דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית באבחון ובטיפול במלנומה

אם אתם סבורים שנפגעתם מרשלנות רפואית באבחון או טיפול במחלת המלנומה, חשוב שתבררו את זכויותיכם.

רצוי שתבחרו במשרדנו לייצג אותכם בהליך התביעה החל מאיסוף הראיות, בירור העילה המשפטית ועד להגשת התביעה וקבלת הפיצויים.

משרדינו יעניק לכם שירות אישי ומקצועי לכל אורך ההליך.

עורך הדין עמוס כהן
שותף, מנהל מחלקה, עורך דין עמוס כהן שותף

לפני הכל – מדוע לבחור במשרד מרקמן טומשין לטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית שלך?

אם אתם סבורים שנפגעתם מרשלנות רפואית באבחון או טיפול במחלת המלנומה, חשוב שתבררו את זכויותיכם. רצוי שתבחרו במשרדנו לייצג אותכם בהליך התביעה החל מאיסוף הראיות, בירור העילה המשפטית ועד להגשת התביעה וקבלת הפיצויים. משרדנו הוא הגדול והמוכר ביותר בתחום נזקי הגוף ככלל ומתמחה בתביעות הרשלנות הרפואית בפרט.

המשרד מתחייב להעניק שירות אישי ומקצועי החל מבירור הרשלנות, איסוף ראיות, חוות דעת, ניהול התביעה ועד לקבלת הפיצויים. המשרד עוסק במגוון תיקי הרשלנות הרפואית – בדגש על רשלנות רפואית בטיפול ובאבחון מחלות סרטן שונות. בפרט, למשרד ניסיון בניהול תביעות רשלנות במקרים של סרטן העור מלנומה.

אנו נקשר אתכם לרופאים מומחים לשם בדיקת הרשומות הרפואיות ונעריך בעזרתם את עילת התביעה וסיכוייה.

מלבד הטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית, המשרד יסייע לך למצות את כלל זכויותיך בשלל תחומים נוספים לרבות ניהול תביעות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות ביטוח, מס הכנסה, תאונות עבודה ועוד. המשרד יעשה כל שביכולתו על מנת להעניק לך שירות מלא ומקיף עד למיצוי כלל זכויותיך – הרפואיות והמשפטיות.

למשרד מוניטין רב בתחום תביעות נזקי הגוף והוא מנצח ב- 98% מתביעות הרשלנות הרפואית שמגיש. אנו בקיעים בשלל האסטרטגית והטקטיקות השונות למיקסום סיכויי ההצלחה, ומתחייבים להשיג ללקוחותינו את מירב הפיצויים והזכויות להם זכאים.

נציין כי במשרדינו מחלקה ייחודית המטפלת בחולי סרטן העור והמלנומה, המייצגת אלפי חולים עם סרטן העור ומכאן שמדובר במחלקה המקצועית ביותר שקיימת בארץ בתחום סרטן העור.

צוות המשרד העוסק ברשלנות רפואית בעל ניסיון של שנים בטיפול בתביעות רשלנות רפואית,  ובמשרד מחלקה ייחודית המטפלת בזכויות של חולי הסרטן.

לקריאה על הזכויות העומדות בפני מי שסובל מסרטן באתר "כל זכות" לחצו כאן.

נשמח לענות ולסייע- השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

רקע כללי על מלנומה

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף ותכליתו להגן על האיברים הפנימיים, לווסת את הטמפרטורות של הגוף, להפריש חומרי פסולת, לשמור על מאזן הנוזלים בגוף, לייצר שומן ועוד.

מלנומה היא סוג מסוים של סרטן העור. המלנומה היא קטלנית בשלבים מתקדמים ומתאפיינת בגידול מהיר של תאי עור. הגידול הסרטני עשוי להופיע על פני העור, בשומה, או במקרים פחות נפוצים בעין, מתחת לציפורניים או ברירית הפה.

לעומת סוגי סרטן אחרים המלנומה מאובחנת בקלות בבדיקה גופנית. אולם, כשהמחלה לא מאובחנת בהקדם היא עשויה להיות קטלנית. מלנומה עשויה לשוב לאחר טיפולים ולהופיע באזורים נוספים על פני העור או להתפשט לאיברים פנימיים.

מהם גורמי הסיכון להתפתחות מלנומה?

 • קרינת השמש – חשיפה ממושכת לשמש עשויה להגביר את הסיכוי לחלות במלנומה. כמו כן, גם חשיפה ממושכת לקרינת UV ממקור אחר למשל שיזוף מלאכותי עשוי לעלות את הסיכוי לתחלואה במחלה. במקרה של חשיפה לשמש במסגרת העבודה או השירות הצבאי, מומלץ לבדוק דרך המשרד את האפשרות להיות מוכר כנפגע בעבודה או כנכה צה"ל.
 • עור בהיר – לרוב, אנשים בעלי גוון עור בהיר, שיער בהיר ועיניים בהירות נמצאים בסיכון גבוה יותר לתחלואה במלנומה.
 • ריבוי שומות – אנשים בעלי שומות רבות על פני עורם ובפרט שומות גדולות מהממוצע בעלי סיכון מוגבר לתחלואה בסרטן העור.
 • רקע משפחתי – עשוי להעיד על קיום פגם גנטי שעובר בתורשה ומעלה את הסיכוי לחלות במלנומה.
 • מערכת חיסונית חלשה.
 • מין וגיל – המלנומה שכיחה יותר בקרב גברים מעל גילאי 60.

מהם התסמינים של מלנומה?

לרוב, ניכרים שינויים על פני העור. ייתכן שיופיעו שומות חדשות או שיחול שינוי בצורה של שומות קיימות.

ישנם מספר שינויים במבנה שומות נוכחיות שעשויים להצביע על מלנומה. כך למשל שומה שאיננה סימטרית או מעוגלת, שומה שגדלה בהיקפה, שומה שצבעה השתנה ועוד. בנוסף, הופעת גרד או דימום באזור השומה עשוי להעיד על מלנומה.

בשלבים מתקדמים יותר כשהמלנומה הופכת לגרורתית מתווספים תסמינים נוספים ובהם תחושת גוש באזורים שונים בגוף, אובדן תיאבון, תשישות, שינויים במשקל ועוד.

כיצד מאבחנים את מחלת המלנומה?

במידה ושמתם לב לשינויים מסוימים על פני העור כמתואר לעיל, והתלוננתם בפניהם לרופא המשפחה או רופא עור, עליהם לבחון את האזור בבדיקה פיזית ראשונית. לרוב, רופא עור יכול במראית עין לבחון האם מדובר בגידול סרטני או לא. במידה ורופא העור מצא ממצא מחשיד עליו לבדוק את יתר הגוף בחיפוש אחר שומות בלתי תקינות נוספות.

ככל שאכן מצא הרופא ממצא מחשיד, עליו להפנות את המטופל להמשך בירור מעמיק וביצוע בדיקות נוספות:

 • ביופסיה – מאפשרת לאבחן האם הגידול על פני העור הוא סרטני או לא. בביופסיה נלקחת דגימה של האזור החשוד שנבדקת לעומק במיקרוסקופ. בביופסיה מוסרת השומה בכללותה עם שוליים בריאים מסביבה. ככל שנמצאו תאים סרטניים בביופסיה יידרש המטופל בניתוח נוסף.
 • בדיקות דם והדמיות – מסייעות לקבוע את שלב המחלה ולהתאים למטופל טיפול.

הטיפול במלנומה

הטיפול במלנומה משתנה ממטופל למטופל ותלוי במספר גורמים כמו שלב הגידול, התפשטות גרורות וקריטריונים של המטופל כמו גילו ומצבו הבריאותי הכללי.

ככל שהגידול מתגלה בשלב מוקדם יותר הטיפול יותר פשוט וסיכויי הריפוי מהמחלה גבוהים למדיי. כשהמלנומה בשלב מאוד מוקדם היא טרם חדרה את השכבות העמוקות של העור כך שניתן להסיר את הנגע לחלוטין. נציין כי הסיכוי להישנות המחלה מאוד נמוכים כשהנגע מטופל ומוסר בשלבים מוקדמים.

ככל שסרטן העור מתגלה בשלבים מוקדמים יותר, יידרש המטופל בניתוח גדול יותר הדורש כריתה נרחבת של הנגעים הסרטניים. כמו כן, יידרש המטופל בביצוע ביופסיה של בלוטת הזקיף. יצוין שכאשר המחלה מאובחנת בשלבים מתקדמים יותר, ובמיוחד בשלבים 3 ו-4 הסיכויים להישנות המחלה עולים.

ככל שהמלנומה גרורתית ומפשוטת לאיברים פנימיים יידרש המטופל בטיפולים משלימים נוספים כמו טיפולים ביולוגיים.

ניתוח

תכלית הניתוח היא להסיר את הגידול הסרטני. ככל וקיימים מוקדים מרובים של גרורות, לא ניתן יהיה לבצע את הניתוח והמטופל יזקק בטיפולים אחרים. בניתוח יוסרו הנגעים הסרטניים והאזורים מסביבם כדי למנוע את הישנות המחלה. ככל שהנגע יותר גדול, כך יוסר יותר עור בריא מסביבו. אם הוסר אזור גדול למדיי מהעור בניתוח, יזדקק המטופל בהשתלת עור. במידה והגידול התפשט לבלוטות הלימפה, הן יוסרו גם כן בניתוח נוסף.

טיפולים ביולוגיים

טיפולים שמיועדים למלנומה גרורתית בשלב מתקדם (שלב 4) ותכליתם לפגוע בפעילות התאים הסרטניים.

טיפול אימונותרפיה

טיפול שתכליתו לעודד את המערכת החיסונית לפגוע בתאים הסרטניים ולהשמידם.

טיפול כימי (כימותרפיה)

טיפול לא נפוץ בקרב חולים במלנומה. כימותרפיה היא בדרך כלל טיפול משלים לניתוח כשמדובר בסרטן העור. במהלכה מקבל המטופל בעירוי חומרים כימיים שמטרתם להרוס את התאים הסרטניים. הטיפול הכימי מלווה בתופעות לוואי לא נעימות. במידה וישנה הישנות מקומית של המחלה באזור מסוים, יינתן טיפול כימי ישירות לגידול הסרטני.

טיפול בקרינה (רדיותרפיה)

טיפול שתכליתו להרוס באופן ממוקד את התאים הסרטניים באמצעות קרינה בעוצמה גבוהה. הטיפול מסייע גם במקרים של הישנות המלנומה. טיפולי הקרינה מלווים בתופעות לוואי לא נעימות.

מדוע חשוב לאבחן מוקדם את מחלת המלנומה?

אבחון המלנומה לעומת מחלות סרטן אחרות הוא יחסית פשוט. ניתן בבדיקה גופנית פשוטה להבחין האם מדובר בנגע סרטני או לא. בהתאם, גם הטיפול הוא יחסית פשוט כשהמחלה מאובחנת בהקדם וכולל את כריתת הנגע הסרטני. ואולם, ככל שהמחלה מאובחנת באיחור ומפושטת לאיברים נוספים היא הופכת לקטלנית ועשויה להביא למות מטופלים בטרם עת.

ככל והמטופלים מתלוננים בפני רופא המשפחה או רופא העור על ממצאים מחשידים עליהם להמשיך בבירור. על רופא המשפחה להפנות את המטופל לרופא עור לצורך בדיקה גופנית. במידה ומצא רופא העור ממצא מחשיד בבדיקה הגופנית עליו להפנות את המטופל להמשך בירור מעמיק וביצוע ביופסיה.

אבחון מוקדם הוא חיוני להבטחת טיפול ראוי ולמניעת הצורך בביצוע ניתוח מקיף יותר ואף בקבלת טיפולים נוספים קשים לדוגמת טיפולים ביולוגיים וכימותרפיים. טיפול מוקדם ימנע כריתה רדיקלית של רקמות והשתלת עור ועשוי להפחית משמעותית עלויות. גילוי מוקדם מפחית את הסיכוי להישנות המחלה ומונע פגיעה באורח חיי המטופלים.

ככל שסרטן העור מתגלה בשלב מאוחר יותר, כך שיעור ההישרדות יורד משמעתית. מכלל הסיבות שצוינו, יש לאבחון מוקדם חשיבות אדירה!

כיצד יכולים אנשי מקצוע רפואיים להתרשל במקרים של מלנומה?

ישנם מספר מוקדים בהם עשויים הצוותים הרפואיים להתרשל:

 • אבחון שגוי או מאוחר – אם סבלתם מתסמינים והתלוננתם עליהם בפני הגורם הרפואי, מחובתו להמשיך בבירור ולהפנותכם לביצוע בדיקות רלוונטיות בהתאם. כשהרופא לא מפנה בזמן לכלל הבדיקות הרלוונטיות, ייתכן והוא התרשל. ככל והתלוננתם לרופא המשפחה עליו להפנותכם לרופא עור לצורך בדיקה גופנית ראשונית. על רופא העור לבחון את גופכם על מנת לאתר שומות חשודות נוספות. במידה ומצא ממצא מחשיד עליו להפנות להמשך בירור ולא להתעלם מהממצאים. חובתו להפנות לביופסיה לצורך אבחנה מדויקת של המחלה. לאחר מכן, חלה חובה להפנות לבדיקות מקיפות יותר כמו בדיקות הדמיה לצורך אבחון שלב המחלה והתאמת טיפול הולם.

זו אחריותו של הרופא המטפל להיות ער לכלל התסמינים והממצאים המחשידים כמתואר לעיל ולדאוג שיבוצעו כלל הבדיקות הרלוונטיות.

כל עיכוב בביצוע הבדיקות וכל שגיאה בפענוחן עשוי לגרור השלכות כבדות משקל על יכולתכם להתמודד עם המחלה. איחור באבחון מלנומה עשוי לפגוע משמעותית בסיכויי ההחלמה. כמו כן, איחור באבחון עשוי למנוע מכם חלופות טיפול קלות יותר, סיכויי ההחלמה שלכם יפגעו ואתם תהיו חשופים לטיפולים אינטנסיביים ופחות אפקטיביים. גילוי מוקדם עשוי להציל חיים! אבחון שגוי או מאוחר וכן כל דחייה במתן טיפול הולם מביאים להשלכות כבדות משקל על המטופלים עד לכדי אבדן חיים.

 • היעדר מעקב הולם – לכל אורך ההליך החל מאבחון המחלה ועד לאחר ביצוע הטיפולים, מוטלת חובת פיקוח על הגורמים הרפואיים. הרופא מחויב להעניק לכם טיפול תרופתי מותאם אישית, להפנותכם לביצוע בדיקות ובמידת הצורך לרופאים יועצים אחרים. במקרה שבו בוצע מעקב רשלני, יתכן שתקום עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.
 • כשל בביצוע הליכים כירורגיים ופולשניים- מקרי רשלנות רבים נובעים מכשלים בהליכים כירורגיים פולשניים. כשמדובר במלנומה , ניתוח להסרת הנגע הסרטני הוא הטיפול הנפוץ ביותר. ישנם סוגי ניתוח רבים המותאמים בהתאם לשלב הסרטן, גודל ומיקום הגידול והימצאות גרורות. ייתכן שהרופאים יתרשלו בבחירת סוג הניתוח המתאים או יתרשלו בעת ביצוע הניתוח ויגרמו לנזק חמור יותר למטופל. מעבר לכך, גם בהליך האבחון ייתכן שהגורמים הרפואיים יתרשלו בנטילת ביופסיה. בכל מקרה שבו נגרם לכם נזק בהליך פולשני, כדאי לבדוק האם מקור הנזק ברשלנות.
 • פענוח שגוי של בדיקות- לא אחת קיימות טעויות בפיענוח הבדיקות השונות. במצב של פיענוח שגוי גילוי המחלה עשוי להתעכב משמעותית ולהשליך על אפקטיביות הטיפול. לכן, בכל מקרה שמחלת סרטן העור התגלתה בשלב מתקדם, כדאי לחזור לבדיקות על מנת לבדוק האם ניתן היה לגלות את המחלה בשלב מוקדם יותר. קרי, שהמחלה כבר הופיעה בבדיקות ולא אובחנה עקב טעות.
 • פגיעה באוטונומיה – על הרופא המטפל להציג לכם את כלל האפשרויות העומדות לרשותכם, לרבות סוגי הבדיקות והטיפולים הקיימים, הסיכונים הכרוכים בהם, תופעות הלוואי, טיפולים חדשניים וכיו"ב. זאת על מנת שיהיה לכם חופש בחירה בנוגע לאפשרויות השונות לרבות הסיכונים והסיכויים. במקרה בו הרופאים לא הציגו בפניכם את התמונה המלאה או ביצעו הליך ללא הסכמתכם המלאה, יתכן שניתן יהיה להגיש תביעה בעילת הפגיעה באוטונומיה שלכם כמטופלים.

נשמח לענות ולסייע- השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

ניהול תביעת רשלנות רפואית במקרה של מלנומה

לאחר התייעצות איתנו, אנו נאסוף את התיעוד הרפואי ונתייעץ עם מגוון מומחים רפואיים איתם אנו בקשר. נבצע התייעצות ראשונית ומניסיוננו הרב בתחום נבין האם התרחשה רשלנות רפואית והאם קיימת עילת תביעה.

אנו נפעל לעריכת חוות דעת רפואית ע"י מומחה בתחום. בהמשך נגיש את התביעה כנגד בית החולים ו/או קופת החולים ו/או כל גורם רשלני אחר וננהל את התביעה עד לקבלת הפיצויים המקסימליים.

 

הפיצוי בתביעת רשלנות רפואית באבחון או טיפול במלנומה

הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית ניתן עבור "ראשי נזק" נזק שונים כמקובל בתביעות נזקי גוף. שיעורו מחושב בהתאם לקריטריונים שונים של התובעים ובהם גילם, תפקודם, כישוריהם והיקף השתכרותם. כך למשל, פיצוי עשוי להיות מושפע מהפרמטרים הבאים:

 • פגיעה בכושר העבודה ומניעת התקדמות המטופל בשוק העבודה.
 • פגיעה בהשתכרות בעבר בשל היעדר מהעבודה לצרכים רפואיים וטיפולים.
 • סיוע צד ג'.
 • הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד.
 • נזקים לא ממוניים – כאב וסבל וקיצור תוחלת החיים.
 • לחלופין, במקרים מסוימים יינתן פיצוי עבור פגיעה באוטונומיה בשל אי הסכמה מדעת ו/או גריעת האפשרות לבחור חלופת טיפול פחות קשה.

במקרי הרשלנות בטיפול או באבחון של מלנומה שנוהלו במשרדנו, הצלחנו להשיג עבור לקוחותינו פיצויים משמעותיים שהגיעו לעתים לכדי מילוני שקלים. אולם, נציין שגובה הפיצוי תלוי בכל מקרה ונסיבותיו. אנו מבטיחים לפעול להשיג עבורכם את הפיצוי המקסימלי האפשרי. כדי לממש את זכויותיכם ולהשיג פיצויים גבוהים, רצו שייצג אתכם משרד עורכי הדין מוכר וגדול עם ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית.

לסיום, חשוב שהמטופלים יהיו מודעים לגורמי הסיכון ולחשיבות הגילוי המוקדם של מלנומה. מומלץ להיעזר בעורכי דין בעלי ניסיון והצלחה בתביעות רשלנות רפואית. משרד מרקמן טומשין ושות' מתמחה בתחום נזקי הגוף והרשלנות הרפואית בפרט. עורכי הדין ממשרדינו יעשו כל שביכולתם על מנת להשיג עבורכם את הפיצוי הגבוה ביותר ויסייעו לכם למצות את כלל זכויותיהם.

נשמח לענות ולסייע- השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
סרטןרשלנות רפואית
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
איך לבחור עורך דין לרשלנות רפואית
קרא עוד
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
קרא עוד
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם