דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בטיפול ובאבחון סרטן העור לרבות מלנומה, BCC, SCC, לימפומה של העור 

בכתבה נסביר על רשלנות רפואית באבחון ובטיפול בסרטן העור, לרבות מלנומה, קרצינומה של תאי בסיס (BCC), קרצינומה של תאי קשקש (SCC) ולימפומה של העור. בכתבה נדגיש את חשיבות הגילוי המוקדם ומדוע במקרה של איחור באבחון או טיפול שגוי קיים פוטנציאל להגיש תביעה ולקבל פיצוים. ולפני הכל, נסביר מדוע משרד מרקמן טומשין הוא משרד עורכי הדין המתאים לטפל בתביעת רשלנות רפואית במקרה של סרטן העור.

עורך הדין עמוס כהן
שותף, מנהל מחלקה, עורך דין עמוס כהן שותף

לפני הכל- מדוע כדאי לבחור במשרד מרקמן טומשין לטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית שלך במקרה של סרטן או לימפומה של העור?

אם נפלת קורבן לרשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן העור, חשוב לעבוד עם משרד עורכי דין לרשלנות רפואית מוכר ומקצועי שיוכל לעזור לך לנווט את ההליך המשפטי ולהשיג את הפיצוי המגיע לך. המשרד הכי מוכר בתחום הוא משרד מרקמן טומשין ושות', שהינו בעל רקורד מוכח של הצלחה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית, בדגש על רשלנות רפואית בנוגע לסרטן העור.

צלצל אלינו עכשיו או השאר פרטים– ואנו נפעל למצות את כלל הזכויות שלך.

אחת הסיבות המרכזיות לבחור במשרד מרקמן טומשין להגשת תביעת הרשלנות הרפואית שלך היא הניסיון הרב של המשרד בתחום דיני הרשלנות הרפואית ובפרט בתחום סרטן העור. יש לנו ידע מאוד משמעותי בתחום סרטן העור ותקדימים רבים, שבהם אנו משתמשים כדי להגיע לפיצויים משמעותיים.

חשוב לציין שבמשרד מרקמן טומשין יש מחלקה ייחודית, יחידה בארץ, המטפלת במיצוי הזכויות במקרים של סרטן העור. המחלקה טיפלה ומטפלת באלפי מקרים של סרטן העור ומכאן הידע העצום שיש למשרד בתחום. מעבר לטיפול בתביעות הרשלנות, המחלקה פועלת למיצוי זכויות מול ביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ועוד. כמו כן, המחלקה מייצגת חולים בסרטן העור במטרה להכיר בהם כנפגעי עבודה– עקב חשיפה תעסוקתית לשמש או לחומרים מזיקים כמו ארסן וכיוב'.

לקריאת על הזכויות העומדות בפני מי שסובל מסרטן העור לחצו כאן. 

סיבה נוספת לבחור בנו היא המחויבות שלנו לטיפול בלקוחות. אנו מבינים שנזקים רפואיים או מחלות אף ללא קשר לרשלנות רפואית, יכולים להוביל ללחץ ומצוקה. לכן, אנו שואפים להקל מעט ע"י מתן תמיכה חזקה ומותאמת אישית לכל אחד מהלקוחות, תוך עזרה בתסבוכת הבירוקרטית. אנו נעבוד איתך בשיתוף פעולה הדוק כדי להבין את פרטי המקרה, ונילחם ללא לאות למענך ובשמך כדי להבטיח מימוש כלל הזכויות.

לבסוף, למשרד מרקמן טומשין יש מוניטין רב בייצוג אנשים הסובלים מסרטן העור, לרבות במקרים של רשלנות רפואית. כל העת אנו עוזרים לאלפים לקבל פיצויים בגין מחלת סרטן העור – ואני כאן כדי לסייע גם לך.

השאר פרטים או חייג אלינו ואנו נעשה מאמץ לסייע גם לך.

מהו סרטן עור?

סרטן העור הוא אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר, כאשר עד 30% מהמקרים מאובחנים בדרך המקרה.

סרטן העור מתבטא בהופעת גידולים ממאירים על פני העור.

הסוגים הנפוצים של סרטן העור הם, כדלקמן:

 • מלנומה (Melanoma).
 • קרצינומהשל תאי הבסיס (BCC).
 • קרצינומה של תאי הקשקש((SCC.
 • סרקומת קפושי (Kaposi's Sarcoma).
 • סרטן מרקל MCC-Merkel Cell Carcinoma)).
 • לימפומה של העור מסוג תאי T:
  • מיקוזיס פונגוידס (Mycosis fungoides)
  • לימפומה עורית ראשונית אנאפלסטית מסוג תא גדול(Primary cutaneous anaplastic large cell lymphoma)
  • לימפומטויד פפולריס(Lymphomatoid papulosis)
  • לימפומה תת-עורית דמוית פניקוליטיס(Subcutaneous panniculitis-like T-cell lymphoma)
  • לימפומת עור ראשונית של תאי T פריפריאליים(Primary cutaneous peripheral T-cell lymphoma)
 • לימפומה של העור מסוג תאי B:
  • לימפומת עור ראשונית של שולי בלוטות הלימפה – (Primary cutaneous marginal-zone B-cell lymphoma)
  • לימפומת עור ראשונית של מרכז הבלוטה – (Primary cutaneous follicle-center lymphoma)
  • לימפומת עור ראשונית מתפזרתPrimary cutaneous diffuse large B-cell lymphoma)

השכיחות של רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן העור: מהן העובדות?

סרטן העור הוא אחד מסוגי הסרטן הנפוצים ביותר בעולם, עם למעלה מ-5 מיליון מקרים מאובחנים מדי שנה. בעוד שאבחון וטיפול מוקדם הם חיוניים לשיפור התוצאות, רשלנות רפואית עלולה לעיתים קרובות להוביל לעיכוב באבחון וטיפול לא נכון.

רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן העור יכולה ללבוש מספר צורות. אחת הדוגמאות הנפוצות היא עיכוב באבחון, שבו רופא לא מצליח לזהות את הסימנים של סרטן העור או מפנה לבדיקה לא נכונה. עיכוב זה עלול להיות מסוכן במיוחד עבור חולים עם צורות אגרסיביות של סרטן עור, כגון מלנומה או לימפומה של העור, שעלולות להתפשט במהירות ולשלוח גרורות לחלקים אחרים בגוף.

צורה נוספת של רשלנות רפואית היא מתן טיפול לא נכון לחולי סרטן העור. זה יכול לכלול שימוש בטיפולים מיושנים או לא יעילים, אי הסרת כל הרקמה הסרטנית במהלך הניתוח, או אי מעקב אחר סימני הישנות. במקרים מסוימים, טיפול לא נכון עלול אף להחמיר את מצבו של המטופל או להוביל לסיבוכים מיותרים.

סרטן עור גרורתי (בדרך כלל שלב 3 או שלב 4), המתרחש כאשר תאים סרטניים מתפשטים מהעור לחלקים אחרים בגוף, הוא תחום נוסף בו לרשלנות רפואית יכולה להיות השלכות חמורות. ללא גילוי מוקדם, סרטן עור גרורתי עלול להיות קשה לטיפול ועשוי להפחית משמעותית את סיכויי ההישרדות של החולה.

עיכוב באבחון/ טעות באבחון: כיצד זה משפיע על סיכויי ההחלמה מסרטן העור?

סרטן העור היא מחלה הדורשת אבחון וטיפול מהירים. למרבה הצער, רשלנות רפואית עלולה לעיתים להוביל לעיכוב באבחון, אשר עשוי להיות בעל השלכות משמעותיות על המטופלים. כאשר סרטן העור אינו מאובחן בזמן, הוא עלול להתפשט לחלקים אחרים בגוף ולהיות קשה הרבה יותר לטיפול.

נוכחות של זיהומים, כוויות, צלקות, כיבים בעור והפרעות המגבירות את רגישות העור לאור השמש (כגון לבקנות) יכולות לתרום באופן משמעותי להתפתחות סרטן העור.

כדי לאבחן נכון את סרטן העור, על רופא להתעמק הן בהיסטוריה הרפואית של המטופל והן בנתונים האישיים. עליו לזהות ולהכיר את התסמינים הרלוונטיים בכדי להביא לגילוי מוקדם. ללא גילוי מוקדם, יתכן שלא יהיה די בהסרה כירורגית של הנגעים אלא יהיה צורך בטיפולים אגרסיביים כמו הקרנות אי כימותרפיה.

אם יש שינוי ברקמה או פציעה שאינה מתאוששת, היא אמורה לעורר סמני שאלה ולהוביל לבירור מקיף ומדויק. הממצא בעור עשוי להתבטא בבליטה קטנה וחלקה או בליטה אדומה ומוצקה, נגע שרוט או מדמם, סימן חום או אדום קשקשי ומתקשה, סימן אדמומי המגיב למגע, או קילוף עור וסדקים. כל התופעות הללו ואחרות מחייבות ביקור אצל רופא עור ואבחון נכון.

עיכוב באבחון משפיע על סיכויי הצלחת הטיפול שכן האיחור מאפשר לגידול הסרטני לגדול ולהתפשט. מלנומה, קרצינומה של תאי בסיס (BCC), קרצינומה של תאי קשקש (SCC), לימפומה של העור, הם דוגמאות לסוגים של סרטן העור שיכולים להתפשט לחלקים אחרים בגוף אם לא מטופלים במהירות. כאשר סרטן העור שולח גרורות, הוא הופך להיות הרבה יותר קשה לטיפול ויכול להיות בעל שיעור תמותה גבוה בהרבה.

כאשר סרטן העור מתגלה בשלב מוקדם, ניתן לטפל בו לעיתים קרובות עם הליכים פחות פולשניים כגון ניתוח או טיפול בקרינה. עם זאת, אם הסרטן הספיק לגדול ולהתפשט לחלקים בגוף לרבות פנימיים, ייתכן שיהיה צורך בטיפולים אגרסיביים יותר כגון כימותרפיה או הקרנות.

למידע של משרד הבריאות בנוגע למניעה וגילוי מוקדם של הסרטן העור לחץ כאן.

השלכות של מתן טיפול שגוי לחולי סרטן העור

מתן טיפול שגוי לחולי סרטן העור יכול להיות בעל השלכות חמורות על יכולת ההחלמה מסרטן העור, בטח אלו האגרסיביים יותר. סרטן העור יכול להיות קשה לאבחון, וישנם סוגים שונים של טיפולים אפשריים. עם זאת, אם נעשה שימוש בטיפול שגוי שאינו מתאים לסוג הגידול או למצב החולה, זה יכול להוביל למגוון של סיבוכים.

אחת ההשלכות המשמעותיות ביותר של מתן טיפול לא נכון בסרטן העור היא המשך התפשטות הגידול, היכולת שלו לשלוח גרורות. זה יכול להפוך את הסרטן לקשה הרבה יותר לטיפול, ויכול להפחית את סיכויי ההחלמה של החולה. במקרים מסוימים, מתן טיפול לא נכון יכול אפילו להפוך את הסרטן לאגרסיבי יותר.

תוצאה נוספת של מתן טיפול לא נכון בסרטן העור היא שהוא עלול להוביל לתופעות לוואי וסיבוכים מיותרים. לדוגמה, אם ניתן למטופל טיפול בקרינה כאשר ניתוח יכול היה להיות יעיל יותר, המטופל עלול לחוות תופעות לוואי כגון גירוי בעור, עייפות ובחילות. תופעות הלוואי הללו יכולות להיות מתישות ויכולות להשפיע על איכות החיים הכוללת של המטופל.

רשלנות רפואית בנוגע לסרטן העור יכולה לבוא לידי ביטוי גם במקרה בו הניתוח להוצאת הנגע לא הצליח או הוביל לכיעור משמעותי. לדוגמא ניתוח להסרת נגע שהוביל לפגיעה בנשימה או בראייה או לכיעור משמעותי, כמו צלקות משמעותיות בפנים. עיוות של האוזן או האף או צלקות מכערות אחרות, עקב ביצוע הניתוח בחוסר זהירות. כל אלה יכולים להוות בסיס להגשת תביעת רשלנות רפואית, במקרה של סרטן העור.

לבסוף, חשוב לציין שלמתן טיפול לא נכון בסרטן העור עלולות להיות גם השלכות כספיות. למטופלים עלולים להיגרם הוצאות רפואיות נוספות כתוצאה מהטיפול השגוי, וייתכן שהם גם לא יוכלו לעבוד או לבצע פעולות אחרות עקב מצבם או שתיגרם להם הפרעה מהתחום הנפשי.

אי אבחון גורמי הסיכון לסרטן העור ואי הדרכה למניעת סרטן העור כרשלנות רפואית:

סוג נוסף של רשלנות הוא אי אבחון גורמי הסיכון לסרטן העור כרשלנות רפואית . סוג זה של רשלנות יכול להתרחש כאשר רופאי העור והמשפחה אינם מצליחים לזהות ולהעריך כראוי את גורמי הסיכון לסרטן העור, כולל חשיפה לקרינת UV, היסטוריה משפחתית ועור בהיר. גם הופעה של נגעים טרום סרטניים כמו סולר קרטוזיס מהווים אינדיקציה לסיכון העתיד לסבול מסרטן העור. רשלנות כזו עלולה לגרום לעיכוב באבחון ובטיפול, מה שיוביל לתוצאות שעלולות להיות מסכנות חיים או להוביל לטיפולים שניתן היה להימנע מהם.

עובדה מקובלת היא שחשיפת העור לתנאים מסוימים עלולה להגביר את ההסתברות לחלות בסרטן העור. הדבר מחייב את הרופאים לזהות את גורמי סיכון הרלוונטיים לגבי כל מטופל והמאפיינים שלו. מצב אחד כזה הוא חשיפה לקרינה אולטרה סגולה, כלומר חשיפה לשמש, שהוכחה כגורם סיכון משמעותי. דוגמאות אחרות כוללות שימוש במכונות שיזוף או חשיפה לחומרים מזיקים כמו ארסן, אשר נקשרו כגורמי סיכון לסרטן העור.

נכון להיום, ישנה הבנה רחבה לגבי ההשפעות המזיקות שעלולות לנבוע מההתקדמות של סרטן העור. לפיכך, בנסיבות מסוימות, ניתן ליזום תביעת רשלנות רפואית אם לא מקבלים הדרכה או חינוך מספקים כיצד להקטין את הסיכון לחלות בסרטן העור. ניתן לטעון שבאמצעות הדרכה נכונה, ניתן היה להפחית את החשיפה לקרני השמש או לבטל קרבה ממושכת לעצמים המגבירים קרינה, כגון מים או שמשות המכונית. כך גם לגבי הדרכה הנוגעת להתמגנות מפני החשיפה לשמש לרבות מקדם הגנה, כובע, בגדים ארוכים ונקיטת אמצעים מתאימים נוספים כדי להבטיח הגנה מפני השפעות מזיקות אלו.

במקרים אלו, מלבד תביעת הרשלנות הרפואית, תיתכן תביעה כנגד המעסיק – אשר לא דאג להגן על עובדיו מפני החשיפה לשמש או החשיפה לחומרים.

סרטן עור גרורתי: מהן ההשלכות ואפשרויות הטיפול?

סרטן עור גרורתי הוא סוג של סרטן עור שהתפשט לחלקים אחרים בגוף. זה יכול להיות מצב חמור, שכן זה אומר שהסרטן הפך לאגרסיבי יותר וקשה יותר לטפל בו. ההשלכות של סרטן עור גרורתי עשויות להשתנות בהתאם למיקום הסרטן ולמרחק התפשטותו.

כאשר מדברים על סרטן העור ישנם גידולים שיכולים להתפשט במהירות (כמו מלנומה וסוגים מסוימים של לימפומה) וישנם כאלו שמתפשטים באיטיות (כמו BCC ו-SCC). בשני המקרים, גילוי של גרורות עשוי על להעיד על רשלנות רפואית בטיפול.

אחת מאפשרויות הטיפול העיקריות בסרטן עור גרורתי היא כימותרפיה. כימותרפיה כוללת שימוש בתרופות להשמדת תאים סרטניים בכל הגוף. בעוד כימותרפיה יכולה להיות יעילה בטיפול בסרטן עור גרורתי, היא יכולה גם לגרום למגוון תופעות לוואי, כולל בחילות, נשירת שיער ועייפות.

אפשרות טיפול נוספת בסרטן עור גרורתי היא אימונותרפיה. אימונותרפיה כוללת שימוש בתרופות המסייעות למערכת החיסון של הגוף לזהות ולתקוף תאים סרטניים. אימונותרפיה יכולה להיות יעילה בטיפול בסרטן עור גרורתי, ובדרך כלל יש לה פחות תופעות לוואי מאשר כימותרפיה.

במקרים מסוימים, ניתוח עשוי לשמש גם לטיפול בסרטן עור גרורתי. עם זאת, זו בדרך כלל אפשרות רק אם הסרטן לא התפשט רחוק מדי ממיקומו המקורי. ניתוח יכול להיות יעיל בהסרת רקמה סרטנית, אך הוא יכול גם להיות מסוכן ולא מתאים לכל החולים.

קבלת פיצוים בגין רשלנות רפואית: כיצד תוכל למקסם את הסיכויים שלך?

אם נפגעת מרשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן העור, חשוב להבין את זכויותיך והאפשרויות לפיצוי. לפני שתפעל להגשת תביעה, תצטרך למצוא עורך דין מנוסה לרשלנות רפואית שייצג אותך בתביעתך. עורך דין שמתמצה בהגשת תביעות בתיקי רשלנות רפואית יוכל לסייע לך בהבנת סיכויי התביעה ולמקסם את סיכוייך לקבל פיצויי משמעותי.

כאשר מגישים תביעת רשלנות רפואית בגין סרטן העור, חשוב לאסוף ראיות רבות ככל האפשר שיתמכו בתביעה. ראיות רלוונטיות כוללות תיעוד רפואי, חוות דעת, תצהירים. עורך הדין שלך יכול לעזור לך לאסוף ולארגן ראיות אלה ולהציגן ביעילות בבית המשפט.

כמו כן, חשוב לתעד הוצאות או הפסדים שנגרמו לך כתוצאה מהרשלנות הרפואית, לרבות קבלות, נתונים על אובדן שכר ונזקים אחרים.

במקרים רבים, ניתן ליישב תביעות רשלנות רפואית מחוץ לבית המשפט באמצעות משא ומתן או גישור. עם זאת, חשוב להיות מוכן ללכת להליך משפטי במידת הצורך. עורך הדין שלך ינהל את ההליכים עבורך ויכין אותך במידת הצורך לדיון, ככל שגם אתה תצטרך להעיד.

טיפולים חדשניים לסרטן העור: מה צופן העתיד?

אחד מתחומי המחקר המבטיחים ביותר בטיפול בסרטן העור הוא אימונותרפיה. גישה זו כוללת שימוש במערכת החיסונית של הגוף עצמו כדי להילחם בתאי סרטן. אימונותרפיה כבר הראתה הבטחה בטיפול במלנומה ובסוגים אחרים של סרטן עור, ומחקר מתמשך בוחן דרכים חדשות להפוך את הטיפולים הללו ליעילים יותר.

תחום מחקר נוסף בטיפול בסרטן העור הוא טיפול ממוקד. גישה זו כוללת שימוש בתרופות או טיפולים אחרים המכוונים למולקולות או מסלולים ספציפיים המעורבים בצמיחה והתפשטות של תאים סרטניים. טיפולים ממוקדים כבר אושרו לטיפול במלנומה וסוגים אחרים של סרטן עור, ומחקר מתמשך בוחן יעדים חדשים וטיפולים יעילים יותר.

התקדמות הטכנולוגיה מניעה גם חדשנות בטיפול בסרטן העור. לדוגמה, טכנולוגיות הדמיה חדשות מאפשרות לרופאים לדמיין ולאבחן טוב יותר את סרטן העור, בעוד טכניקות כירורגיות חדשות מסייעות למזער צלקות ולשפר את התוצאות עבור החולים.

בנוסף להתקדמות אלו, קיים מחקר מתמשך לגבי תרופות וטיפולים חדשים שעשויים להיות יעילים בטיפול בסרטן עור מתקדם או גרורתי. טיפולים אלו עשויים לכלול טיפולים משולבים המכוונים למסלולים מרובים המעורבים בצמיחת הסרטן והתפשטותם, כמו גם תרופות חדשות שנועדו לכוון ספציפית לתאים סרטניים.

גם בתחום זה, אי הצעת הטיפול המתקדם ביותר, אי הצגת אפשרויות הטיפול- יכולים להיחשב כרשלנות רפואית.

לסיכום, לרשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן העור עלולות להיות השלכות על סיכויי ההחלמה או על תופעות הלוואי. בכל מקרה של סרטן העור, כדאי להתייעץ עם משרד מרקמן טומשין שבו מחלקה ייחודית, הפועלת למימוש הזכויות של חולי סרטן העור. לכן, בחירה במשרד מרקמן טומשין, כמשרד הגדול ביותר בתחום הנזיקין בכלל ובתחום סרטן העור והרשלנות בפרט, היא הבחירה הנכונה.

צלצלו או השאירו פרטים ואנו נסייע לכם במימוש הזכויות, הגשת תביעת רשלנות וקבלת הפיצויים.

לדף הבית בנושא רשלנות רפואית לחץ כאן 

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
רשלנות רפואית
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
איך לבחור עורך דין לרשלנות רפואית
קרא עוד
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
קרא עוד
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם