מן העיתונות
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  משרד עו"ד מרקמן את טומשין הגיש בקשה לייצוגית נגד פייסבוק עקב הסוואת פרסומות, הטעיה ומשלוח ספאם (דואר זבל)

  7/01/2013
  הגדל

  משרד מרקמן את טומשין הגיש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד הרשת החברתית פייסבוק, בטענה כי מסרונים ששלחה לחבריה בהם הוזמנו לצפייה בתמונות של מכרים, היו למעשה פרסומת שנשלחה שלא כדין. אומדן הנזק: 900 מיליון שקל.

   

  האישום: פייסבוק  שלחה פרסומות והטרידה את משתמשיה. בבקשה לאישור תובענה ייצוגית נטען כי הרשת החברתית פייסבוק גרמה למטרד ולפגיעה בפרטיות כאשר הפיצה הודעות SMS לחבריה. זאת, מבלי שמסרו לרשת את פרטי מספר הנייד שלהם וזאת תוך הטעייתם, שכן אותן הודעות, שנחזו להיות פנייה אישית של מכר, היוו למעשה דבר פרסומת לשירות של החברה.

  המבקשות, שתי נשים בעלות חשבון פייסבוק, טענו כי קיבלו לטלפון הסלולרי שלהן מסרון טקסט מהאתר, אשר מורה ללחוץ על קישור כדי לצפות באלבום תמונות של אדם אחר, המוכר להן. הודעה זהה התקבלה אצלן מאוחר יותר גם בדואר האלקטרוני האישי.

  לטענתן המבקשות, שהגישו את תביעתן לבית המשפט המחוזי בתל-אביב באמצעות משרד עורכי דין מרקמן את טומשין, הן מעולם לא מסרו את מספר הסלולר שלהן לפייסבוק ולא נתנו שום הסכמה לשימוש בפרטיהן האישיים, וככל הנראה, פייסבוק הגיעה אליהן באמצעות שליפת נתוניהן מתוך טלפונים סלולריים של מכריהן, אשר התקינו במכשיריהם אפליקציה של אותו שירות.

  בנוסף טענו, כי הלחיצה על אותו קישור לא הובילה לתמונות המובטחות, אלא למסך המבקש מהנמען לצרף את פרטי הטלפון או המייל, כך שלמעשה, מדובר בדבר פרסומת, שנועד לעודד את ההצטרפות והשימוש בשירות, ולא להזמין לצפות בתמונות של אדם אחר.

   
  "הפרה בוטה של חוק התקשורת"
  השתיים טענו, כי הכללת פרטי החברים במאגריה ללא אישורם, ושליחת ההודעות הפרסומיות למאות אלפי גולשי הרשת החברתית בישראל, מבלי שנתנו הסכמתם לדבר, מהווה הפרה בוטה של חוק התקשורת וחוק הגנת הפרטיות.

  עוד טענו, כי התנהלות פייסבוק מהווה גם הטעייה ומצג כוזב, שכן הנמענים מקבלים את הרושם שמדובר בהודעה שנשלחה אליהם על ידי אחד ממכריהם, ואין כל אינדיקציה לכך שמדובר למעשה בדיוור פרסומי.

  לפיכך, התבקש בית המשפט לפצות את המבקשות ב-200 שקל בגין כל פרסום שנשלח אליהן, ובפיצוי כולל של 900 מיליון שקל לכל חברי הקבוצה שקיבלו מסרון ללא אישורו.

  המטרה: הרתעה
  כן נתבקש בית המשפט להורות לחברת פייסבוק להימנע משליחת פרסומות ללא הסכמת הנמען ותוך הטעייתו בנוגע למהות העסקה. לבסוף ציינו המבקשות, כי על בית המשפט לקבל את הבקשה ולו על מנת להרתיע גופי ענק כמו פייסבוק ואחרים, המשגרים פרסומים שלא כדין ופוגעים בפרטיותם של האנשים.

  לכתבה המיקורית ליחצו כאן

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד