.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  פוליסות ביטוח לתאונות אישיות


  פוליסות ביטוח לתאונות אישיות הן אחת מסוגי הפוליסות הנפוצות ביותר שישנן, והן נחשבות לזולות יותר ביחס לפוליסות ביטוח אחרות. עפ"י רוב, ילדים בגילאי 6-18 (ולעיתים גם ילדים בני 5) מבוטחים בפוליסות ביטוח ייעודיות עבור מקרים של תאונות המתרחשות בבתי ספר. טיב האירועים המכוסים במסגרת הפוליסה, ייקבעו בהתאם לנתונים שונים של המבוטח כגון גיל, מקצוע, מצב בריאותי ויכולות כלכליות.

   

  פוליסות ביטוח לתאונות אישיות הן פוליסות המיועדות למקרים חריגים בהם למבוטח נגרם נזק מגורם חיצוני ובאופן בלתי צפוי. בין היתר, פוליסות כגון אלה תוכלנה להיות רלוונטיות במקרים שונים כמו אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונה, גרימת כוויות ושברים, גרימת מצב סיעודי כתוצאה מתאונה ועוד.

   

  באופן עקרוני, פוליסת הביטוח האישית אמורה לכסות את המבוטח במקרים של נזקי גוף – בכל עת ובכל מקום. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי בדומה לפוליסות ביטוח אחרות, יתכן ובפוליסת התאונות האישיות תהיינה מגבלות כאלו ואחרות באשר לסוגי התאונות שאותן היא מכסה. בכל אימת שהתאונה שהתרחשה אינה מכוסה מבחינת הפוליסה, למבוטח הנפגע לא ישולמו פיצויים ו/או תגמולים בגין פציעתו. בכדי להימנע ממצב חלילה שבו תימנע מכם הזכות לקבל פיצויים בעקבות תאונה שעברתם, חשוב שתבדקו מראש את תנאי וסעיפי הפוליסה ותיוועצו בעו"ד מומחה ומנוסה המטפל בסוגיות הקשורות לתאונות אישיות.

   

   

  עפ"י אלו תנאים במסגרת פוליסות התאונות האישיות יוכלו המבוטח/ת באמצעותן לקבל פיצויים?

   

  ראשית, המבוטחים יצטרכו להוכיח כי התאונה גרמה להם לנזק של ממש, כאשר פוליסת התאונות האישיות שלהם צריכה להיות רלוונטית מבחינת כיסוי ביטוחי עבור אירוע התאונה שקרתה להם. כך למשל, בכדי לקבל פיצוי בגין נכות שנגרמה מתאונה, המבוטח יצטרך להוכיח כי נותרה בו נכות לצמיתה עפ"י אבחון אשר יעמוד בקנה אחד עם 'תקנות הביטוח הלאומי, התשט"ז – 1956'.

   

  במקרים אחרים כמו אובדן כושר עבודה או הפיכתו של הנפגע לחולה סיעודי, יהיה צורך להוכיח כי האירוע התאונתי היה הגורם הבלעדי שגרם למצבים הללו (וזאת, בהתאם להנחיות ולהגדרות המופיעות בפוליסה).

   

   

  האם זו חובה לרכוש פוליסת תאונות אישיות?

  בחלק גדול מן המקרים, פוליסות התאונות האישיות נרכשות מתוך יוזמה פרטית. בגדול, אין לכך תוקף משנה מחייב. עם זאת, ישנם מקרים ספציפיים המוגדרים בחוק בהם קיימת חובה לרכוש את הפוליסות הללו:

   

  • בהתאם להנחיותיו של 'חוק חינוך החובה, התש"ט – 1949', כל בתי הספר במדינת ישראל מחויבים לרכוש פוליסות ביטוח אשר מבטחות את תלמידיהם במקרים של תאונות אישיות.
  • לפי סעיף 7 ב- 'חוק הספורט, התשמ"ח – 1988', אגודות ספורט מחויבות לבטח את הספורטאים שלהן בפוליסת תאונות אישיות. אפילו עוד קודם לכן, נקבע עפ"י סעיף 12 ב- 'חוק הצלילה הספורטיבית, התשל"ט – 1979' כי אנשים העוסקים בתחום הצלילה מחויבים לרכוש ביטוח לצוללים.
  • דוגמא נוספת הקשורה גם היא לתחום הספורט היא סעיף 2.9ד (1) ל- 'חוק מכוני הכושר (רישוי ופיקוח), התשנ"ד-1994, אשר קובע כי מכוני הכושר למיניהם מחויבים לדאוג לבטח את ציבור המתאמנים בביטוח ייעודי למקרים של תאונות אישיות.

   

  חשוב לדעת!

  פעמים רבות קורים מקרים בהם מבוטחים אשר נפגעו כתוצאה מתאונות אישיות, לא ידעו כי היה להם כיסוי ביטוחי.

   

  על כן, בתור עמיתים/חברים המשתייכים לגוף, מוסד, ארגון, אגודה או חברה מסוימים, חשוב לבדוק האם קיימת לכם פוליסת תאונות אישיות ולעבור על הסעיפים וכלל ההתניות/החרגות הקיימות בה. ככל שיימצא כי יש לכם פוליסת ביטוח לתאונות אישיות תוכלו לבוא בדרישה לקבל פיצויים – ללא כל קשר לזכות העומדת לרשותכם לבחון אפשרות של הגשת תובענה בגין תאונה אשר נגרמה לכם כתוצאה מרשלנות.

   

   

  האם קיימת התיישנות בהגשת תביעות פיצויים עפ"י פוליסת התאונות האישיות?

  בהתאם להגדרה בסעיף 31 ל- 'חוק חוזה הביטוח, התשמ"א – 1981', תחול התיישנות על תביעות ביטוח הקשורות במקרים של תאונה – בחלוף 3 שנים מהיום שבו היא התרחשה. על כן, מבוטח אשר נפגע כתוצאה מתאונה אישית יצטרך להגיש את תביעתו לצורך קבלת פיצויים כדין – לא יאוחר ממלאת 3 שנים לתאונה. ככל שלא ידאג לעשות כן, הוא עלול להסתכן בהפסד מלא של זכויותיו אשר כוללות גם את מתן הפיצויים.

   

  למרבה הצער, יש מקרים רבים בהם פוליסת התאונות האישיות היא משתנה אשר נסתר מידיעתו של המבוטח. לחילופין, יש גם מקרים רבים אחרים בהם מבוטחים בעלי פוליסות – אינם מודעים למלוא זכויותיהם.

   

  מכאן כמובן, חשוב לפנות ולהתייעץ עם עו"ד מומחה אשר עוסק ומטפל בהגשת תובענות ביטוח (ובמקרה שלנו – עם התמחות ספציפית ונרחבת בתחום התאונות האישיות).

  צוות עו"ד המנוסה של משרדנו, מעניק בין היתר ייעוץ, הכוונה וליווי משפטיים במקרים של תביעות הקשורות בתאונות אישיות. עם ניסיון מצטבר של עשרות בשנים, המומחים המשפטיים שלנו ב- "מרקמן את טומשין" יוכלו לסייע לכם למצות את מלוא זכויותיכם.

  לקביעת פגישת התייעצות מקצועית – לחצו כאן

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד