םסיקות
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  עובד שחלה במיאלופיברוזיס שנחשף לגומי, פלסטיק ולצבעים במקום עבודתו, הוכר כנפגע עבודה (תאונת עבודה) ע"י הביטוח הלאומי

  לראשונה, חולה במיאלופיברוזיס אשר עבד, משך שנים ארוכות, בתעשיית הגומי והפלסטיק, הוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כנפגע עבודה (תאונת עבודה) והוא צפוי לקבל קצבת נכות חודשית, לכל ימי חייו, עקב מחלתו.

   

  המפעל בו עבד חולה המיאלופיברוזיס ייצר מוצרים פלסטיים למגוון תעשיות ובין היתר לתעשייה הביטחונית, לרפואה, לתחום הביולוגיה, לתעופה וכיוב'. כך, לשם הדוגמה ייצר המפעל מוצרים כדוגמת: משקפים מפלסטיק, קסדות, חלקים למזגנים, חלקים למקררים, משטחי פלסטיק וכיוב'.

   

  במהלך תהליך הייצור במפעל, נפלטו לאוויר גזים וריחות של מוצרי הגלם כגון: גומי, פלסטיק, צבעים, מדללים, ממסים אורגנים, פחמימנים ארומטיים, בנזן, טולואן וחומרים נוספים האופייניים לתעשיית הגומי והפלסטיק, אליהם נחשף העובד, ללא ציוד מגן.

   

  משרד מרקמן את טומשין אשר ייצג את חולה המיאלופיברוזיס טען כי חשיפתו התעסוקתית לכלל החומרים במפעל גרמו, תרמו או העלו את הסיכון להופעת מחלת המיאלופיברוזיס, בה חלה.

   

  הביטוח הלאומי קיבל את טענתו המשרד והחולה הוכר כנפגע תאונת עבודה.

   

  יצוין מחלת המיאלופיברוזיס (myelofibrosis) היא מחלה מיאלופרוליפרטיבית כרונית הנובעת מהפרעה נרכשת ממאירה ברמת תא אב המטופויאטי (יוצר תאי הדם), ומתאפיינת בשיפעול תאים פיברובלסטים (מייצרים רקמת חיבור המהווה משתית לרקמת לשד העצם), על ידי תאי אב פגועים, כנראה מגאקריוציטים (תאים המייצרים את טסיות הדם), בתיווך ציטוקינים וגורמי צמיחה שונים.

   

  לקריאה נוספת אודות המחלה לחצו על הקישורים הבאים:

   

  לצורך הסבר על מחלת המיאלופיברוזיס (myelofibrosis) מאתר informed לחצו כאן.

   

  לצורך הסבר על מחלת המיאלופיברוזיס (myelofibrosis) מאתר Wikipedia לחצו כאן.

   

  לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד ללא התחייבות, נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון שמספרו 08-9393100 או באמצעות מערכת הפניות המקוונת באתר.

  דוגמאות להצלחות נוספות של המשרד

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  עבור לתוכן העמוד