.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  אירעה לכם תאונה במקום ציבורי? יתכן ומגיע לכם פיצוי עפ"י חוק!


  האם קרה לכם מקרה (ואולי יותר מאחד), שבו נתקלתם במפגע במקום ציבורי אשר גרם לכם למעוד וחלילה להיפצע?אם תשימו רגע את קו החשיבה של "זה רק מזל רע" בצד, תיווכחו לדעת כי אתם ממש לא לבד וכי אירועי תאונות אשר קורות במקומות ציבוריים – מתרחשים כל העת. במקרים מסוימים ובהתאם לכורח הנסיבות, יתכן ויגיעו לכם על כך פיצויים משמעותיים במיוחד. במאמר זה אנו נסקור את ההיבטים המשפטיים אשר נוגעים למקרי תאונות המתרחשות במקומות ציבוריים.

   

  אילולא יכולנו לשנות זאת במחי כף, למעוד ולהיפצע במקומות ציבוריים הוא משהו שהיינו מעלימים מן העולם. אך כידוע, המציאות בה אנו חיים רחוקה "שנות אור" מלהיות אידיליה, וכפי שהעולם ממשיך (לבינתיים) לסוב סביב צירו, תאונות למרבה הצער (כולל במקומות ציבוריים), עדיין ממשיכות לקרות.

   

  עם זאת, אל לכם לראות בתאונות במקומות ציבוריים כסוג של "גזירה משמיים". כשאתם נמצאים בתוך חנות, מחכים בתחנת אוטובוס או מגיעים לתחנת הדלק – זה הוא לא מתפקידו של ה- "מזל" לשמור על בטיחותכם, אלא כורח תפקידם של גורמי הסמכות (מלבד עצמכם) שהם בעלי החנות, מנהל תחנת האוטובוס והמנהל/הבעלים של תחנת הדלק.

   

  ואם חלילה קרה מקרה ומצאתם את עצמכם מועדים, נופלים וסובלים מפציעה קשה, והכול  בגלל נסיבות רשלניות אשר הובילו לתאונה המצערת במקום הציבורי בו שהיתם, יתכן מאוד כי תימצאו זכאים לקבלת פיצויים משמעותיים.

   

   

  אילו מקרים יוכלו להיחשב כרשלנות כאשר מדובר בתאונות המתרחשות במקום ציבורי?

   

  • החלקה ומעידה על כתם אקונומיקה בסופר/כתמי שמן בתחנת דלק (בייחוד במקרים בהם לא היה שילוט אשר הורה על הסכנות הפוטנציאליות).
  • מפגעים בגני שעשועים ו/או במגרשי משחקים, כמו נדנדה ששרשרותיה בלויים וחלודים או מתקן כדורסל הנוטה ליפול.
  • בור פתוח בכביש/מדרכה שלא כוסה היטב.
  • כיסאות/ספסלים במוסדות בנקאיים שאינם בטוחים לישיבה.
  • פסולת ברחוב שלא פונתה ואשר עלולה לגרום למעידה ולפציעה.
  • ועוד...

   

   

  מצד אחד, תאונה המתרחשת במקום ציבורי תוכל להקים עילה ישירה להגשת תביעת נזיקין. מצד שני, זה לא בהכרח אומר כי כל מקרה של תאונה שכזו תוכל להבטיח לנפגע/ת זכאות אוטומטית לפיצויים (על אף האמור, יש יוצא מן הכלל במקרים של תאונות ילדים ותלמידים – אשר חייבים עפ"י 'חוק לימוד חובה, התש"ט – 1949', להיות מבוטחים באמצעות פוליסת תאונות אישיות אשר תזכה אותם בקבלת פיצויים – בכול מקום ובכול זמן וללא כל קשר להגשת תביעת הנזיקין).

   

   

  כיצד עלינו לפעול לאחר קרות התאונה?

   

  עצם העובדה כי אין ערובה לכך שתזכו בפיצויים עקב תאונה במקום ציבורי, תחייב אתכם לפעול בצורה שקולה (וזהירה!) בטרם תגישו את תביעת הנזיקין.

   

  ובהמשך לזאת, אנו ממליצים לכם לפעול עפ"י השלבים הבאים:

   

  • לתעד את התאונה באופן מלא ומפורט: מיד לאחר התרחשותה של התאונה, מומלץ לצלם תמונות ממוקדות (ופנורמיות אם ניתן) של מקום האירוע שבו היא התרחשה התאונה. בתוך כך, התמקדו בצילומם של הליקויים ו/או המפגעים אשר הובילו לגרימת התאונה.
  • לאסוף עדויות: נסו לרכז את פרטיהם של כמה שיותר עדי ראיה אשר היו נוכחים בזמן שהתאונה התרחשה. ככול שיהיו לכם עדויות רבות יותר, תוכלו לחזק את טענותיכם המרכזיות בתביעה.
  • לרכז אסמכתאות רפואיות: לאחר שקיבלתם טיפול רפואי, דאגו לאסוף את כלל האסמכתאות והתיעודים הרפואיים הרלוונטיים הקשורים לאירוע התאונה (אישור מתן תרופות, אישור אשפוז, אישורי ביצוע בדיקות כמו C.T  ו-M.R.I  וכו'). ככל שיהיו בידכם עדויות רפואיות אשר תוכלנה להצביע על הנזק שנגרם לכם – תוכלו לגבש ולחזק את טענות התביעה העיקריות שלכם.
  • לדווח על המפגע: צרו קשר עם הרשות המקומית/העירייה אשר בתחום שיפוטן נמצאו הליקויים שהובילו לתאונה. דווחו על המפגע ותעדו את שם הנציג/ה והשעה שבה שוחחתם עימם בכדי למנוע מצב של הכחשת האירוע ע"י העירייה או הרשות המקומית. במידה והגורמים האחראים למחדל הם לא הרשות המקומית או העירייה, חפשו אחר הגורם אשר יוכל להתייחס לפנייתכם (כמו אחראי בתחנת דלק, מנהל בסופר, מנהל בקניון וכו').

   

  ככל שיוכח ויוכרע בין כותלי ביהמ"ש כי יש קשר נסיבתי של רשלנות לתאונה, וככל שיוכח כי הנזק אשר נגרם לנפגע/ת נבע בהכרח מתוך התנהלות רשלנית, האחרונים יהיו זכאים לקבלת פיצויים כדין. ובכל מקרה, בכדי להעריך נכונה את סיכויי התביעה ולמנוע מצב של דחייתה על הסף, מומלץ לפנות ולהתייעץ עם עו"ד מומחה אשר עוסק ומטפל בהגשת תביעות נזיקין.

   

  לצוות המשפטנים שלנו ב- "מרקמן את טומשין", יש ניסיון משמעותי ונרחב במיוחד בתביעות העוסקות בסוגיות של דיני נזיקין (לרבות בתביעות בגין תאונות במרחב הציבורי).

   

  אנו מתחייבים לספק עבורכם את הייעוץ, ההכוונה, והליווי המשפטיים הנדרשים אשר יוכלו לסייע לכם למצות את מלוא זכויותיכם.

   

  הינכם מוזמנים ליצור עימנו קשר ולקבוע פגישת התייעצות מקצועית!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

      

   

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד