דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332

רשלנות רפואית

כמי שייצגה בעבר נתבעים בתביעות רשלנות רפואית, ברורה לי החשיבות לעבודה יסודית, מעמיקה ורגישה. במשרד יש את כל התשתית לביצוע הליך יסודי ויעיל

עו"ד שני כפיר, מנהלת מחלקת רשלנות רפואית
המלצות
להמלצות נוספות

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית  – מהי?

תביעת רשלנות רפואית מבוססת על התקיימות שלושה תנאים מצטברים:

הפרת חובת הזהירות, קרי, שהרופא המטפל לא אבחן כראוי את המצב הרפואי ו/או לא טיפל בזמן ו/או לא נקט באמצעי זהירות ראויים ומקובלים ;

נזק למטופל כתוצאה מהטיפול הרשלני;

קשר סיבתי עובדתי ומשפטי בין הטיפול הרשלני שניתן למטופל ובין הנזק שנגרם עקב הרשלנות הרפואית שאירעה.

על מנת להגיש תביעה בעילה של רשלנות רפואית, הטיפול הרפואי שניתן  ייבחן על פי הפרקטיקה הרפואית המקובלת ועל פי הציפייה מרופא סביר. המקרה ייבחן בעיניים של הרופא הסביר וכיצד הוא היה מטפל באותו מקרה. אם נצליח להראות שהטיפול שניתן במקרה שלנו סטה מהסטנדר הסביר, תהיה לנו עילת תביעה.

עולם הרשלנות, הוא עולם רחב מאוד וחולש על שטחי רפואה ותחומים רבים. כך למשל, רשלנות רפואית יכולה להתבטא באי שליחת מטופל לבדיקות, למרות חשדות ותלונות של מטופל וכתוצאה מכך איחור באבחון גידול; רשלנות רפואית יכולה להתבטא בניהול שגוי של לידה, באופן שגרם לנזק קבוע; רשלנות יכולה להתבטא בביצוע ניתוח באופן שגוי ו/או ביצוע ניתוח מיותר (שלא היה בו צורך).

לעומת זאת, התנהלות לא נעימה של הרופא, זלזול במטופל או התנהות פוגענית כלפי מטופל – חרף החומרה והפסול שבדבר, לא בהכרח יצדיקו הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

על מנת לנצח בתביעת רשלנות רפואית, ולהגיע להישג הכספי המרבי – חשוב לבחור במשרד עורכי דין בעל ניסיון וידע רחבים בתחום הרשלנות הרפואית.

מעבר לבחינת עילת תביעת הרשלנות הרפואית, חשוב גם לבחון את יתר היבטי המקרה – ובכלל זה את האפשרות לקבל קצבה מהמוסד לביטוח לאומי.

עולם הרפואה רחב וחולש על תחומים רבים. רשלנות רפואית יכולה להתבטא גם באבחנה רפואית שגויה או מתן טיפול רפואי שגוי. כך למשל אבחון סכרת סוג 2 לעומת סגרת סוג 1; לחלופין איחור באבחון מחלה; טיפול תרופתי בניגוד להתוויה רפואית; טיפול תרופתי שאינו תואם את מצבו הרפואי של המטופל ועוד. להלן נפרט מקרים נפוצים בהם ניתן לקבל פיצוי משמעותי על נכות שנגרמה עקב רשלנות רפואית:

 

רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית הנוגעת למעקב ההיריון – במקרה זה עסקינן בהחמצת מום לעובר, שניתן היה לאבחן במהלך ההיריון באמצעות בדיקות ייעודיות. כך למשל, אם הרופא המטפל לא שם לב לתסמינים ו/או ממצאים חשודים בבדיקות; או לחלופין לא הפנה את המטופלת לבדיקות ייעודיות במקרה של חשד  (כגון MRI, מי שפיר וכיוצ"ב) וכתוצאה מכך, העובר נולד עם מומים קשים, עשויה לקום עילת תביעה בגין רשלנות רפואית. במקרה זה יהיה צורך לבחון את כל מעקב ההיריון, הבדיקות שבוצעו, ייעוץ גנטי וכיוצ"ב עם מומחה רפואי ולהגיש תביעה במקרים המתאימים.

רשלנות רפואית בניהול הלידה – נזק שנגרם לעובר כתוצאה מניהול שגוי של הלידה, יכול להתבטא באי הערכת משקל נכון והחלטה על אופן ביצוע הלידה (קיסרי לעומת לידת טבעית); נזק זה יכול להתבטא בכך שהצוות הרפואי החמיץ ממצאים חשודים בבדיקות; פענוח שגוי של הבדיקות; איחור בביצוע ניתוח קיסרי וכיוצ"ב.

 

רשלנות רפואית בביצוע ניתוחים

ניתוחים הם דבר מסובך, והם מבוצעים לעיתים קרובות. לכן, במקרים רבים מתרחשת רלשנות רפואית בניתוחים. רשלנות רפואית הקשורה לניתוחים יכולה להתרחש במספר רב של שלבים כדוגמת – רשלנות רפואית בהתוויה הרפואית לביצוע הניתוח עצמו; רשלנות רפואית באופן ביצוע הניתוח; רשלנות רפואית בטכניקה הניתוחית שנבחרה; רשלנות רפואית במעקב לאחר הניתוח.

 

רשלנות רפואית בטיפולים פלסטיים

טיפולים ואסתטיים, מוגדרים כטיפולים אלקטיביים – המבוצעים לפי בחירת המטופל. מכיוון שאלו אינם טיפולים דחופים או מצילי חיים, חובת הזהירות בביצועם מוגברת וכך גם החובה לתת למטופל הסבר מלא לגבי הניתוח הצפוי ולגבי הסיכונים האפשריים.

מטפלים רבים, אשר מבצעים את הטיפולים האסתטיים (במיוחד כאשר הניתוח או הטיפול מבוצעים באופן פרטי) מנסים ליצור רושם שהטיפול  פשוט ונטול כל סיכון, ולכן כדאי לבצע את הניתוח כדי לשפר את את המראה החיצוני ואת איכות חיי המטופל. אולם אם הטיפול כושל, עלול להיוותר נזק עצום ובלתי הפיך. עצם הסתרת הסיכונים מקנה למטופל עילת תביעה, גם אם הרופא המנתח כלל לא התרשל בניתוח עצמו.

לכן במקרים אלו, חשוב מאוד לבחון, מעבר לטיפול שבוצע והנזק שנגרם בפועל, גם את תהליך קבלת ההחלטות ומתן ההסברים. האם המטופל קיבל הסברים על אותם סיבוכים שארעו בפועל ואם כן, באיזה שלב ניתנו הסברים אלו ובאיזה היקף.

 

איחור באבחון גידולים סרטניים

לא אחת מטופלים מגיעים לרופא ומתלוננים על תסמינים או על בעיות רפואיות ללא מקור ברור. לעיתים רבות ישנם תסמינים נוספים, מעבר לתלונות המטופל, שאמורים להעלות חשד.

במקרים שבהם למרות התלונות, הצוות המטפל לא הפנה לבדיקות מתאימות כגון צילום; CT; MRI; בדיקת PSA וכיוצ"ב, הסרטן עלול להתגלות באיחור ניכר. במקרים אלו עילת התביעה נקראת "פגיעה באובדן סיכויי ההחלמה". המשמעות הינה, שהמטופל הגיע עם מחלה, אולם האבחון המאוחר הוא שגרם לנזק ולנכות. כך לעיתים, גידול שהיה ניתן לטפל בו כשהיה קטן, מספיק לגדול עקב רלשנות רפואית, ואף לשלוח גרורות לאיברים נוספים; כאשר גידול מתפתח משמעותית, בגלל שהוא אינו מזוהה או אינו מטופל בזמן, הדבר גם עלול לגרור צורך לבצע טיפולים נרחבים וקשים יותר; לחלופין, ייתכן שבעקבות האיחור באבחון יידרש מהמטופל לבצע ניתוח פולשני ולכרות איבר (לעומת ביצוע טיפול קרינתי).

במקרים אלו יש צורך לאתר את המועד המוקדם ביותר שניתן היה לאבחן את הגידול הסרטני; ולבחון את סוג הטיפול שניתן היה לבצע לו אכן המטופל היה מאובחן באותה נקודת זמן, דבר אשר היה מונע את הנזק או מצמצם את דרגת הנכות.

 

רשלנות רפואית בהשגחה על מטופלים

הצוות הרפואי אמון על מתן טיפול רפואי מיטבי ובכלל זה גם על ההשגחה על המטופלים לאורך ובזמן האשפוז. משכך במקרים בהם התרשל הצוות הרפואי בהשגחה על המטופלים וכתוצאה מכך המטופל נפגע ונגרם לו נזק עשויים להקים עילת תביעה של רשלנות רפואית.

כך, אם מטופל היה זקוק להשגחה, נפל ונפצע בשל היעדר השגחה מספקת — יכול לתבוע בגין רשלנות רפואית.

ישנן תביעות רבות הנוגעות למצבים בהם חולים פסיכיאטריים למשל התאבדו בתוך תקופת האשפוז. מצב דברים בו הצוות הרפואי לא השגיח על מטופלים המהווים סיכון ו/או כאלו הנמצאים בסכנת התאבדות, כך שהצליחו להתאבד עשוי להקים עילת תביעה.

עוד על המשרד >
 • ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, עד 7 שנים ממועד הטיפול הרשלני שגרם לנזק. ככל שהנזק לא התגלה ביום הטיפול, ניתן להגיש תביעה עד 7 שנים ממועד גילוי הנזק ובלבד שלא חלפו 10 שנים ממועד הטיפול.

  כאשר מדובר בתביעות של קטינים תקופת ההתיישנות נספרת ממועד הגעת הקטין לגיל 18.

  במקרה של רשלנות רפואית כתוצאה ממעקב היריון, עילת התביעה הינה של ההורים. לעומת זאת במקרה של נזק שארע במהלך ניהול הלידה, עילת התביעה הינה של הילד.

 • על מנת להגיש תביעת רשלנות רפואית יש לצרף חוות דעת של מומחה רפואי. חוות הדעת נדרשת לבסס את הקשר הסיבתי בין הטיפול הרפואי לנזק שנגרם. בנוסף, מעריך המומחה הרפואי את שיעור אחוזי הנכות.

 • לעזבון המנוח יש זכות לתבוע בגין רשלנות רפואית שבוצעה במנוח.

  לשם ניהול תביעה שכזו, בדרך כלל יש צורך בצו ירושה או צו קיום צוואה לפי העניין.

 • זהות בית המשפט המוסמך תלויה בסכום התביעה.

  כאשר נתבע סכום של עד  2.5 מיליון ₪ – התביעה תוגש לבית משפט השלום.

  תביעה בסכום גבוה יותר, תוגש לבית המשפט המחוזי.

  כמובן שמטבע הדברים הערכת הנזק לא תמיד ברורה בשלב מקדמי של ההליך, וחשוב להגיע לעורך דין בקיא על מנת לייעל את ההליך ולהביאו לסיום מוצלח ומהיר ככל הניתן.

 • בתביעת רשלנות רפואית צריך להוכיח שנגרם לתובע נזק בשל הטיפול הרשלני וכי יש קשר סיבתי בין הטיפול לנזק. במקרה של טיפול שהסתיים ללא נזק ו/או מקום שלא ניתן להוכיח קשר סיבתי בין הטיפול לנזק, תביעה עלולה להסתיים בהפסד.

 • אם התרחש אירוע המצריך טיפול רפואי, וכתוצאה מרשלנות המוסד נגרם למטופל בו נזק, ניתן להגיש תביעה כנגד המוסד.

 • על מנת להגיש תביעה ברשלנות רפואית, יש צורך באיסוף מלוא התיעוד הרפואי של המטופל, דבר שעלול להיות כרוך בתשלום למוסדות הרפואיים השונים.

  תביעת רשלנות רפואית מחייבת הגשת חוות דעת רפואית – ככלל לא ניתן להגיש תביעה בעילה של רשלנות רפואית, ללא חוות דעת. חוות הדעת למעשה מקימה את עילת התביעה והגשתה כרוכה בתשלום שכר טרחה למומחים. לעיתים נדרשת יותר מחוות דעת אחת. לעיתים גם בית המשפט ממנה מומחה נוסף מטעמו, ויש לשאת בחלק מעלותו.

  תשלום אגרה לבית המשפט.

   

  כיום ישנם גופים מסחריים רבים המעניקים הלוואות / השקעות בתביעות רשלנות רפואית. כך שגם מי שאין לו אפשרות לשאת בהוצאות כלשהן יכול להגיש תביעה ולקבל את הפיצוי המגיע לו.

 • נקודה זו חשובה מאוד, שכן לעיתים יש בידי הלקוח תיעוד רפואי חלקי. גם אם התיעוד כולל מכתב שחרור מבית החולים או סיכומי אשפוזים זוהי טעות להסתמך על תיעוד רפואי חלקי.

  כדי לגבש תביעה מקצועית, חשוב לאסוף את מלוא התיעוד בטרם קבלת חוות דעת מומחה. התיעוד הרפואי של המטופל הוא לב ליבה של התביעה; לעיתים די במסמך בודד כדי לבסס את עילת התביעה ודי בפספוס מסמך חשוב אחד כדי לפגוע בסיכויי ההצלחה של תביעת הרשלנות.

  כאשר מומחה רפואי בוחן את התיק, תפקידו אינו רק  להתמקד באותו אשפוז/ביקור/טיפול ספציפי, אלא לבחון את התיעוד הרפואי המלא.

  עוד חשוב לדעת, בדרך כלל התיעוד הרפואי שהמטופל מקבל במועד השחרור מהמוסד הרפואי אינו מלא. מעבר לסיכומי אשפוז, קיימים דוחות ניתוח; סיכומי אשפוז סיעודיים; טופסי הסכמה; מעקב במהלך האשפוז ועוד מסמכים רפואיים רבים.

  מכאן תהליך איסוף הרשומה הרפואית חשוב מאוד ולא מומלץ להסתפק בתיעוד חלקי.

תחומי העיסוק
של המשרד

המשרד נותן מענה רחב בתחומי עיסוק מגוונים וזאת מתוך רצון להעניק שירות מקיף ואיכותי.

נזקי גוף
נזקי גוף
נכות כללית
נכות כללית
תאונות עבודה
תאונות עבודה
תאונות דרכים
תאונות דרכים
תביעות ביטוח
תביעות ביטוח
תביעות ייצוגיות
תביעות ייצוגיות
נכי צה
נכי צה"ל וכוחות הביטחון
אזרחי צוואות וירושות
אזרחי צוואות וירושות
נדל
נדל"ן, תכנון ובניה
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה
מסלול ניהול תביעת רשלנות רפואית
01
פגישת ייעוץ והבנת נסיבות המקרה
02
איסוף ראיות וקבלת חוות דעת מומחים
03
הגשת תביעה וניהול ההליך המשפטי
04
קבלת הפיצוי המרבי
מדריכים מקצועיים

מידע ועצות במגוון תחומי העיסוק של המשרד

רשלנות רפואית באבחון ובטיפול בפגים

באופן טבעי, מרבית הלידות מסתיימות בשבוע ה-40 לתקופת ההריון, מה שמאפשר לעובר להתפתח כנדרש ולהיוולד בריא. תינוקות הנולדים לפני השבוע ה-37 או תינוקות הנולדים במשקל הנמוך מ-2.5 קילוגרמים, ייחשבו לתינוקות פגים. אצלנו בישראל היקף ילודת הפגים עומד מדי שנה על כ-10% מכלל הלידות (או 15,000 פגים בשנה). תינוקות הנולדים כפגים עשויים להיות חשופים לסיבוכים בריאותיים רבים, ומצבם הרגיש כל כך מחייב את הצוות הרפואי להישאר אחריהם במעקב צמוד, ולהעניק להם טיפול יסודי מסביב לשעון. כל התנהלות בלתי סבירה הקשורה באבחון ובטיפול בתינוקות פגים, עשויה להיחשב לרשלנות רפואית חמורה ולהקים עילה ישירה להגשת תובענה בגין רשלנות רפואית.

קרא עוד בנושא באופן טבעי, מרבית הלידות מסתיימות בשבוע ה-40 לתקופת ההריון, מה שמאפשר לעובר להתפתח כנדרש ולהיוולד בריא. תינוקות הנולדים לפני השבוע ה-37 או תינוקות הנולדים במשקל הנמוך מ-2.5 קילוגרמים, ייחשבו לתינוקות פגים. אצלנו בישראל היקף ילודת הפגים עומד מדי שנה על כ-10% מכלל הלידות (או 15,000 פגים בשנה). תינוקות הנולדים כפגים עשויים להיות חשופים לסיבוכים בריאותיים רבים, ומצבם הרגיש כל כך מחייב את הצוות הרפואי להישאר אחריהם במעקב צמוד, ולהעניק להם טיפול יסודי מסביב לשעון. כל התנהלות בלתי סבירה הקשורה באבחון ובטיפול בתינוקות פגים, עשויה להיחשב לרשלנות רפואית חמורה ולהקים עילה ישירה להגשת תובענה בגין רשלנות רפואית.
רשלנות רפואית באבחון ובטיפול בפיגור שכלי

פיגור שכלי הינו לקות התפתחותית חמורה המתאפיינת בתפקודים קוגניטיביים ירודים ביחס לרמת תפקודיו הקוגניטיביים של האדם הממוצע. מי שלוקה בפיגור שכלי סובל בדרך כלל מקושי משמעותי של רכישת מיומנויות למידה שונות, וביניהם מיומנויות בסיסיות הנדרשות לצורך ביצוע פעולות יומיומיות. במדינת ישראל ישנם עשרות אלפים הסובלים מפיגור שכלי וברמות חומרה שונות,  כאשר בחלק מן המקרים מדובר בפיגור שכלי אשר נוצר במהלך תקופת ההריון או בזמן הלידה עצמה. במקרים חריגים במיוחד, הפיגור השכלי עלול להיגרם בעקבות רשלנות רפואית חמורה.

קרא עוד בנושא פיגור שכלי הינו לקות התפתחותית חמורה המתאפיינת בתפקודים קוגניטיביים ירודים ביחס לרמת תפקודיו הקוגניטיביים של האדם הממוצע. מי שלוקה בפיגור שכלי סובל בדרך כלל מקושי משמעותי של רכישת מיומנויות למידה שונות, וביניהם מיומנויות בסיסיות הנדרשות לצורך ביצוע פעולות יומיומיות. במדינת ישראל ישנם עשרות אלפים הסובלים מפיגור שכלי וברמות חומרה שונות,  כאשר בחלק מן המקרים מדובר בפיגור שכלי אשר נוצר במהלך תקופת ההריון או בזמן הלידה עצמה. במקרים חריגים במיוחד, הפיגור השכלי עלול להיגרם בעקבות רשלנות רפואית חמורה.
רשלנות רפואית באבחון של איסכמיה

כלל האיברים והרקמות שבגופנו זקוקים לחמצן בכדי שיוכלו להתקיים. איסכמיה היא מצב שבו קיימת בעיה עם אספקת הדם והחמצן לרקמות מסוימות, כאשר הגורמים לכך הם היצרות ו\או סתימה בכלי הדם. במקרים חמורים של איסכמיה בהם נחסמת זרימת הדם אל הלב או שהיא מוגבלת בצורה קיצונית במיוחד, קיימת סכנה ממשית לפגיעות ברקמות הלב או בעורקי הצוואר אשר עלולות להסתיים אפילו במוות. האיסכמיה ניתנת לגילוי מוקדם ואף ניתן למנוע את הנזק שהיא עלולה לגרום.  כל התנהלות בלתי תקינה מצד הגורם הרפואי האחראי על אבחון האיסכמיה, עשויה להיחשב כרשלנות רפואית. 

קרא עוד בנושא כלל האיברים והרקמות שבגופנו זקוקים לחמצן בכדי שיוכלו להתקיים. איסכמיה היא מצב שבו קיימת בעיה עם אספקת הדם והחמצן לרקמות מסוימות, כאשר הגורמים לכך הם היצרות ו\או סתימה בכלי הדם. במקרים חמורים של איסכמיה בהם נחסמת זרימת הדם אל הלב או שהיא מוגבלת בצורה קיצונית במיוחד, קיימת סכנה ממשית לפגיעות ברקמות הלב או בעורקי הצוואר אשר עלולות להסתיים אפילו במוות. האיסכמיה ניתנת לגילוי מוקדם ואף ניתן למנוע את הנזק שהיא עלולה לגרום.  כל התנהלות בלתי תקינה מצד הגורם הרפואי האחראי על אבחון האיסכמיה, עשויה להיחשב כרשלנות רפואית. 
רשלנות רפואית באבחון של תסמונת דאון

תסמונת דאון הינה מחלה תורשתית הנובעת מטריזומיה (פגם גנטי) בכרומוזום מספר 21 (ליתר דיוק – זה הוא מצב שבו  קיימים שלושה עותקים של הכרומוזום בכל התאים בגוף או בחלקם, במקום שני עותקים בלבד). תסמונת הדאון באה לידי ביטוי בסממנים כגון עיכובים התפתחותיים ניכרים, מראה פיסי ייחודי, קשיים משמעותיים ביכולות הדיבור ובבעיות והפרעות בריאותיות שונות. על אף שמדובר בבעיה רפואית חשוכת מרפא, תסמונת הדאון ניתנת לאבחון מוקדם – כבר בתקופת ההריון. כל התנהלות רפואית בלתי סבירה במהלך אבחונה של תסמונת הדאון, תהיה עשויה להיחשב לרשלנות רפואית חמורה ולהוות עילה להגשתה של תביעה משפטית.

קרא עוד בנושא תסמונת דאון הינה מחלה תורשתית הנובעת מטריזומיה (פגם גנטי) בכרומוזום מספר 21 (ליתר דיוק – זה הוא מצב שבו  קיימים שלושה עותקים של הכרומוזום בכל התאים בגוף או בחלקם, במקום שני עותקים בלבד). תסמונת הדאון באה לידי ביטוי בסממנים כגון עיכובים התפתחותיים ניכרים, מראה פיסי ייחודי, קשיים משמעותיים ביכולות הדיבור ובבעיות והפרעות בריאותיות שונות. על אף שמדובר בבעיה רפואית חשוכת מרפא, תסמונת הדאון ניתנת לאבחון מוקדם – כבר בתקופת ההריון. כל התנהלות רפואית בלתי סבירה במהלך אבחונה של תסמונת הדאון, תהיה עשויה להיחשב לרשלנות רפואית חמורה ולהוות עילה להגשתה של תביעה משפטית.
רשלנות רפואית בהריון ובלידה-מקרה הבוחן של מומים מולדים

לידה היא אחד מן האירועים הכי מרגשים שיזכה אדם לחוות בימי חייו. לצד זאת, יש לזכור כי לידות הן פרוצדורה רפואית לכל דבר ולכן גם בהן קיים הסיכוי לסיבוכים כאלו ואחרים. תפקידו של הצוות הרפואי, הן במהלך מעקב ההריון וכמובן שבמהלך הלידה, הוא לדאוג לשמור על בריאותם של האם ושל תינוקה תוך ניהול ראוי של כלל הסיכונים – הקיימים והפוטנציאליים כאחד. כל סטייה של הצוות הרפואי (ובראשם הרופאים) מרמת ההתנהלות המקצועית הסבירה המצופה מהם, עשויה להוות עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית. במאמר מקיף זה אנו מבקשים להתמקד ברשלנות רפואית אשר מובילה להיווצרותם של מומים מולדים אצל תינוקות.

קרא עוד בנושא לידה היא אחד מן האירועים הכי מרגשים שיזכה אדם לחוות בימי חייו. לצד זאת, יש לזכור כי לידות הן פרוצדורה רפואית לכל דבר ולכן גם בהן קיים הסיכוי לסיבוכים כאלו ואחרים. תפקידו של הצוות הרפואי, הן במהלך מעקב ההריון וכמובן שבמהלך הלידה, הוא לדאוג לשמור על בריאותם של האם ושל תינוקה תוך ניהול ראוי של כלל הסיכונים – הקיימים והפוטנציאליים כאחד. כל סטייה של הצוות הרפואי (ובראשם הרופאים) מרמת ההתנהלות המקצועית הסבירה המצופה מהם, עשויה להוות עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית. במאמר מקיף זה אנו מבקשים להתמקד ברשלנות רפואית אשר מובילה להיווצרותם של מומים מולדים אצל תינוקות.
רשלנות רפואית בחדר מיון

מדי שנה מגיעים אל חדרי המיון בארץ מיליוני ישראלים הזקוקים לטיפול רפואי. חדר מיון הוא המחלקה המרכזית בכל בית חולים, אשר דואגת להעניק למטופלים מענה ראשוני לבעיה הרפואית אשר ממנה הם סובלים. במידת הצורך, מתבצעת הפניה מחדר המיון להמשך קבלת טיפול במחלקות רלוונטיות. במקרים מסוימים, כאשר קיימת סטייה ברורה מסטנדרט ההתנהלות הרפואית המקובל בחדרי המיון, יש מקום להגיש על כך תובענה בגין רשלנות רפואית.

קרא עוד בנושא מדי שנה מגיעים אל חדרי המיון בארץ מיליוני ישראלים הזקוקים לטיפול רפואי. חדר מיון הוא המחלקה המרכזית בכל בית חולים, אשר דואגת להעניק למטופלים מענה ראשוני לבעיה הרפואית אשר ממנה הם סובלים. במידת הצורך, מתבצעת הפניה מחדר המיון להמשך קבלת טיפול במחלקות רלוונטיות. במקרים מסוימים, כאשר קיימת סטייה ברורה מסטנדרט ההתנהלות הרפואית המקובל בחדרי המיון, יש מקום להגיש על כך תובענה בגין רשלנות רפואית.
רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

טיפולי הפריה נועדו לסייע לזוגות להיכנס להריון, וזאת לאחר שאובחנו עם בעיה מסוימת של עקרות. לעיתים מדובר בטיפולים כגון השבחת הזרע אצל הזכר ובמקרים אחרים, מדובר בהליכים רפואיים כמו טיפולים הורמונאליים שמטרתם היא לעודד את תהליך הביוץ אצל האישה. אחד מטיפולי הפוריות הנפוצים נקרא הפריה חוץ גופית, אשר במסגרתה מתבצעת הפריה מלאכותית בתנאי מעבדה (ביציות שהופרו מוחדרות חזרה אל תוך רחמה של האישה). כל התנהלות אשר חורגת מן הסטנדרט הרפואי המקובל במקרים של טיפולי פוריות, עלולה להוות עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית. 

קרא עוד בנושא טיפולי הפריה נועדו לסייע לזוגות להיכנס להריון, וזאת לאחר שאובחנו עם בעיה מסוימת של עקרות. לעיתים מדובר בטיפולים כגון השבחת הזרע אצל הזכר ובמקרים אחרים, מדובר בהליכים רפואיים כמו טיפולים הורמונאליים שמטרתם היא לעודד את תהליך הביוץ אצל האישה. אחד מטיפולי הפוריות הנפוצים נקרא הפריה חוץ גופית, אשר במסגרתה מתבצעת הפריה מלאכותית בתנאי מעבדה (ביציות שהופרו מוחדרות חזרה אל תוך רחמה של האישה). כל התנהלות אשר חורגת מן הסטנדרט הרפואי המקובל במקרים של טיפולי פוריות, עלולה להוות עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית. 
רשלנות רפואית במעקב הריון (גינקולוגיה והריון)

רשלנות במעקב הריון הינה אחת מן העילות הנפוצות ביותר להגשת תביעות בגין רשלנות רפואית. רשלנות זו עלולה להוביל לילודים בעלי מומים, מחלות גנטיות או מגבלות קשות כאלו ואחרות. מטרתנו במאמר זה, היא לספק מידע חיוני עבור הורים לילדים בעלי מומים או מוגבלויות מולדים – אשר נוגע לאפשרותם לבחון הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

קרא עוד בנושא רשלנות במעקב הריון הינה אחת מן העילות הנפוצות ביותר להגשת תביעות בגין רשלנות רפואית. רשלנות זו עלולה להוביל לילודים בעלי מומים, מחלות גנטיות או מגבלות קשות כאלו ואחרות. מטרתנו במאמר זה, היא לספק מידע חיוני עבור הורים לילדים בעלי מומים או מוגבלויות מולדים – אשר נוגע לאפשרותם לבחון הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.
רשלנות רפואית במקרים של אבחון וטיפול במחלות ריאה

מחלות הריאה הן מחלות נקודתיות אשר עשויות לפגוע בתפקודן של אחת מן הריאות או בשתיהן. הריאות הן האיברים בעלי החשיבות הגדולה ביותר במערכת הנשימה, כך שכל פגיעה המתרחשת בהן עלולה להיות בעלת השלכות בריאותיות קשות. ישנן מחלות ריאה שהן בלתי ניתנות לריפוי, אך קיימים עבורן טיפולים ייעודיים שביכולתם להפחית בצורה משמעותית את חומרת תסמיניהן. במקרים מסוימים של מחלות ריאה, אבחון מוקדם יכול לאפשר הענקת טיפול אפקטיבי. במצבים רפואיים קיצוניים, האבחון המוקדם עשוי להיות ההבדל שבין חיים ומוות. חשוב לזכור כמובן, כי כל סטייה של צוותי טיפול ו\או רופאים מן הנורמות והסטנדרטים המקצועיים המצופים מהם, תהיה עשויה להיחשב לרשלנות רפואית מה שעלול להקים עילה להגשתה של תביעה משפטית.

קרא עוד בנושא מחלות הריאה הן מחלות נקודתיות אשר עשויות לפגוע בתפקודן של אחת מן הריאות או בשתיהן. הריאות הן האיברים בעלי החשיבות הגדולה ביותר במערכת הנשימה, כך שכל פגיעה המתרחשת בהן עלולה להיות בעלת השלכות בריאותיות קשות. ישנן מחלות ריאה שהן בלתי ניתנות לריפוי, אך קיימים עבורן טיפולים ייעודיים שביכולתם להפחית בצורה משמעותית את חומרת תסמיניהן. במקרים מסוימים של מחלות ריאה, אבחון מוקדם יכול לאפשר הענקת טיפול אפקטיבי. במצבים רפואיים קיצוניים, האבחון המוקדם עשוי להיות ההבדל שבין חיים ומוות. חשוב לזכור כמובן, כי כל סטייה של צוותי טיפול ו\או רופאים מן הנורמות והסטנדרטים המקצועיים המצופים מהם, תהיה עשויה להיחשב לרשלנות רפואית מה שעלול להקים עילה להגשתה של תביעה משפטית.
רשלנות רפואית במקרים של מחלת הטיי זקס

טיי זקס הינה מחלה תורשתית וקטלנית במיוחד. הלוקים בה נפטרים ממנה בשנים הראשונות לחייהם בגלל הפגיעה הקשה והבלתי הפיכה במערכת העצבים שלהם. קבוצת האוכלוסייה עם הסיכוי הגבוה ביותר ללקות במחלה היא יהודים אשכנזים. קבוצת האוכלוסייה ברמת הסיכון המשנית היא יהודים אשר הגיעו מצפון אפריקה. מחלת הטיי זקס נובעת מפגם גנטי של מחסור באנזים ה- Hex A או כתוצאה מירידה ברמת פעילותו. תסמיני הטיי זקס המופיעים לרוב בין הגילאים 3 חודשים לחצי שנה, גורמים לפגיעה חמורה בחילוף החומרים בגוף ולהרס של מערכת העצבים. מדובר אומנם במחלה חשוכת מרפא, אך לכזו הניתנת לגילוי מוקדם. במקרים בהם קיימת התנהלות בלתי סבירה באבחון הטיי זקס, ייתכן ותתעורר עילה להגשת תובענה על רשלנות רפואית. 

קרא עוד בנושא טיי זקס הינה מחלה תורשתית וקטלנית במיוחד. הלוקים בה נפטרים ממנה בשנים הראשונות לחייהם בגלל הפגיעה הקשה והבלתי הפיכה במערכת העצבים שלהם. קבוצת האוכלוסייה עם הסיכוי הגבוה ביותר ללקות במחלה היא יהודים אשכנזים. קבוצת האוכלוסייה ברמת הסיכון המשנית היא יהודים אשר הגיעו מצפון אפריקה. מחלת הטיי זקס נובעת מפגם גנטי של מחסור באנזים ה- Hex A או כתוצאה מירידה ברמת פעילותו. תסמיני הטיי זקס המופיעים לרוב בין הגילאים 3 חודשים לחצי שנה, גורמים לפגיעה חמורה בחילוף החומרים בגוף ולהרס של מערכת העצבים. מדובר אומנם במחלה חשוכת מרפא, אך לכזו הניתנת לגילוי מוקדם. במקרים בהם קיימת התנהלות בלתי סבירה באבחון הטיי זקס, ייתכן ותתעורר עילה להגשת תובענה על רשלנות רפואית. 
רשלנות רפואית במקרים של ניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי הוא ניתוח שבו מבצעים חתכים בבטנה וברחמה של האישה, ודרכם מוציאים את העובר ואת שלייתו במהלך הלידה.  על פי רוב, הסיבה המרכזית לביצועם של ניתוחים קיסריים היא סיכון שהתגלה במהלך ההריון או בלידה עצמה. ניתוחים קיסריים מתחלקים לשני סוגים עיקריים. הראשון כולל ביצוע של חתך אנכי במרכז הבטן (midline vertical) אשר ממנו שולפים את העובר (היה נפוץ בעבר). הסוג השני של ניתוח קיסרי כולל ביצוע חתך רוחבי בחלק התחתון של הבטן (supra-pubic). יתרונותיו המרכזיים של ניתוח זה הם הפחתה באיבוד הדם ואי מניע של לידה נרתיקית (טבעית) בעתיד. כל התנהלות בלתי תקינה במהלך ביצוע הניתוח הקיסרי, עשויה לגרום לנזק קשה לאם ו\או לעובר ולהקים עילה להגשת תובענה בגין רשלנות רפואית חמורה.

קרא עוד בנושא ניתוח קיסרי הוא ניתוח שבו מבצעים חתכים בבטנה וברחמה של האישה, ודרכם מוציאים את העובר ואת שלייתו במהלך הלידה.  על פי רוב, הסיבה המרכזית לביצועם של ניתוחים קיסריים היא סיכון שהתגלה במהלך ההריון או בלידה עצמה. ניתוחים קיסריים מתחלקים לשני סוגים עיקריים. הראשון כולל ביצוע של חתך אנכי במרכז הבטן (midline vertical) אשר ממנו שולפים את העובר (היה נפוץ בעבר). הסוג השני של ניתוח קיסרי כולל ביצוע חתך רוחבי בחלק התחתון של הבטן (supra-pubic). יתרונותיו המרכזיים של ניתוח זה הם הפחתה באיבוד הדם ואי מניע של לידה נרתיקית (טבעית) בעתיד. כל התנהלות בלתי תקינה במהלך ביצוע הניתוח הקיסרי, עשויה לגרום לנזק קשה לאם ו\או לעובר ולהקים עילה להגשת תובענה בגין רשלנות רפואית חמורה.
רשלנות רפואית במקרים של ספינה ביפידה

ספינה ביפידה הוא מונח כולל המתייחס למומים התפתחותיים בעמוד השדרה. מומים אלו מתפתחים בשלבים מוקדמים של ההריון (בדרך כלל מהחודש הראשון), והם ניתנים לגילוי מוקדם. במקרים בהם הספינה ביפידה אינה מאובחנת או שנעשית טעות בניסיון לאבחנה, ייתכן ויהיה מקום להגשת תובענה בגין רשלנות רפואית.

קרא עוד בנושא ספינה ביפידה הוא מונח כולל המתייחס למומים התפתחותיים בעמוד השדרה. מומים אלו מתפתחים בשלבים מוקדמים של ההריון (בדרך כלל מהחודש הראשון), והם ניתנים לגילוי מוקדם. במקרים בהם הספינה ביפידה אינה מאובחנת או שנעשית טעות בניסיון לאבחנה, ייתכן ויהיה מקום להגשת תובענה בגין רשלנות רפואית.
רשלנות רפואית במקרים של קורפוס קלוסום

מקרים של רשלנות רפואית הנוגעים לקורפוס קלוסום, הם מסוגי הרשלנות החמורים ביותר הקשורים במעקב הריון ובלידה. הקורפוס קלוסום הוא רקמה עצבית אשר מחברת בין שני חצאי המוח, והיא מאפשרת להעביר דרכו סוגי מידע שונים: תחושות, פעולות קוגניטיביות, ביצוע תנועות עם העיניים ועוד. כל פגיעה בקורפוס קלוסום עלולה להשפיע באופן חמור ביותר על מערכת העצבים, ולשבש קשות את יכולת התפקוד הקוגניטיבי. את הפגמים העלולים להתפתח בקורפוס קלוסום ניתן לזהות ולאבחן במהלך תקופת ההריון. כל התנהלות בלתי זהירה מצד הגורם הרפואי המבצע את האבחון, תהיה עשויה להיחשב כרשלנות רפואית ולהוות עילה להגשת תביעה בגינה.

קרא עוד בנושא מקרים של רשלנות רפואית הנוגעים לקורפוס קלוסום, הם מסוגי הרשלנות החמורים ביותר הקשורים במעקב הריון ובלידה. הקורפוס קלוסום הוא רקמה עצבית אשר מחברת בין שני חצאי המוח, והיא מאפשרת להעביר דרכו סוגי מידע שונים: תחושות, פעולות קוגניטיביות, ביצוע תנועות עם העיניים ועוד. כל פגיעה בקורפוס קלוסום עלולה להשפיע באופן חמור ביותר על מערכת העצבים, ולשבש קשות את יכולת התפקוד הקוגניטיבי. את הפגמים העלולים להתפתח בקורפוס קלוסום ניתן לזהות ולאבחן במהלך תקופת ההריון. כל התנהלות בלתי זהירה מצד הגורם הרפואי המבצע את האבחון, תהיה עשויה להיחשב כרשלנות רפואית ולהוות עילה להגשת תביעה בגינה.
רשלנות רפואית בניתוחים

התנהלות רשלנית במהלכם של ניתוחים שונים, היא אחת העילות הנפוצות ביותר להגשת תביעות על רשלנות רפואית. בין אם מדובר בניתוחים פלסטיים, ניתוחים אורתופדיים, ניתוחי עיניים או ניתוחי לב מורכבים, כאשר קיימת סטייה מהנורמות המקובלות של התנהלות רפואית סבירה, יהיה מקום לבחון בשל כך את האפשרות להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

 

קרא עוד בנושא התנהלות רשלנית במהלכם של ניתוחים שונים, היא אחת העילות הנפוצות ביותר להגשת תביעות על רשלנות רפואית. בין אם מדובר בניתוחים פלסטיים, ניתוחים אורתופדיים, ניתוחי עיניים או ניתוחי לב מורכבים, כאשר קיימת סטייה מהנורמות המקובלות של התנהלות רפואית סבירה, יהיה מקום לבחון בשל כך את האפשרות להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.  
רשלנות רפואית בעת מתן זריקת אפידורל בלידה

כידוע, לידה הינה חוויה לא קלה. לכן, אין זה מפתיע כי נשים רבות בוחרות להשתמש בזריקת האפידורל במהלך הלידה. זריקת האפידורל עוזרת להקל על הכאבים בגוף בזמן הלידה ותורמת לתהליך לעבור בקלות יותר. למעשה, מדובר בהליך שגרתי לחלוטין המבוצע במהלך הלידה ברחבי הארץ ובעולם. ועדין, למרות שמדובר בהליך מקובל, ייתכנו מקרים של רשלנות רפואית בעת מתן זריקת האפידורל.

קרא עוד בנושא כידוע, לידה הינה חוויה לא קלה. לכן, אין זה מפתיע כי נשים רבות בוחרות להשתמש בזריקת האפידורל במהלך הלידה. זריקת האפידורל עוזרת להקל על הכאבים בגוף בזמן הלידה ותורמת לתהליך לעבור בקלות יותר. למעשה, מדובר בהליך שגרתי לחלוטין המבוצע במהלך הלידה ברחבי הארץ ובעולם. ועדין, למרות שמדובר בהליך מקובל, ייתכנו מקרים של רשלנות רפואית בעת מתן זריקת האפידורל.
רשלנות רפואית בתחום רפואת האף אוזן גרון

רפואת האף אוזן גרון מתמקדת בטיפול בבעיות בריאות ובמחלות שונות המתפתחות באזורי האף, האוזן, הגרון והצוואר. ענף רפואת האף אוזן גרון כולל בין היתר מתן טיפול במקרים של מומים ומחלות בפה, בלוע, באוזניים, בדרכי הנשימה, בבלוטת התריס, בראש ועוד. כל התנהלות רפואית בלתי סבירה בעת אבחון ו\או טיפול בבעיות אף אוזן גרון, תהיה עשויה להיחשב כרשלנות רפואית ולהוות עילה להגשתה של תביעה משפטית.

קרא עוד בנושא רפואת האף אוזן גרון מתמקדת בטיפול בבעיות בריאות ובמחלות שונות המתפתחות באזורי האף, האוזן, הגרון והצוואר. ענף רפואת האף אוזן גרון כולל בין היתר מתן טיפול במקרים של מומים ומחלות בפה, בלוע, באוזניים, בדרכי הנשימה, בבלוטת התריס, בראש ועוד. כל התנהלות רפואית בלתי סבירה בעת אבחון ו\או טיפול בבעיות אף אוזן גרון, תהיה עשויה להיחשב כרשלנות רפואית ולהוות עילה להגשתה של תביעה משפטית.
רשלנות רפואית בתחום רפואת הגסטרואנטרולוגיה

רפואת הגסטרואנטרולוגיה היא ענף בעולם הרפואה אשר עוסק באבחון ובטיפול של מחלות המתפתחות בדרכי העיכול – בוושט, במעיים, בקיבה, בתוספתן, בלבלב ובכבד. הגסטרואנטרולוגיה נחשבת לאחד מתחומי הרפואה החשובים ביותר, והיא כוללת מתן טיפול עבור כמה מן המחלות הקשות והמורכבות בעולם. כל התנהלות רפואית בלתי סבירה בעת אבחון וטיפול בבעיות גסטרואנטרולוגיות, עלולה להוביל  להשלכות בריאותיות חמורות ולהוות עילה להגשת תביעה על רשלנות רפואית.

קרא עוד בנושא רפואת הגסטרואנטרולוגיה היא ענף בעולם הרפואה אשר עוסק באבחון ובטיפול של מחלות המתפתחות בדרכי העיכול – בוושט, במעיים, בקיבה, בתוספתן, בלבלב ובכבד. הגסטרואנטרולוגיה נחשבת לאחד מתחומי הרפואה החשובים ביותר, והיא כוללת מתן טיפול עבור כמה מן המחלות הקשות והמורכבות בעולם. כל התנהלות רפואית בלתי סבירה בעת אבחון וטיפול בבעיות גסטרואנטרולוגיות, עלולה להוביל  להשלכות בריאותיות חמורות ולהוות עילה להגשת תביעה על רשלנות רפואית.
רשלנות רפואית בתחום רפואת הפרוקטולוגיה

פרוקטולוגיה הינה תחום רפואי המתמקד בבעיות בריאותיות הקשורות לאזורי פי הטבעת, המעי הגס ואזור רצפת האגן. הרופאים העוסקים בתחום הפרוקטולוגיה נקראים פרוקטולוגים. יש לציין כי פרוקטולוגיה היא תחום טיפול כירורגי, ורוב הרופאים העוסקים בה הם כירורגים מוסמכים בהכשרתם. במקרים מסוימים, מתקיים שיתוף פעולה רפואי בין רופאים פרוקטולוגים לרופאים מתחום האורולוגיה (ענף ברפואה המתמקד במחלות מערכת השתן). הרפואה הפרוקטולוגית מתמקדת באחד האזורים הרגישים ביותר בגוף. לכן, הרופאים אשר עוסקים בתחום הפרוקטולוגיה נדרשים להיות קשובים במיוחד לתלונות של מטופלים, ועליהם לדעת כיצד להעניק להם את הטיפול הנדרש במקצועיות יתרה. כל סטייה מן הנורמות והסטנדרטים הרפואיים המקובלים בתחום, תהיה עשויה להוות עילה להגשת תובענה על רשלנות רפואית.

קרא עוד בנושא פרוקטולוגיה הינה תחום רפואי המתמקד בבעיות בריאותיות הקשורות לאזורי פי הטבעת, המעי הגס ואזור רצפת האגן. הרופאים העוסקים בתחום הפרוקטולוגיה נקראים פרוקטולוגים. יש לציין כי פרוקטולוגיה היא תחום טיפול כירורגי, ורוב הרופאים העוסקים בה הם כירורגים מוסמכים בהכשרתם. במקרים מסוימים, מתקיים שיתוף פעולה רפואי בין רופאים פרוקטולוגים לרופאים מתחום האורולוגיה (ענף ברפואה המתמקד במחלות מערכת השתן). הרפואה הפרוקטולוגית מתמקדת באחד האזורים הרגישים ביותר בגוף. לכן, הרופאים אשר עוסקים בתחום הפרוקטולוגיה נדרשים להיות קשובים במיוחד לתלונות של מטופלים, ועליהם לדעת כיצד להעניק להם את הטיפול הנדרש במקצועיות יתרה. כל סטייה מן הנורמות והסטנדרטים הרפואיים המקובלים בתחום, תהיה עשויה להוות עילה להגשת תובענה על רשלנות רפואית.
הנעלם המסוכן-רשלנות רפואית באבחון תסמונת האיקס השביר

תסמונת האיקס השביר הינה מחלה גנטית קשה, אשר נחשבת לשנייה ברמת שכיחותה לאחר תסמונת ה"דאון". התסמינים המרכזיים של תסמונת האיקס השביר הם פיגור שכלי, בעיות מוטוריות ובעיות קוגניציה חמורות. זו היא מחלה שלא ניתן לרפאה והיא נגרמת כתוצאה מחלוקה בלתי תקינה של כרומוזום ה-X. תסמונת האיקס השביר נפוצה יותר בקרב זכרים מאשר בנשים, וזאת מפני שמצוי אצלם כרומוזום X יחיד. על אף שמדובר במחלה גנטית קשה, היא ניתנת לאבחון מוקדם ברמה של 100% וודאות כבר בתקופת ההריון. לכן, בכל מקרה בו נולד ילד עם תסמונת האיקס השביר, יש מקום לבדוק האם התנהלותו של הגורם הרפואי הייתה בלתי סבירה והאם יש מקום להגיש בשל כך תביעה בגין רשלנות רפואית.

קרא עוד בנושא תסמונת האיקס השביר הינה מחלה גנטית קשה, אשר נחשבת לשנייה ברמת שכיחותה לאחר תסמונת ה"דאון". התסמינים המרכזיים של תסמונת האיקס השביר הם פיגור שכלי, בעיות מוטוריות ובעיות קוגניציה חמורות. זו היא מחלה שלא ניתן לרפאה והיא נגרמת כתוצאה מחלוקה בלתי תקינה של כרומוזום ה-X. תסמונת האיקס השביר נפוצה יותר בקרב זכרים מאשר בנשים, וזאת מפני שמצוי אצלם כרומוזום X יחיד. על אף שמדובר במחלה גנטית קשה, היא ניתנת לאבחון מוקדם ברמה של 100% וודאות כבר בתקופת ההריון. לכן, בכל מקרה בו נולד ילד עם תסמונת האיקס השביר, יש מקום לבדוק האם התנהלותו של הגורם הרפואי הייתה בלתי סבירה והאם יש מקום להגיש בשל כך תביעה בגין רשלנות רפואית.
מקרים של רשלנות רפואית בבדיקת מוניטור עוברי

התנהלות בלתי תקינה בניהול בדיקת המוניטור העוברי, עלולה לגרום לנזק ממשי לעובר ואף להוביל חלילה למותו. במקרים כאלה כמובן, יהיה מקום להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

קרא עוד בנושא התנהלות בלתי תקינה בניהול בדיקת המוניטור העוברי, עלולה לגרום לנזק ממשי לעובר ואף להוביל חלילה למותו. במקרים כאלה כמובן, יהיה מקום להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.
רשלנות רפואית הקשורה במחלות SMA

קבוצת מחלותSMA (Spinal Muscular Atrophies או בעברית: 'מחלות ניוון שרירים שדרתי'), הן מחלות גנטיות הגורמות לפגיעה במערכת העצבים, ועשויות לגרום לפגיעות רבות, ובהן בתאי העצב המוטוריים בקרן הקדמית של חוט השדרה. כל התנהלות רפואית בלתי תקינה בעת ביצוע הבדיקות הללו, עשויה להיחשב לרשלנות רפואית.

קרא עוד בנושא קבוצת מחלותSMA (Spinal Muscular Atrophies או בעברית: 'מחלות ניוון שרירים שדרתי'), הן מחלות גנטיות הגורמות לפגיעה במערכת העצבים, ועשויות לגרום לפגיעות רבות, ובהן בתאי העצב המוטוריים בקרן הקדמית של חוט השדרה. כל התנהלות רפואית בלתי תקינה בעת ביצוע הבדיקות הללו, עשויה להיחשב לרשלנות רפואית.
תביעות רשלנות רפואית בגין "הולדה בעוולה"

המושג "הולדה בעוולה" מתייחס להולדתו של תינוק עם מומים או מחלות מולדים (כמו תסמונות גנטיות, מומים גופניים או כל לקות אחרת העוברת בתורשה), כאשר הוא לא יכול היה להיוולד בשום צורה אחרת. משמעותן של תביעות רשלנות רפואית המוגשות בטענת "הולדה בעוולה", היא שהיה טוב לנולד ולהוריו אם לא היה נולד כלל וכך היה נחסך מהם סבל וכאב מיותרים.

קרא עוד בנושא המושג "הולדה בעוולה" מתייחס להולדתו של תינוק עם מומים או מחלות מולדים (כמו תסמונות גנטיות, מומים גופניים או כל לקות אחרת העוברת בתורשה), כאשר הוא לא יכול היה להיוולד בשום צורה אחרת. משמעותן של תביעות רשלנות רפואית המוגשות בטענת "הולדה בעוולה", היא שהיה טוב לנולד ולהוריו אם לא היה נולד כלל וכך היה נחסך מהם סבל וכאב מיותרים.
רשלנות רפואית וסרטן המעי הגס

עו"ד ליאור טומשין בתוכנית "עושים שינוי" מדבר על רשלנות רפואית וסרטן המעי הגס

קרא עוד בנושא עו"ד ליאור טומשין בתוכנית "עושים שינוי" מדבר על רשלנות רפואית וסרטן המעי הגס
תביעת רשלנות רפואית בגין איחור באבחון מצב לבבי

חשיבות אבחון נכון ומדויק של מטופלים הינה עניין שנדון בפסיקה במס' רב של פסקי דין. משרדנו מייצג מטופלים אשר כתוצאה מרשלנות רפואית שגה הצוות הרפואי באבחון של מצבם הרפואי כהלכה או איחר באבחון הטיפול הרפואי כנדרש. 

קרא עוד בנושא חשיבות אבחון נכון ומדויק של מטופלים הינה עניין שנדון בפסיקה במס' רב של פסקי דין. משרדנו מייצג מטופלים אשר כתוצאה מרשלנות רפואית שגה הצוות הרפואי באבחון של מצבם הרפואי כהלכה או איחר באבחון הטיפול הרפואי כנדרש. 
תביעת רשלנות רפואית בגין איחור באבחון תסביב אשך

תסביב האשך ובלעז Testicular torsion הוא אחד המצבים החמורים ביותר באורולוגיה, הן מבחינת הצורך בטיפול מידי והן מבחינת הסבוכים האפשריים לעתיד. תסביב האשך הוא תופעה שבה מסתובב האשך על צירו האורכי. התסביב גורם לחסימה של כלי דם ורידיים ובהמשך, עקב היווצרות בצקת, לחסימת אספקת הדם העורקי. 

קרא עוד בנושא תסביב האשך ובלעז Testicular torsion הוא אחד המצבים החמורים ביותר באורולוגיה, הן מבחינת הצורך בטיפול מידי והן מבחינת הסבוכים האפשריים לעתיד. תסביב האשך הוא תופעה שבה מסתובב האשך על צירו האורכי. התסביב גורם לחסימה של כלי דם ורידיים ובהמשך, עקב היווצרות בצקת, לחסימת אספקת הדם העורקי. 
תביעת רשלנות רפואית בגין איחור באבחון סרטן המעי הגס

רשלנות רפואית קיימת בעולם הרפואה בתחומים שונים. אנו מקשרים רשלנות רפואית בעיקר לתהליכים רפואיים כגון ניתוחים, לידות וכיו"ב. אבל, שגיאה או איחור באבחון של מצבים רפואיים, יכולה גם היא להביא למצב של רשלנות רפואית. 

קרא עוד בנושא רשלנות רפואית קיימת בעולם הרפואה בתחומים שונים. אנו מקשרים רשלנות רפואית בעיקר לתהליכים רפואיים כגון ניתוחים, לידות וכיו"ב. אבל, שגיאה או איחור באבחון של מצבים רפואיים, יכולה גם היא להביא למצב של רשלנות רפואית. 
תביעת רשלנות רפואית בגין אי גילוי פרטים במהלך מעקב היריון

חשיבות אבחון נכון ומדויק של מטופלים הינה עניין שנדון בפסיקה במס' רב של פסקי דין. משרדנו מייצג מטופלים אשר כתוצאה מרשלנות רפואית שגה הצוות הרפואי באבחון של מצבם הרפואי כהלכה או איחר באבחון הטיפול הרפואי כנדרש. 

קרא עוד בנושא חשיבות אבחון נכון ומדויק של מטופלים הינה עניין שנדון בפסיקה במס' רב של פסקי דין. משרדנו מייצג מטופלים אשר כתוצאה מרשלנות רפואית שגה הצוות הרפואי באבחון של מצבם הרפואי כהלכה או איחר באבחון הטיפול הרפואי כנדרש. 
למאמרים מקצועיים נוספים
מרקמן טומשין בתקשורת

אנו מזמינים אתכם לקרוא על ההצלחות שלנו

"בגלל הרופאים לבני אין חצי יד"
כשהיתה בת 28, נכנסה ג' להיריון בפעם השנייה. היא הוגדרה כנושאת 'היריון בסיכון גבוה', ולכן נזקקה למעקב אינטנסיבי וחריג. מכיוון שבתה הראשונה סובלת ממומים קשים ומפיגור שכלי, ג' עשתה כל שביכולתה כדי להימנע מלידה של ילד נוסף בעל מום. אולם רשלנות של שני רופאים הביאו, לטענתה, לכך שגם בנה השני נולד עם מום חמור – ללא חצי מיד ימינו.
קרא עוד בנושא "בגלל הרופאים לבני אין חצי יד"
תינוקת דקרה עצמה בעין ותקבל 400 אלף ש"ח
תינוקת דקרה עצמה בעין בזמן שהייתה תחת השגחה של רופאה ואחות משיבא ונאלצה לעבור ניתוח חירום להצלת העין. בהסדר פשרה שנחתם לאחרונה עם בית החולים הוסכם כי היא תפוצה ב-400 אלף שקלים
קרא עוד בנושא תינוקת דקרה עצמה בעין ותקבל 400 אלף ש"ח
לעוד מן התקשורת
סיפורי הצלחה
בני זוג תבעו את קופת החולים בעקבות רשלנות רפואית ופוצו בסכום של 1.5 מיליון ש"ח

בני הזוג תבעו את קופת החולים בעקבות אי המלצת רופאי הקופה על בדיקות מעקב היריון שיכלו להצביע על תסמונת מוקוליפודוזיס 4. בנם נולד עם מוטצה הגורמת לעיכוב התפתחותי ופיגור שכלי.

קרא עוד
נולד עם תסמונות האיקס השבור - הוריו יפוצו במיליונים

הוריו של הילד שמו לב לעיכוב בהתפתחות ילדם, לאחר בדיקות מקיפות התברר כי הילד סובל מתסמונת האיקס השבור.

קרא עוד
לעוד סיפורי הצלחה
בין לקוחותינו

המשרד יצג ומייצג עשרות אלפי לקוחות  מכל רחבי הארץ במטרה להביא למימוש זכויותיהם מול הגופים השונים, לרבות המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, קצין התגמולים, חברות ביטוח וכו'. בשל היכולות של המשרד ארגונים רבים ממליצים לחבריהם להיעזר בשירותינו, וזאת בנוסף ללקוחותינו הרבים אשר ממליצים למכריהם לפנות אף הם לייצוג על ידינו.

צוות תיקי רשלנות רפואית
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם