מן העיתונות
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  עובד נמל אשדוד שנפטר מסרטן הוכר כנפגע בעבודה

  11/10/2011
  הגדל

  רעייתו של עובד נמל אשדוד, שנפטר לאחר שחלה בסרטן, תקבל מהמוסד לביטוח לאומי פיצויים בשווי של כמיליון שקלים. זאת לאחר שבית הדין לעבודה בבאר שבע קבע כי המחלה נגרמה בשל חשיפתו של העובד לחומרים מסוכנים במהלך עבודתו בנמל וכפועל יוצא מכך הוא הוכר כנפגע תאונת עבודה.

  המנוח החל לעבוד בנמל בשנת 1970 ופרש מעבודתו בשנת 1999 לאחר 29 שנות עבודה. בכל שנות עבודתו כפורק סחורות במתקן התפזורת בנמל, היה חשוף העובד לאבק הפוספטים והאשלגן. בשנת 2001  נפטר העובד לאחר מאבק ארוך וממושך במחלת הסרטן כשהוא בן 59.

  לאחר מותו פנתה משפחתו למוסד לביטוח לאומי על מנת שיכיר במותו של המנוח כפגיעה בעבודה אך המוסד לביטוח לאומי סירב להכיר בקשר שבין העבודה בנמל אשדוד לבין המחלה ודחה את תביעתם.

  המשפחה לא אמרה נואש, למרות דחיית התביעה, והחליטה לפנות לערכאות משפטיות. באמצעות עו"ד גלעד מרקמן הם הגישו תביעה נגד הביטוח הלאומי בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע.

  גם לאחר הגשת התביעה המשיך המוסד לביטוח לאומי בסירובו להכיר בתביעה ורק לאחר הליך משפטי ממושך בו הוכח כי מותו של העובד נגרם כתוצאה מהעבודה הסכימו בביטוח הלאומי להכיר במותו של העובד כתאונת עבודה.

  עו"ד גלעד מרקמן הציג בפני בית הדין ראיות לכך שהפוספטים והאשלג שאוחסנו בנמל אשדוד לשם הטענתם על האוניות פלטו קרינה אשר סיכנה את העובדים וגרמה להתפתחות מחלת סרטן הריאות אצל העובד.

  בעקבות פסיקת בית הדין יקבלו האלמנה ושלושת ילדיה פיצויים בסך של כמיליון שקלים יחד עם זכויות נוספות מהמוסד לביטוח לאומי.

  עוד מסר עו"ד מרקמן: "זוהי החלטה חשובה ביותר לא רק למשפחתו של המנוח אלא לעובדי נמל אשדוד בכללותם ולעובדים נוספים החשופים לחומרים מסוכנים ולקו בסרטן. זוהי הפעם הראשונה בה הכיר בית הדין במחלת הסרטן של עובד נמל ככזו שנגרמה עקב העבודה".

  "מדובר בהחלטה פורצת דרך", הוסיף עו"ד מרקמן, "אני שמח שהצלחנו לסייע למשפחתו של המנוח ואנו מקווים כי כעת יוכלו גם עובדים נוספים שלקו במחלת הסרטן לממש את זכויותיהם מול המוסד לביטוח לאומי."
   
  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד