דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית באבחון ובטיפול בסרטן האשכים

במידה ונפגעתם מרשלנות רפואית או שאתם חושדים שהצוותים הרפואיים התרשלו בעניינכם, חשוב שתבררו את זכויותיכם.

ייתכן שאתם זכאים לפיצויים גבוהים שיכולים להגיע לכדי מיליוני שקלים.

סרטן האשכים ניתן לריפוי בקלות כשמאובחן בזמן ומטופל כראוי. אם נפגעו סיכויי החלמתכם או שנחשפתם לטיפול כושל ורשלני, נמליץ לכם לבחור במשרד מיומן ומנוסה בתביעות רשלנות רפואית שיפעל למענכם בתביעתכם כנגד הגורמים הרשלניים.

עורך הדין עמוס כהן
שותף, מנהל מחלקה, עורך דין עמוס כהן שותף

לפני הכל – מדוע לבחור במשרד מרקמן טומשין לטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית שלך?

במידה ונפגעתם מרשלנות רפואית או שאתם חושדים שהצוותים הרפואיים התרשלו בעניינכם, חשוב שתבררו את זכויותיכם. ייתכן שאתם זכאים לפיצויים גבוהים שיכולים להגיע לכדי מיליוני שקלים.

סרטן האשכים ניתן לריפוי בקלות כשמאובחן בזמן ומטופל כראוי. אם נפגעו סיכויי החלמתכם או שנחשפתם לטיפול כושל ורשלני, נמליץ לכם לבחור במשרד מיומן ומנוסה בתביעות רשלנות רפואית שיפעל למענכם בתביעתכם כנגד הגורמים הרשלניים.

משרד עורכי הדין מרקמן טומשין ושות' מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ובעל ניסיון רב בטיפול בתביעות נזקי גוף. המשרד מתחייב להעניק שירות אישי ומקצועי החל מבירור הרשלנות, איסוף ראיות, חוות דעת, ניהול התביעה ועד לקבלת הפיצויים. המשרד עוסק במגוון תיקי הרשלנות הרפואית – בדגש על רשלנות רפואית בטיפול ובאבחון מחלות סרטן שונות. בפרט, למשרד ניסיון בניהול תביעות רשלנות במקרים של סרטן האשכים.

צרו איתנו קשר לצורך התייעצות ראשונית. אנו נקשר אתכם לרופאים מומחים לשם בדיקת הרשומות הרפואיות ונעריך בעזרתם את עילת התביעה וסיכוייה.

מלבד הטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית, המשרד יסייע לך למצות את כלל זכויותיך בשלל תחומים נוספים לרבות ניהול תביעות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות ביטוח, מס הכנסה, תאונות עבודה ועוד. המשרד יעשה הכול כדי להעניק לך שירות מלא ומקיף עד למיצוי כלל זכויותיך – הרפואיות והמשפטיות.

למשרד מוניטין רב בתביעות נזקי גוף ורשלנות רפואית בפרט והוא מנצח ב- 98% מהתביעות שמגיש. עורכי הדין במשרד בקיעים בשלל האסטרטגית והטקטיקות השונות למיקסום סיכויי ההצלחה, ומתחייבים להשיג ללקוחותינו את מירב הפיצויים ולמצות את כלל זכויותיהם.

צוות המשרד העוסק ברשלנות רפואית בעל ניסיון של שנים בטיפול בתביעות רשלנות רפואית,  ובמשרד מחלקה ייחודית המטפלת בזכויות של חולי הסרטן.

לקריאה על הזכויות העומדות בפני מי שסובל מסרטן באתר "כל זכות" לחצו כאן.

נשמח לענות ולסייע- השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

רקע כללי על סרטן האשכים

האשכים הם חלק ממערכת הרבייה הזכרית ומטרתם לייצר תאי זרע ואת הורמון הטסטוסטרון. סרטן האשכים יחסית נדיר לסוגי סרטן אחרים והוא שכיח יותר בקרב גברים צעירים החל מגיל ההתבגרות. סמינומה ונון-סמינומה הם הסוגים השכיחים ביותר של סרטן האשכים.

מהם גורמי הסיכון להתפתחות סרטן האשכים?

 • גיל – סרטן האשכים שכיח יותר בקרב גברים צעירים בגילאי 15-40.
 • עבודה ככבאי מבצעי או חשיפה לחומרים – במקרה של חשיפה תעסוקתי מומלץ להתייעץ איתנו לגבי האפשרות להיות מוכר כנפגע בעבודה.
 • היסטורית תחלואה בסרטן האשכים.
 • נטייה תורשתית ו/או תסמונות גנטיות.
 • בעיות פוריות.
 • בנים בכורים או יחידים.
 • אשך טמיר – אשכים שלא ירדו לשק האשכים.
 • AIDS – תסמונת הכשל החיסוני.

מהם התסמינים של סרטן האשכים?

ייתכן שהמטופל לא יחוש בסימפטומים כלל או יחוש בשינויים במבנה האשך ללא תחושת כאב כלשהי. תסמינים אפשריים הם:

 • גוש באשך.
 • אשך גדול יותר מהשני.
 • תחושת כובד באשך.
 • כאבים בבטן התחתונה.
 • כאבים במפשעה.
 • ירידה בפוריות.
 • הצטברות נוזלים באשך.

במידה והסרטן התפשט והפך לגרורתי ייתכן ויופיעו התסמינים הבאים:

 • כאבים בחזה.
 • קוצר נשימה.
 • בלוטות לימפה מוגדלות.
 • בצקת ברגליים.
 • כאבי גב.

כיצד מאבחנים את סרטן האשכים?

במידה ושמתם לב לשינויים כלשהם באשכים והתלוננתם בפני רופא המשפחה עליו לבצע בדיקה פיזית ראשונית ולהפנותכם לאורולוג או לחדר מיון. הרופא המטפל מחויב להפנות לביצוע בדיקות משלימות:

 • בדיקות מעבדה
 • בדיקת אולטרה-סאונד – בדיקה שמאבחנת האם הגידול הוא סרטני.
 • בדיקה פתולוגית – מתבצעת עי הסרת האשך. במקרים של סרטן האשכים לא נהוג ליטול ביופסיה.
 • בדיקות CT או MRI – מאפשרות לבחון קיום גרורות ברקמות אחרות בגוף.

הטיפול בסרטן האשכים

הטיפול במחלת סרטן האשך משתנה בהתאם למצבו הכללי של המטופל, התפשטות המחלה וחומרתה. מרבית החולים מחלימים מהמחלה לגמרי כשמטופלים בהתאם.

 • ניתוח – ככל שגילוי המחלה נעשה בשלב מוקדם כך המטופל נזקק בפחות טיפולים ויכול להסתפק בכריתת הגידול. כריתת האשך והשתלת תותב בשק האשכים אופיינית לגידולים בשלבים ראשוניים ועשויה לרפא לחלוטין את המחלה. במקרים מסוימים ובהתאם למצבו של המטופל יינתן טיפול כימותרפי משלים. ייתכן שמטופל בחולה בסרטן האשכים בשלב מתקדם יעבור ניתוח לכריתת הגרורות. לעתים נדרשים מטופלים בהסרה של בלוטות הלימפה בחלק האחורי של הבטן.

ככל שמחלת סרטן האשכים מפושטת לאיברים אחרים יצטרך המטופל לעבור סדרת טיפולים משלימים:

 • טיפול כימי (כימותרפיה) – טיפול שתכליתו לפגוע בתאים הסרטניים באמצעות שימוש בתרופות אנטי סרטניות. הטיפול הכימי ניתן לעתים לאחר ביצוע הניתוח על מנת להשמיד את התאים הסרטניים שנותרו לאחר כריתת האשך. כימותרפיה מלווה בתופעות לוואי לא נעימות שלרוב נעלמות עם סיום הטיפול.
 • טיפול בקרינה (רדיותרפיה) – טיפול מקומי שתכליתו להשמיד את התאים הסרטניים באמצעות קרינה בעוצמה גבוהה. הטיפול הקרינתי מלווה בתופעות לוואי לא נעימות שלרוב נעלמות בסיומו.

מדוע חשוב לאבחן מוקדם את מחלת סרטן האשכים?

גילוי מוקדם מעלה את סיכויי הריפוי ועשוי להביא להחלמה מלאה מהמחלה. לרוב, סרטן האשכים איננו קטלני וניתן להירפא ממנו. אם המחלה מאובחנת בשלב 1 בעוד הגידול לא חרג מהאשך סיכויי הריפוי הם גבוהים מאוד. ככל שהמחלה מאובחנת בשלב מתקדם יותר כך סיכויי הריפוי קטנים יותר. מעבר לכך, גילוי מאוחר משליך קשות על אורח חיי המטופל שיאלץ לבצע שורת טיפולים אינטנסיביים ופחות אפקטיביים. הטיפול בסרטן גרורתי כרוך בכאב וסבל מיותרים. טיפולים כימותרפיים למשל הם אגרסיביים ועשויים לפגוע גם בתאים בריאים. מסיבה זו הם מלווים בתופעות לוואי קשות. ניתן למנוע את הצורך בביצוע הטיפולים האלו ע"י ביצוע ניתוח לכריתת הגידול. הניתוח מתאפשר ככל שהגידול לא מפושט וכשהוא מתגלה בשלבים מוקדמים. מעל 90% מהחולים בסרטן האשכים נרפאים מהמחלה בזכות הגילוי המוקדם.

כיצד יכולים אנשי מקצוע רפואיים להתרשל במקרים של סרטן האשכים?

רשלנות רפואית במקרים של סרטן האשכים נוצרת כאשר הצוותים הרפואיים אינם נוהגים במקצועיות וחורגים מהסטנדרט הרפואי המקובל. על הרופאים מוטלת חובת זהירות כלפיכם המטופלים ובאחריותם לנהוג כפי שרופא מקצועי, מיומן ומנוסה היה נוהג בטיפול בכם. כל כשל באבחון ו/או בטיפול בכם עשוי לגרור השלכות חמורות עליכם המטופלים, לגרום לכם לנזקים בריאותיים ונפשיים, ולפגוע ביעילות הטיפול וסיכויי ההחלמה.

ישנם מספר מוקדים בהם עשויים הצוותים הרפואיים להתרשל:

 • התעלמות מתלונות המטופלים – ככל שהוצגו התסמינים בפני הרופאים המטפלים, מוטלת עליהם החובה להמשיך בבירור מעמיק עד לקבלת אבחנה מדויקת. במידה והתלוננתם על סימפטומים לדוגמת תחושת גוש באשך, תחושת כובד באשך, שינויים בגודל האשך ועוד, על הרופא לבחון לעומק את התלונות ולהמשיך בבירור עד לקבלת אבחנה מדויקת. רבים המקרים בהם רופאים משליכים את התסמינים לבעיה רפואית אחרת ומעניקים טיפול שגוי.
 • איחור באבחון – כאשר הרופאים מתעלמים מהסימפטומים שמציגים המטופלים או מעניקים טיפול שגוי בהתבסס על אבחנה שגויה, הסרטן ממשיך להתפתח ולהחמיר. מוטלת על רופא המשפחה החובה להמשיך בבירור ולהפנות לאורולוג ולביצוע בדיקות. כאשר רופא המשפחה חדל ממתן הפניה לרופא ו/או לבדיקות הרלוונטיות, ייתכן כי הוא התרשל.

זו אחריותו של הרופא המטפל להיות ער לכלל התסמינים כמתואר לעיל ולדאוג שיבוצעו כלל הבדיקות הרלוונטיות.

אף שסוג זה של סרטן פחות נפוץ, אין זה אומר שהרופא פטור מבירור ושלילת קיום המחלה. כל עיכוב בביצוע הבדיקות וכן כל שגיאה בפענוחן עשוי לגרור השלכות כבדות על יכולתכם להתמודד עם המחלה. כשהמחלה בשלב מתקדם יותר חלופות הטיפול פוחתות והאופציות המוצעות בפני המטופלים הן אינטנסיביות יותר. ככל שייחסמו בפניכם חלופות טיפול, סיכויי ההחלמה שלכם יפגעו ואתם תהיו חשופים לדרכי טיפול פחות אפקטיביות. גילוי מוקדם עשוי להציל חיים! אבחון שגוי או מאוחר וכן כל דחייה במתן טיפול הולם מביאים להשלכות כבדות משקל על המטופלים עד לכדי אבדן חיים.

 • היעדר מעקב הולם – לכל אורך ההליך החל מאבחון המחלה ועד לאחר ביצוע הטיפולים, מוטלת חובת פיקוח על הגורמים הרפואיים. הרופא מחויב להעניק לכם טיפול תרופתי מותאם אישית, להפנותכם לביצוע בדיקות ובמידת הצורך לרופאים יועצים אחרים. תיתכן הישנות המחלה ולכן חשוב לעקוב אחר שינויים אפשריים. במקרה שבו בוצע מעקב לקוי ורשלני, יתכן שתקום עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.
 • כשל בניתוח והליכים כירורגיים ופולשניים- מקרי רשלנות רבים, נובעים מכשלים בניתוח. בכל מקרה שבו נגרם לכם נזק בניתוח, רצוי לבדוק האם מקור הנזק ברשלנות.
 • פענוח שגוי של בדיקות- לא אחת נעשות טעויות בפיענוח הבדיקות השונות. במצב של פיענוח שגוי גילוי מחלת סרטן האשכים עשוי להתעכב משמעותית ולהשליך על אפקטיביות הטיפול. לכן, בכל מקרה שהמחלה התגלתה בשלב מתקדם, רצוי לחזור לבדיקות על מנת להבין האם ניתן היה לגלות את המחלה בשלב מוקדם יותר. קרי, שהמחלה כבר הופיעה בבדיקות ולא אובחנה עקב טעות.
 • טיפול שאינו מותאם למטופל ועשוי להחמיר את נזקיו – על הצוותים הרפואיים להתאים לכל מטופל טיפול בהתאם למצבו הבריאותי הכללי, שלב הגידול, רקע רפואי ומחלות נוספות במידה וקיימות, גיל וכד'. במידה והרופא מעניק טיפול לא סביר בהתעלם מנסיבותיו של המטופל ומחמיר את נזקיו, ייתכן שקמה למטופל עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.
 • פגיעה באוטונומיה- על הרופא המטפל בכל סיטואציה רפואית להציג לכם את כלל האפשרויות העומדות לרשותכם, לרבות סוגי הבדיקות השונות, הסיכונים, תופעות הלוואי, טיפולים חדשניים וכיו"ב. זאת על מנת שיעמוד לזכותכם חופש הבחירה בנוגע לאפשרויות השונות לרבות הסיכונים והסיכויים. במקרה בו הרופאים לא הציגו בפניכם את התמונה המלאה, יתכן שניתן יהיה להגיש תביעה בגין עילת הפגיעה באוטונומיה.

כאשר הגורמים הרפואיים מתרשלים, ההשלכות עבור המטופלים היא הרסנית. בעת התרשלות ייתכן וניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגורמים שהתרשלו.

נשמח לענות ולסייע- השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

ניהול תביעת רשלנות רפואית במקרה של סרטן האשכים

לאחר התייעצות איתנו, אנו נאסוף את התיעוד הרפואי ונתייעץ עם מגוון מומחים רפואיים איתם אנו בקשר. ככל שנבין שקיימת עילת תביעה, אנו נפעל לעריכת חוות דעת רפואית ע"י מומחה בתחום. בהמשך נגיש את התביעה כנגד בית החולים ו/או קופת החולים ו/או כל גורם רפואי רשלני אחר וננהל את התביעה עד לקבלת הפיצויים המקסימליים ומיצוי כלל זכויותיכם.

הפיצוי בתביעת רשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן האשכים

הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית ניתן עבור "ראשי נזק" נזק שונים כמקובל בתביעות נזקי גוף. שיעורו מחושב בהתאם לקריטריונים שונים של התובעים ובהם גילם, תפקודם, כישוריהם והיקף השתכרותם. כך למשל, פיצוי עשוי להיות מושפע בין היתר מהפרמטרים הבאים:

 • פגיעה בכושר העבודה ומניעת התקדמות המטופל בשוק העבודה.
 • פגיעה בהשתכרות בעבר בשל היעדר מהעבודה לצרכים רפואיים וטיפולים.
 • סיוע צד ג'.
 • הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד.
 • נזקים לא ממוניים – כאב וסבל וקיצור תוחלת החיים.
 • לחלופין, במקרים מסוימים יינתן פיצוי עבור פגיעה באוטונומיה בשל אי הסכמה מדעת ו/או גריעת האפשרות לבחור חלופת טיפול פחות קשה.

נוכל לספר כי במקרי הרשלנות בטיפול או באבחון של סרטן האשכים שנוהלו במשרדנו, הצלחנו להשיג פיצויים משמעותיים שהגיעו לעיתים לכדי מילוני שקלים. עם זאת, יש לציין כי כל מקרה ונסיבותיו. בכל מקרה, כדי להשיג את המקסימום האפשרי, רצוי שייצג אתכם משרד עורכי הדין מוכר וגדול עם ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית.

לסיום, חשוב שתהיו מודעים לגורמי הסיכון ולחשיבות הגילוי המוקדם של סרטן האשכים. מומלץ להיעזר בעורכי דין בעלי ניסיון והצלחה בתביעות רשלנות רפואית. משרד מרקמן טומשין ושות' מתמחה בתחום נזקי הגוף ובתחום הרשלנות הרפואית בפרט. הצוות המשפטי במשרדינו יעשה כל שביכולתו על מנת להשיג עבורכם את הפיצוי הגבוה ביותר ויסייע לכם למצות את כלל זכויותיכם.

צרו איתנו קשר לסיוע משפטי, הכוונה ראשונית ומיצוי זכויותיכם בתחום הרשלנות הרפואית ובמגוון תחומי ההתמחות של המשרד.

נשמח לענות ולסייע- השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
סרטןרשלנות רפואית
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
איך לבחור עורך דין לרשלנות רפואית
קרא עוד
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
קרא עוד
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם