.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  רשלנות רפואית בעת אבחונה של מחלת הסיסטיק פיברוזיס

  מחלת הסיסטיק פיברוזיס היא אחת ממחלות התורשה המוכרות והנפוצות בציבור, בעיקר בקרב אוכלוסיות של אנשים לבנים. הסיסטיק פיברוזיס היא מחלה גנטית אשר אינה נגרמת כתוצאה מגורמים חיצוניים. מכיוון שכך, היא עשויה לפרוץ בכל רגע נתון. יחד עם זה, תסמיניה של מחלת הסיסטיק פיברוזיס מופיעים לרוב בתקופת הילדות או בתחילת גיל ההתבגרות. התנהלות בלתי סבירה בזמן אבחון הסיסטיק פיברוזיס, עלולה להוות עילה לתביעת רשלנות רפואית.


  הסיסטיק פיברוזיס (Cystic fibrosis או בקיצור CF), היא מחלה תורשתית אשר נובעת מפגם בחלבון מסוים. פגם זה עלול לגרום לנזקים של קשיי נשימה, דלקות בריאה, פעילות מעיים בעייתית ועוד. 


  בעבר נחשבה הסיסטיק פיברוזיס למחלה חשוכת מרפא לחלוטין. כיום ניתן למצוא טיפולים רפואיים מתקדמים, אשר באמצעותם זוכים אלו הסובלים מן המחלה לחיות עד גיל מבוגר ועם כמה שפחות תופעות לוואי. 


  אבחון מחלת הסיסטיק פיברוזיס

  חלקים נרחבים בציבור מאמינים, כי מחלת הסיסטיק פיברוזיס הינה מחלה מדבקת. ושוב, כפי שציינו בתחילת הדברים, מדובר במחלה תורשתית אשר אינה תלויה בגורמים חיצוניים. כך או כך, אין לזלזל בחשיבות אבחונה המוקדם של הסיסטיק פיברוזיס, מפני שהוא יכול להציל חיים. ללא פעולות האבחון והטיפול הנדרשות, המחלה עשויה להתדרדר בצורה מהירה ולגרום לפגיעה קשה במערכות החיוניות של הגוף ואף למוות. תרופה רשמית למחלת הסיסטיק פיברוזיס – עדיין לא קיימת. יחד עם זה, הרפואה של ימינו מצליחה להאריך באופן משמעותי את חייהם של הסובלים מן המחלה, תוך הפחתתן של תופעות הלוואי הקשורות בה.


  בכדי לבצע אבחון מדויק של מחלת הסיסטיק פיברוזיס, יהיה צורך במעקב רפואי ארוך ומקיף. במעקב זה צריכה להתבצע בדיקה יסודית אשר תבחן לעומק את כלל התסמינים שמהם סובל המטופל. במידת הצורך, יידרש מן הרופא המטפל להפנות את מטופלו לבדיקות מעבדה הכרחיות. במקרים בהם התנהלותו של הרופא תהיה בלתי סבירה, עלול להיות מקום להגיש תביעת רשלנות רפואית.  


  מה עשוי להיחשב כרשלנות רפואית באבחון של מחלת הסיסטיק פיברוזיס?

  המונח 'רשלנות רפואית' מתייחס  לסטייה מנורמות הטיפול הרפואי המקובל. לסטייה זו עלולות להיות השלכות קשות על בריאותם וחייהם של מטופלים. רשלנות רפואית עשויה להתבטא למשל בחוסר הקשבה לתלונות החולה, ובכך למנוע ממנו לקבל טיפול אשר יכול לשפר את מצבו ואף להציל את חייו. 


  בדומה למקרים אחרים של התנהלות רפואית לקויה, הנה גורמים העשויים להצביע על רשלנות בעת אבחון מחלת הסיסטיק פיברוזיס:

  1. אבחון שגוי ו\או פענוח לא נכון של בדיקות אשר מצביעים באופן ברור על קיומה של המחלה.
  2. רופא הפועל בניגוד לנהלים ברורים, תוך שהוא נמנע מהפעלת שיקול דעת לצורך קבלת החלטה מושכלת בעניינו של המטופל (האם להמליץ על המשך טיפול? האם להפנות את המטופל לביצוע בדיקות נוספות? וכו').
  3. חולים הסובלים מהחמרה במצבם הרפואי לאחר התייעצות מול הרופא אשר טיפל בהם.

  אם קיים החשד כי הרופא המטפל גרם בהתנהלותו לפגיעה בחיי המטופל, יהיה מקום להגיש על כך תביעה בגין רשלנות רפואית. בהנחה ויימצא קשר סיבתי בין התנהלות רשלנית לבין נזק אשר נגרם למטופל (בין היתר על סמך חוות דעת רפואית מקצועית ועל סמך אסמכתאות רפואיות רלוונטיות), עשויים להיפסק לטובתו סכומי פיצויים גבוהים במיוחד (בין היתר אך לא רק עבור טיפולים רפואיים, הכאב, הסבל ועוגמת נפש , הפגיעה ביכולת להשתכר באופן עצמאי הצורך בגורם שייסעד את התובע וכיוצא בזה).

  למידע נוסף על פיצויים בגין רשלנות רפואית לחצו כאן.


  חושדים כי נפגעתם מרשלנות רפואית?


  אנחנו במשרד עורכי הדין "מרקמן את טומשין", מטפלים באופן שוטף ומקצועי במקרים מורכבים של רשלנות רפואית. שמנו לנו כמטרה להילחם למען צדקם של נפגעי התופעה העגומה ולדאוג לכך כי זכויותיהם ימוצו באופן מלא!

  למעבר לייעוץ משפטי מקצועי בנושאי רשלנות רפואית – לחצו כאן


  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד