.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  כואב הלב- על רשלנות רפואית במקרים של התקפי לב

  מקרים בהם נעשו אבחונים מאוחרים או שגויים של התקפי לב, הם הגורמים המהווים עילה מרכזית להגשת תביעות על רשלנות רפואית הקשורות לתחום הקרדיולוגיה (רפואת הלב). התקפי לב שלא אובחנו בזמן או בצורה נכונה, מונעים את קבלתו של הטיפול הראוי מה שעלול להוביל לסיבוכים מסוכנים ואף לגרימת מוות.

   

  במצב בו אדם חווה התקף לב, מתרחשת חסימת עורקים כליליים שאמורים להוביל אל הלב דם מחומצן. הגודל והאזור בלב בו מופיעה החסימה הזו, משפיעים על חומרת הפגיעה כתוצאה מההתקף אשר נקרא בלשון המקצועית הרפואית - 'אוטם שריר הלב'. האוטם נוצר לאחר שחסימת העורקים הופכת לנמק, מה שמוביל להשארת צלקת על רקמת שריר הלב. צלקת זו עשויה לשבש את מהלך פעילותו התקינה של הלב, ולהוביל למצבים מסכני חיים כמו אי-ספיקת לב, היווצרות דלקת בקרוב הלב, היווצרות בצקת ריאות ולהפרעות קשות ומסוכנות בקצב הפעימות.

   

  אבחון התקפי לב

  תהליך אבחונם של התקפי לב מתבצע בעזרת בדיקות שונות, ובהתאם לתלונות הנשמעות מפיהם של מטופלים. בדרך כלל האבחון מתבצע על ידי עריכת בדיקת א.ק.ג (E.C.G), בדיקה הנעשית באמצעות מכשיר ייעודי הבוחנת את מצב הפעילות החשמלית של השריר בלב. תוצאותיה של בדיקה זו, יכולות להצביע על כל חריגה מהפעילות הסדורה של השריר, ולהוות חלק מהאבחון אשר מצביע על התקף לב. בנוסף לכך, ניתן לזהות אוטם בשריר באמצעות בדיקת דם הבוחנת את כמות האנזימים CPK ו-CPK-MB.

   

  אין להתעלם מתסמינים מחשידים

  על פי רוב, אנשים החווים התקפי לב אינם מודעים לכך שהאוטם הנוצר בשריר הלב הוא הגורם לכאבים שהם חשו וחלילה עדיין חשים. בלא מעט מקרים, קורה שמטופלים המגיעים עם תלונה על כאבים בחזה מקבלים אבחון שאינו נכון מרופא המשפחה שלהם. בהקשר זה חשוב להדגיש, כי אחריותם הבלעדית של צוותים רפואיים החל מהאחיות ועד לרופאים הבכירים, היא להעניק תשומת לב יתרה למטופלים - תוך גילוי ערנות מקסימאלית לתסמינים שעשויים להצביע על התקף לב.

   

  ברגע שמתעורר חשד ולו הקטן ביותר להתקף לב, יש לדאוג להפניה מהירה ומיידית של המטופל לבית החולים במטרה להעניק לו את הטיפול הנדרש – בזמן. במידה ולא נעשית ההפניה הזו או שלא מתבצע כל מעקב רפואי מתאים, הדבר עלול להוביל לנזקים כרוניים במקרה הטוב ובגרוע ביותר – למוות בטרם עת.

   

   הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית הקשורה להתקפי לב

  אחד הטיעונים המרכזיים שמטרתו היא להוכיח (או להפריח) האם התקיימה רשלנות רפואית במקרה נידון, נקרא מבחן "הרופא הסביר". טענה זו בוחנת לעומק, לרוב על ידי מינוי רופא מומחה מטעמו של בית משפט, האם אופי התנהלותו של רופא מסוים הובילה הוא הגורם הישיר לנזק רפואי אשר נגרם למטופל.

   

  מנקודת הנחה שהרופא המטפל לא עמד במבחן "הרופא הסביר", אז נוצרת עילה להגשת תביעה נגדו או כנגד המוסד הרפואי אליו הוא שייך. מטופלים המבקשים להגיש תביעות בגין טיפול לקוי באבחון של התקפי לב, צריכים לגבות את טענתם בחוות דעת רפואית המאושרת על ידי רופא לב מומחה. בנוסף לכך, מומלץ להשיג ולאסוף את כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים אשר יכולים לתרום לחיזוקה של הטענה כי אכן התקיימה רשלנות רפואית (מסמכי בדיקות דם, גיליונות רפואיים, בדיקות א.ק.ג ומסמכים נוספים).

   

  אחריותם המשפטית של מוסדות הרפואה למקרים של התקפי לב היא נרחבת. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי מתן טיפול שגוי או ביצוע אבחון מאוחר מדי, עלולים להוביל לנזקים ולסיבוכים רפואיים קשים אשר עשויים להיגרם במוות.

    

  בהנחה ולאחר בחינת מקרה נדון נמצאו טענות התביעה בגין רשלנות רפואית כנכונות, יהיו זכאים מטופלים לפיצויים מן המוסדות הרפואיים אשר טיפלו בהם, לצד פיצויים נוספים מן המוסד לביטוח לאומי במצב בו נקבעו להם אחוזי נכות כתוצאה מן הרשלנות הרפואית. אחוזי הנכות נקבעים לאחר ביצוען של בדיקות מקיפות, הכוללות בין היתר בדיקת מגבלה בפעילות גופנית, עייפות, קוצר נשימה או כל תעוקת לב אחרת. במידה ולא ניתן לבצע בדיקות מאמץ, תוכל להתבצע בדיקת מיפוי לב פרמקולוגי או בדיקות נוספות אחרות.

   

  משרד עורכי הדין "מרקמן את טומשין", הגדול ביותר בישראל בייצוג תובעים מתמחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית. בכל שאלה והתייעצות  הקשורים לרשלנות רפואית במקרים של התקפי לב, אנו מזמינים אתכם לצלצל לטלפון 9774* או להשאיר פרטים באתר ואנו נשמח לסייע לכם.

   

   

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד