דלג לתוכן המרכזי
כיצד נוכל לעזור לך?
כיצד נוכל לעזור לך? *8332
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין

תאונות עבודה

סרטן העור כפגיעה בעבודה

מחלת סרטן העור מתאפיינת בהופעתם של גידולים ממאירים על גבי שכבת העור. במקרה בו קיימת היסטוריה מתאימה של חשיפה תעסוקתית לשמש, המוסד לביטוח הלאומי מכיר בסוגים שונים של סרטן העור כפגיעה שנגרמה עקב העבודה (מחלת מקצוע).

עורך הדין עמוס כהן
שותף, מנהל מחלקה, עורך דין עמוס כהן שותף

אחד הגורמים המרכזיים המובילים להיווצרותה הוא חשיפה ממושכת לקרניים אולטרה-סגולות (UV – Ultra Violet) של השמש. סרטן זה עלול להתפתח באזורים שונים בגוף כמו בפנים, בידיים, בראש ובצוואר. משמעותה של הכרה בסרטן העור כתאונת העבודה, היא הענקת מענק או קצבה לזכאים, הנקבעת על פי גובה משכורת הברוטו הממוצעת ובהתאם לגובה אחוזי הנכות אשר נקבעו להם בגין המחלה.

אילו סוגים של נגעים בעור זוכים להכרה בביטוח הלאומי?

למחלת סרטן העור קיימים מספר סוגים העשויים להיגרם עקב חשיפה לשמש. ברמת ההכרה המוסדית, הסוגים המרכזיים שעשויים להיחשב כפגיעה במקום העבודה, הם כדלקמן:

  • הסוג הראשון נקרא סרטן תאי הקשקש (SCC- Squamous Cell Carinoma). הוא מתאפיין בהתפתחות מהירה שעשויה להתפשט לבלוטות הלימפה ובאיברים נוספים בגוף.
  •  הסוג השני של המחלה נקרא סרטן תאי הבסיס (BCC- Based Cell Carinoma). סוג זה מתאפיין בקצב התפתחות איטי והוא גורם להיווצרותם של כיבים.
  • הסוג השלישי, הנחשב ל-הכי פחות נפוץ אך לקטלני ביותר, הוא סרטן המלנומה (Melanoma). המאפיין הבולט של גידול זה הוא גוונים כהים ומקורו במלנוציטים (תאים הנמצאים בין היתר בשכבת האפידרמיס התחתונה בעור). מדובר בסרטן אלים במיוחד, שעשוי להתפשט באופן מהיר לאיברים שונים.

פרט למחלת סרטן העור, קיימים נגעים טרום סרטניים שאף הם נקשרים לחשיפה לשמש ויכולים להיות מוכרים כפגיעה בעבודה. כך בהקשר זה ניתן לציין את סוגי הנגעים הבאים: קרטוזות אקטיניות קרטוזות אקטיניות (Actinic keratosis), קרטוזות סולריות, ltigo maligna ועוד.

מי נמצא בסיכון לסבול מסרטן העור על רקע תעסוקה:

אנשים העוסקים במקצועות בהם החשיפה לשמש עשויה להיות ממושכת, נמצאים בסיכון גבוה יותר ללקות במחלות של סרטן העור. בקרב בעלי מקצוע הללו, ניתן למנות:

· עובדי תשתיות

· חקלאות

· שוטרים

· מכבי אש

· ופועלי בניין

· עובדי שדות תעופה

· אנשי קבע וחיילים

· העוסקים בספורט

· מצילים ועוד..

לא רבים יודעים זאת, אך גם לאחר שחולפות שנים רבות מהחשיפה המסוכנת לשמש, עדיין ניתן לזכות בהכרתו של הביטוח הלאומי בגין נגעים שהופיעו שנים רבות לאחר הפסקת העבודה או החשיפה לשמש. הדבר מתאפשר מאחר שפעמים רבות מבחינה רפואית קיים פער, בין החשיפה ועד להופעת הנגעים.

זכויות נפגע בעבודה:

ככל שהביטוח הלאומי יכיר בסרטן העור כפגיעה בעבודה, וועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי, תדון בשיעורי הנכות ובהתאם לנכות יקבע המענק או הקצבה, כתלות בשכר הברוטו.

פרט לכך, אדם שיוכר כנפגע בעבודה יהיה זכאי לקבל מקופת החולים מימון מלא עבור הטיפולים הקשורים בפגיעה שהוכרה, יהיה רשאי להגיש כל חצי שנה בקשה להחמרת מצב וכן באפשרותו לנקוט בהליכים נוספים כמו קבלת מענק מיוחד, בקשה להוון את הקצבה, שיקום מקצועי ועוד זכויות שבאות לסייע לנפגע להתמודד עם מחלתו.

יש לציין כי אף מבלי שמחלת סרטן העור תוכר כפגיעה בעבודה, זכויות נוספות עשויות להיות רלבנטיות, כדוגמת: פטור ממס הכנסה, קצבת נכות כללית, אובדן כושר עבודה, רשלנות רפואית וכיוב'.

במשרד מרקמן את טומשין הוקמה, ע"י עו"ד עמוס כהן שהינו שותף בכיר ומנהל פורטל "עוד זכות", מחלקה ייחודית העוסקת בעיקר בליווי של חולי סרטן העור בדרך למימוש זכויותיהם, מול המוסד לביטוח לאומי וגופים נוספים.

אנו מזמינים אתכם להתייעץ ישירות עם עו"ד עמוס כהן, ללא התחייבות, על מנת שגם אתם תהיו מודעים לזכויות שלכם. מוטב שמי שחלילה לקה בסרטן העור על רקע חשיפה ממושכת לשמש במקום עבודתו, ייוועץ עם עו"ד בנוגע למימוש זכויותיו הרפואיות, ואנו כאן שכדי לסייע בכך.

לקריאה בנוגע לאפשרות להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית במקרה של סרטן העור לחץ כאן. 

יש לכם עדיין שאלות בנושא?
השאירו את שאלתכם ונשמח לעזור
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על ״שלח״ מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
המלצות

יחס אישי ומקצועי, ליווי אישי , אנשים סבלניים מאוד.

רמה גבוהה שרות מקצועי שמלווה ביחס טוב ואדיב
לאורך כל הדרך
תודה מכל הלב נמליץ

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
משפחת פועל שנהרג בתאונה תובעת חברות בנייה ב-3.4 מיליון שקל
קרא עוד
המלצות

יחס אישי ומקצועי, ליווי אישי , אנשים סבלניים מאוד.

רמה גבוהה שרות מקצועי שמלווה ביחס טוב ואדיב
לאורך כל הדרך
תודה מכל הלב נמליץ

קרא עוד
סיפורי הצלחה
קרא עוד
מן העיתונות
קרא עוד
אולי יעניין אותך
רוצים לקרוא על עוד
תחומי עיסוק של המשרד
לחיפוש מאמרים לפי תחומי עניין
אודות המשרד
פנו אלינו לקבלת
ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם
יצירת קשר ודרכי הגעה למשרד

כמשרד מוביל בייצוג לקוחות פרטיים, מרקמן טומשין ושות' מעניקים שירותים ללקוחות בכל רחבי הארץ, בפריסה ארצית של סניפים:

למימוש זכויותיך בעזרת אחד
ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

שם מלא הינו חובה
טלפון הינו חובה
שדה זה הינו חובה
פרטייך נשלחו בהצלחה!
אנו נחזור אלייך בהקדם