מן העיתונות
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  עובד הנמל שזומן לדין משמעתי מכיוון שאיחר למשמרת, לקה באירוע מוח ובזכות המשרד הוכר כנפגע בעבודה בביטוח הלאומי

  9/04/2012
  הגדל

  עובד ותיק בנמל אשדוד שיוצג על ידי המשרד הוכר כנפגע עבודה על ידי הביטוח הלאומי, לאחר שעבר אירוע מוחי בעקבות זימון לדין משמעתי במקום עבודתו. העובד נאלץ לפרוש מעבודתו לאחר שלא חזר לאיתנו בעקבות האירוע המוחי, וכעת הוא יהיה זכאי לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי לאור פגיעתו אשר הוכרה כתאונת עבודה. 


  בתביעה שהוגשה לביטוח הלאומי על ידי עו"ד גלעד מרקמן, נטען כי מדובר בעובד ותיק אשר בחודש פברואר בשנה שעברה היה אמור לעבוד במשמרת לילה בתפקידו כמנופאי. העובד היה אמור להגיע לעבודתו בשעה 1:30 בלילה אך נרדם ולא התעורר. סדרן העבודה התקשר אליו בשעה 1:45 והודיע לו כי עליו להגיע לעבודה באופן מיידי ורק אז הוא מיהר והתייצב בנמל. למחרת בבוקר קיבל העובד שיחת טלפון מפקידת אגף המכולות שהודיעה לו כי בשל האיחור שלו נגרם עיכוב של שעתיים בפריקת המכולות ולפיכך הוחלט להעמיד אותו לדין משמעתי.

  עוד נטען בתביעה כי מהרגע שבו קיבל העובד את הבשורה, הוא נלחץ מאוד וחשש שיצטרך לשלם על כך מחיר יקר, בהשעייה מהעבודה ובאובדן שכר. בו ביום התייצב בנמל במטרה לנסות ולבטל את זימונו לשימוע. אחד העובדים שפגש העיר לו כי פיו עקום וכי הוא לא נראה טוב. העובד חש ברע, לא הצליח לתפקד, ביקש שירשמו לו יום חופש וחזר לביתו.
   

  כשחזר לביתו חש בחולשה בגופו ובסחרחורת. במהלך הלילה נפל האיש ממיטתו, ובעקבות זאת פונה באמבולנס לבית חולים ברזילי לקבלת טיפול רפואי. שם והתברר שהוא לקה באירוע מוחי.

  בתביעה נאמר בין היתר כי מדובר באירוע חריג ביותר במהלך שנות עבודתו הרבות של העובד בנמל וכי כאשר הוא קיבל את ההודעה הוא חש כאילו "השמים נופלים עליו". עוד נטען כי מאחר והעובד קיבל את ההודעה על השימוע בסמוך לסיום המשמרת, הוא הבין כי מדובר בטעות חמורה שביצע וכי השלכותיה עשויות להיות מרחיקות לכת.

  לתביעה צורפו תצהירים של סדרן העבודה שהעיר את המנופאי ושל פקידת אגף המכולות שהודיעה לו על זימונו לשימוע. לאחרונה כאמור החליט הביטוח הלאומי להכיר באירוע המוחי שעבר העובד כתאונת עבודה ולפיכך הוא יהיה זכאי לתגמולים במשך כל ימי חייו.

   

  לכתבה המקורית לחצו כאן

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד