.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  תאונות ים

  אזורי הים והבריכה אלו מקומות שאנו מגיעים אליהם בכדי לנפוש, לבלות, לעשות ספורט או לתפוס מעט שלווה. עם זאת, מדובר גם במקומות אשר טמונות בהם סכנות פוטנציאליות שונות, כאשר במקרים רבים נגרמות שם תאונות קשות במיוחד אשר עלולות להוביל לפציעות קשות ואף להסתיים במוות. בחלק מאותם האירועים, יתכן ויהיה מקום להגשת תובענה משפטית כנגד האחראיים למחדל אשר הוביל לתאונה המצערת.

   

  בהשוואה למדינות רבות בעולם, במדינת ישראל שורר אקלים חם יותר, מה שהופך אותה לאחד המקומות האידיאליים לרביצה מהנה במיוחד בחופי הים. ועם חופי תל-אביב היפהפיים והאטרקטיביים כל כך, זה בכלל לא מפתיע שרבבות תיירים בוחרים לעשות את החופשה שלהם דווקא בישראל. לצד זאת, חשוב להבין כי הים הוא גם מקום מסוכן ויש להתנהל בו באחריות אישית גבוהה בכדי להימנע מסכנות כמו תאונות למשל.

   

  ככל שזה תלוי בנו, אנו יכולים לבחון את סביבתו של חוף הים, לדאוג לאמצעי הבטיחות הנדרשים (כובע, משקפי שמש, קרם הגנה וכו') ולשהות באזורים בהם נמצאים המצילים. מעבר ליכולתנו לשמור על ביטחוננו בים, זו היא אחריותן הבלעדית של רשויות מקומיות ועיריות לוודא כי החופים בטוחים לרחצה ולדאוג לסלק מהם מפגעים שונים.

   

  למרבה הצער, פעמים רבות אנו שומעים על תאונות קשות ומצערות המתרחשות בחופי הים, תאונות אשר הובילו לפציעות קשות במיוחד ואשר במקרים מסוימים אף הסתיימו במוות. כך למשל, יש לא מעט מקרים בהם אנשים נפצעו כתוצאה משימוש במתקני הספורט בים, ואפילו מקרים בהם אנשים נפצעו בתאונות כתוצאה ממפגעים שלא הוסרו מן החופים.

   

  במקרה מפורסם שאירע השנה, צוללן מנוסה אשר הגיע לאחד מחופי אשדוד צלל במים רדודים, נפצע באורח קשה מעמוד אשר הוצב בו והפך לנכה כתוצאה מפציעתו. בעקבות הנזק שנגרם לו, הוא הגיש תביעה כנגד עיריית אשדוד בסכום העומד על מיליונים שקלים.

   

   

  תאונות בים המתרחשות בחופים בלתי מוכרזים

  כאמור, זו היא אחריותן הבלעדית של העיריות/הרשויות המקומיות לוודא כי החופים אשר הנמצאים בתחום שיפוטן הם חופים הבטוחים לרחצה. בכל אימת שרצועת חוף כזו או אחרת תיחשב כלא בטוחה לרחצה, יהיה צורך להכריז עליה כחוף מסוכן ולהציב בה שלטי אזהרה בהתאם.

   

  כאשר תאונה מתרחשת בחוף אשר מוגדר כ- "חוף בלתי מוכרז", העירייה, הרשות המקומית או המדינה אשר בתחום שיפוטן הוא נמצא תצטרכנה לשאת באחריות ולפצות את הנפגעים במידה והן לא עמדו בקריטריונים הנדרשים עפ"י חוק ליצירת התרעת סכנה מספקת דיה (למשל- התרעות על שוברי גלים, זרמים חזקים, סכנת תביעה בחוף, אי הימצאותו של מציל, סכנה כתוצאה ממפגעי שיפוץ המתקיים בחוף, סכנת מדוזות ארסיות ועוד...).

   

   

   

  תאונות המתרחשות בבריכות

  זה הוא אומנם לא הנושא המרכזי במאמר שלנו, אך חשוב לדעת כי במקרים של תאונות המתרחשות בבריכה – יש לפנות מיידית לגורמים האחראיים על הפעלתה ולבדוק האם הם עמדו בתקנות המחייבות משנת 2004 להסדרת מקומות רחצה ראויים. בין היתר, אחריותם של מפעילי הברכה היא לדאוג להקמתה של סוכת מצילים אשר ניתן יהיה לצפות ממנה על כל המתרחש בבריכה, לוודא כי קיים שלט "מים עמוקים" במקום בולט לעין, וגם לדאוג להחזקתו של ציוד עזרה ראשונה תקין אשר ניתן יהיה להיעזר בו בשעת צרה. ככל שיתגלה כי מחדל כזה או אחר היו הגורם המרכזי להתרחשותה של תאונה בבריכה, יהיה מקום להגיש על כך תובענה משפטית כנגד המפעילים והבעלים של הבריכה.

   

  על אף הנאמר לעיל, אנו חוזרים ומדגישים את נושא ההתנהלות האישית ואת הצורך לנהוג באופן סביר ואחראי בעת שהייה בים או בבריכה. ככל שתדאגו לנקוט במשנה זהירות, תוכלו להימנע מסכנות פוטנציאליות רבות וליהנות מהביקור שלכם בחוף הים או בבריכה. ועל כל פנים, ככל שמדובר במקרים שונים של תאונות ים/בריכה הנגרמות כתוצאה ממחדלים חיצוניים, מוטב להתייעץ מול עו"ד מומחה ומנוסה אשר עוסק בתחום של תביעות הנזיקין.

   

  אם חלילה אתם או יקיריכם נפגעתם כתוצאה מתאונה שהתרחשה בים או בבריכה, חשוב שתדעו כי עומדת לרשותכם הזכות להגיש תביעה משפטית כנגד הרשות המקומית, העירייה, או הגורמים האחראיים בחוף/בבריכה אשר התנהלו בצורה רשלנית שהובילה בסוף לפציעתכם.

   

  צוות עורכי הדין המקצועי שלנו ב- "מרקמן את טומשין" ידאג לספק לכם ייעוץ, הכוונה וליווי משפטיים מקיפים – עד למיצוין המלא של כלל זכויותיכם.

   

  צרו עימנו קשר וקבעו פגישת התייעצות מקצועית!

   

   

   

   

   

   

   

   

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד