דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332

נדל"ן תכנון ובניה

בין אם מדובר בעסקת ענק ובין בעסקה קטנה ופשוטה – חשוב שהלקוח שלי יקבל את התוצאה המיטבית עבורו

עו"ד נדב מרסיאנו
המלצות
להמלצות נוספות

במשרדנו מחלקת דיני מקרקעין ונדל"ן בעלת ניסיון רב שנים בטיפול וייצוג במגוון רחב של עסקאות וסוגיות משפטיות.

צוות המחלקה מעניק ייעוץ וליווי משפטי במגוון תחומים החל מעסקאות כדוגמת מכירה וקניית דירה יד שנייה, רכישת דירה מקבלן, הסכמי שכירות, הסכמי שיתוף ופירוק במקרקעין, וכלה בסוגי עסקאות מורכבות יותר, כגון: עסקאות קומבינציה, עסקאות במגרשים, נכסים מסחריים, ייצוג דיירים ויזמים בהתחדשות עירונית (תמ"א 38 – חיזוק/הריסה, פינוי בינוי), ייצוג וליווי קבלנים ויזמים בפרויקטים חדשים ועוד.

מחלקת עורכי דין מקרקעין, מלווה את הלקוח בכל שלבי העסקה החל משלב בדיקת העסקה ותכנונה תוך ביצוע בדיקות מקדמיות ברשויות ובגופים השונים ומתן תשומת לב לסוגיות המשפטיות, הכלכליות והמיסויות של  העסקה. בשלב לאחר חתימת העסקה ,ליווי וייצוג מול הרשויות והגופים השונים באופן שוטף, ועד לשלב השלמת העסקה בהצלחה.

צוות המחלקה מורכב מעורכי דין בעלי ניסיון רב וצוות מינהלי תומך המאפשרים מתן מענה מקצועי, מהיר ואישי ללקוח.

להלן רשימת התחומים המרכזיים בהם עוסקת המחלקה:

· מכירה ורכישה של דירות מגורים יד שנייה

· רכישת דירה חדשה מקבלן

· עריכת הסכמי שכירות

· העברות ללא תמורה, אגב גירושין ובירושה

· רכישה ומכירה של מגרשים

· רכישה ומכירה של נכסים מסחריים

· מיסוי מקרקעין לרבות מס שבח, מס רכישה ומס רכוש

· מיסוי מוניציפאלי לרבות היטל השבחה והיטל פיתוח

· עסקאות קומבינציה

· קבוצות רכישה

· תכנון ובנייה –  ליווי הגשת תכנית, התנגדות לתכנית, ייצוג בוועדות התכנון והבנייה, תביעת פיצויים לפי סעיף 197 לחוק התכנון  והבנייה ועתירות מנהליות

· ייצוג וליווי יזמים וקבלנים ו/או ייצוג וליווי בעלי דירות בפרוייקטים של התחדשות עירונית (תמ"א 38 / פינוי בינוי)

· ייצוג וליווי יזמים וקבלנים בפרוייקטים שונים ולרבות בנייני דירות מגורים ובנייני משרדים

· הסכמי שיתוף ופירוק במקרקעין

· תביעות לדמי שימוש ראויים במקרקעין

· סכסוכי שכנים

· הפרות חוזים

· רשות מקרקעי ישראל ולרבות שינוי יעוד, דמי הסכמה ודמי היוון

· ייצוג בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) וייצוג מול מפקח לשכת רישום המקרקעין

· רישום בתים משותפים ותיקון בתים משותפים

· פרצלציה

· הפקעות

עוד על המשרד >
תחומי העיסוק
של המשרד

המשרד נותן מענה רחב בתחומי עיסוק מגוונים וזאת מתוך רצון להעניק שירות מקיף ואיכותי.

תביעות ייצוגיות
תביעות ייצוגיות
תביעות ביטוח
תביעות ביטוח
אזרחי צוואות וירושות
אזרחי צוואות וירושות
נזקי גוף
נזקי גוף
רשלנות רפואית
רשלנות רפואית
תאונות דרכים
תאונות דרכים
תאונות עבודה
תאונות עבודה
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה
נכי צה
נכי צה"ל וכוחות הביטחון
מדריכים מקצועיים

מידע ועצות במגוון תחומי העיסוק של המשרד

פירוק שיתוף במקרקעין

פירוק שיתוף מקרקעין הוא זכות בסיסית המעוגנת ב- 'חוק המקרקעין' הישראלי. משמעותה של זכות זו היא שכל שותף בעל חזקה על מקרקעין (דירה, בניין, שטח וכו')רשאי לצאת מהשותפות בכל עת ולמכור את חלקו האישי במקרקעין.

קרא עוד בנושא פירוק שיתוף מקרקעין הוא זכות בסיסית המעוגנת ב- 'חוק המקרקעין' הישראלי. משמעותה של זכות זו היא שכל שותף בעל חזקה על מקרקעין (דירה, בניין, שטח וכו')רשאי לצאת מהשותפות בכל עת ולמכור את חלקו האישי במקרקעין.
דייר מוגן

במאמר זה אנו נדון בהגדרות החוק הקשורות בזכויותיהם ובחובותיהם של בעלי הבית והדיירים המוגנים.

קרא עוד בנושא במאמר זה אנו נדון בהגדרות החוק הקשורות בזכויותיהם ובחובותיהם של בעלי הבית והדיירים המוגנים.
דין לדעת – משפט התכנון והבנייה

תחום דיני התכנון והבנייה מתבסס על 'חוק התכנון והבנייה, התשכ"ה-1965', והוא מתקשר גם אל 'חוק המקרקעין' לרבות אל פרק ו' העוסק ב- "בתים משותפים". 'חוק התכנון והבנייה' מתייחס אל הסדרת פעולתם של כלל מוסדות התכנון במדינת ישראל – החל מהרמה המקומית ועד לרמה הארצית והוא כולל בתוכו את נושאי ועדות הערר, תוכניות המתאר (הארציות, המחוזיות והמקומיות), סלילת הדרכים, שימורי האתרים, הסדרת נגישות למען הנכים ועוד. במאמר זה אנו נעסוק בהרחבה בשלל ההיבטים המשפטיים של 'חוק התכנון והבנייה'.

קרא עוד בנושא תחום דיני התכנון והבנייה מתבסס על 'חוק התכנון והבנייה, התשכ"ה-1965', והוא מתקשר גם אל 'חוק המקרקעין' לרבות אל פרק ו' העוסק ב- "בתים משותפים". 'חוק התכנון והבנייה' מתייחס אל הסדרת פעולתם של כלל מוסדות התכנון במדינת ישראל – החל מהרמה המקומית ועד לרמה הארצית והוא כולל בתוכו את נושאי ועדות הערר, תוכניות המתאר (הארציות, המחוזיות והמקומיות), סלילת הדרכים, שימורי האתרים, הסדרת נגישות למען הנכים ועוד. במאמר זה אנו נעסוק בהרחבה בשלל ההיבטים המשפטיים של 'חוק התכנון והבנייה'.
המדריך המקיף לרישום בטאבו

רישום בטאבו (או ליתר דיוק – רישום זכויות בלשכת רישום המקרקעין), הוא רישום זכויות של בעלות על נכס (למשל- דירה) והוא השלב האחרון בעסקת המכר שבה עוברים זכויותיו של המוכר לקונה. במקרה ורכשתם נכס באמצעות מימון משכנתא, אז בעת רישום זכויותיכם במקרקעין יהיה עליכם לרשום את המשכנתא לטובת הבנק שנתן לכם אותה. במדריך זה אנו נעסוק ב- כלל הדגשים וההיבטים המשפטיים הנוגעים לרישום בטאבו.

קרא עוד בנושא רישום בטאבו (או ליתר דיוק – רישום זכויות בלשכת רישום המקרקעין), הוא רישום זכויות של בעלות על נכס (למשל- דירה) והוא השלב האחרון בעסקת המכר שבה עוברים זכויותיו של המוכר לקונה. במקרה ורכשתם נכס באמצעות מימון משכנתא, אז בעת רישום זכויותיכם במקרקעין יהיה עליכם לרשום את המשכנתא לטובת הבנק שנתן לכם אותה. במדריך זה אנו נעסוק ב- כלל הדגשים וההיבטים המשפטיים הנוגעים לרישום בטאבו.
המדריך המקיף לרכישת דירה מקבלן

בין אם מדובר ברכישת דירה מיד שנייה או ברכישה המתבצעת היישר מקבלן, קניית דירה, ללא כל ספק, היא אולי העסקה הגדולה והמשמעותית ביותר שאנו נזכה אי פעם לבצע במהלך חיינו. בעבור רובנו, ההשקעה אשר תידרש מאיתנו לצורך רכישת דירה תהיה עשויה להסתכם במרבית ההון שצברנו. בדיוק מסיבה זו, עלינו לדאוג ולערוך בדיקות יסודיות ומקיפות לפני שאנחנו "קופצים" אל מהלך הרכישה.

קרא עוד בנושא בין אם מדובר ברכישת דירה מיד שנייה או ברכישה המתבצעת היישר מקבלן, קניית דירה, ללא כל ספק, היא אולי העסקה הגדולה והמשמעותית ביותר שאנו נזכה אי פעם לבצע במהלך חיינו. בעבור רובנו, ההשקעה אשר תידרש מאיתנו לצורך רכישת דירה תהיה עשויה להסתכם במרבית ההון שצברנו. בדיוק מסיבה זו, עלינו לדאוג ולערוך בדיקות יסודיות ומקיפות לפני שאנחנו "קופצים" אל מהלך הרכישה.
הערת אזהרה

הערת אזהרה, בהגדרתה, היא הערה הנרשמת בפנקסי המקרקעין והיא מעידה על התחייבות בכתב מצידם של בעל המקרקעין/בעל הזכויות במקרקעין לבצע עסקאות במקרקעין מסוימים או להימנע מלבצע בהם עסקאות.

קרא עוד בנושא הערת אזהרה, בהגדרתה, היא הערה הנרשמת בפנקסי המקרקעין והיא מעידה על התחייבות בכתב מצידם של בעל המקרקעין/בעל הזכויות במקרקעין לבצע עסקאות במקרקעין מסוימים או להימנע מלבצע בהם עסקאות.
חוזה מכר – מה זה אומר ומה חשוב לדעת לפני שחותמים על אחד?

לעסקאות בתחום המקרקעין עשויות להיות השלכות כלכליות עצומות בשל ההתחייבויות הכספיות הגדולות הכרוכות בהן. יתרה מכך, בעסקאות אלו נכללים גם היבטים משפטיים רבים כך שמדובר כאן למעשה בעסקאות בעלות סיכון כפול. חוזה המכר הוא מסמך עקרונות כתוב המנוסח בין מי שמוכר נכס מסוים לבין מי שקונה אותו.

קרא עוד בנושא לעסקאות בתחום המקרקעין עשויות להיות השלכות כלכליות עצומות בשל ההתחייבויות הכספיות הגדולות הכרוכות בהן. יתרה מכך, בעסקאות אלו נכללים גם היבטים משפטיים רבים כך שמדובר כאן למעשה בעסקאות בעלות סיכון כפול. חוזה המכר הוא מסמך עקרונות כתוב המנוסח בין מי שמוכר נכס מסוים לבין מי שקונה אותו.
חוזי בנייה

חוזי בנייה (או "חוזי קבלנות") הם חוזים העוסקים בקביעת ההתקשרות שבין יזמים המזמינים עבודות בנייה לבין הקבלנים אשר עתידים לבצע אותה (מתוקף 'חוק חוזה הקבלנות, התשל"ד – 1974'). מדובר בחוזים מורכבים במיוחד כיוון שהם נתונים להשפעות ולשינויים מצידם של גורמים רבים. לכן, חשוב לדאוג כי בחוזים הללו יהיו מנגנוני פיקוח ובקרה ברורים אשר יגדירו בין היתר, כיצד להתמודד עם אתגרים ומכשולים שונים כמו ליקויים המתרחשים בתהליך הבנייה או עם הפרות חוזה של אי אילו מן הצדדים החתומים עליו. במאמר זה אנו נתמקד ונעסוק בכל ההיבטים המשפטיים הנוגעים לחוזי הבנייה.

קרא עוד בנושא חוזי בנייה (או "חוזי קבלנות") הם חוזים העוסקים בקביעת ההתקשרות שבין יזמים המזמינים עבודות בנייה לבין הקבלנים אשר עתידים לבצע אותה (מתוקף 'חוק חוזה הקבלנות, התשל"ד – 1974'). מדובר בחוזים מורכבים במיוחד כיוון שהם נתונים להשפעות ולשינויים מצידם של גורמים רבים. לכן, חשוב לדאוג כי בחוזים הללו יהיו מנגנוני פיקוח ובקרה ברורים אשר יגדירו בין היתר, כיצד להתמודד עם אתגרים ומכשולים שונים כמו ליקויים המתרחשים בתהליך הבנייה או עם הפרות חוזה של אי אילו מן הצדדים החתומים עליו. במאמר זה אנו נתמקד ונעסוק בכל ההיבטים המשפטיים הנוגעים לחוזי הבנייה.
ליווי פרויקטים במקרקעין על ידי עורך דין מומחה

פרויקטים בתחום המקרקעין הם עניין מורכב עד מאוד. הסיבה לכך נובעת לא רק מהיבטי התכנון השונים שיש להתייחס אליהם בקפידה לאורך כל הדרך, אלא גם בשל ריבוי הגורמים והליכי הבירוקרטיה הרבים והמורכבים המלווים את הפרויקטים כל העת. במאמר זה אנו נדון בנושא של ליווי פרויקטים בתחום המקרקעין, תוך התמקדות בתפקידיהם המרכזיים של עורכי דין מומחים אשר עוסקים בתחום.

קרא עוד בנושא פרויקטים בתחום המקרקעין הם עניין מורכב עד מאוד. הסיבה לכך נובעת לא רק מהיבטי התכנון השונים שיש להתייחס אליהם בקפידה לאורך כל הדרך, אלא גם בשל ריבוי הגורמים והליכי הבירוקרטיה הרבים והמורכבים המלווים את הפרויקטים כל העת. במאמר זה אנו נדון בנושא של ליווי פרויקטים בתחום המקרקעין, תוך התמקדות בתפקידיהם המרכזיים של עורכי דין מומחים אשר עוסקים בתחום.
מה הם בתים משותפים?

בתים משותפים הם בתים הכוללים שתי דירות ומעלה והם רשומים בפנקס הבתים המשותפים. לכל דירה קיימת בעלות נפרדת, כאשר שאר חלקי הבניין (למעט החלקים הרשומים גם הם כדירות), נחשבים לרכוש משותף אשר נמצא בבעלותם המשותפת של כל בעלי הדירות בבניין. הבתים המשותפים מנוהלים בהתאם להחלטותיה של "אסיפת הדיירים הכללית" ועפ"י 'תקנון הבית המשותף'.

קרא עוד בנושא בתים משותפים הם בתים הכוללים שתי דירות ומעלה והם רשומים בפנקס הבתים המשותפים. לכל דירה קיימת בעלות נפרדת, כאשר שאר חלקי הבניין (למעט החלקים הרשומים גם הם כדירות), נחשבים לרכוש משותף אשר נמצא בבעלותם המשותפת של כל בעלי הדירות בבניין. הבתים המשותפים מנוהלים בהתאם להחלטותיה של "אסיפת הדיירים הכללית" ועפ"י 'תקנון הבית המשותף'.
מה הן עסקאות קומבינציה?

עסקאות קומבינציה (וליתר דיוק – עסקאות קומבינציה במקרקעין), הן עסקאות ייעודיות שבהן בעליו של שטח מסוים נותן ליזם או קבלן חלק מסוים מהשטח שלו. בתמורה לכך, הוא יהיה עתיד לקבל איזשהו נתח מוסכם מראש מתוך סך המבנים שייבנו בהמשך על השטח.

קרא עוד בנושא עסקאות קומבינציה (וליתר דיוק – עסקאות קומבינציה במקרקעין), הן עסקאות ייעודיות שבהן בעליו של שטח מסוים נותן ליזם או קבלן חלק מסוים מהשטח שלו. בתמורה לכך, הוא יהיה עתיד לקבל איזשהו נתח מוסכם מראש מתוך סך המבנים שייבנו בהמשך על השטח.
מינהל מקרקעי ישראל

מינהל מקרקעי ישראל (הידוע כיום כ"רשות מקרקעי ישראל"), הוא הגוף אשר אחראי על ניהולן של מרבית הקרקעות הנמצאות בשטחה של מדינת ישראל. בין היתר, ברשות מקרקעי ישראל ניתנים שירותים שונים כגון: העברת זכויות מגורים וקרקע, שינוי ייעוד מקרקעין, מתן אישורי תוספות בנייה, חוזי חכירה, שכירת קרקעות חקלאיות ועוד. במאמר זה אנו נדון בהרחבה בהיבטים המשפטיים הנוגעים לרשות מקרקעי ישראל.

קרא עוד בנושא מינהל מקרקעי ישראל (הידוע כיום כ"רשות מקרקעי ישראל"), הוא הגוף אשר אחראי על ניהולן של מרבית הקרקעות הנמצאות בשטחה של מדינת ישראל. בין היתר, ברשות מקרקעי ישראל ניתנים שירותים שונים כגון: העברת זכויות מגורים וקרקע, שינוי ייעוד מקרקעין, מתן אישורי תוספות בנייה, חוזי חכירה, שכירת קרקעות חקלאיות ועוד. במאמר זה אנו נדון בהרחבה בהיבטים המשפטיים הנוגעים לרשות מקרקעי ישראל.
תוספות בנייה

תוספות בנייה, כשמן הן, הן תוספות או הרחבות לשטחי מבנה קיימים (למשל- הוספת מרפסת בבית מגורים באמצעות הרחבתו של השטח הקיים). בדומה לפרויקטים חדשים של בנייה, גם כאשר מדובר בתוספות בנייה על שטחים קיימים, עלינו לציית ולפעול עפ"י חוק ולהשיג את האישורים ואת היתרי הבנייה הנדרשים. אף על פי שנדמה כי מדובר בעניין פשוט למדיי, לעיתים דווקא מדובר בתהליך מורכב עד מאוד. במאמר זה אנו נעסוק בהרחבה בהיבטים המשפטיים הנוגעים לתוספות בנייה.

קרא עוד בנושא תוספות בנייה, כשמן הן, הן תוספות או הרחבות לשטחי מבנה קיימים (למשל- הוספת מרפסת בבית מגורים באמצעות הרחבתו של השטח הקיים). בדומה לפרויקטים חדשים של בנייה, גם כאשר מדובר בתוספות בנייה על שטחים קיימים, עלינו לציית ולפעול עפ"י חוק ולהשיג את האישורים ואת היתרי הבנייה הנדרשים. אף על פי שנדמה כי מדובר בעניין פשוט למדיי, לעיתים דווקא מדובר בתהליך מורכב עד מאוד. במאמר זה אנו נעסוק בהרחבה בהיבטים המשפטיים הנוגעים לתוספות בנייה.
רכישת דירה יד שנייה – המדריך המלא

רכישת דירה היא עניין רציני, ובטרם נכנסים להתחייבויות כדאי להתייעץ עם עורך דין שבקיא בנושא על מנת לקבל ייעוץ אישי ומותאם.

קרא עוד בנושא רכישת דירה היא עניין רציני, ובטרם נכנסים להתחייבויות כדאי להתייעץ עם עורך דין שבקיא בנושא על מנת לקבל ייעוץ אישי ומותאם.
רכישת דירה יד שנייה – המדריך המלא

רכישת דירה היא צעד משמעותי וכבד משקל בחיינו. סכום הכסף המשמעותי וההתחייבויות הרבות, מחייבים בדיקות רבות על מנת שכספנו יהיה מוגן והתמורה שתתקבל תהיה ראויה.  

קרא עוד בנושא רכישת דירה היא צעד משמעותי וכבד משקל בחיינו. סכום הכסף המשמעותי וההתחייבויות הרבות, מחייבים בדיקות רבות על מנת שכספנו יהיה מוגן והתמורה שתתקבל תהיה ראויה.  
למאמרים מקצועיים נוספים
מרקמן טומשין בתקשורת

אנו מזמינים אתכם לקרוא על ההצלחות שלנו

משרד מרקמן את טומשין משרד עורכי דין ונוטריון: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017 לפי דירוג dun's 100
המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי
קרא עוד בנושא משרד מרקמן את טומשין משרד עורכי דין ונוטריון: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017 לפי דירוג dun's 100
פשרה בתביעה ייצוגית: פייסבוק תשלם 12 מליון ש"ח על שליחת ספאם
חברת פייסבוק נאלצה לשלם סכום של כ-12 מיליון ש"ח, בשל הודעות ספאם ששלחה בניגוד לחוק התקשורת. בהתאם לפסק הדין, פייסבוק נדרשה לשלם כ-9 מיליון ש"ח אשר חולקו בין עשרות עמותות, ובנוסף נאלצה לשלם כ-3 מיליון ש"ח כשכר טרחת עורך דין וכגמול לתובעים המייצגים.
קרא עוד בנושא פשרה בתביעה ייצוגית: פייסבוק תשלם 12 מליון ש"ח על שליחת ספאם
בשל סירוב גט: אלמנה תקבל רבע מיליון שקל
במשך 22 שנים סירבו בעיריית רמת גן לשלם קצבת שארים לאלמנה מכיוון שבעלה השני לא נתן לה גט • בבית הדין לעבודה הכריעו: היא תפוצה במאות אלפי שקלים
קרא עוד בנושא בשל סירוב גט: אלמנה תקבל רבע מיליון שקל
לעוד מן התקשורת
סיפורי הצלחה
בית המשפט קבע כי הסכם בלתי חוקי ומנוגד להוראות המינהל.

בהליך שנוהל ע"י המשרד, הוכח כי הסכם שנכרת עם המינהל בלתי חוקי ומנוגד להוראותיו, תוך שנקבע כי "ההסכם לא נערך כדין, אינו בר יישום וביצוע, ועל כן אין נפקות לאישורו בידי האסיפה הכללית".

קרא עוד
בית המשפט דחה באופן מלא תביעה שהוגשה נגד לקוחות המשרד

בית המשפט המחוזי מרכז דחה במלואה תביעה שהוגשה נגד לקוחות המשרד בסכום של למעלה מ-6 מיליון ש"ח, תוך חיוב התובע בהוצאות בסך 50,000 ש"ח.

קרא עוד
לעוד סיפורי הצלחה
בין לקוחותינו

המשרד יצג ומייצג עשרות אלפי לקוחות  מכל רחבי הארץ במטרה להביא למימוש זכויותיהם מול הגופים השונים, לרבות המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, קצין התגמולים, חברות ביטוח וכו'. בשל היכולות של המשרד ארגונים רבים ממליצים לחבריהם להיעזר בשירותינו, וזאת בנוסף ללקוחותינו הרבים אשר ממליצים למכריהם לפנות אף הם לייצוג על ידינו.

צוות מחלקת נדל"ן, תכנון ובניה
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם