דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית באבחון ובטיפול בסרטן הכליות

אם הגעתם לכאן, אתם מעוניינים לקבל פרטים על המקרים בהם ניתן יהיה להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית במקרה של סרטן כליות. ואכן אנו נסביר לכם על העילות השונות ונמליץ לפנות אלינו להתייעצות – הן לגבי בחינת תביעת הרשלנות והן כדי לוודא שאתם פועלים למיצוי כלל הזכויות הרלוונטיות במקרה של סרטן כליות.

עורך הדין עמוס כהן
שותף, מנהל מחלקה, עורך דין עמוס כהן שותף

לפני הכל – מדוע לבחור במשרד מרקמן טומשין לטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית שלך?

אם אתם סבורים שנפגעתם מרשלנות רפואית באבחון או טיפול במחלת סרטן הכליות, חשוב שתבררו את זכויותיכם. מומלץ לבחור במשרד עורכי דין המנוסה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית שינהל עבורכם את התביעה בהצלחה.

משרד עורכי הדין מרקמן טומשין ושות' מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ובעל ניסיון רב בטיפול בתביעות נזקי גוף. המשרד מתחייב להעניק שירות אישי ומקצועי החל מבירור הרשלנות, איסוף ראיות, חוות דעת, ניהול התביעה ועד לקבלת הפיצויים. המשרד עוסק במגוון תיקי הרשלנות הרפואית – בדגש על רשלנות רפואית בטיפול ובאבחון מחלות סרטן שונות. בפרט, למשרד ניסיון בניהול תביעות רשלנות במקרים של סרטן הכליה.

אנו נקשר אתכם לרופאים מומחים לשם בדיקת הרשומות הרפואיות ונעריך בעזרתם את עילת התביעה וסיכוייה.

מלבד הטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית, המשרד יסייע לך למצות את כלל זכויותיך בשלל תחומים נוספים לרבות ניהול תביעות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות ביטוח, מס הכנסה, תאונות עבודה ועוד. המשרד יעשה כל שביכולתו על מנת להעניק לך שירות מלא ומקיף עד למיצוי כלל זכויותיך – הרפואיות והמשפטיות.

למשרד מוניטין רב בתחום תביעות נזקי הגוף והוא מנצח ב- 98% מתביעות הרשלנות הרפואית שמגיש. אנו בקיעים בשלל האסטרטגיות והטקטיקות השונות למיקסום סיכויי ההצלחה, ומתחייבים להשיג ללקוחותינו את מירב הפיצויים והזכויות להם זכאים.

צוות המשרד העוסק ברשלנות רפואית בעל ניסיון של שנים בטיפול בתביעות רשלנות רפואית,  ובמשרד מחלקה ייחודית המטפלת בזכויות של חולי הסרטן.

נשמח לענות ולסייע- השאירו פרטים באתר או חייגו 8332* ואנו נדריך אותכם עד לקבלת הפיצויים.

רקע כללי על סרטן הכליה

בגוף האדם ישנן שתי כליות שתכליתן לסנן את הדם. לכליות תפקידים רבים ובהם הפרשת נוזלים עודפים ותוצרי פירוק של הגוף בשתן, איזון לחץ דם והפרשת הורמונים חיוניים.

סרטן הכליה גורם לחלוקה לא מבוקרת של תאים בכליות. הגיל הממוצע לגילוי סרטן הכליה הוא 65 והוא נפוץ יותר בקרב גברים מאשר נשים. לרוב, הסרטן משפיע על כליה אחת בלבד ובמקרים בודדים יושפעו שתי הכליות. סרטן תאי הכליה הוא השכיח ביותר (RCC), סוגים אחרים כוללים סרטן מסוג פפילרי, כרומופוב וסרטן כליה של הצינור המאסף.

מהם גורמי הסיכון להתפתחות סרטן הכליה?

ישנם מספר גורמי סיכון המגבירים את הסיכויים לתחלואה במחלה:

 • סרטן הכליה נפוץ בעיקר בקרב גברים.
 • גיל מבוגר.
 • עישון.
 • יתר לחץ דם.
 • רקע של מחלות בכליות.
 • חשיפה לחומרים מסרטנים לרבות חשיפה תעסוקתית: חומר הנקרא בשם טריכלורואתילן המשמש לניקוי מתכות, מסגרים ורתכים, מפעיל מתכת, חשיפה למתכות כמו ארסן, קדמיום וכיוב'. מי שנחשף תעסוקתית חשוב שינסה להיות מוכר כנפגע בעבודה. במשרדינו מחלקה ייחודית בישראל המטפלת בהכרה במחלות סרטניות כפגיעה בעבודה.
 • משקל עודף.
 • גנטיקה – ובפרט סינדרום גנטי בשם Von Hippel Lindau.
 • ועוד.

מהם התסמינים של סרטן הכליה?

תחילה לא יופיעו סימפטומים ובמקרים רבים המחלה מאובחנת בבדיקות שגרתיות. כמופיעים סימפטומים הם כוללים:

 • כאבים בצידי הגוף.
 • חום גבוה.
 • הזעה בלילות.
 • תשישות.
 • שינויים במשקל.
 • גוש בצידי הגוף.
 • ועוד.

כיצד מאבחנים את סרטן הכליה?

סרטן הכליה מתגלה לרוב בבדיקות שגרתיות. ככל שהמחלה מתגלית בשלבים מוקדמים לפני הופעת התסמינים, כשהיא עדיין לא גרורתית, כך סיכויי ההחלמה גדולים.

כשמטופלים מציגים את התסמינים בפני רופא המשפחה, עליו להעמיק בבירור. למרות שהתסמינים עשויים להעיד על מחלות אחרות, עדיין מוטלת חובה על הרופא להפנות לביצוע בדיקות נוספות בכדי לשלול את קיום מחלת סרטן הכליה. על הרופא להפנות לבדיקות שתן, בדיקות דם ובדיקות דימות. במידה ועולה ממצא מחשיד בבדיקות, מוטלת על רופא המשפחה חובה להפנות להמשך בירור עם רופאים מומחים אחרים.

ישנן מספר בדיקות לאבחון מחלת סרטן הכליה ובהן:

 • אולטרה-סאונד – בדיקה שבוחנת את האיברים הפנימיים באמצעות שימוש בגלי קול. הבדיקה מצביעה על שינויים כלשהם במבנה הכליות. במידה ונמצא גידול הבדיקה מאפשרת למדוד את גודלו ומיקומו המדויק.
 • סריקת CT בדיקה רנטגנית שתכליתה לחפש שינויים במבנה הכליות וגרורות.
 • סריקת MRI בדיקה שעושה שימוש בשדה מגנטי שנועדה לאבחן שינויים במבנה הכליות ומאתרת גרורות.
 • ביופסיה – דגימת רקמה מהגוש ובחינתה לצורך אבחון מדויק של המחלה.
 • בדיקות דם
 • צילום רנטגן של החזה

הטיפול בסרטן הכליה

השלב בו מאובחן הגידול משפיע על אופן הטיפול. הטיפול האפקטיבי ביותר הוא באמצעות ניתוח להסרתו. הניתוח יכול להיות פתוח או בגישה לפרוסקופית. כשהמחלה מתגלית בשלב מוקדם הניתוח פשוט יותר שכן המחלה עדיין אינה מפושטת לרקמות נוספות. כמו כן, ככל שהגידול קטן יותר כך קל יותר להסיר את כולו. סיכויי ההישרדות ללא ביצוע ניתוח הם קטנים. תלוי מקרה, ייתכן שבניתוח תוסר הכליה כולה ואף השופכן – היקף הניתוח תלוי בגודל הגידול ובגרורות. כריתה חלקית של הרקמות הפגועות בלבד מאפשרת לחולה לשמור על תפקוד הכליה ומונעת ממנו את הצורך בדיאליזה.

כשסרטן הכליה לא מטופל בזמן הוא מתפשט ובמצב זה הטיפול בו הופך לפחות יעיל, אפשרויות הטיפול במחלה גרורתית מצומצמות. שיעור התמותה מסרטן הכליה יורד משמעותית כשהמחלה מאובחנת בהקדם ומטופלת כראוי.

אם לא ניתן לטפל בגידול באמצעות ניתוח ישנן מספר חלופות טיפול אחרות:

 • טיפול ביולוגי – טיפול מכוון מטרה שתכליתו לפגוע בתפקודם של התאים הסרטניים ע"י שיבוש זרימת הדם אליהם. טיפול זה מעכב את התפתחות הגרורות.
 • טיפול אימונולוגי – טיפול שמטרתו לעודד את פעילות המערכת החיסונית ואת תקיפת התאים הסרטניים על-ידה.
 • טיפול כימי (כימותרפיה) – מתן עירוי של חומרים כימיים לווריד. הטיפול יכול להינתן אחרי הניתוח או לפניו. מטרתו לפגוע בתאים הסרטניים. כימותרפיה במקרים של סרטן הכליה היא לרוב טיפול משלים לניתוח. מטרתה להרוג את שארית התאים הסרטניים שנותרו לאחר כריתתם בהליך כירורגי. לחלופין, ייתכן ויינתן טיפול כימותרפי במידה והניתוח כושל או בלתי אפשרי.

מדוע חשוב לאבחן מוקדם את מחלת סרטן הכליות?

על הרופאים המטפלים מוטלת חובת זהירות כלפיכם המטופלים. עליהם להקפיד להפנות להמשך בירור מטופלים בקבוצות סיכון ומטופלים המציגים סימפטומים מחשידים.

סרטן הכליות שמאובחן באיחור ואינו מטופל כראוי עשוי להיות קטלני בעבור המטופלים. כשמחלת הסרטן מחמירה עקב היעדר טיפול מקדים, המטופל נזקק לכריתה יותר רדיקלית של רקמות. גילוי מקדים בעוד הגידול קטן מעלה משמעותית את סיכויי ההישרדות של המטופל ומאפשר לו לנהל אורח חיים תקין ככל הניתן. בעוד הגידול קטן בהיקפו יש אפשרות לכרות את אותו במלואו, דבר שמאפשר לכליה להמשיך לתפקד ומונע את הצורך בדיאליזה. למותר לציין שגילוי מאוחר מצמצם את חלופות הטיפול האפשריות שעומדות בפני מטופל שחולה בסרטן בשלב נמוך, ועשוי לגרום למוות בטרם עת. אבחון מוקדם מונע את הצורך בביצוע טיפולים קשים ולא נעימים המלווים בתופעות לוואי כמו טיפולים ביולוגיים וטיפולי קרינה ומפחית משמעותית עלויות.

ככל שסרטן הכליה מתגלה בשלב מאוחר יותר, כך שיעור ההישרדות יורד משמעתית. מכלל הסיבות שצוינו, יש לאבחון מוקדם חשיבות אדירה!

כיצד יכולים אנשי מקצוע רפואיים להתרשל במקרים של סרטן הכליות?

 • אבחון שגוי או מאוחר – אם סבלתם מתסמינים והתלוננתם עליהם בפני הגורם הרפואי, מחובתו להמשיך בבירור ולהפנותכם לביצוע בדיקות רלוונטיות בהתאם. כשהרופא לא מפנה בזמן לכלל הבדיקות הרלוונטיות, ייתכן והוא התרשל. כשאתם חשים בסימפטומים אתם פונים תחילה לרופא המשפחה. אמנם הסימפטומים לא ברורים ועשויים להצביע על מחלות או תסמונות אחרות, אך על רופא המשפחה מוטלת חובה לבחון לעומק את תלונותיכם עד לאבחנה מדויקת. עליו לבצע בדיקה גופנית ראשונית ולהפנות לבדיקות מקיפות כמו בדיקות דם. במידה ונמצא ממצא מחשיד בבדיקות, עליו להפנות להמשך בירור ולרופאים מומחים.

זו אחריותו של הרופא המטפל להיות ער לכלל התסמינים והממצאים המחשידים כמתואר לעיל ולדאוג שיבוצעו כלל הבדיקות הרלוונטיות.

לעתים כשהמטופל לא מציג סימפטומים והמחלה מאובחנת באיחור, לא בהכרח ניתן להעיד על רשלנות רפואית. ואולם, כאשר אתם מציגים בפני הרופא סימפטומים, אף שאינם חד משמעיים ואינם מעידים בהכרח על קיום סרטן הכליה, אין זה אומר שהרופא פטור מבירור ושלילת המחלה. כל עיכוב בביצוע הבדיקות וכל שגיאה בפענוחן עשוי לגרור השלכות כבדות משקל על יכולתכם להתמודד עם המחלה. איחור באבחון סרטן הכליות עשוי לפגוע משמעותית בסיכויי ההחלמה. כמו כן, איחור באבחון עשוי למנוע מכם חלופות טיפול קלות יותר, סיכויי ההחלמה שלכם יפגעו ואתם תהיו חשופים לטיפולים אינטנסיביים ופחות אפקטיביים. גילוי מוקדם עשוי להציל חיים! אבחון שגוי או מאוחר וכן כל דחייה במתן טיפול הולם מביאים להשלכות כבדות משקל על המטופלים עד לכדי אבדן חיים.

 • היעדר מעקב הולם – לכל אורך ההליך החל מאבחון המחלה ועד לאחר ביצוע הטיפולים, מוטלת חובת פיקוח על הגורמים הרפואיים. הרופא מחויב להעניק לכם טיפול תרופתי מותאם אישית, להפנותכם לביצוע בדיקות ובמידת הצורך לרופאים יועצים אחרים. במקרה שבו בוצע מעקב רשלני, יתכן שתקום עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.
 • כשל בביצוע הליכים כירורגיים ופולשניים- מקרי רשלנות רבים נובעים מכשלים בהליכים כירורגיים פולשניים. כשמדובר בסרטן הכליות, ניתוח הוא הטיפול הנפוץ ביותר. ישנם סוגי ניתוח רבים המותאמים בהתאם לשלב הסרטן, גודל ומיקום הגידול והימצאות גרורות. ייתכן שהרופאים יתרשלו בבחירת סוג הניתוח המתאים או יתרשלו בעת ביצוע הניתוח ויגרמו לנזק חמור יותר למטופל. מעבר לכך, גם בהליך האבחון ייתכן שהגורמים הרפואיים יתרשלו בנטילת ביופסיה. בכל מקרה שבו נגרם לכם נזק בהליך פולשני, כדאי לבדוק האם מקור הנזק ברשלנות.
 • פענוח שגוי של בדיקות- לא אחת קיימות טעויות בפיענוח הבדיקות השונות. במצב של פיענוח שגוי גילוי המחלה עשוי להתעכב משמעותית ולהשליך על אפקטיביות הטיפול. לכן, בכל מקרה שמחלת סרטן הכליה התגלתה בשלב מתקדם, כדאי לחזור לבדיקות על מנת לבדוק האם ניתן היה לגלות את המחלה בשלב מוקדם יותר. קרי, שהמחלה כבר הופיעה בבדיקות ולא אובחנה עקב טעות.
 • פגיעה באוטונומיה – על הרופא המטפל להציג לכם את כלל האפשרויות העומדות לרשותכם, לרבות סוגי הבדיקות והטיפולים הקיימים, הסיכונים הכרוכים בהם, תופעות הלוואי, טיפולים חדשניים וכיו"ב. זאת על מנת שיהיה לכם חופש בחירה בנוגע לאפשרויות השונות לרבות הסיכונים והסיכויים. במקרה בו הרופאים לא הציגו בפניכם את התמונה המלאה או ביצעו הליך ללא הסכמתכם המלאה, יתכן שניתן יהיה להגיש תביעה בעילת הפגיעה באוטונומיה שלכם כמטופלים.

ניהול תביעת רשלנות במקרה של סרטן הכליה

לאחר התייעצות איתנו, אנו נאסוף את התיעוד הרפואי ונתייעץ עם מגוון מומחים רפואיים איתם אנו בקשר. נבצע התייעצות ראשונית ומניסיוננו הרב בתחום נבין האם התרחשה רשלנות רפואית והאם קיימת עילת תביעה.

אנו נפעל לעריכת חוות דעת רפואית ע"י מומחה בתחום. בהמשך נגיש את התביעה כנגד בית החולים ו/או קופת החולים ו/או כל גורם רשלני אחר וננהל את התביעה עד לקבלת הפיצויים המקסימליים.

הפיצוי בתביעת רשלנות רפואית באבחון או בטיפול בסרטן הכליה

הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית ניתן עבור "ראשי נזק" נזק שונים כמקובל בתביעות נזקי גוף. שיעורו מחושב בהתאם לקריטריונים שונים של התובעים ובהם גילם, תפקודם, כישוריהם והיקף השתכרותם. כך למשל, פיצוי עשוי להיות מושפע מהפרמטרים הבאים:

 • פגיעה בכושר העבודה ומניעת התקדמות המטופל בשוק העבודה.
 • פגיעה בהשתכרות בעבר בשל היעדר מהעבודה לצרכים רפואיים וטיפולים.
 • סיוע צד ג'.
 • הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד.
 • נזקים לא ממוניים – כאב וסבל וקיצור תוחלת החיים.
 • לחלופין, במקרים מסוימים יינתן פיצוי עבור פגיעה באוטונומיה בשל אי הסכמה מדעת ו/או גריעת האפשרות לבחור חלופת טיפול פחות קשה.

נוכל לספר כי במקרי הרשלנות בטיפול או באבחון של סרטן הכליה שנוהלו במשרדנו, הצלחנו להשיג פיצויים משמעותיים שהגיעו לעתים לכדי מילוני שקלים. תלוי מקרה אנו נפעל להשיג עבורכם את הפיצוי המקסימלי האפשרי. כך או כך, כדי לממש את זכויותיכם ולהשיג פיצויים גבוהים, רצו שייצג אתכם משרד עורכי הדין מוכר וגדול עם ניסיון רב בניהול תביעות רשלנות רפואית.

 

לסיום, חשוב שהמטופלים יהיו מודעים לגורמי הסיכון ולחשיבות הגילוי המוקדם של סרטן הכליה. רצוי להיעזר בעורכי דין בעלי ניסיון והצלחה בתביעות רשלנות רפואית. משרד מרקמן טומשין ושות' מתמחה בתחום נזקי הגוף והרשלנות הרפואית בפרט. עורכי הדין ממשרדינו יעשו כל שביכולתם על מנת להשיג עבורכם את הפיצוי הגבוה ביותר ויסייעו לכם למצות את כלל זכויותיהם.

 

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
רשלנות רפואיתרשלנות
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
איך לבחור עורך דין לרשלנות רפואית
קרא עוד
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
קרא עוד
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם