניים, האבחון המוקדם עשוי להיות ההבדל שבין חיים ומוות. חשוב לזכור כמובן, כי כל סטייה של צוותי טיפול ו\או רופאים מן הנורמות והסטנדרטים המקצועיים המצופים מהם, תהיה עשויה להיחשב לרשלנות רפואית מה שעלול להקים עילה להגשתה של תביעה משפטית.

  קרא עוד
  לידה היא אחד מן האירועים הכי מרגשים שיזכה אדם לחוות בימי חייו. לצד זאת, יש לזכור כי לידות הן פרוצדורה רפואית לכל דבר ולכן גם בהן קיים הסיכוי לסיבוכים כאלו ואחרים. תפקידו של הצוות הרפואי, הן במהלך מעקב ההריון וכמובן שבמהלך הלידה, הוא לדאוג לשמור על בריאותם של האם ושל תינוקה תוך ניהול ראוי של כלל הסיכונים – הקיימים והפוטנציאליים כאחד. כל סטייה של הצוות הרפואי (ובראשם הרופאים) מרמת ההתנהלות המקצועית הסבירה המצופה מהם, עשויה להוות עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית. במאמר מקיף זה אנו מבקשים להתמקד ברשלנות רפואית אשר מובילה להיווצרותם של מומים מולדים אצל תינוקות.קרא עוד
  שרירן הרחם הוא גידול נקודתי המתפתח מרקמת שריר הרחם ומכאן נובע שמו. בחלק גדול מן המקרים (כ-70%), שרירני הרחם אינם גורמים לתסמינים מסוימים וגילויים מתבצע לגמרי במקרה. על פי רוב, מדובר בגידולים שהם בעיקר שפירים ורק כחצי אחוז משרירני הרחם עשויים להפוך לממאירים. יחד עם זאת, גילויים של שרירנים ברחם עשוי לחייב לעיתים טיפול תרופתי ומעקב רפואי צמוד, ובמקרים בהם יופיעו תסמינים חמורים יתכן ויהיה צורך בניתוח לשם הסרתם. כל התנהלות רפואית בלתי סבירה בעת אבחון ו\או מתן טיפול בשרירנים המתפתחים ברחם, עלולה להוביל להשלכות בריאותיות קשות אצל האישה ולהיחשב לרשלנות רפואית חמורה מאוד.

  קרא עוד
  שיתוק מוחין הוא מצב רפואי המתבטא בהפרעות התפתחותיות באזורי המערכת המוטורית הרצונית שבמוח. הוא גורם ללקויות תנועתיות אשר עשויות להשתנות ברמת חומרתן. אין מדובר אגב במחלה בודדת, אלא בקבוצת ליקויים אשר יכולים להיווצר במהלך תקופת ההריון, ברגע הלידה או זמן מה לאחר מכן. ברוב המקרים, שיתוק המוחין בא לידי ביטוי בשיתוקים בגפיים וגורם בד"כ לפגיעות נוספות אחרות. כל התנהלות רפואית בלתי סבירה בעת אבחון ו\או טיפול הנוגעים לשיתוק מוחין, עשויה להיחשב לרשלנות רפואית ולהוות עילה להגשת תביעה.קרא עוד
  פרוקטולוגיה הינה תחום רפואי המתמקד בבעיות בריאותיות הקשורות לאזורי פי הטבעת, המעי הגס ואזור רצפת האגן. הרופאים העוסקים בתחום הפרוקטולוגיה נקראים פרוקטולוגים. יש לציין כי פרוקטולוגיה היא תחום טיפול כירורגי, ורוב הרופאים העוסקים בה הם כירורגים מוסמכים בהכשרתם. במקרים מסוימים, מתקיים שיתוף פעולה רפואי בין רופאים פרוקטולוגים לרופאים מתחום האורולוגיה (ענף ברפואה המתמקד במחלות מערכת השתן). הרפואה הפרוקטולוגית מתמקדת באחד האזורים הרגישים ביותר בגוף. לכן, הרופאים אשר עוסקים בתחום הפרוקטולוגיה נדרשים להיות קשובים במיוחד לתלונות של מטופלים, ועליהם לדעת כיצד להעניק להם את הטיפול הנדרש במקצועיות יתרה. כל סטייה מן הנורמות והסטנדרטים הרפואיים המקובלים בתחום, תהיה עשויה להוות עילה להגשת תובענה על רשלנות רפואית.

  קרא עוד
  רפואת הגסטרואנטרולוגיה היא ענף בעולם הרפואה אשר עוסק באבחון ובטיפול של מחלות המתפתחות בדרכי העיכול - בוושט, במעיים, בקיבה, בתוספתן, בלבלב ובכבד. הגסטרואנטרולוגיה נחשבת לאחד מתחומי הרפואה החשובים ביותר, והיא כוללת מתן טיפול עבור כמה מן המחלות הקשות והמורכבות בעולם. כל התנהלות רפואית בלתי סבירה בעת אבחון וטיפול בבעיות גסטרואנטרולוגיות, עלולה להוביל להשלכות בריאותיות חמורות ולהוות עילה להגשת תביעה על רשלנות רפואית.קרא עוד
  רפואת האף אוזן גרון מתמקדת בטיפול בבעיות בריאות ובמחלות שונות המתפתחות באזורי האף, האוזן, הגרון והצוואר. ענף רפואת האף אוזן גרון כולל בין היתר מתן טיפול במקרים של מומים ומחלות בפה, בלוע, באוזניים, בדרכי הנשימה, בבלוטת התריס, בראש ועוד. כל התנהלות רפואית בלתי סבירה בעת אבחון ו\או טיפול בבעיות אף אוזן גרון, תהיה עשויה להיחשב כרשלנות רפואית ולהוות עילה להגשתה של תביעה משפטית.

  קרא עוד
  ניתוח קיסרי הוא ניתוח שבו מבצעים חתכים בבטנה וברחמה של האישה, ודרכם מוציאים את העובר ואת שלייתו במהלך הלידה. על פי רוב, הסיבה המרכזית לביצועם של ניתוחים קיסריים היא סיכון שהתגלה במהלך ההריון או בלידה עצמה. ניתוחים קיסריים מתחלקים לשני סוגים עיקריים. הראשון כולל ביצוע של חתך אנכי במרכז הבטן (midline vertical) אשר ממנו שולפים את העובר (היה נפוץ בעבר). הסוג השני של ניתוח קיסרי כולל ביצוע חתך רוחבי בחלק התחתון של הבטן (supra-pubic). יתרונותיו המרכזיים של ניתוח זה הם הפחתה באיבוד הדם ואי מניע של לידה נרתיקית (טבעית) בעתיד. כל התנהלות בלתי תקינה במהלך ביצוע הניתוח הקיסרי, עשויה לגרום לנזק קשה לאם ו\או לעובר ולהקים עילה להגשת תובענה בגין רשלנות רפואית חמורה.קרא עוד
  מצד אחד, תקופת ההריון היא אחת התקופות המשמחות והמרגשות ביותר בחייהם של אנשים. מצד שני, חשוב לזכור כי הריון הוא קודם כל מצב רפואי אשר עשוי להיות כרוך ברמות סיכון משתנות. במקרים מסוימים, הריונות יכולים להיחשב כ-'הריונות בסיכון גבוה'. משמעותו של דבר, היא שהגורם הרפואי נדרש לבצע מעקב צמוד ומתמשך אחר מצבה של האם. כמו כן, עליו ליידע אותה בכל ממצא חשוד אשר עשוי להתעורר במהלך תקופת ההריון. כל סטייה מן הסטנדרטים הרפואיים המחייבים באותם המקרים, תהיה עלולה להיחשב לרשלנות רפואית קשה ויתכן כי יהיה מקום להגיש בגינה תביעה.

  קרא עוד
  דום לב הוא מצב שבו המחזור התקין של זרימת הדם מופסק לגמרי, כאשר הדבר נובע מאי יכולתו של הלב לבצע התכווצות אפקטיבית. יש המתבלבלים בין דום לב להתקף לב, שזה הוא מצב בו נפגעת זרימת הדם הישירה אל הלב. יחד עם זה, התקף לב עלול גם להוביל למצב של דום לב. מכל מקום, כאשר זרימת הדם מופסקת במחזור הדם הדבר מוביל לאי זרימה של חמצן בגוף. במידה ודום הלב אינו מטופל בתוך חלון זמן של חמש דקות, הדבר עלול להוביל לפגיעה מוחית ואף להסתיים במוות. במקרים כאלו, הצוות הרפואי נדרש לפעול באופן מיידי ולבצע את הפעולות הנכונות – בזמן. בכל מצב שבו קיימת התנהלות בלתי סבירה בעת אבחון או במתן טיפול במקרים של דום לב, עשויה להתעורר עילה ישירה להגשת תובענה על רשלנות רפואית.

  קרא עוד
  השמנת יתר (obesity morbid) היא תופעה של הפרעת אכילה אשר מובילה למצב של עודף משקל בגוף האדם (למעלה מ-20% מהמשקל הנורמטיבי). אנשים הלוקים בהשמנת יתר נוטים לצרוך כמויות גדולות מאוד של אוכל, וברוב המקרים הם סובלים מליקוי ייחודי של אי הגעה לתחושת שובע מלאה. מדובר בתופעה הנחשבת לאחת התחלואות הקשות ביותר של העולם המערבי. בארה"ב למשל, כ-35% מהנשים ו-31% מהגברים סובלים מבעיה של משקל עודף. יתרה מזאת, מרבית המבוגרים הסובלים ממצב של השמנת יתר סבלו מן הבעיה הזו גם בילדותם. אצלנו בישראל אגב, הנתונים המספריים הם מדאיגים מאוד. בדו"ח מיוחד שפורסם לקראת סוף 2018 ע"י הלשכה מרכזית לסטטיסטיקה, נמצא כי מחצית מן האוכלוסייה בישראל (48%) סובלת מעודף משקל או ממצב של השמנה (ליתר דיוק, מדובר ב-55% מקרב הגברים ו-41% מקרב הנשים).

  קרא עוד
  תסמונת דאון הינה מחלה תורשתית הנובעת מטריזומיה (פגם גנטי) בכרומוזום מספר 21 (ליתר דיוק – זה הוא מצב שבו קיימים שלושה עותקים של הכרומוזום בכל התאים בגוף או בחלקם, במקום שני עותקים בלבד). תסמונת הדאון באה לידי ביטוי בסממנים כגון עיכובים התפתחותיים ניכרים, מראה פיסי ייחודי, קשיים משמעותיים ביכולות הדיבור ובבעיות והפרעות בריאותיות שונות. על אף שמדובר בבעיה רפואית חשוכת מרפא, תסמונת הדאון ניתנת לאבחון מוקדם – כבר בתקופת ההריון. כל התנהלות רפואית בלתי סבירה במהלך אבחונה של תסמונת הדאון, תהיה עשויה להיחשב לרשלנות רפואית חמורה ולהוות עילה להגשתה של תביעה משפטית.

  קרא עוד
  פיגור שכלי הינו לקות התפתחותית חמורה המתאפיינת בתפקודים קוגניטיביים ירודים ביחס לרמת תפקודיו הקוגניטיביים של האדם הממוצע. מי שלוקה בפיגור שכלי סובל בדרך כלל מקושי משמעותי של רכישת מיומנויות למידה שונות, וביניהם מיומנויות בסיסיות הנדרשות לצורך ביצוע פעולות יומיומיות. במדינת ישראל ישנם עשרות אלפים הסובלים מפיגור שכלי וברמות חומרה שונות, כאשר בחלק מן המקרים מדובר בפיגור שכלי אשר נוצר במהלך תקופת ההריון או בזמן הלידה עצמה. במקרים חריגים במיוחד, הפיגור השכלי עלול להיגרם בעקבות רשלנות רפואית חמורה.קרא עוד
  באופן טבעי, מרבית הלידות מסתיימות בשבוע ה-40 לתקופת ההריון, מה שמאפשר לעובר להתפתח כנדרש ולהיוולד בריא. תינוקות הנולדים לפני השבוע ה-37 או תינוקות הנולדים במשקל הנמוך מ-2.5 קילוגרמים, ייחשבו לתינוקות פגים. אצלנו בישראל היקף ילודת הפגים עומד מדי שנה על כ-10% מכלל הלידות (או 15,000 פגים בשנה). תינוקות הנולדים כפגים עשויים להיות חשופים לסיבוכים בריאותיים רבים, ומצבם הרגיש כל כך מחייב את הצוות הרפואי להישאר אחריהם במעקב צמוד, ולהעניק להם טיפול יסודי מסביב לשעון. כל התנהלות בלתי סבירה הקשורה באבחון ובטיפול בתינוקות פגים, עשויה להיחשב לרשלנות רפואית חמורה ולהקים עילה ישירה להגשת תובענה בגין רשלנות רפואית.קרא עוד
  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד