דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332

תביעות ביטוח - אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות, סיעוד, תאונות אישיות ומחלות קשות

אני רואה זאת כאחריותי האישית להבטיח לכל
לקוח של מחלקתי פיצוי מקסימלי
מכח מלוא כיסויו הביטוחיים

עו"ד רותם עידן, שותפה
'
המלצות
להמלצות נוספות

תביעות ביטוח - אובדן כושר עבודה, סיעוד, פנסיית נכות, תאונות אישיות ומחלות קשות

מרקמן טומשין ושות' – עורך דין תביעות ביטוח סיעודי, מייצגים לקוחות בתביעות למיצוי זכויות מול חברות הביטוח לשם קבלת פיצוי כספי בעקבות מצבים רפואיים אשר גורמים לנכות, לאובדן כושר עבודה, למצב סיעודי ואף על עצם הגילוי של מחלות קשות.

עולם הביטוחים הפרטיים מציע מגוון כיסויים ופוליסות – הכיסויים הנפוצים הם כיסוי למקרה מוות ולמקרה של אובדן כושר עבודה (פנסיית נכות). כיסויים אלה כלולים במרבית ההסדרים הפנסיוניים, בין אם מדובר בקרן פנסיה ובין אם בביטוח מנהלים.

בנוסף, לרבים ביטוח סיעודי פרטי או ביטוח סיעודי קבוצתי במסגרת קופות החולים ומקומות עבודה שונים.

מעבר לכיסויים במסגרת הביטוח הפנסיוני ולכיסוי הביטוחי למקרה סיעוד, רבים רוכשים ביטוחים באופן פרטי – ביטוח פרטי אשר משלם סכום מוגדר במקרה מוות, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות וביטוח מחלות קשות.

במקרים רבים, הכיסויים הביטוחיים נרכשים זמן רב קודם להתרחשות מקרה הביטוח, ולעיתים נרכשת פוליסה אחת הכוללת מספר סוגי ביטוח. לכן, מנסיוננו, במקרים רבים לקוחותינו כלל אינם מודעים למלוא הכיסויים הביטוחיים שלהם וזאת למרות תשלומים חודשיים שהם משלמים לחברת הביטוח. ליווי של עורך דין תביעות ביטוח סיעודי, ימנע הרבה חוסר ידע ואי וודאות.

לא אחת, לקוחות פונים אלינו על מנת שנטפל בתאונת עבודה, בתביעת נכות כללית, בתביעה לפטור ממס הכנסה או בתביעה לביטוח מסוים – ורק בהליך בדיקה סדור, אנחנו מגלים כי הוא יכול לממש פוליסות ביטוח נוספות בגין מצבו.

למרבה הצער, פעמים רבות, דווקא בקרות מקרה ביטוח המצדיק פיצוי, נאלץ המבוטח להליך סיזיפי ובירוקרטי שבו חברות הביטוח מקשות עליו בקבלת הפיצוי לו הוא זכאי מתוקף הפוליסה.

עורכי הדין במחלקה מנוסים בניהול הליכים מול חברות הביטוח השונות, איסוף והגשת חומר רלוונטי בצורה ברורה, ליווי והדרכה לפני בדיקות, מיומנות בניהול הליך משא ומתן מול נציגי חברות הביטוח השונות וטיפול מהיר ויעיל בהשגת פיצוי כספי גבוה ככל האפשר לקהל לקוחותינו.

עוד על המשרד >
 • פוליסות ביטוח הן דבר מורכב. חברות הביטוח נוהגות לכלול סייגים והגבלות רבים אשר נועדו להפחית ולצמצם את הסכום שישלמו גם בעת התרחשות  מקרה ביטוח.

  ליווי של עורך דין תביעות ביטוח סיעודי עוזר לוודא שחברת הביטוח תשלם את מלוא הסכום המגיע למבוטח – לעיתים תוך הגשת תביעה לבית משפט.

  לעיתים, עורך הדין יזהה כי ללקוח כיסויים ביטוחיים נוספים אליהם כלל לא היה מודע, ואף זכות להגיש תביעה או לקבל פיצוי מגורמים שונים מעבר לחברת הביטוח ממנה רכש את הכיסוי הביטוחי.

 • כל תלמיד במדינת ישראל הרשום בגן חובה ועד לסיום לימודיו בגיל 18 מכוסה בביטוח תאונות אישיות תלמידים. הביטוח פעיל כל עוד מדובר בתלמיד הרשום בבית הספר, או בגן, כתלמיד מן המניין, ותקף לגבי כל אירוע תאונתי אשר בו מעורב התלמיד במשך כל שעות היממה. כך, גם אם התלמיד נחבל במהלך משחק כדור רגל שארע לאחר שעות הלימודים הוא יכול להיות זכאי לפיצוי מפוליסת הביטוח.

  הכיסוי ניתן במקרים של נכות צמיתה, נכות צלקתית, תקופת היעדרות מהלימודים בגין המצב הרפואי, ימי אשפוז והוצאות רפואיות בהתאם לתנאי הפוליסה.

  נערים ונערות אשר נפצעו במהלך תקופת לימודיהם (אף אם במסגרת פרטית מחוץ לשעות הלימודים) זכאים להגיש תביעתם עד להגיעם לגיל 21 שנה (שלוש שנים מגיל 18).

  הפיצוי לפי פוליסת תאונות תלמידים היהי בדרך כלל בהיקף של עשרות אלפי שקלים. במקרים של נכות חמורה ניתן גם לקבל פיצוי בסך מאות אלפי שקלים.

 • אורח החיים והשיפור ברפואה העלו את תוחלת החיים בעולם המערבי, יחד עם זאת, עלתה גם כמות האנשים המגיעים למצב סיעודי וזקוקים להוציא סכומים גבוהים על טיפול יומיומי. למרבה הצער, ישנם מקרים שבהן אדם הופך סיעודי בעקבות תאונה או מחלה גם בגיל צעיר באופן יחסי.

  מצב סיעודי נמדד במבחן הערכה תפקודית ADL ומתבטא בביצוע שש יכולות בסיסיות יומיומיות: רחצה, לבוש, קימה ושכיבה, אכילה ושתיה, ניידות ושליטה על סוגרים. הוראות המפקח על הביטוח קובעות כי אדם שאינו יכול לבצע באופן עצמאי לפחות שלוש פעולות יחשב לסיעודי.

  כל אזרח במדינת ישראל מבוטח על ידי "ביטוח לאומי" ועל ידי קופת החולים. למרות זאת הכיסוי של שני הביטוחים הללו לא מכסה את העלויות הגבוהות של התמודדות עם מצב סיעודי. כמענה על הצורך, חברות הביטוח הפרטיות מוכרות בפוליסות השונות גם ביטוח סיעודי.

  ישנם מקרים שבהם התביעות נדחות וזאת על בסיס טיעונים שונים כגון אי עמידה בתנאי הפוליסה, מצב שאיננו נחשב סיעודי או הסתרת מידע רפואי טרום רכישת הפוליסה.

  במהלך השנים משרד מרקמן טומשין ושות' צבר מיומנות וידע רב בניהול מו"מ מול נציגי חברות הביטוח השונות אשר מסייע להוביל לפיצוי הגבוה ביותר עבור לקוחותינו בזמן הקצר ביותר.

 • פעמים רבות אנשים נפגעים, נופלים ונחבלים בתאונה כזו או אחרת. לעיתים הפגיעה היא זמנית אבל קיימים מקרים של תאונות המותירות נכות צמיתה בהיקף כזה או אחר.

  תאונה יכולה לקרות בבית, בעבודה, בשטח פתוח או בפעילות ספורטיבית מאורגנת (בין אם בתשלום או חובבנית) ובמידה וקיים ביטוח תאונות אישיות ניתן לקבל פיצוי כספי על הפגיעה.

  כיסוי ניתן במקרים רבים על שברים, כוויות, אשפוז ונכות צמיתה, כלומר הגבלת תנועה באיבר שנפגע.

  להבדיל מביטוחים אחרים, כגון ביטוח אובדן כושר עבודה, במקרה של ביטוחי תאונות אישיות ניתן לקבל כפל פיצוי בגין אותה תאונה ואותה נכות.

  לכן, אדם אשר נפגע בתאונה ואשר היה מבוטח באותה עת במספר פוליסות אשר כיסו פגיעה תאונתית יכול לדרוש ולקבל פיצוי מכל אחת מחברות הביטוח בגין אותה התאונה, אותה הפגיעה ואותה הנכות.

  במידה והנזק נגרם עקב פעילות ספורטיבית מאורגנת כשחקן מהמניין במסגרת ליגה, גם אם מדובר בשחקן ללא שכר, ניתן להוציא תגמול בגין תקופת אי כושר עבודה ותגמול בגין נכות צמיתה בהתאם לחוק הספורט.

  חשוב לדעת כי ניתן לקבל פיצוי מביטוח לאומי ובנוסף פיצוי מכוח פוליסת ביטוח ספורטאים. בנוסף, גם קטינים זכאים לקבל פיצוי עבור תאונה אישית במסגרת היותם שחקנים באגודה, יחד עם זה חשוב לדעת כי החוק קובע תעריפי פיצוי מופחתים לקטינים.

  במידה והאגודה לא רכשה פוליסה מתאימה, או שלא כללה את שם השחקן הנפגע בין שחקניה, מדובר בהפרת החוק על ידה, והאגודה תחויב בעצמה והן באמצעות מנהליה לפצות את הנפגע בהתאם לפיצוי שהיה מקבל, לו הייתה נרכשת הפוליסה כנדרש.

 • ביטוח אובדן כושר עבודה הוא רכיב בקרן פנסיה או בביטוח מנהלים, שנועד להבטיח תשלום קצבה חודשית לחוסך, וזאת במקרה שלא יוכל להמשיך לעבוד ולהתפרנס עקב מצבו הבריאותי.

  מתוך הסכום החודשי המופרש לביטוח הפנסיוני מועבר סכום מסוים לצורך ביטוח החוסך למקרה של אובדן כושר העבודה. גובה הסכום משתנה בהתאם למסלול שבוחר החוסך.

  בכל קרן פנסיה קיים כיסוי ביטוחי למקרה בו חדל העמית מלהפריש כספים לקרן בשל אובדן כושר עבודה, כאשר גובה הפיצוי משתנה לנוכח ההסכם שכרת העמית עם חברת הביטוח.

  פנסיית נכות תשולם לעמיתים בקרן שכושרם לעבוד נפגע לפחות בשיעור 25% מחמת מצבם הבריאותי, וכתוצאה מכך אינם מסוגלים לעבוד בעבודתם או בכל עבודה אחרת המתאימה להם לפי השכלתם, הכשרתם או ניסיונם במשך תקופה העולה על 90 ימים רצופים.

  קצבת פנסיית נכות מקסימלית הינה בגובה 75% משכרם של העמיתים, כאשר קביעת הנכות תהיה בהתאם להחלטת הגורם הרפואי הרלוונטי ובכפוף להוראות תקנון הקרן.

 • החל משנת 2008, כל עובד מחויב להפריש לביטוח פנסיוני. לכל עמית בקרן פנסיה ולמרבית מהמבוטחים בביטוחי מנהלים יש כיסוי לפנסיית נכות /אובדן כושר עבודה.

  הזכאות לפיצוי במקרה של נכות או פגיעה בכושר העבודה תלויה גם בתנאי ומועד ההצטרפות ובתקנון הקרן או חברת הביטוח.

 • מהותית מדובר בכיסוי דומה. בתקנון של קרנות הפנסיה הכיסוי קרוי "פנסיית נכות" ואילו בחוזים שנכרתים בין מבוטחים לבין חברות ביטוח בביטוחי מנהלים, הכיסוי מוגדר כ"אובדן כושר עבודה".

  חשוב לדעת, כי תנאי הפוליסה בקרן הפנסיה הם בכפוף לתקנון הקרן אשר משתנה מעת לעתף בעוד הכיסוי ביטוחי בביטוחי מנהלים מבוסס על תנאי הפוליסה אשר מהווה חוזה בין המבוטח לחברת הביטוח.

 • ביטוח מפני אובדן כושר עבודה במסגרת קרן פנסיה מגן רק מפני אובדן של כושר עבודה לעבוד בכל מקצוע שהוא המתאים לכישוריו של העמית. משמעות הדבר היא שאם המבוטח מאבד את יכולתו לעבוד במקצוע הספציפי שבו הוא עוסק אך יש לו אפשרות לעסוק במקצוע אחר, הוא לא יהיה זכאי לקבל קצבת אובדן כושר עבודה.

  הביטוח מפני אובדן כושר עבודה במסגרת ביטוח מנהלים מכסה בדרך כלל גם אובדן כושר לעבוד במקצוע הספציפי של המבוטח. כלומר, די בכך שהמבוטח לא יכול עוד לעבוד במקצוע הספציפי שבו עבד על מנת שיהיה זכאי לקבל קצבת אובדן כושר עבודה, אף אם יש ביכולתו לעסוק בעבודה אחרת.

  כמו כן, חשוב לדעת כי בקרנות פנסיה לא ניתן לוותר על ביטוח הנכות. לעומת זאת, בביטוח מנהלים, חוסך רשאי להצטרף למסלול חיסכון פנסיוני שאינו מכיל רכיב ביטוח מפני נכות. במקרה כזה אם תיגרם לו נכות, הוא לא יהיה זכאי לקצבה לא מחברת הביטוח ולא מהמעסיק.

 • כאשר הסיבה לנכות ולאובדן כושר העבודה היא מחלה שהיתה קיימת בעת ההצטרפות לקרן הפנסיה –  עמית בקרן פנסיה יהיה זכאי לפנסיית נכות רק אם צבר ותק של חמש שנים לפחות כעמית בקרן לפני שנגרמה לו הנכות.

  במסגרת הטיפול בתביעה לקצבת פנסיית נכות משרדנו דואג לבחון במקצועיות את התנאים הספציפיים של קרן הפנסיה, גם בהתחשב בתקופת האכשרה, בצורה יסודית על מנת להבטיח את תשלום הקצבה לעמית שכושרו לעבוד נפגע.

תחומי העיסוק
של המשרד

המשרד נותן מענה רחב בתחומי עיסוק מגוונים וזאת מתוך רצון להעניק שירות מקיף ואיכותי.

סיעוד
סיעוד
נזקי גוף
נזקי גוף
נכות כללית
נכות כללית
נכי צה
נכי צה"ל וכוחות הביטחון
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה
רשלנות רפואית
רשלנות רפואית
תאונות דרכים
תאונות דרכים
תאונות עבודה
תאונות עבודה
התקף לב ואירוע מוחי
התקף לב ואירוע מוחי
זכויות חולי סרטן ומחלות מקצוע
זכויות חולי סרטן ומחלות מקצוע
תהליך מימוש הזכויות

על מנת לקבל את מלוא הזכויות מחברת הביטוח, יש להכיר היטב את הפוליסה ואת הסייגים הכלולים בה. חשוב לוודא שהמסמכים הרפואיים תומכים בטענות לאובדן כושר עבודה, לקיומה של נכות, להתרחשות אירוע ביטחי המכוסה בפוליסה, וכן להוכיח את חומרת המצב.

01
פגישת ייעוץ
02
בחירת מסלול התביעה הנכון ואיסוף החומר הנדרש
03
הגשת דרישה ובמידת הצורך תביעה לבית המשפט
04
קבלת הזכאות המלאה
מדריכים מקצועיים

מידע ועצות במגוון תחומי העיסוק של המשרד

קצבת סיעוד ביטוח לאומי וביטוחים פרטיים
כל אזרח במדינה עשוי להיות זכאי לקבלת קצבת סיעוד, בין אם היא תוענק לו ע"י ביטוח לאומי ובין באמצעות ביטוח..
קצבת סיעוד מביטוח לאומי
קרא עוד בנושא כל אזרח במדינה עשוי להיות זכאי לקבלת קצבת סיעוד, בין אם היא תוענק לו ע"י ביטוח לאומי ובין באמצעות ביטוח פרטי.
פנסיית נכות
אנשים רבים הסובלים מליקוי או ליקויים גופניים שמשכורתם נמוכה או שמשכורתם הצטמצמה משמעותית עקב מגבלותיהם, זכאים לקבל קצבת נכות הן..
קרא עוד בנושא אנשים רבים הסובלים מליקוי או ליקויים גופניים שמשכורתם נמוכה או שמשכורתם הצטמצמה משמעותית עקב מגבלותיהם, זכאים לקבל קצבת נכות הן מהמוסד לביטוח לאומי והן בזכות פנסיית נכות בחברת הביטוח.
זכויות עקב דלקת בלב בשל חיסון קורונה
החיסון נגד מחלת קורונה של חברת פייזר נחשב אמנם לבטוח ויעיל מאוד. אולם, בה בעת, ישנם ממצאים רבים המלמדים על..
קרא עוד בנושא החיסון נגד מחלת קורונה של חברת פייזר נחשב אמנם לבטוח ויעיל מאוד. אולם, בה בעת, ישנם ממצאים רבים המלמדים על קיומו של קשר בין קבלת החיסון נגד קורונה של פייזר לבין דלקת שריר הלב ודלקת קרום הלב.
ביטוח תאונות אישיות תלמידים – קיומו של אירוע תאונתי
כיצד להבטיח את זכויותיו של הקטין שנפגע.
תאונת תלמידים, תאונה בבית ספר,
קרא עוד בנושא כיצד להבטיח את זכויותיו של הקטין שנפגע.
תאונות ספורט ותביעות ספורטאים- תביעה של ספורטאים מול הביטוח הלאומי
ספורט הוא כיף גדול. אך מנגד, מדובר בעיסוק הגורר במקרים רבים פציעות.
תאונת נזיקין של ספורטאי, עורך דין נזיקי, פגיעה בעבודה, אובדן כושר עבודה
קרא עוד בנושא ספורט הוא כיף גדול. אך מנגד, מדובר בעיסוק הגורר במקרים רבים פציעות.
למאמרים מקצועיים נוספים
מרקמן טומשין ושות' בתקשורת

אנו מזמינים אתכם לקרוא על ההצלחות שלנו

עובד הכור בדימונה חלה פעמיים בסרטן ויפוצה ביותר ממיליון שקלים
קרא עוד בנושא עובד הכור בדימונה חלה פעמיים בסרטן ויפוצה ביותר ממיליון שקלים
לעוד מן התקשורת
סיפורי הצלחה
פיצוי כפול על אובדן כושר עבודה ועל נכות צמיתה

לקוח נפגע בזמן טיול בחו"ל ושבר את הקרסול, לאר מאבק בחברות הביטוח קיבל את הפיצוי המגיע לו.

קרא עוד
פיצוי כפול על תאונת דרכים

לאחר בחינה מדוקדקת של הפוליסות ברשותו של אדם שנפגע בתאונות דרכים ומאבק בחברות הביטוח הוא קיבל את מלוא זכויותיו.

קרא עוד
בזכות עבודה מאומצת של עורכת הדין קמרון שוורץ הכירו באלרגיה כפגיעה בעבודה

התיק היה קרוב לשלב המחיקה/דחיה לאחר מספר סבבי שאלות הבהרה (לרבות בביה"ד הארצי) שלא שינו את דעת המומחה, אך בוצע ניסיון הצלה אחרון….

קרא עוד
לעוד סיפורי הצלחה
בין לקוחותינו

המשרד יצג ומייצג עשרות אלפי לקוחות מכל רחבי הארץ במטרה להביא למימוש זכויותיהם מול הגופים השונים. בשל היכולות של המשרד ארגונים רבים ממליצים לחבריהם להיעזר בשירותינו, וזאת בנוסף ללקוחותינו הרבים אשר ממליצים למכריהם לפנות אף הם לייצוג על ידינו.

צוות מחלקת תביעות ביטוח
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם