מאמרים
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  תביעת נזיקין בגין תאונת ספורט של ספורטאים

  ישנן התביעות אשר אינן מצריכות הוכחת אשמה או רשלנות כלשהי שגרמה לפציעה. די שארעה פציעה והתקיימו התנאים המצויינים בכל פרק ופרק על מנת לזכות בפיצויים, אפילו איש אינו אשם בפציעה שנגרמה.
  הגדל
  עם זאת, ניתן אף להגיש תביעת נזיקין בגין הפציעה. במקרה זה יש להוכיח כי הנזק נגרם באשמתו או ברשלנותו של אחר. נציין כי שחקן שנפצע בהיתקלות עם שחקן יריב, אפילו דובר בעבירה, עדיין יתקשה להוכיח כי מדובר ברשלנות המצדיקה תביעת נזיקין, שכן חלק מכללי ואופי תחרות הספורט כוללת אף ביצוע עבירות והיתקלויות, עד גבול מסויים לפני הגעה לתחום של דיני נזיקין.

  אם כן, באילו מקרים ניתן יהיה להגיש תביעת נזיקין? לשאלה זו תשובות מגוונות, למשל, כשפציעה נגרמה עקב תחזוקה ירודה של מגרש המשחקים (בורות, מכשולים, תאורה לא הולמת ועוד), כאשר הפגיעה היא מאדם אחר שלא במסגרת הטבעית של המשחק (תקיפה על ידי אחר) ועוד.

  שיעור הפיצוי של תביעת נזיקין מסוג זה?  במקרים אלה שיעור הפיצוי אינו מחושב בהתאם לנוסחא זו או אחרת. בית המשפט יבחן ראשית אם התביעה ראויה להתקבל. לאחר מכן, יבחן בית המשפט ויחשב את מידת הנזק הממוני (הפסדים והוצאות לעבר ולעתיד) והלא ממוני (כאב וסבל) של התובע. מסכום זה יופחתו הסכומים שקיבל התובע מהמוסד לביטוח לאומי בגין פגיעה זו. התובע יקבל את ההפרש שבין נזקו לבין התגמול שקיבל ויקבל על נזק זה מהמוסד לביטוח לאומי.

  מאמר זה ביקש להעניק מידע בסיסי וראשוני לקוראו אודות ההליכים והנתיבים השונים העומדים בפניו. היריעה בתחום זה רחבה וההסברים שפורטו לעיל, אינם מתיימרים לכסות את כל האפשרויות ולציין את כל החריגים והסייגים הקיימים ובוודאי שהמאמר אינו מבקש או מתיימר להחליף ייעוץ משפטי, הנדרש בהליכים השונים.

  תעשו ספורט, תנסו להיות בריאים ככל הניתן ובמקרה של פגיעה - דעו לעמוד על קבלת כל המגיע לכם באמצעות תביעת נזיקין מתא.
  המשרד מספק ייעוץ גם לחברי עמותת צעדים שמסייעים לחולי ומושתלי פרקים.

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד