מאמרים
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  תביעת רשלנות רפואית בגין איחור באבחון סרטן המעי הגס

  רשלנות רפואית קיימת בעולם הרפואה בתחומים שונים. אנו מקשרים רשלנות רפואית בעיקר לתהליכים רפואיים כגון ניתוחים, לידות וכיו"ב. אבל, שגיאה או איחור באבחון של מצבים רפואיים, יכולה גם היא להביא למצב של רשלנות רפואית.
  הגדל

   חשיבותו של האבחון הרפואי נדון במספר רב של פסקי דין העוסקים בתחום. משרד עורכי הדין "מרקמן את טומשין", מטפל במקרים של רשלנות רפואית. על מנת לקבל פיצוי בגין רשלנות רפואית יש להוכיח שלוש טענות:

  <!--[if !supportLists]-->1.      <!--[endif]-->נעשתה התרשלות בטיפול הרפואי.

  <!--[if !supportLists]-->2.      <!--[endif]-->נגרם נזק.

  <!--[if !supportLists]-->3.      <!--[endif]-->יש קשר בין הטיפול הרשלני לנזק.

  משרדנו מייצג מטופלים אשר מתוצאה של רשלנות רפואית באבחון, שגה הצוות הרפואי באבחון של מצבם הרפואי כהלכה או איחר באבחון הטיפול הרפואי כנדרש. במקרים של מחלת סרטן המעי הגס, אבחון מוקדם יכול להציל חיים.

  סרטן המעי הגס, הוא הסרטן השני בשכיחותו באוכלוסייה בישראל. מדי שנה מתגלים בישראל 3,000 מקרים חדשים של סרטן המעי הגס ובכל שנים מתים כ- 1,500 חולים מהמחלה. סיכויי ההחלמה מסרטן המעי הגס ומהלך ההחלמה מהמחלה תלויים במידה עצומה במועד גילוי המחלה. גילוי המחלה בשלב מוקדם, מביא לאחוזי החלמה גבוהים ביותר הנעים בין 90% ל- 100%. ככל שהגילוי נעשה בשלב מוקדם יותר ההליך הטיפולי קל ופשוט יותר, ואינו מצריך ניתוחים מסובכים וטיפולים ארוכי טווח. מנגד, סיכויי ההחלמה כאשר מתגלה סרטן המעי הגס לאחר שליחת גרורות לאיברים שונים נמוך מאוד. במידה וניתן היה לגלות את המחלה בשלב מוקדם והדבר לא נעשה, קיימת אפשרות לטעון לרשלנות רפואית.

  קצב התקדמותו של סרטן המעי הגס הוא איטי, בעיקר אצל בוגרים, ולכן פרק הזמן בו ניתן לגלות הסרטן, בעודו בשלב בו סיכויי ההחלמה גבוהים ביותר, הוא ארוך מאוד ונמדד בשנים. בדיקה מוקדמת תהא יעילה ומצילת חיים.

  בניגוד למחלות אחרות, במחלה זו קיים על פי רוב אף שלב טרום סרטני. זמן מעבר מנגע טרום סרטני (פוליפ) למחלת הסרטן עשוי אף הוא להימשך כ- 10 עד 15 שנים. בדיקת אבחון מוקדם שתגלה קיומו של פוליפ, תוביל להסרת הפוליפ בטיפול פשוט, לעיתים אפילו במהלך בדיקת האבחנה עצמה. הסרת הפוליפ יכולה למנוע את תחילת מחלת הסרטן אצל החולה.

  סרטן המעי הגס אינו נותן אותותיו בחולה בשלביו הראשונים. כך, שאדם עשוי לחלות במחלה משך שנים ארוכות בלא להיות מודע לכך. רק כאשר המחלה מגיעה לשלבים מתקדמים, ישנם כאבים ותופעות לוואי קשות. שלבים אלו מצריכים טיפולים קשים וארוכים, ניתוחים סבוכים וסיכויים נמוכים להירפא. כל זאת ניתן למנוע באמצעות גילוי מוקדם.

  מחקרים גילו שתי קבוצות סיכון מובהקות לחלות במחלה זו, האחת מי שקרוביו מדרגה ראשונה לקו במחלה והשנייה, מי שחצה את גיל 50. כך, שבניגוד למחלות אחרות , במחלה זו קיימת קבוצת מיקוד, הנמצאת בסיכון גבוה ונדרשת לבדיקה.

  כאמור רשלנות רפואית באבחון הינה אבחון שגוי או מאוחר ולעיתים אף מאוחר מדי. בסרטן המעי הגס הפתרון הוא אבחון מוקדם, ואכן יש כללים והמלצות מגורמי הרפואה השונים. באשר לפעולות לאבחון הסרטן באוכלוסיה בשלב מוקדם ביותר: כל אדם בגיל 50 ומעלה, יבצע בדיקת דם סמוי בצואה אחת לשנה לגילוי סרטן במעי הגס. בדיקת קולונוסקופיה, בתכיפות מעט נמוכה יותר, החל מגיל 50, בקרב אוכלוסייה, שאינה בקבוצת סיכון מיוחדת, למעט גילה הכרונולוגי.

  לפיכך, הדרך הפשוטה ביותר להמנע מרשלנות רפואית באיבחון סרטן במעי הגס, מוטלת על קופות החולים. כל שצריך הוא ליידע את המבוטחים  אודות הבדיקות שראוי ומומלץ שיבצעו. בוודאי אם מדובר על בדיקות שיכולות להציל חיים. להדבר נכון עוד יותר כאשר מדברים על אוכלוסייה הנמצאת בסיכון מוגבר (בשל גיל או קשר גנטי) לחלות בסרטן המעי הגס.

  מכאן שעל קופות החולים והמרפאות ליידע באופן אישי כל מבוטח שהגיע לגיל חמישים על הבדיקות.

  משרד עורכי הדין "מרקמן את טומשין" מייצג  לקוחות, אשר בגלל רשלנות של הצוות הרפואי שטיפל בהם, לא נשלחו לבדיקות סקר לאיתור מוקדם של סרטן המעי הגס. עקב כך התגלתה המחלה בשלבים מתקדמים, וללקוח נגרם  נזק רפואי וסבל רב.

  תביעת רשלנות רפואית באיחור אבחון של סרטן המעי הגס מצריכה מיומנות ונסיון רב. משרד עורכי הדין "מרקמן את טומשין" צבר ידע ויכולת בניהול תביעות מסוג זה. משרד עורכי הדין "מרקמן את טומשין" זכה בפיצוי כספי בשיעור של מאות אלפי שקלים. הפיצוי ניתן ללקוחותינו בתביעות רשלנות רפואית בגין איחור באבחון סרטן המעי הגס. משרדנו שולט באופן מיטבי בדרך שבא יש לבחון את המסמכים הרפואיים, לגשת אל המומחים הנכונים למתן חוות הדעת, לעצב את חוות הדעת בראי הפסיקה הקיימת בעניין ולדרוש את סכומי הפיצוי המקסימאליים.

   
  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד