דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן השחלה

רשלנות מתאפיינת בטעות של אדם שנושא בחובת זהירות כלפי אחר אשר יכולה הייתה להימנע בקלות ומתבררת בדיעבד ככזו שהובילה לנזק.

אם נפלת קורבן לרשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן השחלה,חשוב לעבוד עם משרד עורכי דין המנוסה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית.

משרדינו יעניק לכם שירות אישי ומקצועי לכל אורך ההליך.

עורך הדין עמוס כהן
שותף, מנהל מחלקה, עורך דין עמוס כהן שותף

לפני הכל – מדוע לבחור במשרד מרקמן טומשין לטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית שלך?

רשלנות מתאפיינת בטעות של אדם שנושא בחובת זהירות כלפי אחר אשר יכולה הייתה להימנע בקלות ומתבררת בדיעבד ככזו שהובילה לנזק. מדובר בטעות שנובעת מחוסר מקצועיות ומפאת הנזק שנגרם ניתן לתבוע פיצויים מהגורם שהתרשל.

אם נפלת קורבן לרשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן השחלה,  חשוב לעבוד עם משרד עורכי דין המנוסה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית.

משרד מרקמן טומשין ושות' מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ובעל ניסיון רב בטיפול בתביעות נזקי גוף. המשרד מתחייב להעניק שירות אישי ומקצועי החל מבירור העילות המשפטיות ועד ניהול התביעה. המשרד עוסק במגוון תיקי הרשלנות הרפואית – החל מתיקים העוסקים באבחון מאוחר או שגוי ועד לתיקים העוסקים בטיפול לקוי.

מלבד הטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית המשרד יסייע לך למצות את כלל זכויותיך בשלל תחומים נוספים לרבות תביעות למוסד לביטוח לאומי, חברות ביטוח, מס הכנסה, תביעות תאונות עבודה ועוד.

למשרד מרקמן טומשין ושות' מוניטין רב בתביעות רשלנות רפואית ואחוזי הצלחה גבוהים. אנו בקיעים בשלל האסטרטגית והטקטיקות השונות למיקסום סיכויי ההצלחה, ומתחייבים ללקוחותינו להשיג עבורם את מירב הפיצוי והזכויות להם זכאים.

לקריאה על הזכויות העומדות בפני מי שסובל מסרטן באתר "כל זכות" לחצו כאן.

אנו זמינים לשאלות שלכם בטלפון: 8332* או תשאירו פנייה באתר ונחזור אליכם בהקדם. 

רקע כללי על סרטן השחלה

השחלות שייכות למערכת הרבייה הנשית, ממוקמות באגן משני צדי הרחם, ואחראיות על ייצור ביציות והורמונים נשיים.

סרטן אפיתליאלי הוא השכיח מבין סוגי סרטן השחלות, ומתאפיין בגידול בקרום השחלה או בחצוצרות. ישנם סוגים נפוצים פחות של סרטן השחלות לדוגמת PCC בקרום הבטן וטרטומות בשחלה (בתאים המייצרים ביציות). הטיפול בסוגי סרטן השחלות הוא לרוב דומה ותלוי בבריאותה של האישה ובשלב גילוי המחלה.

סרטן השחלה לרוב אינו מאובחן בשלב התחלתי, אלא רק לאחר שמתפשט. ככל שהאבחון מתרחש בשלב מוקדם יותר, כך גוברים סיכויי ההצלחה בטיפול. סרטן שחלות גרורתי הוא מסכן חיים ומחייב טיפול נכון והולם.

מהם גורמי הסיכון להתפתחות סרטן השחלה?

 • חשיפה לאסבסט- במקרה כזה המחלה יכולה להיות מוכרת גם כפגיעה בעבודה.
 • היסטוריה משפחתית וגורמים גנטיים –

כשליש מחולות סרטן השחלות נושאות מוטציה מולדת בגן. נשים בעלות קרובות משפחה שחלו בסרטן השחלה נמצאות בסיכון מוגבר למחלה. ככל שהקרבה הגנטית גדולה יותר, כך גובר הסיכון לחלות במחלה.

 • עישון

עישון הוכח כאחד מגורמי הסיכון לתחלואה בסרטן השחלה.

 • גורמים הקשורים בהריון, לידה ופוריות

נשים שלא ילדו לעולם או שילדו לאחר גיל 35 שרויות בסיכון מוגבר לתחלואה בסרטן השחלה. הוכח כי נשים שנוטלות גלולות למניעת הריון מקטינות את הסיכויים לחלות במחלה.

 • גיל – סרטן השחלות שכיח בעיקר בקרב נשים בגילאי 50-60 שנים.
 • רקע רפואי

נשים שחלו בעבר בסרטן השד שרויות בסיכון מוגבר לתחלואה בסרטן השחלה. כמו כן, גם מחלת הסכרת ואנדומטריוזיס מגבירים את הסיכוי לחלות בסרטן השחלה.

 • השמנת יתר

משקל גוף עודף הוא אחד מגורמי הסיכון לתחלואה בסרטן השחלה.

מהם התסמינים של סרטן השחלה?

לרוב, התסמינים לא מופיעים בשלבי המחלה הראשונים. בשלב מתקדם יותר עלולים להופיע התסמינים הבאים:

 • כאבים בבטן התחתונה.
 • כאבים בעת קיום יחסי מין.
 • כאבים בגב התחתון.
 • שינויים בפעילות מערכת העיכול כמו עצירות או שלשלולים.
 • שינויים בתדירות מתן השתן.
 • אי נוחות באזור האגן.
 • ירידה או עלייה במשקל.
 • שינויים בתחושת השובע.
 • בטן נפוחה.
 • ועוד.

כיצד מאבחנים את סרטן השחלה?

 • בדיקה גניקולוגית

על ידי בדיקת הרחם, הנרתיק, השחלות, החצוצרות ושלפוחית השתן ניתן לזהות שינויים במבנה האיברים או גודלם.

 • בדיקות דימות

בדיקות כגון אולטרה-סאונד או סריקות CT של הבטן והאגן מסייעות לקבוע את הגודל, הצורה והמבנה של השחלות.

 • בדיקות דם

בדיקת אנטיגן סרטני מודדת את רמות CA-125 בדם. רמות מוגברות של החומר עשויות להעיד על סרטן השחלה אף שבדיקה זו אינה חד משמעית שכן ייצור החומר בגוף עשוי להיות מוגבר גם במצבים שפיריים.

 • ביופסיה

לעתים עולה הצורך לבצע דגימה של רקמת הגידול בביופסיה או בניתוח ושליחתה לבדיקה פתולוגית לבירור מעמיק יותר.

הטיפול בסרטן השחלה

בדרך כלל הטיפול בסרטן השחלה משלב ניתוח וכימותרפיה. אפשרויות הטיפול תלויות בגיל החולה ובמצב הבריאותי הכללי וכן בסוג הגידול, שלב גילויו ועוד.

ניתוח

בניתוח מתבצעת סקירה של הבטן ונקבע שלב המחלה. מטרת הניתוח היא להסיר את רקמת הגידול, ככל הניתן, טרם תחילת הטיפול הכימותרפי. בניתוח מוסרות השחלות, החצוצרות והרחם. נשים צעירות עם גידולים בשלב 1 לא יידרשו בהסרת הרחם והשחלה שאיננה פגועה, דבר שיאפשר להן להרות. במידה ויתברר לאחר מכן שהמחלה מפושטת, יתבצע ניתוח משלים להסרת האיברים הפגועים. ככל שגילוי המחלה מוקדם יותר ייתכן כי יהיה ניתן להימנע מטיפולים כימותרפיים ולהסתפק בביצוע ניתוח.

אם הגידול התפשט וסרטן השחלה מוגדר בשלב 2 או 3 יוסרו בניתוח שתי השחלות, החצוצרות, הרחם וכל גידול סרטני אחר. בניתוח יילקחו ביופסיות, וייתכן שיוסרו חלקים נוספות מבלוטות הלימפה ומערכת העיכול. ככל שהגידול הסרטני התפשט למעי ייתכן שיוצא מקטע המעי הנגוע. במידה והמנתח מתרשם כי לא ניתן להסיר את הגידול, יומלץ ביצוע טיפול כימותרפי טרם ביצוע הניתוח והסרת הגידול.

כאשר סרטן השחלה גרורתי בשלב 4, ביצוע הניתוח הוא מורכב ולעתים כלל איננו אפשרי. ייתכן שקיימת אפשרות להסרה חלקית של הגידול, אך הדבר תלוי במצבה הבריאותי של המטופלת. לרוב תינתן כימותרפיה כטיפול ראשוני ובמידה ונפח הגידול ירד יומלץ ביצוע ניתוח.

טיפול כימי (כימותרפיה)

מטרת הכימותרפיה היא להפריע לתהליך גדילת התאים הסרטניים ולהקל את תסמיני המחלה. הטיפול נחשב כיעיל בקרב מרבית המטופלות.

כאשר המחלה מתגלה בשלב 1 ובדרגה נמוכה, ככל הנראה יתייתר הצורך בביצוע כימותרפיה לאחר הניתוח. ככל שהמחלה בדרגה גבוהה יותר יינתן טיפול כימותרפי ולאחריו תבוצע בדיקת CT לבדיקת יעילותו. הטיפול ניתן בדרך כלל באמצעות עירוי לווריד במשך מספר שעות, ולאחריו ניתן פרק זמן להתאוששות שאורך מספר שבועות. כימותרפיה יכולה להינתן גם ישירות אל תוך הבטן באמצעות צינורית. לטיפול כימי תופעות לוואי לא נעימות שנעלמות עם סיום הטיפול.

טיפול ביולוגי

טיפול המכוון כלפי כלי הדם המזינים את התאים הסרטניים או מעודד את המערכת החיסונית לתקוף אותם. הטיפול גורם להרס התאים על ידי עצירת גדילתם והתפתחותם.

טיפול בקרינה

טיפול שנעשה בו שימוש במקרים נדירים במקרים של סרטן השחלה. הוא ניתן במקרים בהם הגידול הסרטני שב לאחר שלבי הניתוח והטיפוליים הכימותרפיים. במסגרת הטיפול נעשה שימוש בקרינה בעוצמה גבוהה במטרה להרוס באופן ממוקד את התאים הסרטניים.

אנו זמינים לשאלות שלכם בטלפון: 8332* או תשאירו פנייה באתר ונחזור אליכם בהקדם. 

מדוע חשוב לאבחן מוקדם את מחלת סרטן השחלה?

סרטן השחלה הוא נפוץ בקרב נשים ובסך מקרי המוות של נשים ממחלת הסרטן, סרטן השחלות מדורג במקום החמישי כסיבת פטירה. אבחון מאוחר יגרום לנזקים בלתי הפיכים למטופלת, יעלה את סיכויי התמותה ויפחית את תוחלת החיים. אבחון מוקדם הוא חיוני להבטחת טיפול ראוי ולמניעת הליכים רפואיים פולשניים וקשים. אבחון מאוחר גורע מהמטופלת את אפשרות בחירת הטיפול המתאים עבורה. הבדיקה הראשונית שמתבצעת היא בדיקה גופנית ולאחריה מופנית המטופלת להמשך בירור ומעקב. טיפול מוקדם ימנע כריתת איברים נוספים בעת ניתוח ואף עשוי לאפשר למטופלת להרות ולהביא ילדים לעולם. ככל שנמנעת התפשטות גרורות לאיברים נוספים, כך המטופלת נדרשת לבצע פחות טיפולים רפואיים, ובפרט נמנעת מביצוע טיפולים פולשניים וקשים, ואיכות חייה נפגעת פחות. מעבר לכך, גילוי מוקדם מסייע בהפחתת עלויות הטיפול.

כאשר סרטן השחלה אינו מתגלה בשלבים מוקדמים, שיעור ההישרדות יורד באופן משמעותי ומהווה גורם תמותה משמעותי לנשים. מסיבה זו יש לאבחון מוקדם חשיבות אדירה!

כיצד יכולים אנשי מקצוע רפואיים להתרשל במקרים של סרטן השחלה?

על הרופאים מוטלת חובת זהירות כלפי המטופלים שלהם כחלק בלתי נפרד מתפקידם. עליהם להיות מקצועיים בעבודתם ולנקוט בכל הצעדים הנדרשים למען בריאותם של המטופלים.

 • אבחון שגוי או מאוחר – לרוב, כאשר סרטן השחלה מאובחן בשלבים מתקדמים ובפרט בשלב 4, ככל הנראה הצוותים הרפואיים התרשלנו באבחונו ובכך גרעו מסיכויי ההצלחה בטיפולו. ככל שהמטופלת מתלוננת על תסמינים שמעלים חשד לקיום סרטן השחלה, על הרופא המטפל להפנות אותה לבדיקות הרלוונטיות. ממצאים מחשידים באולטרא-סאונד מחייבים המשך בירור מעמיק ומעקב רפואי הולם. תסמיני סרטן השחלות הם מגוונים. גם כאשר המטופלת מציגה סימפטומים שאין להם הסבר ברור, יש להמשיך בבירור מעמיק בכדי לאבחן את המחלה בשלב מוקדם. אבחנה מוקדמת עשויה להציל חיים!

כמו כן, כל עיכוב בפיענוח בדיקות או התעלמות מתלונותיה של המטופלת עשוי להתגבש לכדי רשלנות רפואית. אי ביצוע בדיקות והיעדר מעקב אחר תוצאותיהן מעידים על רשלנות רפואית. בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השחלה מומלצות לנשים מעל גיל מסוים או לנשים שנושאות מוטציה גנטית מקורבות גנטית לנשים אחרות שחלו בסרטן השחלה. הגורמים הרפואיים עשויים להתרשל במידה ולא ממליצים על ביצוע הבדיקות הרלוונטיות.

מעבר לכך, גם אבחון שגוי עשוי להתגבש לכדי רשלנות רפואית. רשלנות רפואית מתגבשת גם במקרים בהם רופאים מאבחנים מחלה אחרת או לא מצליחים לאבחן כראוי את סרטן השחלה בהתבסס על ממצאי הבדיקות.

אבחון שגוי או מאוחר וכן כל דחייה במתן טיפול הולם עלולים לגרום להשלכות חמורות על המטופלת עד לכדי אובדן חיים.

 • כשל בניתוח – גם כשל בהליך כירורגי עשוי להעיד על רשלנות רפואית. מנתחים עלולים לקחת החלטות שגויות בחדר הניתוח ולהגביר את נזקה של המטופלת. בעת הניתוח מנתחים עלולים להיכשל בהסרת הרקמה הסרטנית או לפגוע באיברים או ברקמות במהלך הניתוח.
 • טיפול שגוי – חובת הצוותים הרפואיים להתאים למטופלת טיפול הולם בהתאם לחומרת מחלתה, מחלות רקע נוספות ומצבה הבריאותי הכללי. מינונים לא נכונים של כימותרפיה ואף המלצה על ביצוע טיפולים אחרים לדוגמת טיפולי קרינה וטיפולים ביולוגיים עשויים להחמיר את מצבה של המטופלת. גם טיפול תרופתי שגוי עשוי להחמיר את תופעות הלוואי ולגרום לסיבוכים חמורים. באחריות הרופא לשקלל את כלל הפרמטרים ולהציג בפני המטופלת את כלל תופעות הלוואי והסיכונים האפשריים של כל טיפול.

כשגורם רפואי מתרשל באבחון או מתן טיפול הולם, ההשלכות הן הרסניות עבור החולים ומשפחותיהם. במקרים אלו ייתכן וניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגורם הרפואי האחראי.

רשלנות רפואית במקרה של פטירה מסרטן השחלה

בכל מקרה של פטירה מסרטן השחלה חשוב לבדוק האם הייתה רשלנות רפואית שהובילה לפטירה. יש להתחשב בתקופת ההתיישנות העומדת על 7 שנים מרגע הפטירה, ולכן חשוב לפעול במהירות על מנת לא לפספס את המועד האחרון להגשת התביעה.

חשוב לעבוד עם עורך דין המנוסה בתחום הרשלנות הרפואית ואשר יוכל להדריך את המשפחה בזמנים הקשים ולנהל עבורם את התביעה. עורכי הדין במשרד מרקמן טומשין יעזרו לכם לברר את עילות התביעה, יספקו עבורכם מידע משפטי חשוב ויכווינו אתכם בהליך.

משרד עורכי דין מרקמן טומשין בעל ניסיון רב בליווי משפחות אבלות בתביעות רשלנות רפואית, והמתאים ביותר עבורכם לצורך מיצוי זכויותיכם.

הפיצוי בתביעת רשלנות רפואית באיחור באבחון או טיפול בסרטן השחלה

הפיצוי ניתן עבור "ראשי נזק" נזק שונים כמקובל בתביעות נזקי גוף. הפיצוי מחושב בהתאם לקריטריונים שונים של התובעת ובהם גילה, תפקודה, כישוריה והיקף השתכרותה. פיצוי ניתן עבור:

 • פגיעה בכושר העבודה ומניעת התקדמותה של המטופלת בשוק העבודה.
 • פגיעה בהשתכרותה בעבר בשל היעדרה מהעבודה לצרכים רפואיים וטיפוליים.
 • עזרת צד ג' לה נזקקת התובעת .
 • הוצאות רפואיות.
 • נזקים לא ממוניים לרבות כאב וסבל וקיצור תוחלת החיים.
 • לחלופין, במקרים מסוימים יינתן פיצוי עבור פגיעה באוטונומיה של התובעת.

לסיכום, חשוב שהמטופלות יהיו מודעות לגורמי הסיכון ולחשיבות הגילוי המוקדם של סרטן השחלה. התקשרות עם עורך הדין המנוסים בתביעות רשלנות רפואית במשרד מרקמן טומשין יכולה להגדיל משמעותית את הסיכויים לקבל פיצויים הולמים ולהטיל דין וחשבון על אנשי רפואה רשלניים.

 

צלצלו אלינו עכשיו בטלפון  8332* או השאירו פרטים באתר ואנו נפעל להשיג לכן/ם פיצויים במקרה של סרטן השחלה ולמען מיצוי הזכויות הרפואיות.

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
סרטןרשלנות רפואית
המלצות

המשרד ייצג את סבתא שלי בתביעת סיעוד מול חברת הביטוח. נתנו לה הדרכה מפורטת לפרטי פרטים לפני בדיקת הרופא של חברת הביטוח. ידעו בדיוק מה הם הולכים לשאול. אישרו לה את מקסימום הקצבה למקסימום שנים. היינו אבודים מבחינת ניירת מול החברת ביטוח והם עשו את כל העבודה.. ממליצה החום!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
המטרה הושגה: אלפי ישראלים "ניצחו את המערכת" וקיבלו את הפיצוי שמגיע להם בעקבות רשלנות רפואית
קרא עוד
המלצות

המשרד ייצג את סבתא שלי בתביעת סיעוד מול חברת הביטוח. נתנו לה הדרכה מפורטת לפרטי פרטים לפני בדיקת הרופא של חברת הביטוח. ידעו בדיוק מה הם הולכים לשאול. אישרו לה את מקסימום הקצבה למקסימום שנים. היינו אבודים מבחינת ניירת מול החברת ביטוח והם עשו את כל העבודה.. ממליצה החום!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
קרא עוד
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם