דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332

עורך דין תאונת עבודה וביטוח לאומי

אנו משרד עורכי הדין הכי גדול ומוכר בארץ המתמחה בתביעות ביטוח לאומי ותאונות עבודה. אנחנו מעבירים השתלמויות בתחום לשופטים ולרופאים ופועלים בהתמדה ומקצועיות כי לממש את הזכויות של לקוחותינו. חייג אלינו או השאירו פרטים.

עו"ד בועז דרנס - שותף
'
המלצות
להמלצות נוספות

ייצוג של עורך דין מול ביטוח הלאומי / תאונות עבודה / מחלות מקצוע

מרקמן טומשין ושות' הוא המשרד הגדול והמוביל בארץ בייצוג לקוחות מול המוסד לביטוח לאומי, באמצעות צוות של כ-80 עורכי דין לביטוח לאומי ותאונות עבודה.

אנו מעניקים יחס אישי וצמוד ללקוחותינו, ועושים כל מאמץ להשיג עבורם את הפיצוי המרבי, בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח, ב-10 סניפים מראש פינה ועד אילת.

אנו בעלי מעמד מוביל מבחינה מקצועית, מייצגים במאות הליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה בכל שנה. הניסיון והיקף הפעילות המשמעותיים מעניקים לנו יתרון של ממש ביכולת להשיג לכל לקוח את התוצאה הטובה ביותר.

בכלל זה אנו מעניקים שירותי ייצוג עורך דין תאונות עבודה – החל משלב הגשת התביעה, עובר בייצוג בבתי הדין לעבודה כאשר תביעה נדחית ועד לייצוג בוועדות הרפואיות ובעררים לוועדה רפואית עליונה ולבית הדין לעבודה על שיעור הנכות.

להלן סוגי התביעות בתאונות עבודה / מחלות מקצוע:

כל מי שעבר תאונה במהלך עבודתו, בדרך אליה או ממנה הביתה, זכאי להיות מוכר כנפגע עבודה. גם מחלות שהושפעו או הוחמרו מתנאי העבודה יכולות להיות מוכרות כפגיעה בעבודה. מי שיוכר – לרוב יקבל תגמול כספי והתגמול ינוע בין מענק חד פעמי בגובה עשרות אלפי שקלים לבין קצבה חודשית לצמיתות. תגמולים אלה פטורים ממס והם משולמים מביטוח לאומי ולא מהמעביד.

מהן הפגיעות הנפוצות שיכולות להיות מוכרות כפגיעה בעבודה?

א. מחלות ריאות- אסתמה, COPD, פיברוזיס, IPF, אסבסטוזיס, סרטן ריאה וכיוב'– עקב חשיפה לחומרים בעבודה.
ב. מחלות עור- מלנומה, BCC ,SCC נזקי שמש וכיוב'- עקב חשיפה לשמש.
ג. גב וצוואר- עקב תאונות או בעיסוקים הכרוכים בהרמת משאות כבדים, כיפופים, שימוש בכלים רוטטים ועוד.
ד. כתפיים- כפות ידיים- מרפקים- עבודות שדורשות להרים את הידיים. כפות ידיים ומרפקים- עבודה עם כלים רוטטים או אימוץ כפות הידיים.
ה. ליקוי שמיעה וטנטון- עקב תאונה, רעש פתאומי או חשיפה לרעש חזק בעבודה.
ו. התקף לב ואירוע מוחי- כאשר סמוך להתקף אירע אירוע פיסי או נפשי, הקשור לעבודה.

ז. פגיעת נפש או סוכרת- התעמרות בעבודה, פיטורין, ויכוח או אירוע מלחיץ אחר שהוביל לפגיעה נפשית או סוכרת.
ח. סרטן- עקב חשיפה תעסוקתית לגורמי הסיכון הרלוונטיים לאותה המחלה.
ט. פרקינסון, תסמונות נירולוגיות- עקב חשיפה לחומרים כימיים, חומרי ריסוס, רעלים וכד'.
י. פגימות נוספות- דליות ברגלים (עבודה בעמידה), פגיעות ברכיים (עבודה בכריעה) ועוד.
יא. אירועים תאונתיים- חבלה, פציעה, תאונת דרכים וכיוב'.

חשוב לדעת שאין התיישנות בתאונות עבודה. ניתן להגיש תביעה גם שנים לאחר הפגיעה או הפסקת העבודה. גם מי שמקבל קצבת זקנה- יכול לקבל תגמול אם יוכר כנפגע עבודה.

חייגו אלינו או השאירו פרטים

 

*"חותם האמינות" הנו תו בינלאומי המעיד על רמת אמינות, מקצועיות ואיכות שירות הניתן רק ל-3% מהמשרדים.

עוד על המשרד >
  1. למשרד ניסיון עשיר של למעלה מ- 20 שנים בייצוג לקוחות לשביעות רצונם, בפני הועדות הרפואיות, הועדות הרפואיות לעררים, בתי הדין האזוריים, בית הדין הארצי ובית המשפט העליון.
  2. המשרד חיבר את הספר תאונות עבודה ומחלות מקצוע, המהווה ספרות מרכזית ומנחה בתחוםמשמשת עורכי דין ושופטים ואף מצוטטת על ידם בפסקי דין. 
  3. משרדנו אחראי על תקדימים והלכות מרכזיות שנקבעו בתחום נפגעי העבודה, הן ע"י בית המשפט העליון (ראה למשל בג"צ פנקס שהביא למהפיכה בעולם הנכויות, בכל הנוגע לפסיקת נכויות אורטופדיות ונוירולוגיות בפגיעות בעמוד השדרה)  והן ע"י בית הדין הארצי לעבודה (ראה למשל הלכות חירותי, מילברג וסומך ששינו את המצב המשפטי שהיה קיים בכל הנוגע לניכוי נכויות במחלות מקצוע ובתביעות לפי הלכת המיקרוטראומה). 
  4. הבנו שעל מנת למקסם את זכויותיהם של הלקוחות, יש להתמקצע ולשלוט הן בידע המשפטי והן בספרות ובמחקרים הרפואיים הנוגעים לתחומים השונים ומשכך הקמנו במשרד מספר מחלקות שכל אחת מהן מתמקדת באחד מהתחומי כגון: מחלות מקצוע, אירועי לב ומוחיים, מחלות קשות ועודמעבר לפן המקצועי, הרי שהחלוקה למחלקות נותנת מענה גם ליחס האישי החשוב ללקוח.    
  5. בהיותנו משרד גדול המונה עשרות עורכי דין המומחים בתחום נפגעי העבודה, אנו מייצגים לקוחות בועדות רפואיות בכל רחבי הארץ ובכל בתי הדין לעבודה. 
 • פגיעה בעבודה יכול שתהא אירוע תאונתי נקודתי ויכול שתהא נזק בריאותי שהתגבש אצל המבוטח במהלך שנות עבודתו.

  מטרת הביטוח לנפגעי עבודה הינה לפצות עובדים אלו שנפגעו בעבודה ובתוך כך, לשלם את שכרם  בתקופת אי הכושר שלאחר הפגיעה,  להעניק טיפול רפואי בחינם ובמידה ונותרה למבוטח נכות, כתוצאה מאותה פגיעה, לפצותו במענק חד פעמי או בקצבה חודשית לכל ימי חייו, זאת בהתאם לאחוזי הנכות שיקבעו ע"י הועדה הרפואית שבפניה יופיע ותדון בעניינו. 

   

 • פעמים רבות, המוסד לביטוח לאומי דוחה תביעות להכרה בתאונות עבודה.

  הדחיה יכולה להיות בטענה כי אין די ראיות לעצם התרחשות האירוע או האירועים הנטענים, בטענה כי אין קשר סיבתי רפואי בין האירוע הנטען לבין הנכות שנגרמה, בטענה שהמבוטח כלל לא סבל מאי כושר עבודה בשל האירוע, בטענה שיהוי, בטענת התיישנות – ועוד שלל טענות אפשריות.

  היוועצות בעורך דין תאונת עבודה בשלב מוקדם של ההליך, תאפשר להגיש את התביעה בדרך הנכונה, בצירוף הראיות התומכות בה ותוך הימנעות מטעויות שיוכלו להקשות על ההכרה בתאונת העבודה בהמשך.

 • בהתאם לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה – 1995, נפגע בעבודה שנכותו הרפואית מעל 9% ופחותה מ  20%, זכאי למענק חד פעמי. נכה מעבודה שנכותו הרפואית הינה  20%  ומעלה, זכאי לקצבה חודשית ולכן האינטרס של המבוטח הוא לחצות את רף ה  20% בכדי להיות זכאי לקצבה חודשית וכאן נשאלת השאלה, האם נכה עבודה שנקבעו לו מס' נכויות המזכות כל אחת במענק בלבד, יכול לצרפן כדי לקבל קצבה חודשית? 

   התשובה על פי סעיף 12 לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), תשט"ז  1956 היא שניתן לצרף נכויות אלו באמצעות תביעה נפרדת לצירוף דרגות נכות, רק כאשר מתקיימים שני תנאי סף  כדלקמן: 

  התנאי הראשון הוא שכתוצאה מאופיין המצטבר של הנכויות צמצם המבוטח בדרך קבע את הכנסתו מעבודה בלכל הפחות 50% 

  התנאי השני הוא שלפחות אחת מהנכויות נמוכה מ  20% ושצירופן יגיע ל  20% ומעלה, באופן שיזכה את המבוטח בקצבה במקום מענק ולא משנה אם הנכויות הינן בגין תאונת עבודה או בגין מחלת מקצוע. 

  לשם הדוגמא: ניתן לצרף למשל שלוש נכויות מפגיעות עבודה שונות בשיעור של 10% כל אחת או למשל שתי נכויות, האחת בשיעור 20% והשנייה בשיעור 10%. מצד שני, לא ניתן יהיה לצרף שתי נכויות מפגיעות שונות בשיעור 10% כ"א, שכן לפי חישוב שיטת הנכות המשוקללת (ולא אריטמטית) הקבועה בסעיף 11 לתקנות, צירוף שתי נכויות כאמור מביא ל  19% נכות בלבד. 

  מעבר לזכאות בקצבה במקום מענק, יתרון נוסף הטמון בהליך צירוף הנכויות הוא שהבסיס לחישוב תגמולי הנכות המצורפת הכוללת, יחושב לפי הפגיעה בעבודה, בה היה בסיס השכר של המבוטח הגבוה ביותר מבין הפגיעות 

 • על פי החוק ותקנות הביטוח הלאומי, מבוטח שנקבעה לו נכות רפואית בשל תאונת עבודה זכאי למענק חד פעמי או קצבה קבועים הנגזרים משיעור הנכות ומשיעור שכרו של המבוטח גם אם הוא ממשיך בעבודתו הרגילה ואין כל פגיעה בהיקף עבודתו ובשכרו. עקב עקרונות סוציאליים עליהם מושתתים החוק והתקנותעל פי תקנה 15, מבוטח שכתוצאה מתאונה כאמור נפגע באופן קבוע בשכרוקיימת לועדה הרפואית סמכות להעלות את נכותו בשיעור של עד מחצית מגובה נכותו הרפואית וכך נכות בשיעור של 10% יכולה לעלות באמצעות תקנה 15 עד ל –  15% ונכות בשיעור 20% יכולה לעלות עד ל – 30%. יחד עם זאת, לא ניתן באמצעות תקנה 15 לעבור מנכות הנמוכה מ  20% ומזכה במענק לנכות השל 20% ומעלה המזכה בקצבה. השיקולים שיובאו בחשבון לצורך הפעלת תקנה 15 הם: שיעור הנכות, אופי העבודה, השפעת הנכות על ביצועה, שיעור הירידה בשכר וגילו של המבוטח בעת הפגיעה. 

   

  על פי תקנה 17, כאשר נקבעה למבוטח נכות רפואית בשיעור של לכל הפחות 20%, הרי שגם אם במועד בדיקתו ע"י הועדה לא חלה ירידה בשכרו, הרי שאם נגרמה ירידה כאמור, תוך 5 שנים מיום החלטת הועדה, הוא רשאי להגיש תביעה חדשה רק לצורך הפעלת תקנה 15. ההיגיון שעומד מאחורי תקנה זו, הוא שבהתאם לדינמיקת שוק העבודה, פעמים רבות הירידה בשכר אינה מיידית ולעיתים אף חולפות מס' שנים עד להתהוותה. 

 • מעבר לקצבת הנכות המשולמת למבוטח שנכותו הרפואית הצמיתה, כתוצאה מפגיעה בעבודה, הינה בשיעור 20% ומעלה, הרי שמבוטח הסובל מנכות בשיעור 75% ומעלה (כולל תקנה 15), בין אם מדובר בנכות מתאונה אחת ובין בין אם מדובר בנכויות מצטברות מפגיעות שונות בעבודה, עשוי להיות זכאי לקצבה מיוחדת נוספת. גם מבוטח ששיעור נכותו בין 65% ל – 74% עשוי להיות זכאי לקצבה זו ובלבד שכתוצאה מנכותו קיים אצלו קושי בהליכה.

  שיעור הקצבה המיוחדת נקבע בהתאם למוגבלותו של המבוטח בתפקודו היומיומי (על פי 4 רמות שנקבעו בתקנות) או באפשרותו ליסוע בתחבורה ציבורית. גובה הקצבה המינימלי הינו כ  – 2,500 ש"ח לחודש והמקסימלי הינו מעבר ל – 8,000 ש"ח לחודש.

תחומי העיסוק
של המשרד

המשרד נותן מענה רחב בתחומי עיסוק מגוונים וזאת מתוך רצון להעניק שירות מקיף ואיכותי.

התקף לב ואירוע מוחי
התקף לב ואירוע מוחי
זכויות חולי סרטן ומחלות מקצוע
זכויות חולי סרטן ומחלות מקצוע
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה
תביעות ביטוח וסיעוד
תביעות ביטוח וסיעוד
נכות כללית
נכות כללית
נזקי גוף
נזקי גוף
רשלנות רפואית
רשלנות רפואית
תביעות ילדים
תביעות ילדים
נכי צה
נכי צה"ל וכוחות הביטחון
נפגעי איבה
נפגעי איבה
תאונות דרכים
תאונות דרכים
תביעות ייצוגיות
תביעות ייצוגיות
אזרחי צוואות וירושות
אזרחי צוואות וירושות
נדל
נדל"ן והתחדשות עירונית
כיצד עו"ד תאונות עבודה יוביל את התביעה שלך

לשם קבלת תגמולים מהמוסד לביטוח לאומי בגין פגיעה בעבודה, לאחר תקופת דמי הפגיעה, יש להוכיח כי הפגיעה שאירעה מהווה תאונת עבודה, וכי נותרה נכות בשל אותה פגיעה.

01
פגישת ייעוץ
02
לימוד החומר והכנת התיק
03
הגשת תביעה וניהול ההליך
04
קבלת מלוא הזכויות
מדריכים מקצועיים

מידע ועצות במגוון תחומי העיסוק של המשרד

אירוע מוחי – תאונת עבודה – פגיעה בעבודה – זכויות משפטיות וכספיות בביטוח הלאומי
האם אירוע מוחי נחשב לתאונת עבודה? הסבר קצר על הזכויות המשפטיות והכספיות בביטוח לאומי.
עורך דין לאירוע מוחי, שבץ מוחי, תאונת עבודה
קרא עוד בנושא האם אירוע מוחי נחשב לתאונת עבודה? הסבר קצר על הזכויות המשפטיות והכספיות בביטוח לאומי.
הכרה בסוכרת כתאונת עבודה
במקרים רבים ניתן להכיר במחלת הסוכרת כתאונת עבודה. בכתבה זו נפרט את התנאים להכרה בסוכרת כפגיעה בעבודה.
חולה סכרת, אינסולין
קרא עוד בנושא במקרים רבים ניתן להכיר במחלת הסוכרת כתאונת עבודה. בכתבה זו נפרט את התנאים להכרה בסוכרת כפגיעה בעבודה.
עו"ד ליאור טומשין מראיין את ד"ר אבינועם דר גלית, מומחית בכירורגיה פלסטית וניתוחי מוהס
עו"ד ליאור טומשין מראיין את ד"ר אבינועם דר גלית, מומחית בכירורגיה פלסטית וניתוחי מוהס  
עו
קרא עוד בנושא עו"ד ליאור טומשין מראיין את ד"ר אבינועם דר גלית, מומחית בכירורגיה פלסטית וניתוחי מוהס  
עו"ד ליאור טומשין מראיין את אבי אברהם, יו"ר העמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות
עו
קרא עוד בנושא
עורך דין ליאור טומשין מראיין את ד"ר ליאור פז – אורתופד ומומחה לכירורגיה של כף היד
עורך דין ליאור טומשין מראיין את ד
קרא עוד בנושא
עו"ד ליאור טומשין מראיין את פנינה רוזנצוויג – מנ"כלית עמותת נאמן – עמותה לנפגעי אירוע מוחי
עו
קרא עוד בנושא
עו"ד ליאור טומשין מראיין את שרון גור, יו"ר עמותת אס"ף לחולי פיברומיאלגיה ותסמונת התשישות הכרונית
זכויות חולי פיברומיאלגיה. צפו או קראו את הראיון המלא עם שרון גור ואת הטיפ בסופו לקבלת פיצוי מרבי 
עו
קרא עוד בנושא זכויות חולי פיברומיאלגיה. צפו או קראו את הראיון המלא עם שרון גור ואת הטיפ בסופו לקבלת פיצוי מרבי 
ראיון של עו"ד ליאור טומשין עם דוד רוטנר, דובר עמותת יד שרה
אילו יתרונות יש למוקד המצוקה של עמותת "יד שרה"? צפו בראיון המלא 
ראיון של עו
קרא עוד בנושא אילו יתרונות יש למוקד המצוקה של עמותת "יד שרה"? צפו בראיון המלא 
עו"ד ליאור טומשין מראיין את הגב' אורית שפירא, מנהלת מחלקת שיקום ורווחה באגודה למלחמה בסרטן
עו
קרא עוד בנושא
עו"ד ליאור טומשין מראיין את אריה קופרמן, מנכ"ל העמותה ליתר לחץ דם ריאתי
עו
קרא עוד בנושא
עו"ד ליאור טומשין מראיין את ד"ר אלעד אשר – מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב, בבית חולים אסותא אשדוד
מהי התגובה הנכונה והמומלצת לחשד לאירוע לב? צפו בראיון המלא 
עו
קרא עוד בנושא מהי התגובה הנכונה והמומלצת לחשד לאירוע לב? צפו בראיון המלא 
תאונת דרכים בדרך לעבודה או בעבודה הינה גם תאונת עבודה (פגיעה בעבודה)
ההגדרה של תאונת עבודה עשויה להוסיף פיצויים מעבר למה שמקבלים כאשר מדובר בתאונת דרכים שאינה תאונת עבודה.
עורך דין תאונת דרכים, פצוע בתאונת דרכים
קרא עוד בנושא ההגדרה של תאונת עבודה עשויה להוסיף פיצויים מעבר למה שמקבלים כאשר מדובר בתאונת דרכים שאינה תאונת עבודה.
תביעה כנגד המעביד או המזיק בשל תאונת עבודה
תביעה נגד המזיק לא מתנהלת בהכרח על חשבון התביעה כנגד הביטוח הלאומי.
עורך דין נזיקי, עורך דין ביטוח לאומי
קרא עוד בנושא תביעה נגד המזיק לא מתנהלת בהכרח על חשבון התביעה כנגד הביטוח הלאומי.
חידושים בעניין תביעות כבאים ומחלות סרטניות בקרב כבאים – תאונת עבודה
מסגרת הפעילות להכרה בפציעות ומחלות של כבאים, גמלאים ואלמנות כבאים, עלה בידינו בעת האחרונה להרחיב את מעגל ההכרה בכבאים שנפגעו.
עורך דין ביטוח לאומי, סרטן כתאונת עבודה, סרטן בכבאי
קרא עוד בנושא מסגרת הפעילות להכרה בפציעות ומחלות של כבאים, גמלאים ואלמנות כבאים, עלה בידינו בעת האחרונה להרחיב את מעגל ההכרה בכבאים שנפגעו.
מיקרוטראומה- פגיעה בעבודה (תאונת עבודה) שנגרמה עקב פגיעות זעירות חוזרות ונשנות ולא כתוצאה אירוע תאונתי בודד
עורך דין ביטוח לאומי, תאונת עבודה, ותיק בעבודה
קרא עוד בנושא
זכויותיו של נפגע תאונת עבודה ודרך חישוב הקצבה או המענק בביטוח הלאומי
אדם שהוכר כנפגע בעבודה עקב תאונת עבודה/מחלת מקצוע זכאי לקבל מן המוסד לביטוח לאומי את הזכויות הבאות: 
עורך דין ביטוח לאומי, תאונת עבודה, קצבת ביטוח לאומי
קרא עוד בנושא אדם שהוכר כנפגע בעבודה עקב תאונת עבודה/מחלת מקצוע זכאי לקבל מן המוסד לביטוח לאומי את הזכויות הבאות: 
מועד הגשת התביעה במקרה של תאונת עבודה
לעיתים רבות תזמון התביעה עשוי להשפיע על כמות התגמולים שיתקבלו בגינה.
עורך דין ביטוח לאומי, תאונת עבודה
קרא עוד בנושא לעיתים רבות תזמון התביעה עשוי להשפיע על כמות התגמולים שיתקבלו בגינה.
הזכות להיות מיוצג על ידי עו"ד בועדות הרפואיות וההליכים בפני הועדות הרפואיות בביטוח הלאומי
לאחר פגיעה בעבודה, ניתן לעמוד בפני ועדה רפואית לשם קביעת דרגת נכות. דרגת הנכות תקבע את הגמלה לה הנפגע יהיה..
ועדות ביטוח לאומי, עורך דין לביטוח לאומי, ייצוג בביטוח לאומי
קרא עוד בנושא לאחר פגיעה בעבודה, ניתן לעמוד בפני ועדה רפואית לשם קביעת דרגת נכות. דרגת הנכות תקבע את הגמלה לה הנפגע יהיה זכאי בשל תאונת העבודה שעבר.
החמרת מצב בתאונת עבודה- דיון מחדש של נפגע עבודה במסגרת ביטוח הלאומי
לעתים קרובות חלה החמרה במצבו של נפגע תאונת העבודה. במקרה כזה רשאי נפגע תאונת העבודה להגיש בקשה לוועדה רפואית לדון..
תאונת עבודה, עורך דין ביטוח לאומי
קרא עוד בנושא לעתים קרובות חלה החמרה במצבו של נפגע תאונת העבודה. במקרה כזה רשאי נפגע תאונת העבודה להגיש בקשה לוועדה רפואית לדון מחדש במצבו והועדה הרפואית רשאית להעלות לנפגע את אחוזי הנכות. 
ליקוי שמיעה וטנטון כפגיעה בעבודה
תאונת עבודה – עקב אירוע בודד או חשיפה לרעש מזיק בעבודה
עורך דין ביטוח לאומי, פגיעה בשמיעה, ביטוח לאומי
קרא עוד בנושא תאונת עבודה – עקב אירוע בודד או חשיפה לרעש מזיק בעבודה
מהי תאונת עבודה בביטוח הלאומי?
אדם שנפגע בתאונת עבודה או חלה במהלך עבודתו ועקב עבודתו זכאי לתבוע פיצויים או כספים מגופים שונים בהתאם לביטוחים הקיימים..
עורך דין תאונת עבודה, עורך דין ביטוח לאומי
קרא עוד בנושא אדם שנפגע בתאונת עבודה או חלה במהלך עבודתו ועקב עבודתו זכאי לתבוע פיצויים או כספים מגופים שונים בהתאם לביטוחים הקיימים והוא אינו חייב "לבחור" את מי הוא תובע, אלא הוא רשאי לתבוע את כולם. 
אירוע מוחי – תאונת עבודה – פגיעה בעבודה
עורך דין לאירוע מוחי, שבץ מוחי, תאונת עבודה
קרא עוד בנושא
התקף לב ותאונת עבודה
התקף לב, אוטם שריר הלב
קרא עוד בנושא
מה ההבדל בין נכות כללית לנכות שהינה תוצאה של תאונת עבודה בביטוח הלאומי?
נכות כללית נקבעת לפי שיעור הנכות הכוללת של המבוטח, בשל כל תחלואיו הפוגעים בכושר העבודה.
קרא עוד בנושא נכות כללית נקבעת לפי שיעור הנכות הכוללת של המבוטח, בשל כל תחלואיו הפוגעים בכושר העבודה.
למאמרים מקצועיים נוספים
מרקמן טומשין ושות' בתקשורת

אנו מזמינים אתכם לקרוא על ההצלחות שלנו

בניגוד לעמדת ביטוח לאומי – עובד "בזק" הוכר כנפגע עבודה
במשך 25 שנה האיש עסק בחיווט וחיבור של כ-250 כבלים מדי יום, והוא סובל כיום מפגיעה בכפות ידיו. מומחה רפואי סבר שאין השפעה משמעותית של תנאי העבודה, אך השופטת פסקה שמדובר במחלת מקצוע
קרא עוד בנושא בניגוד לעמדת ביטוח לאומי – עובד "בזק" הוכר כנפגע עבודה
תאונת עבודה: לקה באירוע לב בעקבות צעקות
מנהל מחלקת נוער בכדורסל אושפז לאחר שקיבל טלפון נזעם מהורה שדרש לפטר את המאמן של בנו. בית הדין לעבודה קבע שהיה קשר בין האירועים
קרא עוד בנושא תאונת עבודה: לקה באירוע לב בעקבות צעקות
גביית יתר: הביטוח הלאומי ישיב מיליונים לנכים
נכים רבים שילמו ביטוח בריאות הן מהקצבה והן מהעבודה או הפנסיה. כששניים מהם איימו בתביעה ייצוגית, נזכר ביטוח לאומי לעשות סדר
קרא עוד בנושא גביית יתר: הביטוח הלאומי ישיב מיליונים לנכים
עובדים בעמידה? עכשיו מגיע לכם פיצוי
בית הדין לעבודה הורה לביטוח הלאומי להכיר בדליות ברגליים בהם לקתה זבנית שנאסר עליה לשבת בעבודה – כפגיעה בעבודה. מומחים: זו פסיקה פורצת דרך, הפותחת דלת לתביעות עובדים שעומדים שעות ממושכות כמו אחיות, ספרים, עובדי מטבח, מורים וקופאים בסופר
קרא עוד בנושא עובדים בעמידה? עכשיו מגיע לכם פיצוי
האפליה התמוהה של ביטוח לאומי כנגד פגועי נפש
"כל נבדק רשאי לבקש נוכחות של אדם נוסף בשעת הבדיקה הגופנית בוועדה, למעט בדיקה פסיכיאטרית": כך מנחים שלטים שנתלו מחוץ לחדרי הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי. צעירה פגועת נפש הגישה תביעה ייצוגית נגד המוסד בטענה לאפליה לאחר שלא הורשתה להיכנס לבדיקה בליווי עורך דינה
קרא עוד בנושא האפליה התמוהה של ביטוח לאומי כנגד פגועי נפש
המתנדב ניסה להפריד בקטטה ונדקר - הפציעה הוכרה כתאונת עבודה
מורה שמתנדב כחובש בישוב בו הוא מתגורר ניגש להעניק עזרה רפואית, נדקר וסבל מפגיעה בידו השמאלית. המוסד לביטוח לאומי הכיר בפציעה כתאונת עבודה והעניק לו קצבת נכות חודשית.
קרא עוד בנושא המתנדב ניסה להפריד בקטטה ונדקר - הפציעה הוכרה כתאונת עבודה
בגלל עישון פאסיבי – ההנדסאי הוכר כנפגע עבודה לאחר 34 שנה
הנדסאי של התעשייה האווירית הוכר כנפגע עבודה, 20 שנה לאחר שסיים עבודתו, בעקבות מחלת ריאות בה לקה בשל חשיפה לעישון פאסיבי. במשך 7 שנים עבד האיש במשרד עם 4 מעשנים כבדים
קרא עוד בנושא בגלל עישון פאסיבי – ההנדסאי הוכר כנפגע עבודה לאחר 34 שנה
הביטוח הלאומי הכיר לראשונה במחלת הריאות הנדירה IPF כמחלת מקצוע
עובד כבן 65 תבע את ביטוח לאומי לאחר שסירב להכיר במחלה הקשה; הוא לקה בה אחרי ששאף אבק במהלך עבודתו כמפעיל מחפר ונאלץ לעבור השתלת ריאות
קרא עוד בנושא הביטוח הלאומי הכיר לראשונה במחלת הריאות הנדירה IPF כמחלת מקצוע
מעסה נשדדה בידי ''לקוח'' בביתה: ביטוח לאומי קבע שמדובר בתאונת עבודה
קרא עוד בנושא מעסה נשדדה בידי ''לקוח'' בביתה: ביטוח לאומי קבע שמדובר בתאונת עבודה
ביטוח לאומי התעקש שהטכנאי משקר, אך בית הדין ממש לא השתכנע
טכנאי מזגנים עצמאי טען שנפל מסולם במהלך עבודה אצל לקוח ב-2015. המוסד סירב להכיר בתאונת עבודה, על סמך דוח חוקרת שביקרה אצל הלקוח. אלא שעדות החוקרת היתה בעייתית, בעוד שהטכנאי הותיר רושם אמין ומשכנע
קרא עוד בנושא ביטוח לאומי התעקש שהטכנאי משקר, אך בית הדין ממש לא השתכנע
כך הוכרה טכנאית רנטגן כנפגעת עבודה
העמידה הממושכת גרמה לעובדת ותיקה לדלקות ולדליות ברגליים. ביטוח לאומי סירב להכיר בקשר בין הדברים, אבל בית הדין חשב אחרת
קרא עוד בנושא כך הוכרה טכנאית רנטגן כנפגעת עבודה
ביטוח לאומי הפסיד: טנטון הוכר כפגיעה בעבודה
בתגובה לטענה שהנפגע לא הוכיח שהתלונן על הבעיה לפני הגשת התביעה, קבע בית הדין שהדרישה בחוק להוכחת תלונות קודמות הפכה ליברלית יותר
קרא עוד בנושא ביטוח לאומי הפסיד: טנטון הוכר כפגיעה בעבודה
המקרה המוזר של ביצים, דרישת העלאה, פיטורים וביטוח לאומי
רואת חשבון שהועסקה באחת מחברות שיווק הביצים הגדולות בארץ דרשה העלאה, פוטרה ועברה התקפים שהסבו לה פגיעה נפשית. משם הדרך לתביעה הייתה קצרה. ומה הייתה התוצאה?
קרא עוד בנושא המקרה המוזר של ביצים, דרישת העלאה, פיטורים וביטוח לאומי
פציעה במשחק פיינטבול מטעם העבודה מצדיקה פיצוי?
עובד התעשייה האווירית מעד תוך כדי משחק פיינטבול באילת במהלך סמינר גיבוש של החברה. השופט הכריע כי מדובר בתאונת עבודה ופסק לו פיצוי בסכום של שש ספרות
קרא עוד בנושא פציעה במשחק פיינטבול מטעם העבודה מצדיקה פיצוי?
בית הדין לעבודה קבע: נהג טרקטור הוא כמו טייס
מומחים מטעם בית הדין לעבודה קבעו: נהג טרקטור בדיוק כמו טייס עלול לסבול מפריצות דיסק בצוואר ובגב
קרא עוד בנושא בית הדין לעבודה קבע: נהג טרקטור הוא כמו טייס
בית הדין לעבודה: עבודת הריתוך גרמה ל"אצבע הדק"
במסגרת העבודה הרתך נדרש לבצע מאות פעולות קבועות, חוזרות ונשנות של אימוץ וסיבוב שורשי כפות הידיים והאצבעות.
קרא עוד בנושא בית הדין לעבודה: עבודת הריתוך גרמה ל"אצבע הדק"
החשמלאי יוכר כנכה בשל עבודתו
בית הדין לעבודה קבע כי ניוון ושחיקת מפרק הכתף והקרע בכתף של החשמלאי נגרמו בגלל עבודתו.
קרא עוד בנושא החשמלאי יוכר כנכה בשל עבודתו
חלה בסוכרת בצוק איתן - והוכר כנפגע עבודה
שני אירועי נפילות טילים שבהם טיפל כבאי מהדרום הכניסו אותו ללחץ נפשי וחרדה. שופט דחה את הביטוח הלאומי וקבע שיש קשר בין הדברים
קרא עוד בנושא חלה בסוכרת בצוק איתן - והוכר כנפגע עבודה
עובד הכור בדימונה חלה פעמיים בסרטן ויפוצה ביותר ממיליון שקלים
קרא עוד בנושא עובד הכור בדימונה חלה פעמיים בסרטן ויפוצה ביותר ממיליון שקלים
האיש הזה מת מסרטן הריאה. סיגריות או אסבסט? בית המשפט הכריע
האלמנה הגישה תביעה לקצבת ביטוח לאומי בטענה שסרטן הריאה נגרם כתוצאה מחשיפתו לאסבסט בעבודה. הביטוח הלאומי טען שזה קרה משום שהיה מעשן כבד. 12 שנה לאחר מותו של האיש, בית המשפט הגיע להכרעה
קרא עוד בנושא האיש הזה מת מסרטן הריאה. סיגריות או אסבסט? בית המשפט הכריע
ביטוח לאומי הפסיד: טנטון הוכר כפגיעה בעבודה
בתגובה לטענה שהנפגע לא הוכיח שהתלונן על הבעיה לפני הגשת התביעה, קבע בית הדין שהדרישה בחוק להוכחת תלונות קודמות הפכה ליברלית יותר
קרא עוד בנושא ביטוח לאומי הפסיד: טנטון הוכר כפגיעה בעבודה
התקף לב בשל אירוע פרידה מהעבודה הוכר כתאונת עבודה
ביטוח לאומי סירב להכיר בקשר בין ההתרגשות של איש מכון ויצמן מיציאתו לגמלאות אחרי 46 שנים לבין התקף הלב שקיבל. אבל בית הדין לעבודה חשב אחרת והכיר בלקוח שלנו כנפגע בעבודה.
קרא עוד בנושא התקף לב בשל אירוע פרידה מהעבודה הוכר כתאונת עבודה
ביטוח לאומי חשף שגיאות בגבייה ובתשלומים בעשרות מיליוני שקלים
בעקבות תביעה ייצוגית, ביטוח לאומי השיב 15 מיליון שקל לנכים שמהם נגבה ביטוח בריאות בכפל ■ מנגד נחשף תשלום ביתר לציבור של עשרות מיליונים
קרא עוד בנושא ביטוח לאומי חשף שגיאות בגבייה ובתשלומים בעשרות מיליוני שקלים
גבר שחלה בסרטן השד הוכר כנפגע תאונת עבודה
הביטוח הלאומי נאלץ להכיר בגבר שחלה בסרטן השד כנפגע תאונת עבודה, זאת לאחר שהתברר כי במשך 20 שנה נחשף לחומרים מסוכנים במפעל שבו הועסק. בית הדין לעבודה קיבל את טענותיו של האיש, זאת על אף השכיחות הנמוכה של המחלה בקרב גברים
קרא עוד בנושא גבר שחלה בסרטן השד הוכר כנפגע תאונת עבודה
פסיקה תקדימית: ועדה רפואית לא רשאית ליזום וידאו סמוי של מבוטח
בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע ביטל החלטה של ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי בעניינו של מבוטח בשל כך שהיא הזמינה צילום וידאו סמוי
קרא עוד בנושא פסיקה תקדימית: ועדה רפואית לא רשאית ליזום וידאו סמוי של מבוטח
סגן אלוף העולם שניצח את הביטוח הלאומי
ידו של יחיעם שרעבי, לוחם טאקוונדו ומאמן נבחרת ישראל, נשברה בתחרות בטורקיה ויחד איתה גם החלום שלו להגיע לאולימפיאדה. אם לא די בכך, הביטוח הלאומי סירב להכיר בפציעה כתאונת עבודה בשל העובדה ששרעבי קיבל מלגת ספורטאי ולא משכורת. אלא שבית הדין לעבודה קיבל את תביעתו והוא יזכה לפיצוי
קרא עוד בנושא סגן אלוף העולם שניצח את הביטוח הלאומי
פגיעה נפשית עקב הודעת פיטורים הוכרה כתאונת עבודה
עובד בתחום השיווק ניסה להתאבד לאחר שהתבשר על כוונה לפטרו ממקום עבודתו. המוסד לביטוח לאומי הכיר בפגיעה הנפשית ממנה הוא סובל כתאונת עבודה
קרא עוד בנושא פגיעה נפשית עקב הודעת פיטורים הוכרה כתאונת עבודה
סוכרתיים? הזכויות החדשות בביטוח לאומי שמגיעות לכם
מחלת הסוכרת עלולה לגרום לסיבוכים רבים שמקשים על ההתנהלות היומיומית ומצריכים עזרה. איזה זכויות מגיעות לחולים בביטוח הלאומי ומה צריך לדעת כדי לקבל אותן? לרגל חודש המודעות למחלת הסוכרת – מדריך מעודכן
קרא עוד בנושא סוכרתיים? הזכויות החדשות בביטוח לאומי שמגיעות לכם
שופטת נגד ביטוח לאומי: "התנהלות אטומה"
אזרחית עובדת צה"ל טענה שאירוע אלים שעברה בבסיס החמיר את מצבה הנפשי והרפואי. שנים סירב ביטוח לאומי להכיר בכך כפגיעת עבודה, עד הכרעת ביהמ"ש
קרא עוד בנושא שופטת נגד ביטוח לאומי: "התנהלות אטומה"
ביטוח לאומי הודה בגבייה לא חוקית של 25 מיליון שקל מנכים
שני גמלאים נכים הגישו תביעה ייצוגית נגד המוסד לאחר שגילו כי נגבו מהם דמי בריאות פעמיים – גם מהשכר וגם מקצבאות הנכות. לפי התביעה, עשרות אלפי נכים עובדים נפגעו מהגבייה הכפולה. המוסד: "מדובר בטעות מחשב"
קרא עוד בנושא ביטוח לאומי הודה בגבייה לא חוקית של 25 מיליון שקל מנכים
עובד רשות השידור נפטר מסרטן - והוכר כנפגע אסבסט מהמבנים של הרשות בת"א
עורכי דינו של הכתב הבכיר לשעבר שלקה בסרטן ריאות מסוג מזותליומה הצליחו לקשור בין גגות המבנה בו עבד במשך עשרות שנים למחלה הקשה שהביאה לפטירתו. צילומי אוויר של "גוגל" הראו בוודאות כי חלק משמעותי של הגגות במתחם מקורם באסבסט – הגורם המוביל לתחלואה של המחלה. בעקבות הכרה של הביטוח הלאומי: אלמנתו תזכה לקצבה חודשית
קרא עוד בנושא עובד רשות השידור נפטר מסרטן - והוכר כנפגע אסבסט מהמבנים של הרשות בת"א
ההחלטה התקדימית הזאת של ביטוח לאומי עשויה לגרור הרבה תביעות
עד כה הכיר ביטוח לאומי רק באנשים שעברו אירוע טראומתי ספציפי כנפגעי פעולות איבה. תביעה חדשה שהתקבלה מכירה באדם שסבל מרצף פעולות כבר מילדות ועד לתקופה הנוכחית
קרא עוד בנושא ההחלטה התקדימית הזאת של ביטוח לאומי עשויה לגרור הרבה תביעות
בית הדין לעבודה: העלייה והירידה היומיומית במדרגות מגדלי עזריאלי פגעה בברכי הטכנאי
ביה"ד לעבודה הכיר בכך שהפגיעה בברכיו של טכנאי בקרת איכות במכון התקנים נבעה מאופי עבודתו, וזאת למרות התנגדות המוסד לביטוח לאומי
קרא עוד בנושא בית הדין לעבודה: העלייה והירידה היומיומית במדרגות מגדלי עזריאלי פגעה בברכי הטכנאי
לעוד מן התקשורת
סיפורי הצלחה
עתירה לבג"צ ששינתה מצב משפטי בן עשרות שנים בפגיעות עמוד שדרה ומאפשרת לקבל נכויות מצטברות - אורטופדית ונוירולוגית

בג"צ פנקס (1634/09) שינה הלכה שהייתה קיימת עשרות בשנים והביא למהפכה בעולם הנכויות, בכל הנוגע לפסיקת נכויות אורטופדיות ונוירולוגיות גם יחד, בשל פגיעות דיסקליות בעמוד השדרה. מאחר שפגיעות עמוד שדרה – גב וצוואר הינן  מהפגיעות היותר שכיחות  אצל מבוטחים, הרי שלבטח מדובר באחת הפסיקות החשובות והמשפיעות של בית המשפט העליון בתחום הנכויות, אם לא המשפיעה שביניהן.

 

קרא עוד
בפגיעות מסוג מחלות מקצוע/מיקרוטראומה לא ניתן יהיה להפחית מנכותו של מבוטח עבור גורמי סיכון, אלא אם הוכח שהם התממשו לכדי נכות

הלכת סומך – ניתנה ע"י בית הדין הארצי בשנת 2021 וקבעה כי בפגיעות מסוג מחלות מקצוע/מיקרוטראומה לא ניתן יהיה להפחית מנכותו של מבוטח עבור גורמי סיכון, אלא אם הוכח שהם התממשו לכדי נכות.

 

 

קרא עוד
עתירה לבגץ הביאה לשינוי בתקנות ההיוון של המוסד לביטוח לאומי

עתירה שמשרדנו הגיש לבג"ץ נגד תקנות ההיוון של המוסד לביטוח לאומי.

 

קרא עוד
הכרה בתביעת מיקרוטראומה לאחר 10 שנים

לקוח שסבל מפגיעה כתוצאה ממיקרו טראומה קיבל כ70% אחוזי נכות למרות שפרש חמש שנים טרם הופעת הבעיה.

קרא עוד

באופן תקדימי משרדינו הוביל להכרה בפגיעת מיקרוטראומה בקרסוליים ובכפות הרגליים כפגיעה בעבודה של מנהל סופר זאת לאחר שביטוח לאומי דחה תביעתו. כל זאת במסגרת בל (ת"א) 57379-06-21  שאול קפיטולניק – המוסד לביטוח לאומי אשר נוהל בבית הדין לעבודה בתל אביב.

קרא עוד
לעוד סיפורי הצלחה
בין לקוחותינו

המשרד יצג ומייצג עשרות אלפי לקוחות מכל רחבי הארץ במטרה להביא למימוש זכויותיהם מול הגופים השונים. בשל היכולות של המשרד ארגונים רבים ממליצים לחבריהם להיעזר בשירותינו, וזאת בנוסף ללקוחותינו הרבים אשר ממליצים למכריהם לפנות אף הם לייצוג על ידינו.

צוות מחלקת ביטוח לאומי
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם