דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית באבחון ובטיפול בסרטן המעי הדק

אם הגעתם לכתבה זו, אתם מעוניינים לקבל פרטים על המקרים בהם ניתן יהיה להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית במקרה של סרטן המעי הדק. ואכן אנו נסביר לכם על העילות השונות ונמליץ לפנות אלינו להתייעצות – הן לגבי בחינת תביעת הרשלנות והן כדי לוודא שאתם פועלים למיצוי כלל הזכויות הרלוונטיות במקרה של סרטן המעי הדק. 

לפני הכל – מדוע לבחור במשרד מרקמן טומשין לטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית שלך?

אם אתם סבורים שנפגעתם מרשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן המעי הגס, חשוב שתבררו את זכויותיכם. מומלץ לבחור במשרד עורכי דין המנוסה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית שינהל עבורכם את התביעה בהצלחה.

משרד עורכי הדין מרקמן טומשין ושות' מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית והוא בעל ניסיון רב בטיפול בתביעות נזקי גוף. המשרד מתחייב להעניק שירות אישי ומקצועי החל מבירור הרשלנות, איסוף ראיות, חוות דעת, ניהול התביעה ועד לקבלת הפיצויים. המשרד עוסק במגוון תיקי הרשלנות הרפואית – בדגש על רשלנות רפואית בטיפול ובאבחון מחלות סרטן שונות. בפרט, למשרד ניסיון בניהול תביעות רשלנות במקרים של סרטן המעי הדק.

אנו נקשר אתכם לרופאים מומחים לשם בדיקת הרשומות הרפואיות ונעריך בעזרתם את עילת התביעה וסיכוייה.

מלבד הטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית, המשרד יסייע לך למצות את כלל זכויותיך בשלל תחומים נוספים לרבות ניהול תביעות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות ביטוח, מס הכנסה, תאונות עבודה ועוד. המשרד יעשה הכול כדי להעניק לך שירות מלא ומקיף עד למיצוי כלל זכויותיך הרפואיות והמשפטיות.

למשרד מוניטין רב בתביעות רשלנות רפואית והוא מנצח ב- 98% מתביעות הרשלנות הרפואית שמגיש. אנו בקיעים בשלל האסטרטגיות והטקטיקות השונות למיקסום סיכויי ההצלחה, ומתחייבים להשיג ללקוחותינו את מירב הפיצויים והזכויות להם זכאים.

צוות המשרד העוסק ברשלנות רפואית בעל ניסיון של שנים בטיפול בתביעות רשלנות רפואית,  ובמשרד מחלקה ייחודית המטפלת בזכויות חולי סרטן.

אנו לשירותכם, נשמח לענות ולסייע – השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

רקע כללי על סרטן המעי הדק

המעי הדק מחבר בין הקיבה למעי הגס ומטרתו לפרק ולספוג את המזון אל מערכת הדם. גידולים במעי הדק הם יחסית נדירים לגידולים אחרים במערכת העיכול. מסיבה זו אבחנת סרטן המעי הדק היא לא פשוטה. הסימפטומים אינם ספציפיים, ואולם כאבי בטן נשנים, דימום ממושך וחסימות מעי צריכים להעלות חשד לקיום המחלה, ומצריכים המשך בירור.

ישנם מספר סוגים של סרטן במעי הדק. אדנוקרצינומה הוא הסוג הנפוץ ביותר ומתאפיין בגידול סרטני בתריסריון (השכבה הפנימית של המעי הדק). למעט אדנוקרציונומה ישנם שלושה סוגים נוספים: סרקומה, לימפומה ונוירואנדוקריני. כמו כן, יתכן שמקור סרטן המעי הדק הוא במקום אחר בגוף ותוצר של גרורות.

לסרטן המעי הדק שלבי מחלה שונים שנקבעים בהתאם להיקף התפשטות הגרורות. הטיפול מותאם בין היתר בהתאם לחומרת המחלה.

מהם גורמי הסיכון להתפתחות סרטן המעי הדק?

לסרטן המעי הדק אין גורמים חד משמעיים. אולם, ישנן מחלות בדרכי העיכול שמגבירות את הסיכון לפרוץ המחלה. אנשים שחולים בקרוהן, צליאק וPeutz-Jegher's או סובלים מפוליפים בדרכי העיכול נמצאים בסיכון מוגבר לתחלואה בסרטן המעי הדק. כמו כן, אנשים שחלו בסרטן המעי הגס או הרקטום בעלי סיכון מוגבר לתחלואה גם כן.

מהם התסמינים של סרטן המעי הדק?

התסמינים של סרטן המעי הדק אינם חד משמעיים. בקהילה המדעית נהוג להכיר בתסמינים הבאים:

 • צואה כהה
 • דימום חריג
 • התכווצויות וכאבי בטן
 • בחילות והקאות
 • שלשולים או עצירות
 • אנמיה
 • כאבים חריגים
 • פקיעת המעי הדק (כתוצאה מחסימה)

כיצד מאבחנים את סרטן המעי הדק?

השלב הראשוני באבחון סרטן המעי הדק מתחיל ברופא/ת המשפחה. מוטלת חובה על הרופא/ה להפנות להמשך בירור לאחר הצגת התסמינים.

ניתן לאבחן את בסרטן המעי הדק באמצעות ביצוע מספר בדיקות:

 • בדיקה אנדוסקופית – בדיקה שבודקת את כל חלל מערכת העיכול ע"י בליעת גלולה המכילה מצלמה.
 • בדיקת CT
 • בדיקת MRI
 • בדיקות מעבדה – בדיקות דם וצואה.
 • צילום רנטגן
 • בדיקות גסטרו – בבדיקות גסטרוסקופיה וקולונסקופיה נבדקים לעומק חלקי המעי הדק באמצעות צינורית דקה ומצלמה.
 • ביופסיה – מתבצעת באמצעות ניתוח ומאפשרת אבחנה סופית.

הטיפול בסרטן המעי הדק

סוג הטיפול משתנה ממטופל למטופל בהתאם לדרגת הסרטן, סוגו וחומרתו, ובהתאם למאפייני המטופל לרבות רקע רפואי וגילו. חשוב לציין כי תכנון הטיפול המיטבי עבור כל המטופל צריך להיעשות ע"י צוות רב תחומי ומיומן. לרוב הטיפול יכלול ניתוח, ובמידה והסרטן בשלבים מתקדמים יותר יידרשו טיפולים משלימים לדוגמת טיפולי קרינה וטיפולים כימיים. יצוין שטרם בחירת אופציית הטיפול, על הרופא להציג את מלוא התמונה למטופל ולהעניק את כל המידע הרלוונטי לכל סוג טיפול.

ככל שהסרטן מאובחן בשלב מוקדם יותר, כך הטיפול יותר פשוט וסיכויי ההצלחה גוברים.

ניתוח

הטיפול העיקרי בסרטן המעי הדק ותכליתו להסיר ככל הניתן את הגידול הסרטני. במקרים של סרטן המעי הדק, על המנתחים לחבר את חלקי המעי הדק יחדיו. היקף הכריתה תלויה בחומרת המחלה, גודל הגידול והתפשטות הגרורות. במקרים מסוימים כשחיבור חלקי המעי אינה אפשרית, המנתחים יצרו פתח באזור הבטן הנקרא סטומה אליו תחובר שקית לקליטת ההפרשות. הסטומה היא לרוב זמנית.

כאשר הסרטן גרורתי ובשלבים מתקדמים יותר קשה להסיר את הגידול כולו. ביצוע הניתוח במקרה שכזה הופך למורכב ולעתים כלל אינו אפשרי. ייתכן שקיימת אפשרות להסיר חלקית את הגידול, אך הדבר תלוי במצבו הבריאותי של המטופל.

טיפול כימי (כימותרפיה)

טיפול כימי ניתן בעיקר בסרטן המעי הדק מסוג אדנוקרצינומה. מטרת הטיפול הוא להשמיד את התאים הסרטניים ולהקל את תסמיני המחלה. הטיפול מבוצע בדרך כלל על ידי מתן עירוי לווריד במשך מספר שעות ולאחריו ניתן פרק זמן להתאוששות. לטיפול הכימי תופעות לוואי לא נעימות שבדרך כלל נעלמות בתום הטיפול.

טיפול בקרינה

שיטת טיפול שנעזרת בקרינה בעוצמה גבוהה המכוונת באופן ממוקדם לגידול הסרטני. טיפול זה בקרב חולי סרטן המעי הדק הוא לא שכיח, והוא נעשה רק לאחר קבלת טיפול כימי ולאחר ביצוע ניתוח.

מדוע חשוב לאבחן מוקדם את מחלת סרטן המעי הדק?

על הרופאים להקפיד להפנות מטופלים בקבוצות סיכון ומטופלים המציגים סימפטומים מחשידים להמשך בירור.

סרטן המעי הדק שמאובחן באיחור ואינו מטופל כראוי עשוי להביא אף למוות. אבחון מאוחר וטיפול שגוי יגרמו למטופל לנזקים בלתי הפיכים ויפחיתו את תוחלת החיים. אבחון מוקדם הוא חיוני להבטחת טיפול ראוי ולמניעת הצורך בביצוע הליכים חודרניים וקשים. טיפול מוקדם ימנע כריתה רדיקלית של רקמות, ומפחית עלויות משמעותית. מעבר לכך, אבחון מוקדם יפחית את היקף הטיפולים וימנע פגיעה יתרה באיכות החיים של המטופל.

ככל שסרטן המעי הדק מתגלה בשלב מאוחר יותר, כך שיעור ההישרדות יורד משמעתית. מכלל הסיבות שצוינו, יש לאבחון מוקדם חשיבות אדירה!

כיצד יכולים אנשי מקצוע רפואיים להתרשל במקרים של סרטן המעי הדק?

 • אבחון שגוי או מאוחר – אם סבלתם מתסמינים והתלוננתם עליהם בפני הגורם הרפואי, מחובתו להמשיך בבירור ולהפנותכם לביצוע בדיקות רלוונטיות בהתאם. כשהרופא אינו מפנה בזמן לכלל הבדיקות הרלוונטיות, ייתכן והוא התרשל. כך לדוגמא הבדיקות הרלוונטיות לאבחון סרטן המעי הדק הן בדיקה אנדוסקופית, בדיקת CT, צילום של המעי הדק באמצעות קפסולה, בדיקות דם ובדיקות גסטרו.

זו אחריותו של הרופא המטפל להיות ער לכלל התסמינים כמתואר לעיל ולדאוג שיבוצעו כלל הבדיקות הרלוונטיות.

אף שסוג זה של סרטן פחות נפוץ, אין זה אומר שהרופא פטור מבירור ולשלילת קיום המחלה. כל עיכוב בביצוע הבדיקות וכל שגיאה בפענוחן עשוי לגרור השלכות כבדות משקל על יכולתכם להתמודד עם המחלה. איחור באבחון סרטן המעי הדק עשוי לפגוע משמעותית בסיכויי ההחלמה. כמו כן, איחור באבחון עשוי למנוע מכם את האופציה להסיר את הגידול בהליך כירורגי, שכן כשהמחלה מפושטת לא ניתן יהיה להסיר את כל הגרורות. ככל שייחסמו בפניכם חלופות טיפול, סיכויי ההחלמה שלכם יפגעו ואתם תהיו חשופים לדרכי טיפול פחות אפקטיביים. גילוי מוקדם עשוי להציל חיים! אבחון שגוי או מאוחר וכן כל דחייה במתן טיפול הולם מביאים להשלכות כבדות משקל על המטופלים עד לכדי אבדן חיים.

 • היעדר מעקב הולם – לכל אורך ההליך החל מאבחון המחלה ועד לאחר ביצוע הטיפולים, מוטלת חובת פיקוח על הגורמים הרפואיים. הרופא מחויב להעניק לכם טיפול תרופתי מותאם אישית, להפנותכם לביצוע בדיקות ובמידת הצורך לרופאים יועצים אחרים. במקרה שבו בוצע מעקב רשלני, יתכן שתקום עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.
 • כשל בניתוח והליכים כירורגיים ופולשניים- מקרי רשלנות רבים, נובעים מכשלים בניתוח. בכל מקרה שבו נגרם לכם נזק בניתוח, רצוי לבדוק האם מקור הנזק ברשלנות.
 • פענוח שגוי של בדיקות- לא אחת נעשות טעויות בפיענוח הבדיקות השונות. במצב של פיענוח שגוי גילוי מחלת סרטן המעי הדק עשוי להתעכב משמעותית ולהשליך על אפקטיביות הטיפול. לכן, בכל מקרה שהמחלה התגלתה בשלב מתקדם, רצוי לחזור לבדיקות על מנת להבין האם ניתן היה לגלות את המחלה בשלב מוקדם יותר. קרי, שהמחלה כבר הופיעה בבדיקות ולא אובחנה עקב טעות.
 • רשלנות באבחון ובטיפול בפרפורציה של המעי הדק- עיקר ריסוק המזון מתבצע במעי הדק. גידול במעי הדק עשוי להביא לחסימה שגורמת להתרחבות יתר של המעי הדק ולנקב. מצב זה מסכן חיים ועשוי להיגרם גם כתוצאה מביצוע ניתוח באופן רשלני הן איתור מאוחר של הפרופורציה (נקב במעי) והן גרימתה בעת ביצוע ניתוח כושל עשויים להקים עילת תביעה על רשלנות רפואית.
 • פגיעה באוטונומיה- על הרופא המטפל בכל סיטואציה רפואית להציג לכם את כלל האפשרויות העומדות לרשותכם, לרבות סוגי הבדיקות השונות, הסיכונים, תופעות הלוואי, טיפולים חדשניים וכיוב'. זאת על מנת שיעמוד לזכותכם חופש הבחירה בנוגע לאפשרויות השונות לרבות הסיכונים והסיכויים. במקרה בו הרופאים לא הציגו בפניכם את התמונה המלאה, יתכן שניתן יהיה להגיש תביעה בגין עילת הפגיעה באוטונומיה.

כאשר הגורמים הרפואיים מתרשלים, ההשלכות עבור המטופלים היא הרסנית. בעת התרשלות ייתכן וניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגורמים שהתרשלו.

הנחיות משרד הבריאות בנושא מניעה וגילוי מוקדם של מחלות ממאירות

בשנת 2013 הוציא משרד הבריאות הנחיות לגילוי מוקדם של מחלות סרטן שונות ובניהם הנחיות לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס והחלחולת. להלן ההנחיות:

 • ​בין הגילאים 50-74, מומלץ לבצע אחת לשנה בדיקה בעלת רגישות גבוהה לגילוי דם סמוי בצואה.
 • למטופלים עם בן משפחה מדרגת קרבה ראשונה שאובחן כחולה בסרטן המעי הגס, מומלצת בדיקת קולונוסקופיה מדי חמש שנים מגיל 40.
 • למטופלים עם בן משפחה מדרגת קרבה ראשונה עם תסמונת סרטן מעי גס לא פוליפוזי תורשתי,(HNPCC/Lynch Syndrome) מומלצת בדיקת קולונוסקופיה שנתית מגיל 25 שנה ואילך.
 • למטופלים עם בן משפחה מדרגת קרבה ראשונה עם תסמונת מעי פוליפוזי מורשת, מומלצת בדיקת קולונסקופיה שנתית מגיל 15 שנה ואילך.
 • חולים במחלת מעי דלקתית (IBD) מומלצת בדיקת קולונסקופיה תקופתית לפי המלצת הרופא המטפל.

ניהול תביעת רשלנות במקרה של סרטן המעי הדק

לאחר התייעצות איתנו, אנו נאסוף את התיעוד הרפואי ונתייעץ עם מגוון מומחים רפואיים איתם אנו בקשר. ככל שנבין שקיימת עילת תביעה, אנו נפעל לעריכת חוות דעת רפואית ע"י מומחה מתחום הגסטרו או האונקולוגיה. בהמשך נגיש את התביעה כנגד בית החולים ו/או קופת החולים וננהל את התביעה ללא התפשרות עד לקבלת הפיצויים המקסימליים.

הפיצוי בתביעת רשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן המעי הדק

הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית ניתן עבור "ראשי נזק" נזק שונים כמקובל בתביעות נזקי גוף. שיעורו מחושב בהתאם לקריטריונים שונים של התובעים ובהם גילם, תפקודם, כישוריהם והיקף השתכרותם. כך למשל, פיצוי עשוי להיות מושפע בין היתר מהפרמטרים הבאים:

 • פגיעה בכושר העבודה ומניעת התקדמות המטופל בשוק העבודה.
 • פגיעה בהשתכרות בעבר בשל היעדר מהעבודה לצרכים רפואיים וטיפולים.
 • סיוע צד ג'.
 • הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד.
 • נזקים לא ממוניים – כאב וסבל וקיצור תוחלת החיים.
 • לחלופין, במקרים מסוימים יינתן פיצוי עבור פגיעה באוטונומיה בשל אי הסכמה מדעת ו/או גריעת האפשרות לבחור חלופת טיפול פחות קשה.

נוכל לספר כי במקרי הרשלנות בטיפול או באבחון של סרטן המעי הדק שנוהלו במשרדנו, הצלחנו להשיג פיצויים משמעותיים שהגיעו לעיתים לכדי מילוני שקלים. עם זאת, יש לציין כי כל מקרה ונסיבותיו.

כך או כך, כדי להשיג את המקסימום האפשרי, כדאי שיהיה לצידכם משרד עורכי הדין מוכר וגדול עם ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית.

 לסיום, חשוב שהמטופלים יהיו מודעים לגורמי הסיכון ולחשיבות הגילוי המוקדם של סרטן המעי הדק. רצוי להיעזר בעורכי דין בעלי ניסיון והצלחה בתביעות רשלנות רפואית. משרד מרקמן טומשין ושות' מתמחה בתחום נזקי הגוף ובתחום הרשלנות הרפואית בפרט. עורכי הדין במשרדינו יעשו כל שביכולתם על מנת להשיג עבורכם את הפיצוי הגבוה ביותר ויסייעו לכם למצות את כלל זכויותיהם.

צרו איתנו קשר לסיוע משפטי, הכוונה ראשונית ומיצוי זכויותיכם בתחום הרשלנות הרפואית ובמגוון תחומי ההתמחות של המשרד.

 

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
רשלנות רפואית
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
איך לבחור עורך דין לרשלנות רפואית
קרא עוד
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
קרא עוד
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם