דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית באבחון ובטיפול במיאלומה נפוצה

אם אתם סבורים שאתם או אדם שקרוב אליכם נפגע מרשלנות רפואית בטיפול או באבחון מיאלומה, חשוב שתפעלו במהרה ותבררו את זכויותיכם.

ייתכן שעומדת לרשותכם עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.

מומלץ לבחור במשרד עורכי דין המנוסה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית שייצג אתכם וינהל עבורכם את התביעה בהצלחה.

משרדינו יעניק לכם שירות אישי ומקצועי לכל אורך ההליך.

עורך הדין עמוס כהן
שותף, מנהל מחלקה, עורך דין עמוס כהן שותף

לפני הכל – מדוע לבחור במשרד מרקמן טומשין לטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית שלך?

אם אתם סבורים שאתם או אדם שקרוב אליכם נפגע מרשלנות רפואית בטיפול או באבחון מיאלומה, חשוב שתפעלו במהרה ותבררו את זכויותיכם. ייתכן שעומדת לרשותכם עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.

מומלץ לבחור במשרד עורכי דין המנוסה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית שייצג אתכם וינהל עבורכם את התביעה בהצלחה. משרד עורכי הדין מרקמן טומשין ושות' מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ובעל ניסיון רב בטיפול בתביעות נזקי גוף.

המשרד מתחייב להעניק שירות אישי ומקצועי החל מבירור הרשלנות, איסוף ראיות, חוות דעת, ניהול התביעה ועד לקבלת הפיצויים. המשרד עוסק במגוון תיקי הרשלנות הרפואית – בדגש על רשלנות רפואית בטיפול ובאבחון מחלות סרטן שונות. בפרט, למשרד ניסיון בניהול תביעות רשלנות במקרים של מיאלומה נפוצה.

אנו עומדים לרשותכם לכל אורך ההליך עד לקבלת הפיצויים. אנו נקשר אתכם לרופאים מומחים בתחום האונקולוגיה וההמטולוגיה ונעריך בעזרתם את סיכויי התביעה. ככל שאכן קיימת עילה נעשה כל שביכולתנו על מנת להשיג עבורכם את המקסימום האפשרי.

מלבד הטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית, המשרד יסייע לך למצות את כלל זכויותיך בשלל תחומים נוספים לרבות ניהול תביעות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות ביטוח, מס הכנסה, תאונות עבודה ועוד.

למשרד מוניטין רב בתביעות נזקי גוף ורשלנות רפואית בפרט והוא מנצח ב- 98% מהתביעות שמגיש. עורכי הדין במשרד בקיעים בשלל האסטרטגית והטקטיקות השונות למיקסום סיכויי ההצלחה, ומתחייבים להשיג ללקוחותינו את מירב הפיצויים ולמצות את כלל זכויותיהם.

צוות המשרד העוסק ברשלנות רפואית בעל ניסיון של שנים בטיפול בתביעות רשלנות רפואית,  ובמשרד מחלקה ייחודית המטפלת בזכויות של חולי הסרטן.

לקריאה על הזכויות העומדות בפני מי שסובל מסרטן באתר "כל זכות" לחצו כאן.

נשמח לענות ולסייע- השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

 

רקע כללי על מיאלומה נפוצה (סרטן במח העצם)

מיאלומה נפוצה היא סוג של סרטן דם שמתפתחת בתאי הפלסמה במח העצם. המיאלומה פוגעת בייצור התקין של תאי דם במח העצם. חלוקת בלתי מבוקרת של תאי הפלסמה גורמת לירידה בהמוגלובין, פגיעה בעצמות, פגיעה בתפקוד הכליות ועוד.

מהם גורמי הסיכון להתפתחות מיאלומה נפוצה?

להלן גורמי הסיכון למיאלומה נפוצה:

 • חשיפה לחומרים כמו בנזן.
 • עבודה ככבאי מבצעי.
 • חשיפה לחומרי הדברה.

במקרה של חשיפה תעסוקתית אפשר לפנות לביטוח לאומי בעזרת משרדינו כדי להיות מוכר כנפגע בעבודה.

כמו כן, לרוב, אנשים בעשור השביעי והשמיני לחייהם נוטים לחלות במיאלומה נפוצה. רק במקרים נדירים חולים במחלה צעירים.

מהם התסמינים של מיאלומה נפוצה?

בשלבים ראשוניים טרם התפתחות המחלה, ייתכן שהמטופלים כלל לא יחושו בתסמינים. עם הזמן עשויים המטופלים לחוש בסימפטומים הבאים:

 • כאבי גב.
 • כאבים בעצמות.
 • חולשה.
 • אנמיה.
 • זיהומים.
 • תפקוד ירוד של הכליות.
 • הפרעות נוירולוגיות.
 • בחילה.
 • עצירות.
 • כאבים באזור החזה.
 • אובדן תיאבון.
 • ירידה במשקל.
 • תחושת צמא.
 • נטייה להצטננות ושיעולים.
 • דימומים חריגים.
 • הפרעה בעצבים בכפות הידיים או הרגליים.

 

כיצד מאבחנים מיאלומה נפוצה?

תחילה, על רופא המשפחה להפנות לביצוע בדיקות והמשך בירור לאחר ששמע אודות הסימפטומים. כמו כן, עליו להפנות להמשך בירור אצל רופא המטולוג המתמחה במחלות דם. פעמים רבות המחלה תתגלה באקראי בבדיקות דם שגרתיות.

אבחנת מחלת המיאלומה הנפוצה נעשית באמצעות בדיקות מעבדה (בדיקות דם ובדיקות שתן). במידת הצורך תתבצע ביופסיה ממח העצם. במהלך בדיקת הביופסיה נלקחת דגימה קטנה מהאזור שנשלחת לבדיקה מעמיקה במעבדה תחת מיקרוסקופ.

במידת הצורך יתבצעו בדיקות הדמיה על מנת לבחון את התפשטות המחלה ונזקיה:

 • צילום רנטגן – במהלך הבדיקה נבדקים נזקים פוטנציאליים לעצמות ולעמוד השדרה.
 • סריקת MRI – בדיקה שנעשית באמצעות תהודה מגנטית ומאפשרת להעריך מוקד מיאלומה חשוד.
 • סריקות CT ו-PET-CT – בדיקות המאפשרות לבחון פגיעות אפשריות בעצמות ומוקדי התפתחות מילאומה. במידת הצורך יבצעו הרופאים את אחת הבדיקות הללו במקום צילום רנטגן.

 

הטיפול במיאלומה נפוצה

הטיפול במחלת המיאלומה הנפוצה נקבע בהתחשב במספר פרמטרים ובהם שלב המחלה ומצבם הכללי של המטופלים. לא ניתן לרפא לחלוטין את המחלה אולם ניתן באמצעות הטיפולים להקל על התסמינים ולהביא לנסיגה של המחלה. טיפול יעיל יאפשר לייצב את המחלה ולמקסם את איכות החיים של המטופלים.

 • טיפולים ביולוגיים – טיפול נגד התאים הסרטניים באמצעות תרופות מסוימות הפוגעות בפעילותם.
 • טיפול כימי (כימותרפיה) – הטיפול הכימי משמש רק בהכנה להשתלת מח עצם או כטיפול משלים לאחר הטיפול הביולוגי. ייתכן שהכימותרפיה תינתן באמצעות עירוי לווריד או באמצעות בליעת טבליות. הטיפול הכימי מלווה בתופעות לוואי לא נעימות שלרוב נעלמות בסיומו.
 • השתלה של תאי גזע – טיפול שמתאפשר רק אם המצב הבריאותי הכללי של המטופלים טוב. מטרת הטיפול להשמיד את התאים הסרטניים במח העצם, בדם ובשאר רקמות הגוף. הטיפול מעודד את תאי הגזע החדשים לפעול בצורה תקינה ולשקם את המערכת החיסונית.
 • טיפול בסטרואידים – הסטרואידים ניתנים כטיפול משלים לטיפולים הכימיים והביולוגיים. לרוב הם ניתנים בטבליות לבליעה.
 • טיפול תומך – ייתכן שיינתנו טיפולים ממוקדים לתופעות הלוואי כמו תרופות לטיפול בכאבים ופגיעה בעצמות, טיפולים בקרינה במטרה להקל על כאבים ולסייע בהחלמת העצם, ניתוח להצמדת מוטות לסיוע בתמיכה בעצמות שבורות ועוד.

מדוע חשוב לאבחן מוקדם את מחלת המיאלומה הנפוצה?

כל עיכוב באבחון מחלת המיאלומה הנפוצה עשוי לסכן חיים ולפגוע קשות באורח החיים. אמנם לא ניתן לרפא את המחלה, אך לחלוטין ניתן למזער את נזקיה ולייצב אותה. ניתן לחיות שנים רבות עם המחלה כשניתן טיפול הולם. ואולם, ככל שהמטלה לא מטופלת בהקדם עקב אבחון שגוי או מאוחר, היא הופכת לקטלנית. ככל שהאבחון נעשה בהקדם הטיפול יותר פשוט ונפתחות בפני המטופל חלופות טיפול שונות.

כשניתן טיפול מתאים במועד מוקדם יותר סיכויי ההישרדות גבוהים יותר ואיכות החיים נפגעת פחות. גילוי מאוחר עשוי למנוע מהמטופלים לבחור בחלופת טיפול קלה יותר המתאימה להם ולגרור הוצאות כספיות גבוהות.

כשהמחלה מטופלת בהקדם נזקיה ממוזערים והטיפולים פחות קשים ואינטנסיביים. כך למשל טיפול מקדים בשברים בעצמות עשוי למנוע את הצורך בביצוע ניתוח להשתלת מוטות תומכים.

 

כיצד יכולים אנשי מקצוע רפואיים להתרשל במקרים של מיאלומה נפוצה?

הרופאים והצוותים הרפואיים ככלל חבים כלפיכם המטופלים בחובת זהירות. חובתם לטפל בכם כפי שרופא מיומן, מקצועי ומסור היה נוהג. עליהם להימנע ממחדלים רפואיים ולהעניק לכם את הטיפול הנדרש בזמן. על הרופאים המטפלים להיות ערים לתלונותיכם ולסימפטומים שאתם מציגים. עליהם לגלות עירנות למצבם הבריאותי ולהמשיך במעקב החל מבירור התסמינים ועד לאחר ביצוע הטיפול – לכל אורך ההליך.

רופא המשפחה מצופה להפנות אתכם המטופלים להמשך בירור ומעקב לאחר ששמע אודות התסמינים. עליו להפנות להמטולוג ולביצוע בדיקות מעבדה. כמו כן, על ההמטולוג ויתר הרופאים המטפלים לבצע בדיקה גופנית ולעקוב אחר תוצאות הבדיקות ומצבכם הבריאותי. כל התעלמות מתלונותיכם ומהסימפטומים שאתם חשים עשויה לעלות לכדי רשלנות רפואית.

אבחנה שגויה ו/או אבחנה מאוחרת של מחלת המיאלומה עשויים גם כן לעלות לכדי רשלנות רפואית. אבחון שגוי או מאוחר פוגע באפקטיביות הטיפול ועשוי לסכן חיים!

ישנם עוד מוקדים בהם עשויים הצוותים הרפואיים להתרשל:

 • היעדר מעקב הולם – לכל אורך ההליך החל מאבחון המחלה ועד לאחר ביצוע הטיפולים, מוטלת חובת פיקוח על הגורמים הרפואיים. הרופא מחויב להעניק לכם טיפול תרופתי מותאם אישית, להפנותכם לביצוע בדיקות ובמידת הצורך לרופאים יועצים אחרים. במקרה שבו בוצע מעקב רשלני, יתכן שתקום עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.
 • כשל בניתוח והליכים כירורגיים ופולשניים- מקרי רשלנות רבים, נובעים מכשלים בניתוח. בכל מקרה שבו נגרם לכם נזק בניתוח, רצוי לבדוק האם מקור הנזק ברשלנות.
 • פענוח שגוי של בדיקות- לא אחת נעשות טעויות בפיענוח הבדיקות השונות. במצב של פיענוח שגוי גילוי מחלת המיאלומה עשוי להתעכב משמעותית ולהשליך על אפקטיביות הטיפול. לכן, בכל מקרה שהמחלה התגלתה בשלב מתקדם, רצוי לחזור לבדיקות על מנת להבין האם ניתן היה לגלות את המחלה בשלב מוקדם יותר. קרי, שהמחלה כבר הופיעה בבדיקות ולא אובחנה עקב טעות.
 • טיפול שאינו מותאם למטופל ועשוי להחמיר את נזקיו – על הצוותים הרפואיים להתאים לכל מטופל טיפול בהתאם למצבו הבריאותי הכללי, חומרת המחלה, רקע רפואי ומחלות נוספות במידה וקיימות, גיל וכד'. במידה והרופא מעניק טיפול לא סביר בהתעלם מנסיבותיו של המטופל ומחמיר את נזקיו, ייתכן שקמה למטופל עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.
 • פגיעה באוטונומיה- על הרופא המטפל בכל סיטואציה רפואית להציג לכם את כלל האפשרויות העומדות לרשותכם, לרבות סוגי הבדיקות השונות, הסיכונים, תופעות הלוואי, טיפולים חדשניים וכיו"ב. זאת על מנת שיעמוד לזכותכם חופש הבחירה בנוגע לאפשרויות השונות לרבות הסיכונים והסיכויים. במקרה בו הרופאים לא הציגו בפניכם את התמונה המלאה, יתכן שניתן יהיה להגיש תביעה בגין עילת הפגיעה באוטונומיה.

כאשר הגורמים הרפואיים מתרשלים, ההשלכות עבור המטופלים היא הרסנית. בעת התרשלות ייתכן וניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגורמים שהתרשלו.

נשמח לענות ולסייע- השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

 

ניהול תביעת רשלנות רפואית במקרה של מיאלומה נפוצה

לאחר התייעצות איתנו, אנו נאסוף את התיעוד הרפואי ונתייעץ עם מגוון מומחים רפואיים איתם אנו בקשר. ככל שנבין שקיימת עילת תביעה, אנו נפעל לעריכת חוות דעת רפואית ע"י מומחה מתחום ההמטולוגיה או האונקולוגיה. בהמשך נגיש את התביעה כנגד בית החולים ו/או קופת החולים ו/או כל גורם רפואי רשלני אחר וננהל את התביעה עד לקבלת הפיצויים המקסימליים ומיצוי כלל זכויותיכם.

 

הפיצוי בתביעת רשלנות רפואית באבחון או בטיפול במיאלומה נפוצה

הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית ניתן עבור "ראשי נזק" נזק שונים כמקובל בתביעות נזקי גוף. שיעורו מחושב בהתאם לקריטריונים שונים של התובעים ובהם גילם, תפקודם, כישוריהם והיקף השתכרותם. כך למשל, פיצוי עשוי להיות מושפע בין היתר מהפרמטרים הבאים:

 • פגיעה בכושר העבודה ומניעת התקדמות המטופל בשוק העבודה.
 • פגיעה בהשתכרות בעבר בשל היעדר מהעבודה לצרכים רפואיים וטיפולים.
 • סיוע צד ג'.
 • הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד.
 • נזקים לא ממוניים – כאב וסבל וקיצור תוחלת החיים.
 • לחלופין, במקרים מסוימים יינתן פיצוי עבור פגיעה באוטונומיה בשל אי הסכמה מדעת ו/או גריעת האפשרות לבחור חלופת טיפול פחות קשה.

לקוחות שחלו במחלת המיאלומה הנפוצה וטופלו במשרדנו זכו ליחס אישי ולליווי צמוד לכל אורך הליך הגשת התביעה. לקוחותינו זכו לקבל את הפיצוי המקסימלי שלעתים הגיע לכדי מיליוני שקלים.

לסיום, חשוב שהמטופלים יהיו מודעים לגורמי הסיכון ולחשיבות הגילוי המוקדם של מיאלומה נפוצה. רצוי להיעזר בעורכי דין בעלי ניסיון והצלחה בתביעות רשלנות רפואית. משרד מרקמן טומשין ושות' מתמחה בתחום נזקי הגוף ובתחום הרשלנות הרפואית בפרט. עורכי הדין במשרדינו יעשו כל שביכולתם על מנת להשיג עבורכם את הפיצוי הגבוה ביותר ויסייעו לכם למצות את כלל זכויותיהם.

צרו איתנו קשר לסיוע משפטי, הכוונה ראשונית ומיצוי זכויותיכם בתחום הרשלנות הרפואית ובמגוון תחומי ההתמחות של המשרד.

נשמח לענות ולסייע- השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
סרטןרשלנות רפואית
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
איך לבחור עורך דין לרשלנות רפואית
קרא עוד
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
קרא עוד
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם