דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בטיפול באבחון מחלות ריאה

במקרים מסוימים של מחלות ריאה, אבחון מוקדם יכול לאפשר הענקת טיפול אפקטיבי. במצבים רפואיים קיצוניים, האבחון המוקדם עשוי להיות ההבדל שבין חיים ומוות. חשוב לזכור כמובן, כי כל סטייה של צוותי טיפול ו\או רופאים מן הנורמות והסטנדרטים המקצועיים המצופים מהם, תהיה עשויה להיחשב לרשלנות רפואית מה שעלול להקים עילה להגשתה של תביעה משפטית.

קצת על מחלות ריאה

הריאות מאפשרות לנו לבצע את פעולת הנשימה, ועל כן הן נחשבות לאיברים חיוניים במיוחד. בעיות ומחלות המתפתחת בריאות, תגרומנה לפגיעה ישירה בבריאות ובמקרים קיצוניים הן גם עלולות לגרום למוות. חלק ממחלות הריאה הוא שכיח יותר, בעוד חלק אחר הוא נדיר יחסית. יש מחלות ריאה שעלולות להפוך לכרוניות ויש שניתן לטפל בהן כאשר הן מתגלות בשלב מוקדם. יחד עם זה, קיימים היום אמצעים טיפוליים מתקדמים אשר ביכולתם להפחית בצורה ניכרת את עוצמת התסמינים במחלות הריאה הכרוניות.

אילו מחלות ריאה קיימות וכיצד ניתן לטפל בהן?

מחלות ריאה, כאמור, ישפיעו באופן ישיר על איכות חיינו ובמקרים מסוימים הן עלולות להיות קטלניות. לפניכם סקירה של מחלות הריאה הנפוצות ביותר ושל דרך הטיפול המקובלת בהן:

  • אסתמה (Asthma)מחלת האסתמה (הידועה גם כמחלת ה"קצרת"), היא מחלת דלקת כרונית של דרכי הנשימה אשר גורמת לתגובתיות יתר לגירויים מסוימים. מחלת האסתמה גורמת להתקפי אסתמה, כאשר במהלכם מתרחשים 3 תהליכים מרכזיים: התכווצות של צינורות הנשימה (המכונות סמפונות), התעבות של הרירית הפנימית של אותם צינורות והפרשת ריר אל תוך החלל שלהם. במצב כזה מתרחשת חסימה בצינורות הללו (חלקית או מלאה) והיא מובילה לבעיות של קוצר נשימה. תסמיניה של מחלת האסתמה עשויים להשתנות מאדם לאדם, כאשר הם יכולים להתבטא בחרחורים ובצפצופים קלים ו\או להפוך להתקפי אסתמה אשר עלולים להוות סכנת חיים מיידית. מחלת האסתמה אינה ניתנת לריפוי, אך ניתן להתמודד עימה באמצעות נטילת תרופות אשר מסייעות בהרחבה של דרכי האוויר. שיטת הטיפול הנפוצה ביותר היא שימוש במשאפים ובמכשירי אינהלציה. אמצעים אלו הם המומלצים ביותר, כיוון שהם מאפשרים להחדיר תרופות היישר למערכת הנשימה.
  • סרטן הריאות(lung cancer) : סרטן הריאות נחשב לגורם התמותה הגדול ביותר המתקשר למחלות סרטניות. כמעט באופן מכריע, מחלת סרטן הריאות היא מחלה שניתן למנוע, וזאת משום ש-90% מכלל מקרי סרטן הריאות הם תוצאה ישירה של עישון. בשלביה הראשונים, למחלת סרטן הריאות אין סימנים מקדימים, והם נוטים להופיע כאשר היא נכנסת לשלביה המתקדמים. הטיפולים הניתנים כיום עבור מקרים של סרטן ריאות הם טיפולי כימותרפיה, מתן תרופות מיוחדות וביצוע טיפול באמצעות הקרנות.

ראה כתבה מעמיקה על רשלנות רפואית בטיפול ובאבחון סרטן ריאות

  • דלקת ריאות (Pneumonia): מחלת דלקת הריאות היא מצב שבו התפתח בהן זיהום. ככלל, כל מי שסובל מדלקת ריאות עלול לחוש ברע ברמה הכללית. תסמיניה העיקריים המחלה הם שיעול, חום וקשיי נשימה ניכרים. לעיתים נדמה כי דלקת הריאות אינה מהווה מחלה בפני עצמה, אלא מתפתחת כתוצאה ממחלות אחרות כשפעת למשל. הדרך הנפוצה ביותר לטיפול במקרים של דלקת ריאות היא נטילת אנטיביוטיקה. על פי רוב, דלקת הריאות תיעלם בתוך שבוע-שבועיים. יחד עם זה, כאשר מדובר בקבוצות גיל הנמצאות ברמת סיכון גבוהה (תינוקות, קשישים או אנשים הסובלים ממחלות נוספות), דלקת הריאות עלולה להיות קשה יותר ואף קטלנית.
  • מחלות ריאה חסימתיות (copd): מחלות הגורמות להפרעה קבועה בזרימת האוויר אל הריאות ואל מחוצה להן. הפרעות אלו מוכרות כ- 'דלקת הסמפונות' (ברונכיט כרוני) ו-'אמפיזמה' (נפחת). 80% מקרב הסובלים ממחלות הריאה החסימתיות, אינם מודעים כלל לקיומן. הסיבה לכך נובעת מהתפתחות הדרגתית של המחלה, אשר עשויה לקחת גם שנים רבות. התסמינים של המחלות הללו עשויות להופיע בשלב מאוחר ומתקדם, כאשר הנזק שנגרם לריאות נעשה כבר בלתי הפיך. הסימנים המרכזיים של המחלה הם קוצר נשימה, שיעול עוצמתי, צפצופים בזמן הנשימה, ליחה, תחושת לחץ קשה בחזה וסימנים נוספים. על אף שמדובר במחלות חשוכות מרפא, ישנם טיפולים תומכים אשר יכולים להקל על הסימפטומים, ולאפשר למי שסובל מהן להמשיך ולנהל אורח חיים בריא. גילוי מוקדם של מחלות הריאה החסימתיות, עשוי לסייע במניעת נזקים לריאות בטווח הארוך.
  • מחלות ריאה וסקולריות: במצב תקין, הריאות אמורות לאפשר הנגשת חמצן למערכת הדם. מחלות הריאה ה-וסקולריות מתבטאות בהפרעה בכלי הדם הריאתיים. הן עלולות להוביל למצבים מסוכנים כמו בצקת ריאות, תסחיף ריאתי, ,ARDS עלייה בלחץ הדם הריאתי ועוד. הגורם המרכזי למצבים הללו הוא פגיעה באספקת הדם הריאתי, כאשר ניתן למנות לפגיעה הזו סיבות שונות כמו הצרה, חסימה ודליפת נוזלים. התסמינים הבולטים של מחלות הריאה ה-וסקולריות הם סימנים המעידים על חוסר חמצן ברקמות, רמות נמוכות מדי של חמצן בדם וקוצר נשימה פתאומי ובלתי מוסבר. הטיפול המוצע כיום עבור אנשים הסובלים ממחלות הריאה ה-וסקולריות הוא תרופתי או סימפטומטי. התרופתי להינתן בהתאם לגורמים להיווצרות המחלה.
  • סיסטיק פיברוזיס: סיסטיק פיברוזיס היא מחלה גנטית. היא גורמת להפרשות צמיגות וסמיכות אשר מתרחשות בגלל פגיעה במנגנון שחלוף המלחים בתאים. כתוצאה מן ההפרשות הללו, נוצרת חסימה של צינורות במערכות החיוניות של העיכול, הנשימה ובלוטות הזיעה. החסימה הנוצרת במערכת הנשימה גורמת לזיהוים ולהרס של תאים בריאות. החסימה במערכת העיכול מובילה לספיגה פחותה יותר של מזונות חיוניים, וכמו כן היא פוגעת ביכולתו של הגוף להפריש את חלבון האינסולין. הגורם למחלת הסיסטיק פיברוזיס הוא גן פגום. הגן הזה מצוי בשכיחות גבוהה אצל יהודים אשכנזים ויוצאי הבלקן, ולעומתם הוא נמצא בשכיחות נמוכה בקרב יוצאי אזור צפון אפריקה ועיראק. הסימנים הידועים של המחלה הם שיעול לח, דלקות ריאה חוזרות, שלשולים ופגיעה קשה בתהליך הגדילה התקין. תהליך האבחון של מחלת הסיסטיק פיברוזיס יכול להתבצע בעזרת תבחין זיעה ובדיקה גנטית. מדובר אומנם במחלה בלתי ניתנת לריפוי, אך קיימים טיפולים תומכים שיכולים לסייע בשיפור איכות חייהם של הסובלים ממנה (טיפולים המקלים על מערכות הנשימה והעיכול על ידי מתן חמצן וסטרואידים, ניקוז נוזלים מבית החזה באמצעות פיזיותרפיה נשימתי והקפדה על תזונה מותאמת).

בין אם מדובר במחלת ריאה כזאת או אחרת, זו היא חובתו של הגורם הרפואי המטפל:

  • לדאוג לבצע אבחון מוקדם ומדויק.
  • להעניק למטופל את הטיפול הנכון.
  • להפנות את המטופל לביצוע בדיקות נדרשות.
  • לדאוג לבצע מעקב רפואי ככל שיידרש.

מהי רשלנות רפואית במקרה של מחלות ריאה?

כל התנהלות בלתי סבירה אשר נוגדת את הנורמות והסטנדרטים הרפואיים המקובלים, תהיה עלולה להקים עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.

מקרים של רשלנות רפואית הקשורים באבחון ו\או בטיפול במחלות ריאה:

–  אבחון שגוי או מאוחר מדי של תסמינים המעידים על התפתחותה של מחלות ריאה מסוימות.

 – בירור חלקי  של הרקע הרפואי של המטופל (אנמנזה רשלנית).

–  אי הפנייתו של המטופל לביצוע בדיקות נדרשות (למשל – הפנייה למעבדה מיוחדת הבוחנת את תפקודי הריאות).

– אי ביצוע מעקב רפואי כנדרש\ביצוע מעקב רפואי בצורה רשלנית (בין אם בעקבות מחלת ריאה קיימת ובין אם בעקבות ביצוע של ניתוח מסוים).

–  אי הפנייה לביצוע ניתוח כאשר יש בו בהכרח צורך.

–   אי מתן הסבר\מתן מידע חלקי הנוגע לגורמי סיכון פוטנציאליים בביצוע ניתוח מסוים.

–  אי התייעצות עם גורמים מומחים נוספים (במידה ויש צורך).

–  מתן טיפול רשלני ובלתי מקצועי (כמו עיכוב במתן טיפול רפואי מיידי כאשר המטופל סובל מגודש ריאתי קשה בשילוב איסכמיה לבבית).

מה שחשוב להפנים בנוגע למחלות הריאה, זה שמדובר במחלות אשר גורמות לנזקים בלתי הפיכים. לכן, ישנה חשיבות מכרעת לביצוע אבחון מוקדם ומדויק, ולהענקת טיפול יעיל ומהיר ככל הניתן. אם חלילה חליתם במחלת ריאה ואתם חושדים כי עברתם רשלנות רפואית,  הדבר הראשון שעליכם לעשות זה קודם כל לפנות לעו"ד מומחה המטפל במקרים של רשלנות רפואית.

איך לנהל תביעה של רשלנות רפואית במקרה של מחלות ריאה: 

לאחר הפניה לעו"ד לרשלנות רפואית הוא יוכל לסייע לכם באיסוף החומרים והתיעוד הרפואי הרלוונטי, כאשר המטרה תהיה לבסס את טענות התביעה המרכזיות. לאחר מכן, יהיה צורך בגיבושה של חוות דעת רפואית ומקצועית של מומחה. חוות הדעת עשויה להשפיע במידה רבה על החלטת השופט בבואו לקבוע האם התרחשה (או לא התרחשה) רשלנות רפואית.

אם יוכרע בסופו של דיון כי הייתה רשלנות רפואית וכי הרשלנות הזו גרמה לנזק בריאותי ישיר, עשויים להיפסק לטובתם של התובעים בעניין סכומי פיצויים גבוהים במיוחד. לעיתים מדובר בפיצויים של מיליוני שקלים, כאשר המטרה היא לכסות ולפצות על: עוגמת הנפש, הכאב, הסבל, הפגיעה באורח החיים (וחלילה בתוחלת החיים), הפגיעה בכושר יכולת העבודה ועל כיסוי הוצאות רפואיות עתידיות.

מדוע משרד מרקמן טומשין הוא המשרד המתאים לטפל בתביעת רשלנות רפואית בתחום הריאות

משרד מרקמן טומשין הוא המשרד הגדול בארץ בתחום הרשלנות הרפואית. במשרד מחלקה ייחודית שמטפלת במקרים של מחלות ריאה לרבות סרטן הריאה. המחלקה מסייעת במימוש הזכויות הרפואיות לחולים במחלות הריאה השונות. בתוך כך, המחלקה מטפלת בתביעות רשלנות רפואית תוך התמקצעות בתחום מחלות הריאה.

במשרד עורכי הדין "מרקמן את טומשין", תוכלו למצוא מעטפת משפטית מלאה הכוללת ייעוץ, הכוונה, ליווי מקצועי ומעל הכול – אנושיות. משרדנו מטפל בין היתר גם במקרים מורכבים במיוחד של רשלנות רפואית. צוות המשפטנים המנוסה שלנו ידאג לעמוד לצדכם ברגישות (ובנחישות) לכל אורך הדרך, ויסייע לכם למצות את זכויותיכם – במלואן.

ראה כתבה על הזכויות הרפואיות והמשפטיות במקרה של מחלות ריאה. 

צלצל אלינו או השאר פרטים ואנו נסייע לך להבין האם קיימת לך עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית או שנסייע לך לממש את הזכויות שלך מול ביטוח לאומי, מס הכנסה וחברות הביטוח.

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
המלצות

המשרד ייצג את סבתא שלי בתביעת סיעוד מול חברת הביטוח. נתנו לה הדרכה מפורטת לפרטי פרטים לפני בדיקת הרופא של חברת הביטוח. ידעו בדיוק מה הם הולכים לשאול. אישרו לה את מקסימום הקצבה למקסימום שנים. היינו אבודים מבחינת ניירת מול החברת ביטוח והם עשו את כל העבודה.. ממליצה החום!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
המטרה הושגה: אלפי ישראלים "ניצחו את המערכת" וקיבלו את הפיצוי שמגיע להם בעקבות רשלנות רפואית
קרא עוד
המלצות

המשרד ייצג את סבתא שלי בתביעת סיעוד מול חברת הביטוח. נתנו לה הדרכה מפורטת לפרטי פרטים לפני בדיקת הרופא של חברת הביטוח. ידעו בדיוק מה הם הולכים לשאול. אישרו לה את מקסימום הקצבה למקסימום שנים. היינו אבודים מבחינת ניירת מול החברת ביטוח והם עשו את כל העבודה.. ממליצה החום!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
קרא עוד
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם