דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332

תביעות ילדים

פציעה קשה או מחלה של ילד הופכת מיד לנטל כבד מאוד על המשפחה. לכן חשוב לי להיות הקול של הילד ושל הוריו מול הרשויות השונות על מנת להשיג עבורם פיצוי מקסימלי בזמן הקצר ביותר

עו"ד דן בן שבת
'
המלצות
להמלצות נוספות

תביעות קטינים (ילדים)

משרדנו מטפל בשורה ארוכה של תיקים בהם מעורבים קטינים מתחת לגיל 18, בין היתר במקרים של ילד נכה, נזקי גוף של קטין (תביעת חבות כנגד המזיק), רשלנות רפואית בתיק של קטין, תביעות לפי פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים וכיוב"ז.

לפי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, פעולה משפטית של קטין טעונה הסכמת נציגו, כלומר, האפוטרופוס שלו. ככלל, אין צורך לצרף צו אפוטרופסות לתביעתו של קטין, שכן ההורים הם האפוטרופוסים הטבעיים שלו. ככל והאפוטרופוסים של הקטין הם אינם הוריו, הרי שיש לצרף את צו האפוטרופסות על מנת להראות לבית המשפט מיהם נציגיו של הקטין

לתביעות של קטינים מאפיינים שונים מתביעות בגירים, לעיתים אלה אף מתנהלות לפי דין שונה לחלוטין. כך לדוגמא כל סוגיית ההתיישנות שונה לחלוטין בין תביעות בגיר לתביעות קטין, בתביעות נזיקין של קטין, תאונות דרכים ורשלנות רפואית מועד ההתיישנות הקבוע בחוק הוא 7 שנים מיום הגיעו של הקטין לגיל 18 כלומר עד גיל 25. כלומר קטין שהיה מעורב בתאונה בגיל 6 תקופת ההתיישנות של תביעתו תהיה 19 שנים. בתביעות ביטוח לפי פוליסת תאונות אישיות תלמידים ו/או כל פוליסה אחרת תקופת ההתיישנות תהיה 3 שנים מגיל 18 – קרי עד גיל 21.

זאת ועוד, בסיס השכר לחישוב הפיצוי המגיע לקטין המעורב בתאונת דרכים או שנגרמו לו נזקי גוף או רשלנות רפואית שונה ממקבילה בתביעת בגירים. בעוד שבתביעות בגירים בסיס השכר לפיצוי נקבע לרוב לפי שכרו של הנפגע ו/או פוטנציאל השתכרותו, בתביעת קטינים בסיס השכר עפ"י הדין יחושב לרוב לפי השכר הממוצע במשק. כמו כן, חשוב לדעת כי בתביעות קטינים שמתנהלים בבית המשפט, בין אם יסתיימו בפשרה ובין אם יסתיימו בפסק דין, תינתן החלטה לפיה כספי הפיצוי יופקדו בנאמנות עבור הקטין עד להגיעו לגיל 18.

בתיק נזיקין כנגד המזיק ו/או רשלנות רפואית בהם מעורבים קטינים יש הבדל משמעותי אף בשאלת האחריות. גם כאן בשונה מתביעות בגירים בהם בוחנים את שאלת האחריות של המזיק ואת שאלת האשם התורם של הנפגע לפגיעתו בצורה מסוימת ועפ"י כללים מסוימים, בתביעות של קטינים הדברים שונים ושאלות אלו נבחנות ע"י כללים אחרים לטובת הקטין, לאור האמור, בהחלט ייתכן כי בתיק מסוים בו מעורבים קטין ובגיר שנפגעו ע"י מזיק כלשהו ו/או ע"י מפגע בטיחותי – הקטין יקבל פיצוי בעוד תביעתו של הבגיר תידחה בשאלת האחריות ו/או האשם התורם.

בני נוער מתחת לגיל 18 מעורבים לא פעם אף בתאונת עבודה כעובדים מן המניין, חשוב להכיר כי אף בתביעות אלה, ובעיקר מאחר ולרוב עובדים בני הנוער בשכר נמוך, במידה ויהיה הקטין זכאי למענק הוא יקבל מענק בשיעור מוגדל לפי השכר הממוצע במשק.

הבדל המשמעותי ביותר בין תביעות קטינים לבגירים מצוי דווקא בדין הסוציאלי – בתביעה לגמלת ילד נכה אצל קטינים לעומת תביעה לנכות כללית אצל בגירים מעל גיל 18. כאן מדובר בתביעה שונה לחלוטין ע"י תקנות אחרות, קריטריונים ומאפיינים ייחודיים לתביעת ילד נכה ואף תכלית שונה. בעוד תביעה לנכות כללית מיועדת לבגירים אשר מצבם הרפואי אינו מאפשר להם לפרנס את עצמם, תביעות ילד נכה מיועדות להקל על המשפחה עקב הנטל אשר הוטל עליה עם הולדתו ו/או הפיכתו של ילד לילד הזקוק להשגחה של הזולת ו/או הזקוק לטיפול רפואי מיוחד ו/או הזקוק לטיפול רפואי קבוע.

תקנות הביטוח הלאומי (ילד נכה) תש"ע 2010 (התקנות לפיהן נבחנות תביעות ילד נכה) קובעות שורה ארוכה של מבחינים להכרה בילד נכה וכפועל יוצא תשלום גמלת ילד נכה הנקראת גמלה לסידורים מיוחדים.

אלה רק חלק מההבדלים בין תביעות בגירים לתביעות קטינים. על מנת לנהל תביעה של קטין בצורה מקצועית ולהגיע לתוצאות מיטביות יש להכיר במאפיינים היחודיים של תביעות אלו ויש לנהל תביעות אלה ע"י עו"ד הבקיא בכך.

עוד על המשרד >
 • אספתם קרשים, חילקתם אחריות על פשטידות וכיסאות – אבל מה יקרה אם חלילה תתרחש תאונה בחגיגת ל"ג בעומר? הורים רבים מוטרדים מהשאלה – חלקם עד כדי ויתור על החגיגה.

  לכתבה המלאה לחץ כאן

 • עיריית באר שבע תשלם פיצוי בסך 357,448 שקלים לתושב העיר כבן 18, שלפני כ-3 שנים (בעת שהיה נער בן 15) בעת שרכב על אופניים חשמליים עבר תאונה בעקבות מדרכה שבורה.

  לכתבה המלאה לחץ כאן

 • תינוקת דקרה עצמה בעין בזמן שהייתה תחת השגחה של רופאה ואחות משיבא ונאלצה לעבור ניתוח חירום להצלת העין. בהסדר פשרה שנחתם לאחרונה עם בית החולים הוסכם כי היא תפוצה ב-400 אלף שקלים.

   

  לכתבה המלאה לחץ כאן

תחומי העיסוק
של המשרד

המשרד נותן מענה רחב בתחומי עיסוק מגוונים וזאת מתוך רצון להעניק שירות מקיף ואיכותי.

תביעות ילדים
תביעות ילדים
נכות כללית
נכות כללית
נכי צה
נכי צה"ל וכוחות הביטחון
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה
רשלנות רפואית
רשלנות רפואית
תאונות דרכים
תאונות דרכים
תאונות עבודה
תאונות עבודה
תביעות ביטוח וסיעוד
תביעות ביטוח וסיעוד
תביעות ייצוגיות
תביעות ייצוגיות
זכויות חולי סרטן ומחלות מקצוע
זכויות חולי סרטן ומחלות מקצוע
נפגעי איבה
נפגעי איבה
התקף לב ואירוע מוחי
התקף לב ואירוע מוחי
אזרחי צוואות וירושות
אזרחי צוואות וירושות
01
פגישת ייעוץ וקבלת פרטים ראשוניים
02
חקירות, איסוף ראיות וקבלת חוות דעת מומחים
03
הגשת התביעה
04
קבלת הפיצוי
מדריכים מקצועיים

מידע ועצות במגוון תחומי העיסוק של המשרד

תאונות אופניים
במאמר זה נדון בעניין זכויותיהם המשפטיות של רוכבי אופניים אשר נפגעו בתאונות רכיבה, ובזכויותיהם של אלו אשר נפגעו מפגיעות אופניים.
קרא עוד בנושא במאמר זה נדון בעניין זכויותיהם המשפטיות של רוכבי אופניים אשר נפגעו בתאונות רכיבה, ובזכויותיהם של אלו אשר נפגעו מפגיעות אופניים.
פציעה במכון כושר
ביקורים במכון כושר נעשו פופולריים בקרב אזרחי ישראל בשנים האחרונות. לעיתים הפעילות הברוכה הזו עשויה להביא לפציעות שנגרמות תוך כדי..
קרא עוד בנושא ביקורים במכון כושר נעשו פופולריים בקרב אזרחי ישראל בשנים האחרונות. לעיתים הפעילות הברוכה הזו עשויה להביא לפציעות שנגרמות תוך כדי האימון. מה עושים במקרה שנפצעים במכון כושר?
ביטוח תאונות אישיות – כפל פיצוי
בפעמים רבות, ניתן לקבל פיצוי על נזק שנגרם מכמה גופים במקביל. לעיתים תכופות מקורות הפיצוי השונים לא עשויים להשפיע על..
עורך דין תאונת עבודה, עורך דין ביטוח לאומי
קרא עוד בנושא בפעמים רבות, ניתן לקבל פיצוי על נזק שנגרם מכמה גופים במקביל. לעיתים תכופות מקורות הפיצוי השונים לא עשויים להשפיע על גובה הפיצוי שמתקבל מכל מקור, וכדאי לבדוק זאת עם אנשי מקצוע שבקיאים בנושא.
ביטוח תאונות אישיות תלמידים – קיומו של אירוע תאונתי
כיצד להבטיח את זכויותיו של הקטין שנפגע.
תאונת תלמידים, תאונה בבית ספר,
קרא עוד בנושא כיצד להבטיח את זכויותיו של הקטין שנפגע.
תביעת נזיקין בגין תאונת ספורט של ספורטאים
פציעות רבות נגרמות במהלך עשיית ספורט, לעיתים הנפגע זכאי לפיצויים בלא קשר להטלת אשמה בפעולה עצמה וכדאי לבדוק עם בקיאים..
תביעת נזיקין בגין תאונת ספורט של ספורטאים
קרא עוד בנושא פציעות רבות נגרמות במהלך עשיית ספורט, לעיתים הנפגע זכאי לפיצויים בלא קשר להטלת אשמה בפעולה עצמה וכדאי לבדוק עם בקיאים בנושא כיצד ניתן להשיג פיצוי
תביעה כנגד המעביד או המזיק בשל תאונת עבודה
תביעה נגד המזיק לא מתנהלת בהכרח על חשבון התביעה כנגד הביטוח הלאומי.
עורך דין נזיקי, עורך דין ביטוח לאומי
קרא עוד בנושא תביעה נגד המזיק לא מתנהלת בהכרח על חשבון התביעה כנגד הביטוח הלאומי.
העזרות במומחה בטיחות בתיקי חבות ונזיקין
חברת עורכי דין מרקמן טומשין מייצגת נפגעים בתביעות חבות מורכבות בהן הגורם שהוביל לתאונה אינו ברור. לצורך בירור הגורם לתאונה אנו נדרשים..
עורך דין נזיקין, פציעה בגוף, תביעה נגד מזיק
קרא עוד בנושא חברת עורכי דין מרקמן טומשין מייצגת נפגעים בתביעות חבות מורכבות בהן הגורם שהוביל לתאונה אינו ברור. לצורך בירור הגורם לתאונה אנו נדרשים במקרים מסוימים להיעזר במומחים בתחומים שונים לצורך זיהוי גורם הכשל. 
למאמרים מקצועיים נוספים
מרקמן טומשין ושות' בתקשורת

אנו מזמינים אתכם לקרוא על ההצלחות שלנו

מדריך להורים המודאגים: האם הורה שמארגן מדורה חשוף לתביעה?
אספתם קרשים, חילקתם אחריות על פשטידות וכיסאות – אבל מה יקרה אם חלילה תתרחש תאונה בחגיגת ל"ג בעומר? הורים רבים מוטרדים מהשאלה – חלקם עד כדי ויתור על החגיגה. שאלנו עורך דין
קרא עוד בנושא מדריך להורים המודאגים: האם הורה שמארגן מדורה חשוף לתביעה?
מדרכה שבורה תעלה לעיריית באר שבע יותר מ-350 אלף שקלים
בעקבות תביעה של בן 18 מהעיר, שנפצע כשרכב על אופניים חשמליים בדרך שמשון, למרות שהרוכב עבר לכאורה על החוק
קרא עוד בנושא מדרכה שבורה תעלה לעיריית באר שבע יותר מ-350 אלף שקלים
תינוקת דקרה עצמה בעין ותקבל 400 אלף ש"ח
תינוקת דקרה עצמה בעין בזמן שהייתה תחת השגחה של רופאה ואחות משיבא ונאלצה לעבור ניתוח חירום להצלת העין. בהסדר פשרה שנחתם לאחרונה עם בית החולים הוסכם כי היא תפוצה ב-400 אלף שקלים
קרא עוד בנושא תינוקת דקרה עצמה בעין ותקבל 400 אלף ש"ח
לעוד מן התקשורת
סיפורי הצלחה
לעוד סיפורי הצלחה
בין לקוחותינו

המשרד יצג ומייצג עשרות אלפי לקוחות מכל רחבי הארץ במטרה להביא למימוש זכויותיהם מול הגופים השונים. בשל היכולות של המשרד ארגונים רבים ממליצים לחבריהם להיעזר בשירותינו, וזאת בנוסף ללקוחותינו הרבים אשר ממליצים למכריהם לפנות אף הם לייצוג על ידינו.

צוות מחלקת נזיקין - חבויות

.

פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם