דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן הוושט

אם אתם סבורים שנפגעתם מרשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן הוושט, חשוב שתבררו את זכויותיכם.

מומלץ לבחור במשרד עורכי דין המנוסה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית שייצג אתכם וינהל עבורכם את התביעה בהצלחה.

משרדינו יעניק לכם שירות אישי ומקצועי לכל אורך ההליך.

עורך הדין עמוס כהן
שותף, מנהל מחלקה, עורך דין עמוס כהן שותף

לפני הכל – מדוע לבחור במשרד מרקמן טומשין לטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית שלך?

אם אתם סבורים שנפגעתם מרשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן הוושט, חשוב שתבררו את זכויותיכם. מומלץ לבחור במשרד עורכי דין המנוסה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית שייצג אתכם וינהל עבורכם את התביעה בהצלחה.

משרד עורכי הדין מרקמן טומשין ושות' כמשרד הגדול בישראל בתחום הנזיקין מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ובעל ניסיון רב בטיפול בתביעות נזקי גוף. המשרד מתחייב להעניק שירות אישי ומקצועי החל מבירור הרשלנות, איסוף ראיות, חוות דעת, ניהול התביעה ועד לקבלת הפיצויים. המשרד עוסק במגוון תיקי הרשלנות הרפואית – בדגש על רשלנות רפואית בטיפול ובאבחון מחלות סרטן שונות. בפרט, למשרד ניסיון בניהול תביעות רשלנות במקרים של סרטן הוושט.

אנו נקשר אתכם לרופאים מומחים לשם בדיקת הרשומות הרפואיות ונעריך בעזרתם את עילת התביעה וסיכוייה.

מלבד הטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית, המשרד יסייע לך למצות את כלל זכויותיך בשלל תחומים נוספים לרבות ניהול תביעות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות ביטוח, מס הכנסה, תאונות עבודה ועוד. המשרד יעשה הכול כדי להעניק לך שירות מלא ומקיף עד למיצוי כלל זכויותיך – הרפואיות והמשפטיות.

למשרד מוניטין רב בתביעות נזקי גוף ורשלנות רפואית בפרט והוא מנצח ב- 98% מהתביעות שמגיש. עורכי הדין במשרד בקיעים בשלל האסטרטגית והטקטיקות השונות למיקסום סיכויי ההצלחה, ומתחייבים להשיג ללקוחותינו את מירב הפיצויים ולמצות את כלל זכויותיהם.

צוות המשרד העוסק ברשלנות רפואית בעל ניסיון של שנים בטיפול בתביעות רשלנות רפואית,  ובמשרד מחלקה ייחודית המטפלת בזכויות של חולי הסרטן.

לקריאה על הזכויות העומדות בפני מי שסובל מסרטן באתר "כל זכות" לחצו כאן.

השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

 

רקע כללי על סרטן הוושט

הוושט היא צינור שרירי שמחבר בין הלוע לקיבה ומעביר את המזון והנוזלים. סרטן הוושט פחות שכיח מסוגי סרטן אחרים אך שיעורי התחלואה עולים עם השנים.

קיימים שני סוגים עיקריים של סרטן הוושט: קרצינומה של תאי הקשקש וקרצינומה בלוטית (אדנוקרציומה).

מהם גורמי הסיכון להתפתחות סרטן הוושט?

גורמי הסיכון להתפתחות סרטן הוושט אינם חד משמעיים, אך נהוג לראות בגורמים הבאים כמגבירים את הסיכויים לתחלואה:

 • עישון.
 • צריכת אלכוהול מופרזת.
 • GERD – עליית תוכן הקיבה במעלה הוושט.
 • סרטן הוושט נפוץ יותר בקרב גברים מאשר נשים.
 • השמנת יתר.
 • צריכה מוגברת של בשר אדום ובשר מעובד.
 • צריכת מזונות שומניים וחריפים.
 • טיפולי קרינה נגד מחלת סרטן אחרת.

מהם התסמינים של סרטן הוושט?

בקרב חלק מהמטופלים אין סימפטומים והמחלה מתגלית בבדיקות שגרתיות. במידה ויש תסמינים הם עשויים לכלול:

 • כאבים וקשיים בבליעת מזון.
 • אבדן משקל.
 • צרבת.
 • בחילות.
 • הקאות.
 • דם בהקאה או בצואה.

 

כיצד מאבחנים את סרטן הוושט

תחילה, על רופא המשפחה לבצע בדיקות גופניות. לאחר שחשפת בפניו את התסמינים עליו להפנות אותך להמשך בירור וביצוע הבדיקות הרלוונטיות.

 • הבדיקה הראשונית נקראת אנדוסקופיה. בדיקה זו לרוב מתבצעת בבתי חולים ונועדה לבחון את פנים הוושט באמצעות שימוש בצינורית דקה ומצלמה.
 • ייתכן כי תילקח גם דגימה מהרקמה (ביופסיה). הדגימה נשלחת למעבדה ונבחנת לעומק.
 • צילום רנטגן של החזה.

במידה ועולה ממצא מחשיד בבדיקות על הרופא המטפל להפנות להמשך בירור מעמיק וביצוע בדיקות נוספות. ישנן מספר בדיקות אפשריות ובהן:

 • בדיקת PET-CT – בדיקה מעמיקה יותר של האזור הנגוע בוושט. הבדיקה מסייעת להתאים טיפול ראוי ומאפשרת לבחון לעומק את הגידול.
 • בדיקת EUS – בדיקת אולטרה-סאונד אנדוסקופי. באמצעות גלי קול נבחן האזור הנגוע, שכבת דופן הוושט והאזורים הצמודים לה. הבדיקה מאפשרת לבחון את עומק חדירת הגידול אל דפנות הוושט.
 • בדיקת CT – בדיקה חלופית לבדיקת PET-CT המאפשרת גם כן לבחון לעומק את אזור הוושט ולקבוע את היקף הגידול והתפשטותו אל תוך דפני הוושט ורקמות אחרות.
 • לפרוסקופיה – בדיקה הכרוכה בהליך כירורגי שנועדה לבדוק קיום גרורות אל תוך רקמות אחרות בחלל הבטן. ייתכן שבבדיקה זו תילקח ביופסיה.

 

הטיפול בסרטן הוושט

סוג הטיפול שניתן למטופלים נבחר בהתאם להיקף התפשטות המחלה ופרמטרים של המטופלים לרבות גילם ומצבם הבריאותי הכללי.

ייתכן שניתן יהיה לטפל בסרטן הוושט ע"י טיפול בגורמים להתפתחות המחלה. כך למשל המטופל יידרש לרדת במשקל במידה וסובל ממשקל עודף, להפסיק עישון, להפסיק לצרוך משקאות אלכוהוליים, להימנע מאכילת מזונות שומניים ועוד. במידה והמטופל סובל מתסמונת GERD יינתן טיפול להקלתה. כחלק מטיפול זה יינתנו תרופות להפחתת חומציות מיצי הקיבה שעולים לכיוון הוושט ופוגעים בו.

במידת הצורך יבוצעו הליכים כירורגיים:

 • פונדופליקציה – ניתוח לחיזוק השסתום התחתון של הוושט. ההליך נועד למטופלים הסובלים מתסמונת GERD עקב פגם בשסתום המאפשר את מעבר מיצי הקיבה לוושט.
 • כריתת הרקמה הסרטנית – במהלך הניתוח יוסר החלק הנגוע בוושט והקיבה תחובר מחדש לחלק הנותר בוושט. ייתכן שהסרת הרקמות הנגועות תהיה בעת הליך האנדוסקופיה.

לאחר ביצוע הניתוח ייתכן ויבוצעו טיפולים אנדוסקופיים:

 • טיפול פוטודינאמי – טיפול שנזער בלייזר ותרופות מסוימות במטרה להרוג את התאים הסרטניים באופן ממוקד.
 • טיפולים אנדוסקופיים – טיפולי הקפאה, הצתה באמצעות גז (APC), אבלציה (RFA), טיפולים חשמליים (MEC) ועוד. הטיפול יותאם בהתאם למצבו הבריאותי הכללי של המטופל וחומרת המחלה והגידול.

ייתכן שישולבו גם טיפולים כימיים (כימותרפיה), טיפולי קרינה וטיפולים ביולוגיים:

 • טיפול כימי (כימותרפיה) – טיפול שתכליתו להרוס את התאים הסרטניים ע"י עירוי חומרים כימיים לווריד. הטיפול הכימי יכול להינתן לפני או אחרי ביצוע הניתוח בהתאם לנסיבות המטופל. כימותרפיה מלווה בתופעות לוואי לא נעימות שלרוב נעלמות עם סיום הטיפול.
 • טיפול קרינה – טיפול שלעתים משולב עם כימותרפיה. במהלך הטיפול נעשה שימוש בקרינה בעוצמה גבוהה המכוונת כלפי התאים הסרטניים. גם טיפולי קרינה מלווים בתופעות לוואי לא נעימות.
 • טיפול ביולוגי – טיפול מכוון וממוקד מטרה שתכליתו לשבש את זרימת הדם לתאים הסרטניים או ע"י עידוד המערכת החיסונית לתקוף את התאים הסרטניים.

במידת הצורך ישולבו חלופות טיפול אחרות לדוגמת אבלציה (RFA), טיפול פוטודינמי (PDT), טיפולים להקלת קשיי בליעה, הרחבת הוושט, הכנסת Stent, טיפול בלייזר ועוד.

שילוב טיפולים אלו תלוי במצבו הכללי של המטופל, מידת ההצלחה של הטיפולים האחרים, מידת התפשטות גרורות, מיקומו וגודלו של הגידול ועוד.

השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

מדוע חשוב לאבחן מוקדם את מחלת סרטן הוושט?

כשסרטן הוושט מאובחן בשלבים מוקדמים סיכויי הצלחת הטיפול בו וההחלמה גדלים. טיפול נכון במטופל בשלבים מוקדמים יכול למנוע את התפתחות המחלה ולמנוע המשך קבלת טיפולים קשים. ניתן להימנע מביצוע ניתוח, טיפולים כימותרפיים וקרינתיים וכל טיפול אחר המלווים בתופעות לוואי קשות ומשליכים על אורח חייהם של המטופלים. בשלבים מוקדמים ניתן אף להסתפק בפעולות מזעריות למשל טיפולי לייזר. ככל שהסרטן מאובחן באיחור, גובר הצורך בביצוע הליכים כירורגיים פולשניים עד לכדי ביצוע ניתוח לכריתת חלקים נרחבים בוושט. קל וחומר שנכותו של המטופל קשה יותר והמעקב אחריו הופך להדוק יותר. מעבר לכך, ככל שגילוי סרטן הוושט מאוחר יותר, כך נדרש המטופל לבצע טיפולים יקרים יותר.

כיצד יכולים אנשי מקצוע רפואיים להתרשל במקרים של סרטן הוושט?

רשלנות רפואית במקרים של סרטן הוושט נוצרת כאשר הצוותים הרפואיים אינם נוהגים במקצועיות וחורגים מהסטנדרט הרפואי המקובל. על הרופאים מוטלת חובת זהירות כלפיכם המטופלים ובאחריותם לנהוג כפי שרופא מקצועי, מיומן ומנוסה היה נוהג בטיפול בכם. כל כשל באבחון ו/או בטיפול בכם עשוי לגרור השלכות חמורות עליכם המטופלים, לגרום לכם לנזקים בריאותיים ונפשיים, ולפגוע ביעילות הטיפול וסיכויי ההחלמה.

ישנם מספר מוקדים בהם עשויים הצוותים הרפואיים להתרשל:

 • התעלמות מתלונות המטופלים – ככל שהוצגו התסמינים בפני הרופאים המטפלים, מוטלת עליהם החובה להמשיך בבירור מעמיק עד לקבלת אבחנה מדויקת. במידה והתלוננתם על סימפטומים לדוגמת צרבות, שיעולים, כאבים בבליעה, תחושת חנק ועוד, על הרופא לבחון לעומק את התלונות ולהימנע מאבחנה שגויה. רבים המקרים בהם רופאים משליכים את התסמינים לבעיה רפואית אחרת ומעניקים טיפול שגוי.
 • איחור באבחון – כאשר הרופאים מתעלמים מהסימפטומים שמציגים המטופלים או מעניקים טיפול שגוי בהתבסס על אבחנה שגויה, הסרטן ממשיך להתפתח ולהחמיר. למרות שהסימפטומים של סרטן הוושט אינם חד משמעיים, מוטלת החובה להמשיך בבירור ולהפנות לבדיקות הרלוונטיות כמו גסטרוסקופיה, ולהפנות לרופא מומחה בתחום הגסטרואנטרולוגיה. כאשר רופא המשפחה חדל ממתן הפניה לרופא ו/או לבדיקות הרלוונטיות, ייתכן כי הוא התרשל.

זו אחריותו של הרופא המטפל להיות ער לכלל התסמינים כמתואר לעיל ולדאוג שיבוצעו כלל הבדיקות הרלוונטיות.

אף שסוג זה של סרטן פחות נפוץ, אין זה אומר שהרופא פטור מבירור ושלילת קיום המחלה. כל עיכוב בביצוע הבדיקות וכן כל שגיאה בפענוחן עשוי לגרור השלכות כבדות על יכולתכם להתמודד עם המחלה. כשהמחלה בשלב מתקדם יותר חלופות הטיפול פוחתות והאופציות המוצעות בפני המטופלים הן אינטנסיביות יותר. ככל שייחסמו בפניכם חלופות טיפול, סיכויי ההחלמה שלכם יפגעו ואתם תהיו חשופים לדרכי טיפול פחות אפקטיביות. גילוי מוקדם עשוי להציל חיים! אבחון שגוי או מאוחר וכן כל דחייה במתן טיפול הולם מביאים להשלכות כבדות משקל על המטופלים עד לכדי אבדן חיים.

 • היעדר מעקב הולם – לכל אורך ההליך החל מאבחון המחלה ועד לאחר ביצוע הטיפולים, מוטלת חובת פיקוח על הגורמים הרפואיים. הרופא מחויב להעניק לכם טיפול תרופתי מותאם אישית, להפנותכם לביצוע בדיקות ובמידת הצורך לרופאים יועצים אחרים. במקרה שבו בוצע מעקב רשלני, יתכן שתקום עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.
 • כשל בניתוח והליכים כירורגיים ופולשניים- מקרי רשלנות רבים, נובעים מכשלים בניתוח. בכל מקרה שבו נגרם לכם נזק בניתוח, רצוי לבדוק האם מקור הנזק ברשלנות. במקרים של סרטן הוושט על המנתחים להימנע מהחמרת המצב וגרימת נזק צמית. עליהם להימנע מפגיעה בצינור הוושט, במיתרי הקול וברקמות אחרות בעת ביצוע הליכים כירורגיים.
 • פענוח שגוי של בדיקות- לא אחת נעשות טעויות בפיענוח הבדיקות השונות. במצב של פיענוח שגוי גילוי מחלת סרטן הוושט עשוי להתעכב משמעותית ולהשליך על אפקטיביות הטיפול. לכן, בכל מקרה שהמחלה התגלתה בשלב מתקדם, רצוי לחזור לבדיקות על מנת להבין האם ניתן היה לגלות את המחלה בשלב מוקדם יותר. קרי, שהמחלה כבר הופיעה בבדיקות ולא אובחנה עקב טעות.
 • טיפול שאינו מותאם למטופל ועשוי להחמיר את נזקיו – על הצוותים הרפואיים להתאים לכל מטופל טיפול בהתאם למצבו הבריאותי הכללי, שלב סרטן הוושט, רקע רפואי ומחלות נוספות במידה וקיימות, גיל וכד'. במידה והרופא מעניק טיפול לא סביר בהתעלם מנסיבותיו של המטופל ומחמיר את נזקיו, ייתכן שקמה למטופל עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.
 • פגיעה באוטונומיה- על הרופא המטפל בכל סיטואציה רפואית להציג לכם את כלל האפשרויות העומדות לרשותכם, לרבות סוגי הבדיקות השונות, הסיכונים, תופעות הלוואי, טיפולים חדשניים וכיו"ב. זאת על מנת שיעמוד לזכותכם חופש הבחירה בנוגע לאפשרויות השונות לרבות הסיכונים והסיכויים. במקרה בו הרופאים לא הציגו בפניכם את התמונה המלאה, יתכן שניתן יהיה להגיש תביעה בגין עילת הפגיעה באוטונומיה.

כאשר הגורמים הרפואיים מתרשלים, ההשלכות עבור המטופלים היא הרסנית. בעת התרשלות ייתכן וניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגורמים שהתרשלו.

השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

ניהול תביעת רשלנות רפואית במקרה של סרטן הוושט

לאחר התייעצות איתנו, אנו נאסוף את התיעוד הרפואי ונתייעץ עם מגוון מומחים רפואיים איתם אנו בקשר. ככל שנבין שקיימת עילת תביעה, אנו נפעל לעריכת חוות דעת רפואית ע"י מומחה מתחום הגסטרואנטרולוגיה או האונקולוגיה. בהמשך נגיש את התביעה כנגד בית החולים ו/או קופת החולים ו/או כל גורם רפואי רשלני אחר וננהל את התביעה עד לקבלת הפיצויים המקסימליים ומיצוי כלל זכויותיכם.

הפיצוי בתביעת רשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן הוושט

הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית ניתן עבור "ראשי נזק" נזק שונים כמקובל בתביעות נזקי גוף. שיעורו מחושב בהתאם לקריטריונים שונים של התובעים ובהם גילם, תפקודם, כישוריהם והיקף השתכרותם. כך למשל, פיצוי עשוי להיות מושפע בין היתר מהפרמטרים הבאים:

 • פגיעה בכושר העבודה ומניעת התקדמות המטופל בשוק העבודה.
 • פגיעה בהשתכרות בעבר בשל היעדר מהעבודה לצרכים רפואיים וטיפולים.
 • סיוע צד ג'.
 • הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד.
 • נזקים לא ממוניים – כאב וסבל וקיצור תוחלת החיים.
 • לחלופין, במקרים מסוימים יינתן פיצוי עבור פגיעה באוטונומיה בשל אי הסכמה מדעת ו/או גריעת האפשרות לבחור חלופת טיפול פחות קשה.

לקוחות שחלו בסרטן הוושט ונחשפו לרשלנות רפואית טופלו במשרדנו וקיבלו פיצויים משמעותיים שלעתים הגיעו לכדי מיליוני שקלים.

כך או כך, כדי להשיג את המקסימום האפשרי, כדאי שתיוצגו ע"י משרד עורכי הדין מוכר וגדול עם ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית.

 

לסיום, חשוב שהמטופלים יהיו מודעים לגורמי הסיכון ולחשיבות הגילוי המוקדם של סרטן הוושט. רצוי להיעזר בעורכי דין בעלי ניסיון והצלחה בתביעות רשלנות רפואית. משרד מרקמן טומשין ושות' מתמחה בתחום נזקי הגוף ובתחום הרשלנות הרפואית בפרט. עורכי הדין במשרדינו יעשו כל שביכולתם על מנת להשיג עבורכם את הפיצוי הגבוה ביותר ויסייעו לכם למצות את כלל זכויותיהם.

צרו איתנו קשר לסיוע משפטי, הכוונה ראשונית ומיצוי זכויותיכם בתחום הרשלנות הרפואית ובמגוון תחומי ההתמחות של המשרד.

השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

 

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
סרטןרשלנות רפואית
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
איך לבחור עורך דין לרשלנות רפואית
קרא עוד
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
קרא עוד
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם