דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332

כמי שייצגה בעבר נתבעים בתביעות רשלנות רפואית, ברורה לי החשיבות לעבודה יסודית, מעמיקה ורגישה – וכך אני פועלת.

עו"ד שני כפיר, מנהלת מחלקת רשלנות רפואית
עורכת דין שני כפיר, עורכת דין לרשלנות רפואית'
המלצות
להמלצות נוספות

רשלנות רפואית

מרקמן טומשין ושות' הוא המשרד הגדול והמוביל בייצוג לקוחות פרטיים בתביעות נזקי גוף, ובכלל זה בתביעות רשלנות רפואית.

באמצעות צוות של כ-70 עורכי דין, ב-10 סניפים מראש פינה ועד אילת, אנו מעניקים יחס אישי וצמוד ללקוחותינו, ועושים כל מאמץ להשיג עבורם את הפיצוי המרבי.

על מנת לנצח בתביעת רשלנות רפואית, ולהגיע להישג הכספי המרבי – חשוב לבחור במשרד עורכי דין לרשלנות רפואית, בעל ניסיון וידע רחבים בתחום הרשלנות הרפואית. למשרד שלנו יתרון גדול בכך שאנחנו יודעים לשלב את בחינת עילת תביעת הרשלנות הרפואית, עם יתר היבטי המקרה – ובכלל זה את האפשרות לקבל קצבה מהמוסד לביטוח לאומי ואת ההשפעה של האחד על השני.

אנו בעלי מעמד מוביל מבחינה מקצועית, מייצגים במאות הליכים משפטיים בכל שנה, כך שהניסיון והיקף הפעילות המשמעותיים מעניקים לנו יתרון של ממש ביכולת להשיג לכל לקוח את התוצאה הטובה ביותר.

עולם תביעות הרשלנות הרפואית, הוא עולם רחב מאוד וחולש על שטחי רפואה ותחומים רבים. כך למשל, רשלנות רפואית יכולה להתבטא באי שליחת מטופל לבדיקות, למרות חשדות ותלונות של מטופל וכתוצאה מכך איחור באבחון גידול; רשלנות רפואית יכולה להתבטא בניהול שגוי של לידה, באופן שגרם לנזק קבוע; רשלנות יכולה להתבטא בביצוע ניתוח באופן שגוי ו/או ביצוע ניתוח מיותר (שלא היה בו צורך). הניסיון המצטבר, הגודל, הקשר עם מומחים רפואיים במגוון תחומים מעניקים לנו את האפשרות לתת ללקוחות המשרד שירות מיטיבי.

אם יש לך חשש שעברת מקרה המתאים לתביעת רשלנות רפואית, או שקרוב שלך עבר אירוע שכזה, נשמח לייעץ ולסייע.

עוד על המשרד >
 • למשרד ניסיון עשיר של עשרות שנים, בייצוג לקוחות לשביעות רצונם, בפני כל הערכאות המשפטיות.

  המשרד אף כתב את הספרות המקצועית בחלק מתחומי הנזיקין. ספר אשר מהווה מוקד ידע נרחב לעורכי דין ולשופטים המצטטים ממנו, לא אחת.

  משרדנו אחראי על תקדימים והלכות מרכזיות בבתי המשפט השונים, לרבות בבית המשפט העליון. 

  אנו מבינים כי על מנת למקסם את זכויותיהם של הלקוחות, יש להתמקצע ולשלוט הן בידע המשפטי והן בספרות ובמחקרים הרפואיים הנוגעים לתחומים השונים ומשכך כל תיק מטופל על ידי עורך דין אשר יודע להעניק מענה מקצועי ובמקביל יחס האישי החשוב ללקוח.   

 • ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, עד 7 שנים ממועד הטיפול הרשלני שגרם לנזק. ככל שהנזק לא התגלה ביום הטיפול, ניתן להגיש תביעה עד 7 שנים ממועד גילוי הנזק ובלבד שלא חלפו 10 שנים ממועד הטיפול.

  כאשר מדובר בתביעות של קטינים תקופת ההתיישנות נספרת ממועד הגעת הקטין לגיל 18.

  במקרה של רשלנות רפואית כתוצאה ממעקב היריון, עילת התביעה הינה של ההורים. לעומת זאת במקרה של נזק שארע במהלך ניהול הלידה, עילת התביעה הינה של הילד.

 • על מנת להגיש תביעת רשלנות רפואית יש לצרף חוות דעת של מומחה רפואי. חוות הדעת נדרשת לבסס את הקשר הסיבתי בין הטיפול הרפואי לנזק שנגרם. בנוסף, מעריך המומחה הרפואי את שיעור אחוזי הנכות.

 • לעזבון המנוח יש זכות לתבוע בגין רשלנות רפואית שבוצעה במנוח.

  לשם ניהול תביעה שכזו, בדרך כלל יש צורך בצו ירושה או צו קיום צוואה לפי העניין.

 • זהות בית המשפט המוסמך תלויה בסכום התביעה.

  כאשר נתבע סכום של עד  2.5 מיליון ₪ – התביעה תוגש לבית משפט השלום.

  תביעה בסכום גבוה יותר, תוגש לבית המשפט המחוזי.

  כמובן שמטבע הדברים הערכת הנזק לא תמיד ברורה בשלב מקדמי של ההליך, וחשוב להגיע לעורך דין בקיא על מנת לייעל את ההליך ולהביאו לסיום מוצלח ומהיר ככל הניתן.

 • בתביעת רשלנות רפואית צריך להוכיח שנגרם לתובע נזק בשל הטיפול הרשלני וכי יש קשר סיבתי בין הטיפול לנזק. במקרה של טיפול שהסתיים ללא נזק ו/או מקום שלא ניתן להוכיח קשר סיבתי בין הטיפול לנזק, תביעה עלולה להסתיים בהפסד.

 • אם התרחש אירוע המצריך טיפול רפואי, וכתוצאה מרשלנות המוסד נגרם למטופל בו נזק, ניתן להגיש תביעה כנגד המוסד.

 • על מנת להגיש תביעה ברשלנות רפואית, יש צורך באיסוף מלוא התיעוד הרפואי של המטופל, דבר שעלול להיות כרוך בתשלום למוסדות הרפואיים השונים.

  תביעת רשלנות רפואית מחייבת הגשת חוות דעת רפואית – ככלל לא ניתן להגיש תביעה בעילה של רשלנות רפואית, ללא חוות דעת. חוות הדעת למעשה מקימה את עילת התביעה והגשתה כרוכה בתשלום שכר טרחה למומחים. לעיתים נדרשת יותר מחוות דעת אחת. לעיתים גם בית המשפט ממנה מומחה נוסף מטעמו, ויש לשאת בחלק מעלותו.

  תשלום אגרה לבית המשפט.

   

  כיום ישנם גופים מסחריים רבים המעניקים הלוואות / השקעות בתביעות רשלנות רפואית. כך שגם מי שאין לו אפשרות לשאת בהוצאות כלשהן יכול להגיש תביעה ולקבל את הפיצוי המגיע לו.

 • נקודה זו חשובה מאוד, שכן לעיתים יש בידי הלקוח תיעוד רפואי חלקי. גם אם התיעוד כולל מכתב שחרור מבית החולים או סיכומי אשפוזים זוהי טעות להסתמך על תיעוד רפואי חלקי.

  כדי לגבש תביעה מקצועית, חשוב לאסוף את מלוא התיעוד בטרם קבלת חוות דעת מומחה. התיעוד הרפואי של המטופל הוא לב ליבה של התביעה; לעיתים די במסמך בודד כדי לבסס את עילת התביעה ודי בפספוס מסמך חשוב אחד כדי לפגוע בסיכויי ההצלחה של תביעת הרשלנות.

  כאשר מומחה רפואי בוחן את התיק, תפקידו אינו רק  להתמקד באותו אשפוז/ביקור/טיפול ספציפי, אלא לבחון את התיעוד הרפואי המלא.

  עוד חשוב לדעת, בדרך כלל התיעוד הרפואי שהמטופל מקבל במועד השחרור מהמוסד הרפואי אינו מלא. מעבר לסיכומי אשפוז, קיימים דוחות ניתוח; סיכומי אשפוז סיעודיים; טופסי הסכמה; מעקב במהלך האשפוז ועוד מסמכים רפואיים רבים.

  מכאן תהליך איסוף הרשומה הרפואית חשוב מאוד ולא מומלץ להסתפק בתיעוד חלקי.

תחומי העיסוק
של המשרד

המשרד נותן מענה רחב בתחומי עיסוק מגוונים וזאת מתוך רצון להעניק שירות מקיף ואיכותי.

נזקי גוף
נזקי גוף
נכות כללית
נכות כללית
תאונות עבודה
תאונות עבודה
תאונות דרכים
תאונות דרכים
תביעות ביטוח
תביעות ביטוח
תביעות ייצוגיות
תביעות ייצוגיות
נכי צה
נכי צה"ל וכוחות הביטחון
אזרחי צוואות וירושות
אזרחי צוואות וירושות
נדל
נדל"ן, התחדשות עירונית, תכנון ובניה
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה
מסלול ניהול תביעת רשלנות רפואית
01
פגישת ייעוץ והבנת נסיבות המקרה
02
איסוף ראיות וקבלת חוות דעת מומחים
03
הגשת תביעה וניהול ההליך המשפטי
04
קבלת הפיצוי המרבי
מדריכים מקצועיים

מידע ועצות במגוון תחומי העיסוק של המשרד

סרטן שד – רשלנות רפואית באבחון
זכויות כספיות – חולות וחולי סרטן שד
קרא עוד בנושא זכויות כספיות – חולות וחולי סרטן שד
מפרצת באאורטה – אבי העורקים – קבלת פיצוי על רשלנות רפואית
מפרצת באאורטה, אבי העורקים (אנוריזמה – Aortic Aneurysm) עשויה לגרום לנזק משמעותי ואף למוות – במקרים כאלה חשוב לבחון הגשת..
קרא עוד בנושא מפרצת באאורטה, אבי העורקים (אנוריזמה – Aortic Aneurysm) עשויה לגרום לנזק משמעותי ואף למוות – במקרים כאלה חשוב לבחון הגשת תביעת רשלנות רפואית
רשלנות רפואית באבחון של תסמונת דאון
תסמונת דאון הינה מחלה תורשתית הנובעת מטריזומיה (פגם גנטי) בכרומוזום מספר 21 (ליתר דיוק – זה הוא מצב שבו  קיימים שלושה..
קרא עוד בנושא תסמונת דאון הינה מחלה תורשתית הנובעת מטריזומיה (פגם גנטי) בכרומוזום מספר 21 (ליתר דיוק – זה הוא מצב שבו  קיימים שלושה עותקים של הכרומוזום בכל התאים בגוף או בחלקם, במקום שני עותקים בלבד). 
רשלנות רפואית באבחון של איסכמיה
כלל האיברים והרקמות שבגופנו זקוקים לחמצן בכדי שיוכלו להתקיים. איסכמיה היא מצב שבו קיימת בעיה עם אספקת הדם והחמצן לרקמות..
קרא עוד בנושא כלל האיברים והרקמות שבגופנו זקוקים לחמצן בכדי שיוכלו להתקיים. איסכמיה היא מצב שבו קיימת בעיה עם אספקת הדם והחמצן לרקמות מסוימות, כאשר הגורמים לכך הם היצרות ו\או סתימה בכלי הדם. 
רשלנות רפואית באבחון ובטיפול בפגים
באופן טבעי, מרבית הלידות מסתיימות בשבוע ה-40 לתקופת ההריון, מה שמאפשר לעובר להתפתח כנדרש ולהיוולד בריא. תינוקות הנולדים לפני השבוע..
קרא עוד בנושא באופן טבעי, מרבית הלידות מסתיימות בשבוע ה-40 לתקופת ההריון, מה שמאפשר לעובר להתפתח כנדרש ולהיוולד בריא. תינוקות הנולדים לפני השבוע ה-37 או תינוקות הנולדים במשקל הנמוך מ-2.5 קילוגרמים, ייחשבו לתינוקות פגים. 
מקרים של רשלנות רפואית בבדיקת מוניטור עוברי
התנהלות בלתי תקינה בניהול בדיקת המוניטור העוברי, עלולה לגרום לנזק ממשי לעובר ואף להוביל חלילה למותו. במקרים כאלה כמובן, יהיה..
קרא עוד בנושא התנהלות בלתי תקינה בניהול בדיקת המוניטור העוברי, עלולה לגרום לנזק ממשי לעובר ואף להוביל חלילה למותו. במקרים כאלה כמובן, יהיה מקום להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.
רשלנות רפואית וסרטן המעי הגס
עו"ד ליאור טומשין בתוכנית "עושים שינוי" מדבר על רשלנות רפואית וסרטן המעי הגס
עורך דין תאונת דרכים, תאונת עבודה, עורך דין ביטוח לאומי
קרא עוד בנושא עו"ד ליאור טומשין בתוכנית "עושים שינוי" מדבר על רשלנות רפואית וסרטן המעי הגס
תביעת רשלנות רפואית בגין איחור באבחון מצב לבבי
חשיבות אבחון נכון ומדויק של מטופלים הינה עניין שנדון בפסיקה במס' רב של פסקי דין. משרדנו מייצג מטופלים אשר כתוצאה..
התקף לב, עורך דין ביטוח לאומי, פגיעה בעבודה
קרא עוד בנושא חשיבות אבחון נכון ומדויק של מטופלים הינה עניין שנדון בפסיקה במס' רב של פסקי דין. משרדנו מייצג מטופלים אשר כתוצאה מרשלנות רפואית שגה הצוות הרפואי באבחון של מצבם הרפואי כהלכה או איחר באבחון הטיפול הרפואי כנדרש. 
תביעת רשלנות רפואית בגין איחור באבחון תסביב אשך
תסביב האשך ובלעז Testicular torsion הוא אחד המצבים החמורים ביותר באורולוגיה, הן מבחינת הצורך בטיפול מידי והן מבחינת הסבוכים האפשריים לעתיד. תסביב האשך הוא תופעה..
עורך דין רשלנות רפואית, תסביב אשך
קרא עוד בנושא תסביב האשך ובלעז Testicular torsion הוא אחד המצבים החמורים ביותר באורולוגיה, הן מבחינת הצורך בטיפול מידי והן מבחינת הסבוכים האפשריים לעתיד. תסביב האשך הוא תופעה שבה מסתובב האשך על צירו האורכי. התסביב גורם לחסימה של כלי דם ורידיים ובהמשך, עקב היווצרות בצקת, לחסימת אספקת הדם העורקי. 
תביעת רשלנות רפואית בגין איחור באבחון סרטן המעי הגס
רשלנות רפואית קיימת בעולם הרפואה בתחומים שונים. אנו מקשרים רשלנות רפואית בעיקר לתהליכים רפואיים כגון ניתוחים, לידות וכיו"ב. אבל, שגיאה..
עורך דין רשלנות רפואית, סרטן המעי הגס
קרא עוד בנושא רשלנות רפואית קיימת בעולם הרפואה בתחומים שונים. אנו מקשרים רשלנות רפואית בעיקר לתהליכים רפואיים כגון ניתוחים, לידות וכיו"ב. אבל, שגיאה או איחור באבחון של מצבים רפואיים, יכולה גם היא להביא למצב של רשלנות רפואית. 
תביעת רשלנות רפואית בגין אי גילוי פרטים במהלך מעקב היריון
חשיבות אבחון נכון ומדויק של מטופלים הינה עניין שנדון בפסיקה במס' רב של פסקי דין. משרדנו מייצג מטופלים אשר כתוצאה..
עורך דין רשלנות רפואית, רשלנות רפואית בהיריון ולידה
קרא עוד בנושא חשיבות אבחון נכון ומדויק של מטופלים הינה עניין שנדון בפסיקה במס' רב של פסקי דין. משרדנו מייצג מטופלים אשר כתוצאה מרשלנות רפואית שגה הצוות הרפואי באבחון של מצבם הרפואי כהלכה או איחר באבחון הטיפול הרפואי כנדרש. 
למאמרים מקצועיים נוספים
מרקמן טומשין בתקשורת

אנו מזמינים אתכם לקרוא על ההצלחות שלנו

"בגלל הרופאים לבני אין חצי יד"
כשהיתה בת 28, נכנסה ג' להיריון בפעם השנייה. היא הוגדרה כנושאת 'היריון בסיכון גבוה', ולכן נזקקה למעקב אינטנסיבי וחריג. מכיוון שבתה הראשונה סובלת ממומים קשים ומפיגור שכלי, ג' עשתה כל שביכולתה כדי להימנע מלידה של ילד נוסף בעל מום. אולם רשלנות של שני רופאים הביאו, לטענתה, לכך שגם בנה השני נולד עם מום חמור – ללא חצי מיד ימינו.
קרא עוד בנושא "בגלל הרופאים לבני אין חצי יד"
תינוקת דקרה עצמה בעין ותקבל 400 אלף ש"ח
תינוקת דקרה עצמה בעין בזמן שהייתה תחת השגחה של רופאה ואחות משיבא ונאלצה לעבור ניתוח חירום להצלת העין. בהסדר פשרה שנחתם לאחרונה עם בית החולים הוסכם כי היא תפוצה ב-400 אלף שקלים
קרא עוד בנושא תינוקת דקרה עצמה בעין ותקבל 400 אלף ש"ח
לעוד מן התקשורת
סיפורי הצלחה
בני זוג תבעו את קופת החולים בעקבות רשלנות רפואית ופוצו בסכום של 1.5 מיליון ש"ח

בני הזוג תבעו את קופת החולים בעקבות אי המלצת רופאי הקופה על בדיקות מעקב היריון שיכלו להצביע על תסמונת מוקוליפודוזיס 4. בנם נולד עם מוטצה הגורמת לעיכוב התפתחותי ופיגור שכלי.

קרא עוד
נולד עם תסמונות האיקס השבור - הוריו יפוצו במיליונים

הוריו של הילד שמו לב לעיכוב בהתפתחות ילדם, לאחר בדיקות מקיפות התברר כי הילד סובל מתסמונת האיקס השבור.

קרא עוד
לעוד סיפורי הצלחה
בין לקוחותינו

המשרד יצג ומייצג עשרות אלפי לקוחות  מכל רחבי הארץ במטרה להביא למימוש זכויותיהם מול הגופים השונים, לרבות המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, קצין התגמולים, חברות ביטוח וכו'. בשל היכולות של המשרד ארגונים רבים ממליצים לחבריהם להיעזר בשירותינו, וזאת בנוסף ללקוחותינו הרבים אשר ממליצים למכריהם לפנות אף הם לייצוג על ידינו.

צוות תיקי רשלנות רפואית
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם