דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בטיפול ובאבחון סרטן ריאות

רשלנות רפואית באבחון וטיפול בסרטן ריאות היא דבר שכיח. בכתבה זו נסביר על אופן הטיפול בתביעת רשלנות רפואית, הדרך לקבלת הפיצויים ומדוע כשמדובר בתביעה בגין סרטן הריאות, כדאי לבחור במשרד עורכי הדין מרקמן טומשין ושות' לטיפול בתביעת הרשלנות הרפואית כמו יתר הזכויות.

עורך הדין עמוס כהן
שותף, מנהל מחלקה, עורך דין עמוס כהן שותף

לפני שנתחיל- למה כדאי לפנות למשרד מרקמן טומשין ושות'

הגשת תביעת רשלנות רפואית בגין סרטן ריאות יכולה להיות תהליך מורכב ומאתגר, אך כאשר משרד מרקמן טומשין לצידך, הדרך להצלחה כבר יותר בטוחה.

משרד מרקמן טומשין, הינו המשרד הגדול בארץ בתחום הרשלנות הרפואית. למשרד ניסיון של שנים בניהול תביעות רשלנות רפואית במקרים של סרטן ריאות ואנו אף מחויבים לתת שירות אישי ומקצועי ולסייע ללקוחותינו בכל שלב.

נציין כי במשרד מחלקה ייחודית, שאין עוד כמוה בארץ, המטפלת במיצוי זכויות לחולי סרטן הריאות מול הגופים השונים. אנו נפעל למיצוי הזכויות מול חברות הביטוח, ביטוח לאומי, מס הכנסה, ועוד. כמו כן, מחלקה זו מייצגת חולים רבים שנחשפו לחומרים מזיקים בעבודתם, במטרה להכיר בהם כנפגעי עבודה (מחלת מקצוע).

ראה כתבה על הזכויות במקרה של מחלות ריאה, לרבות סרטן ריאות. 

לנוכח הניסיון בייצוג חולי סרטן הריאות, העמותה הישראלית לסרטן הראייה בחרה במשרד לייעץ לכלל החולים הפונים לעמותה, וזאת במסגרת מוקד "קול הנשימה" המעניק סיוע ועזרה לחולי סרטן הריאה.

כדי לברר עוד על הזכויות השונות והאפשרות להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, נשמח שתשאיר פרטים או שתצלצל אלינו ואנו נלווה אותך לאורך כל הדרך עד למיצוי כל הזכויות.

לדף הבית ופרטים נוספים על עורכי הדין לרשלנות הרפואית ממשרדינו- לחץ כאן.

מבוא: השפעת הרשלנות הרפואית על חולי סרטן ריאות

אבחנה של סרטן ריאות להיות חוויה קשה עבור החולים ובני משפחותיהם.

מדובר באחד הגידולים השכיחים והמסוכנים שקיימים, הן לגברים והן לנשים. יש מספר סוגים של סרטן הריאות, שלכל אחד מאפיינים ודרכי טיפול שונים.

בין היתר ישנו סרטן ריאות מסוג תאים קטנים- SCLC ((small cell lung cancer, ולצידו סרטן ריאות מסוג תאים שאינם קטנים – NSCLC (non small cell lung cancer). סרטן הריאות מסוג תאים שאינם קטנים כולל מספר תתי סוגים לרבות: סרטן קשקשי (squamous cell carcinoma), סרטן אדנוקרצינומה (adenocarcinoma), סרטן מסוג תאים גדולים  (large cell carcinoma), סרטן מסוג מזותליומה (Mesothelioma) וסוגים נוספים נדירים יותר.

טיפול רפואי הולם ובזמן מביא לשיפור סיכויי ההחלמה וההישרדות. למרבה הצער, רשלנות רפואית עלולה להתרחש במהלך האבחון והטיפול בסרטן הריאות, ולגרום לנזק חמור ואף למוות. רשלנות רפואית מתייחסת לאי מתן טיפול בסטנדרט המקובל, המוביל לנזק למטופל.

איחור באבחון של סרטן ריאות הוא סוג נפוץ של רשלנות רפואית. כאשר הסימפטומים של המטופל אינם מוערכים כראוי או מתפרשים בצורה שגויה, זה יכול להוביל לעיכוב בטיפול ולהחמרה בפרוגנוזה, לרבות גילוי סרטן הריאה בשלב 4, בשלב 3 – כלומר גילוי המחלה שהיא כבר גרורתית. באופן דומה, גם למתן טיפול לא נכון או רשלני יכולים להיות השלכות חמורות, כמו שימוש בטיפולים לא יעילים או מזיקים או מיושנים, או אי מתן טיפולים מתאימים שהיו יכולים לשפר את מצבו של המטופל.

תביעות רשלנות רפואית במקרה של סרטן ריאות יכולות להיות מורכבות ומאתגרות. במקרה של חשד לרשלנות רפואית בטיפול או באבחון מחלת סרטן הריאות, חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית שיוכל לסייע לך בהליך המשפטי ולממש את זכויותיך.

השפעת הרשלנות הרפואית על חולי סרטן ריאות עלולה להיות הרסנית, הן פיזית והן רגשית. מטופלים עלולים להתמודד עם הוצאות רפואיות, אובדן שכר וירידה באיכות החיים עד כדי פטירה בטרם עת. המצב עשוי להרעיד את כל המשפחה ולהוביל למצוקה, חרדה, דיכאון ובעיות נוספות.

עיכוב באבחון סרטן הריאות: מה השתבש ומתי יהיה מדובר ברשלנות רפואית?

לעיכוב באבחון של סרטן הריאות יכול להיות השפעה משמעותית על הפרוגנוזה של החולה ועל אפשרויות הטיפול. זיהוי עיכוב באבחון יכול להיות מאתגר, אך הוא חיוני בקביעה האם התרחשה רשלנות רפואית. הסיבות השכיחות לעיכוב באבחון כוללות אי הפניה לבדיקות מתאימות, פרשנות שגויה של תוצאות הבדיקות והיעדר מעקב אחר ממצאים חריגים.

אחד הגורמים השכיחים ביותר לעיכוב באבחון סרטן הריאות הוא אי הזמנת בדיקות מתאימות כמו בדיקות הדמייה. אצל המטופלים עשויים להופיע תסמינים כגון שיעול, כאבים בחזה או קוצר נשימה, אשר אמורים לעורר ספק המצדיק הפניה לבדיקות נוספות. עם זאת, אם הצוות הרפואי לא יפנה לבדיקות מתאימות, כגון צילום חזה או סריקת CT, הסרטן עלול לא להתגלות במועד. כאן המקום להדגיש כי גילוי מוקדם של סרטן הריאות הוא מפתח מאוד חשוב בדרך לרפוי, ללא גילוי מוקדם סיכויי ההחלמה עשויים להיפגע משמעותית.

במקרה בו מדובר על אדם מעשן או אדם שהיה חשוף תעסוקתית, חשיבות ההפניה לבדיקות לגילוי מוקדם עולה.

סיבה נוספת לעיכוב באבחון היא פרשנות שגויה של תוצאות הבדיקות. גם כאשר מבוצעות בדיקות מתאימות, התוצאות עלולות להתפרש בצורה לא נכונה או שהצוות הרפואי יתעלם מממצאים חשובים, מה שעשוי להוביל לאיחור באבחון מחלת סרטן הריאות. לדוגמה, רדיולוג עשוי להיכשל בזיהוי נגע חשוד בצילום חזה, או שפתולוג עשוי לסווג באופן שגוי דגימת ביופסיה.

חוסר מעקב אחר ממצאים חריגים יכול גם לתרום לעיכוב באבחון. כאשר מזוהה תוצאה לא תקינה בבדיקת אבחון, חיוני להפנות לבדיקות נוספות או להפנות למומחים בתחום. עם זאת, אם הצוות המטפל לא עוקב אחר הממצאים החריגים כמצופה ממנו, הסרטן עלול לא להתגלות, ולהוביל לעיכוב באבחון.

ראו הנחיות משרד הבריאות בנושא מניעה וגילוי מוקדם של מחלות ממאירות. 

עורך דין רשלנות רפואית סרטן ריאות

טיפול לא נכון בסרטן הריאות: איך זה יכול לקרות ומהן ההשלכות?

כאשר חולה מאובחן כחולה סרטן ריאות ועל מנת להבטיח סיכויי החלמה מיטביים חיוני שיקבל טיפול מתאים. עם זאת, ישנם מקרים שבהם הצוות המטפל עשוי לספק לחולים טיפול שגוי, מה שמוביל לתוצאות חמורות, לרבות התדרדרות המחלה לשלבים מתקדמים כמו שלב 3 או 4, אז מדובר במחלה גרורתית. טיפול שגוי יכול להתרחש מסיבות שונות, כולל אבחון שגוי, פרשנות שגויה של תוצאות הבדיקה או חוסר הבנה בדבר אפשרויות הטיפול המתאימות.

אחת הסיבות השכיחות לטיפול שגוי היא אבחון שגוי. במקרים מסוימים, הצוות המטפל עשוי לאבחן בטעות את סרטן הריאות כמצב אחר, כגון דלקת ריאות או ברונכיטיס או מחלת ריאות חסימתית (COPD). זה יכול להוביל לכך שהמטופל יקבל טיפול שגוי, מה שעלול להחמיר את הסרטן ולהפחית את סיכויי ההחלמה.

סיבה נוספת לטיפול שגוי היא פרשנות שגויה של תוצאות הבדיקות. הצוות המטפל עלול לפרש לא נכון את תוצאות בדיקות האבחון, מה שיוביל אותו להמליץ על טיפול שגוי. לדוגמה, רופאים עלולים לפרש לא נכון את סריקת ה- CT, מה שיכול להוביל אותם להמליץ על ניתוח, במקרה בו דווקא טיפול בקרינה הוא הטיפול הנכון יותר.

חוסר הבנה של אפשרויות הטיפול המתאימות עלול להוביל גם לטיפול שגוי. במקרים מסוימים, ייתכן שהצוות המטפל לא יכיר את אפשרויות הטיפול העדכניות ביותר. במצב שכזה, יתכן שלא תהיה המלצה על טיפול חדשני, תוך שמתן טיפול מיושן יכול לפגוע בסיכויים להחלים או למנוע התדרדרות.

גילוי סרטן ריאות בשלב 4 או שלב 3:

סרטן הריאה בשלב 3 משמעותו שהגידול שהתחיל בריאה התפשט לבלוטות הלימפה הסמוכות לחזה באיזור שקשה לכריתה. על מנת למנוע את התפשטות הגידול לגוף ובכדי לנסות להביא לריפוי, בשלב 3 הטיפול יכלול קרינה וכימותרפיה. לעומת זאת, בשלב 2 לרוב ניתן יהיה להסתפק בניתוח לכריתת הגידול / האונה.

סרטן ריאה בשלב 4 משמעותו שהגידול שהתחיל בריאה התפשט לאזורים מרוחקים מעבר לבלוטות הלימפה. מדובר במצב שאינו ניתן לריפוי מלא ולכן מטרת הטיפולים תהיה לעכב את התפתחות הגידולים / הגרורות ולהביא להערכת תוחלת החיים.

כאשר המחלה מתגלה בשלבים המתקדמים, קיימת סבירות לא מבוטלת כי הגילוי המאוחר הוא תוצאה של רשלנות רפואית.

הצד המשפטי: מהי רשלנות רפואית במקרים של סרטן ריאות?

ברשלנות רפואית בכלל וברשלנות רפואית במקרה של סרטן הריאות, ישנם מספר אלמנטים שחייבים להיות קיימים כדי לבסס תביעה. ראשית, יש להוכיח כי על הצוות המטפל הייתה חובת זהירות כלפי המטופל.

שנית, יש להוכיח כי הצוות המטפל הפרו את חובת הזהירות. משמעות הדבר היא שהצוות המטפל לא הצליח לספק למטופל את סטנדרט הטיפול המתאים, מה שהוביל לנזק.

לבסוף, יש להוכיח כי הפרת החובה גרמה למטופל נזק. המשמעות היא שחייב להיות קשר ישיר בין רשלנותו של הצוות המטפל לבין הנזק שנגרם למטופל.

כאשר אלמנטים אלו מתקיימים, תתיכן זכאות לפיצויים בגין הרשלנות הרפואית.

פיצוי: למה יכולים לצפות הנפגעים וכיצד הוא נקבע?

נתחיל ונומר, שאם אתה סובל ממחלת סרטן הריאות, כדאי שתתייעץ איתנו גם אם אתה חושב שלא הייתה רשלנות רפואית. אנחנו נבחן עבורך האם הייתה רשלנות או לאו ובמקביל נבחן אפשרות למצות זכויות נוספות מול ביטוח לאומי, מס הכנסה, חברות הביטוח וכיוב'. כל אלו יכולים להניב מענקים וקצבאות משמעותיות וחשוב שתבחן שאכן לא פספסת זכויות חשובות.

כעת, אם נתמקד ברשלנות רפואית, אזי סוג וגובה הפיצויים העומדים לרשות נפגעי רשלנות רפואית יכולים להשתנות מאוד בהתאם לנסיבות הספציפיות של המקרה.

פיצויים במקרים של רשלנות רפואית מורכבים בדרך כלל מנזקים ממוניים (כלכליים) ולא ממוניים (לא כלכליים) כאחד. נזקים ממוניים הם למשל: הוצאות רפואיות, הפסדי שכר והפסדים כספיים אחרים שניתן לייחס ישירות לרשלנות. נזקים לא ממוניים מתייחסים לדברים כמו כאב וסבל, מצוקה רגשית, קיצור תוחלת חיים, אובדן הנאה מהחיים וכיוב'.

קביעת גובה הפיצוי במקרה של רשלנות רפואית הוא מורכב ודורש עריכת תחשיבי נזק. במסגרת התחשיבים משקללים את חומרת הפגיעה, היקף הנזק, הגיל, הפגיעה בכושר ההשתכרות, הוצאות רפואיות, הנזק למשפחה ועוד. לצד זאת, לעיתים מהנזק הכולל יש להפחית קצבאות המשולמות מביטוח לאומי וממקורות אחרים.

במקרים מסוימים, יש צורך באקטואר לשם עריכת החשובים ואף לנהל הליך לשם הוכחת הנזקים.

כאן המקום לציין כי במקרים של פטירה מסרטן הריאות, בני משפחתו של המנוח שהלך לעולמו, יכולים לפעול להגשת תביעה לפיצויים, אם הם חושבים שהרשלנות הרפואית הביאה לפטירה בטרם עת, כתוצאה מסרטן הריאה.

בחירה נכונה של עורך דין רשלנות רפואית: מה לחפש? ומדוע משרד מרקמן טומשין הוא המתאים ביותר לטפל בתביעתך!

אם אתם סובלים מסרטן הריאות ואתם חושבים שנפגעתם מרשלנות בטיפול במחלה או שהיה איחור באבחון, חשוב שתבחרו עורך דין מנוסה המתאים לטיפול במקרה שלכם. להלן מספר דברים שכדאי לבדוק בעת בחירת עורך דין רשלנות רפואית:

 • ניסיון עורך הדין לרשלנות רפואית:

  חפשו עורך דין שיש לו ניסיון בטיפול במקרים של רשלנות רפואית, במיוחד אלו הנוגעים לסרטן ריאות. מקרי רשלנות רפואית יכולים להיות מורכבים ודורשים הבנה מעמיקה של הליכים רפואיים וסטנדרטים של טיפול.

משרד מרקמן טומשין הוא המשרד הכי הגדול בישראל בתחום הרשלנות הרפואית והנזיקין- למשרד ניסיון עשיר בניהול תביעות רשלנות רפואית בתחום הריאות, לרבות סרטן ריאה.

אם אין די בכך, במשרד מחלקה ייחודית המתמחה בטיפול בחולי סרטן ריאות, הן בנוגע לתביעות הרשלנות הרפואית והן בנוגע למימוש כלל הזכויות הסוציאליות, הרפואיות והמשפטית- בית אחד לכל הזכויות.  

 • מוניטין המשרד לרשלנות רפואית:

  חפשו משרד בעל מוניטין של מצוינות. בידקו ביקורות ודירוגים מקוונים, בקשו הפניות מעורכי דין אחרים או אנשי מקצוע בתחום הבריאות.

משרד מרקמן טומשין הוא המשרד הכי מוכר בתחום הרשלנות הרפואית בארץ ולאורך השנים הוא צבר מוניטין משמעותי, לכן כלקוח שלנו אתה בידיים טובות.

 • חפשו תקשורת אישית:

  חפשו עורך דין לרשלנות רפואית שיהיה קשוב אליכם ושיעניק לכם את מלוא תשומת הלב. מקרי רשלנות רפואית יכולים להיות מאתגרים רגשית וחשוב למצוא עורך דין שיענה על שאלותיכם ויעדכן אתכם לאורך התהליך.

חשוב לנו במשרד מרקמן טומשין להעניק שירות אישי ומקצועי. כל תיק בתחום הרשלנות הרפואית מטופל בצוות עם שותף מלווה, כך שקיימת סינגריה בטיפול בתיק.

 • משאבים:

  חפשו משרד עורכי דין עם משאבים שיאפשרו טיפול איכותי לאורך זמן. מקרי רשלנות רפואית עלולים לקחת זמן רב ולדרוש מחקר וחקירה מקיפים. משרד עורכי דין עם צוות של עורכי דין, וקשר עם מומחים יכול לספק את המשאבים הדרושים לבניית תיק חזק.

כמשרד הגדול בארץ בתחום הנזיקין והרשלנות, יש לנו זמן, יש לנו משאבים, כוח אדם וקשרים עם מומחים, שמאפשרים לנו לא להתפשר עד שאנחנו בטוחים שהגענו לתוצאה מקסימלית.

 • שכר טרחת על בסיס הצלחה:
  חפשו עורך דין שמציע הסדר שכר טרחה על בסיס הצלחה בלבד.

משרד מרקמן טומשין עובד על בסיס הצלחה בלבד ויש לנו פתרונות למימון חוות דעת רפואיות.

סיכום על רשלנות רפואית במקרה של סרטן ריאות

לסיכום, אם אתם חושבים שנפגעתם מרשלנות רפואית בטיפול או אבחון של סרטן ריאות או שאתם רוצים לבדוק את הזכויות שלכם, אנו כאן כדי לסייע.

ככל שתוגש תביעה בגין רשלנות רפואית, תוכל לקבל פיצויים בגין ההוצאות רפואיות, הפסדי שכר, כאב וסבל ונזקים נוספים.

כמו כן, חשוב שתבדקו את הזכאות שלכם לעוד מגוון זכויות מול ביטוח לאומי, מס הכנסה, חברות הביטוח מכיוב'.

אנו כאן כדי לסייע לך בכל שאלה ולבחון את מלוא הזכויות שלך.

אז אם אתה או אחד מבני משפחתך סובל מסרטן ריאות, צלצל אלינו או השאר פרטים ואנו נסייע לכם לממש את כלל הזכויות.

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
רשלנות רפואית
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
איך לבחור עורך דין לרשלנות רפואית
קרא עוד
המלצות

שני תודה רבה
אחרי כל הסבל שעברנו אצל הרופאים מצאנו אוזן קשבת רגישה ומקצועית אצלך.

אחרי שנים ארוכות של סבל בזכותך קיבלנו את הפיצוי שמגיע לנו ומעבר.

תודה רבה!!

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
קרא עוד
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם