דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

ניב הכהן מנכ"ל עמותת 'אתגרים'.

כבוד העו"ד עם עו"ד ליאור טומשין מארח את ניר הכהן, מנכ"ל עמותת 'אתגרים'.

צהרים טובים, ספר לי מה היא עמותת אתגרים.
עמותת אתגרים היא עמותה ותיקה בת 27 שנה, הוקמה על ידי נפגעי צה"ל שחברה למומחי שיקום. הם חלמו חלום והפכו אותו לחזון ולאחר מכן למציאות. החלום הוא שאין שום מגבלה שתמנע עיסוק בספורט אתגרי במחרב בציבורי ובטבע. בהתחלה זה נראה דמיוני, לא מחובר למציאות אך היום עמותת אתגרים מגשימה את חלומם של אותם אנשים מופלאים. בעזרתם של 6,000 ילדים, בני נוער ומבוגרים שכיום עוסקים בכל הפסיפס של הספורט הישראלי.

למה כדי להיות חבר בעמותה אתה צריך לסבול ממשהו?
המונח לסבול לא קיים אצלנו, כדי להיות חבר באתגרים אתה צריך לרצות ולחלום ולעמותה יש את היכולת לעזור. כן, תנאי כניסה נוסף הוא סוג של מוגבלות, פזית, נפשית, ריגשית, חברתית, פוסט טראומה, הכל מהכל. התנאי שהכי חשוב מבחנתנו הוא המוטיבציה, הרצון, לפרוץ גבולות להוכיח שאפשר, כפי שהסלוגן שלנו אומר.

מה טווח הגילאים של החברים שמרכיבים את עמותת אתגרים?
יש ילדים בגילאי מערכת החינוך המיוחד שמלווה אותם עד גיל 21, הם פועלים במסגרות מערכות החינוך בסביבה בית ספרית. הבוגרים, נוער ובוגרים משתלבים אצלנו במסגרת שהיא מסגרת חוגית יותר, של מפגש שבועי, לאורך כל השנה. הפעילות שלהם היא פעילות שמתחילה מהגיל הרך ועד הגיל השלישי, אין מגבלת גיל. אמרתי, המגבלה היחידה זה הרצון בבוקר לעשות משהו. אנחנו מספקים להם ספורט או אתגר בטבע, במרחב הציבורי שהוא מאוד משמעותי, לא בחצר האחורית, לא מאחורי הקלעים.

למה זה חשוב?
כולנו קהילה אחת, כל אחד מיוחד בדרך אחרת, אצל חלק זה נראה לעין וחלק לא. אבל כולנו חברה אחת, לכן העובדה שזה מתקיים במרחב ציבורי חשובה. כשרצים בפארק הירקון או רוכבים על אופניים, אנשים רואים את זה, והמשמעות היא אדירה. אנחנו הופכים את החברה למכילה יותר, מבינה יותר ורגישה יותר מהצד הזה. מהצד השני אנחנו נותנים חיזוק לחברים, לביטחון העצמי, ליכולות שלהם להשתלב בחברה, זהו הטריגר לאינטראקציה החשובה הזו.

אגב ריצה בפארק הירקון, אני רץ קשור לאיש עיוור, אני לא יודע מי מאמן את מי בסוף. בזכותו אני משלים את האימון, משפר את הכושר שלי והחוויה האישית היא נפלאה. ספר לי המתנדבים בעמותה.
הפעילות שלנו צורכת המון כוח הדרכה ואימון, אנחנו רוצים שהיחס חניכה-הדרכה יהיה אינטימי ממסגרות אחרות. 1,200 מתנדבים עוצרים פעם בשבוע את מהלך החיים ובאים אלינו, חוברים לאנשים שצריכים לווי. המון פעמים אלו אנשים קבועים ולפעמים מתחלפים, כולם עושה מעשה מופלא ומרגש. אני מודה להם והם יוצאים מועצמים, מתוגמלים וזוכים לא פחות. החיבור והיכולת להעניק ולקבל בו זמנית היא מרגשת ומספקת. המתנדבים שלנו ניחנים באהבה לספורט, יכולת בינאישית משמעותית של הכלה וכמובן התמדה, דבר שלא קל להמון ישראלים.

אז כדי להיות חבר בעמותה צריך להיות בעל מוגבלות כלשהי וחלום, מתנדב צריך רצון טוב והתמדה. מה הארגון עושה כדי לראות ששני אלו מתקיימים? יש דרך לבחון מה או מי מתאים לך?
הדרך היא מאוד פשוטה, אנשים יוצרים קשר או בני משפחתם ואחרי כמה שאלות פשוטות ניתן להבין האם נכון להתקדם לשלב הבא, שלב הפגישה. בפגישה אנחנו בודקים את היכולות הפיזית, סוג של אודישן להבין את ההתאמה עבור האתגר שלנו. יש להבין שחבר בעמותה לא מגיע מוכן, הוא עובר התפתחות אצלנו. כל אחד מגיע עם מטען אישי שעליו להתמודד איתו דרך החלום הזה. בעיניי הרצון יוביל אותו לאן שירצה במרחב הפיזי, הספורטיבי, האתגרי.

אז רצון יש, אבל מאיפה אתם מגייסים את המתנדבים? ובנוסף מה בנוגע לתקציב?
כמו המון עמותות בארץ שלנו דורשת ציוד מותאם, תשתיות ואחזקה ברמה גבוהה מאוד. נוסיף על זה את המדריכים המקצועיים שמלווים את המתנדבים שלנו. אנחנו מקבלים תמיכה מגורמים ממשלתיים אבל היא ממש לא מספיקה, פה אנחנו פוגשים אנשים וארגונים טובים ונפלאים שמוצאים שזאת הזדמנות עבורם לתת יד למסע הזה ולהפוך לשותפים בו. הם בוחרים באיזה תחום לסייע לנו, אם בעזרת משאבים, מקומות או שילוב עם התנדבות, הכל מתקבל באהבה.

אז לחברים הפוטנציאליים, למתנדבים הפוטנציאליים ולתורמים הפוטנציאליים. איך להגיע אליכם?
הכי פשוט דרך האתר שלנו, www.etgarim.org . כמובן שאפשר גם ליצור קשר טלפוני עבור מתנדבים, חברים ומי שרוצה לתת כתף למשאבי הביצוע שלנו.

ניר הכהן, מנכ"ל עמותת אתגרים, אני מודה לך המון.
תודה על הבאה הזו, אני מזמין את כולם לבוא ולהיות שותפים למסע שיש מעטים כמוהו במרחב הישראלי.

 

 

טיפ שבועי

מה באמת מגיע לילדים שסובלים מבעיות רפואיות לא קלות? כמעט כל הורה יודע שיש דבר שנקרא קצבת ילד נכה, ילד שסובל ממגבלה שפוגעת לו ביכולת להתנהל, בכושר המוטורי או בעיה נפשית או קוגנטיבית אחרת. ילד שכזה יכול לקבל קצבה לתקופת הילדות שלו ועד גיל 18, הקצבה יכולה לנוע בין הכנסה של כ-1,500 ₪ לחודש, עד הכנסה של מעל 7,000 ₪ לחודש.
אך בשנים האחרונות יש כמה רמות נוספות חדשות שלא כולם מודעים אליהם. שווה לבחון החמרה או העלאה בדרגה כדי לקבל הכנסה קצת יותר גבוהה. ילדים שסובלים מבעיית ניידות יכולים במקביל לקבל בנוסף קצבת ניידות. יש גם הטבות מס להורים שנותנות הקלה במס הכנסה וגם את זה צריך לבדוק.
בכל מקרה כזה שמגיע למשפחה עם ילד עם בעיה רפואית כזו או אחרת שהיא לא קלה, אנחנו בודקים גם האם הבעיה היא תולדה של רשלנות רפואית. האם יכול להיות שהיה איזהשהו איחור באבחון או חוסר אבחון בתקופת הריון או בשלבים מאוחרים מה שהוביל ללידה של ילד שיש לו בעיה. גם על זה ניתן לקבל תגמול.
זאת ועוד, כאשר מדובר בילד שהוא במצב רפואי סיעודי כלומר דורש עזרה מרובה, הורים שעובדים במקומות מוסדרים יש ביטוח שחל על כלל העובדים. הביטוח הזה פעמים רבות כולל גם ביטוח סיעודי שנותן קצבה חודשית עבור הילד, לצרכיו של הילד והביטוחים האלה במקומות המוסדרים העיקריים הוא גם לכל החיים. כלומר, אם נולד ילד או ילד נפגע בתאונה והדבר הזה גורם לו להיות סיעודי יש עוד ביטוח להורים. הביטוח הזה נותן אלפי שקלים לחודש, ואם תוחלת החיים של הילד לא נפגעה והוא יחיה 70,80, 90 שנה כמו שהיום הממוצע של תוחלת החיים בישראל, מדובר באלפי שקלים כפול כל התקופה הזו. מי שלא יודע לבקש את זה, לא מקבל את זה.
לכן הורים לילדים עם בעיות רוצו לבדוק את כל הדברים שאמרתי כך תוכלו להקנות לילד גם את הביטחון הכלכלי לכל חייו. אז עד כאן טיפ שבועי על זכויות של ילדים שהם פגועים, נפגעו בתאונות או ממחלה מולדת.

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם