דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

תביעת סיעוד ביטוח לאומי

מהי קצבת סיעוד ומי זכאי לקצבה?

קצבת סיעוד בישראל מיועדת לאנשים מבוגרים בגיל פרישה הנמצאים במצב פיזי ירוד אשר אינו מאפשר להם לתפקד בבית בפעולות יום יומיות ללא סיוע קבוע. הקצבה מאפשרת להמשיך לגור בבית מבלי לעבור לבית אבות או דיור מוגן ולקבל קצבה כספית לסיוע. באמצעות הגשת תביעת סיעוד ביטוח לאומי, ניתן לקדם את קבלת הקצבה ומומלץ לעשות זאת בליווי מלא של משרד עורכי דין המתמחה בתחום, מכיוון שהמוסד לביטוח לאומי יכול להקשות על קבלת הקצבה במידה ואתם לא עומדים בכל הקריטריונים הנדרשים.

בדיקת תפקוד לאחר תביעות סיעוד

לאחר הגשת תביעות סיעוד למוסד לביטוח לאומי, לא תמיד הנציגים של ביטוח לאומי יכולים לקבוע את הזכאות של אותו אדם רק על סמך מסמכים רפואיים. במקרים הללו, מתבצעת בדיקת תפקוד בבית של המבוטח במטרה לבדוק את רמת התפקוד שלו בפעולות בסיסיות ויום יומיות. בכדי להגיע מוכן לבדיקה זו ולדעת מראש מה יבדקו במהלך הבדיקה, מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי והכוונה של עורך דין. רבים מהבודקים המבצעים את בדיקות התפקוד מנסים להכשיל את המבוטח על ידי בקשות לביצוע פעולות מסוימות שהמבוטח לא יודע להבין את המשמעות שלהן. זו הסיבה שייעוץ משפטי מקצועי הוא חלק מהותי בתהליך התביעה.

איך מחושבת קצבת הסיעוד?

כאשר אתם מגישים תביעת סיעוד ביטוח לאומי, הגמלה שלכם מחושבת בשיטת ניקוד ייחודית. כאשר אתם מגישים את התביעה, אתם מצרפים מסמכים רפואיים וחוות דעת רפואיות, אך אם הם לא מספיקים בכדי לאשר לכם את הקצבה, תתבצע כאמור בדיקת התפקוד. הניקוד בסופו של דבר ישפיע על גובה הקצבה ויתכן כי בבדיקת התפקוד לא תקבלו ניקוד כלל. בנוסף לכך, הביטוח הלאומי יכול לבדוק את המצב הרפואי הקיים בשנים הבאות על מנת לקבל החלטות נוספות לגבי קצבת הסיעוד ואף לבטל אותה. אנחנו במשרד עורכי דין מרקמן טומשין ושות' נסייע לכם בתהליך התביעה במטרה למקסם את הזכויות הרפואיות שלכם המגיעות לכם מהמוסד לביטוח לאומי.

תביעת סיעוד ביטוח לאומי – איך מתחילים?

אם אתם מעוניינים להגיש תביעת סיעוד ביטוח לאומי ולקדם את התהליך בצורה מושכלת, צרו איתנו קשר דרך מספר הטלפון המופיע בראש האתר. אנחנו במשרד עורכי דין מרקמן טומשין ושות' נלווה אתכם לאורך כל התהליך במטרה לספק לכם את כל הכלים הנדרשים בכדי להגיע לאישור קבלת הקצבה המקסימלית במקרה שלכם.

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם